10.– 14. mail toimuv Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi 176 artistiga 41 riigistUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.03.2023 - 16:01

10.– 14. mail Tallinnas toimuv rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas muusikaprogrammi.

• 15. korda toimuv festival avatakse neljapäeval, 11. mail Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis
• TMW 2023 muusikaprogrammis esineb 176 artisti 41 riigist, neist 84 Eestist
• Oma 30. sünnipäeva tähistab festivalil Raadio 2
• Alates tänasest on Piletilevis müügil TMW 2023 kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid

10.–14. mail toimub „uue muusika ja homsete mõtete festival“ TMW juba 15. korda. Muusikafestival saab alguse neljapäeval, 11. mail Tallinna Kunstihoone uues näitusepaviljonis Lasnamäel Lindakivi keskuse kõrval, avades seeläbi festivali uuele publikule ning juhatades sisse paviljonis alates 12. maist eksponeeritava Eesti Kunstnike Liidu kevadnäituse.
Lasnamäelt alguse saanud festivali muusikaprogramm rändab 11.–13. mai õhtuil läbi Telliskivi Loomelinnaku, Noblessneri ja vanalinna, ühendades kogu maailma artiste ja kõikvõimalikke þanre. Kokku esineb kolmepäevases programmis 176 artisti 41 maalt Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast. Enim välisartiste saabub TMW-le Soomest (11), Ühendkuningriigist (9), Kanadast (8), Lätist (7), Saksamaalt (7), Ukrainast (6), Leedust (5), Prantsusmaalt (5) ja Rootsist (5). Tuntumate välisesinejate seas on Rootsi multitalent Graham Lake, Nigeeria päritolu USA elektroonikaprodutsent Colloboh, Soome-Saksa tõusev poptäht PALMU, BBC poolt „Ðoti aasta tegijaks“ pärjatud räppar Bemz ning Euroopa talendifestivalide lemmikuist 52 Hertz Whale Slovakkiast ja K not K Rumeeniast. Luubi all on ka Aafrika mandri ja selle diasporaade uus muusika ning globaalsete trendide lokaalsed tõlgendused.

Erilise uhkusega esitleb tänavune TMW Eesti muusika hetkeseisu. Kodumaiseid artiste on kavas tervelt 84, nende seas laialt teada-tuntud muusikuid nagu Rita Ray, Trad.Attack! ja Karl Killing, oma þanreis ka rahvusvaheliselt ilma tegevad Duo Ruut, Puuluup, Shelton San, Mart Avi ja Kadri Voorand ning tulevikutegijad nagu Borm Bubu, maria kallastu ja Kitty Florentine.

30. sünnipäeva tähistab Telliskivi Loomelinnakus Vaba Laval Eesti uue muusika häälekandja Raadio 2. Oma esitlusõhtuid korraldavad erikõlalised Eesti plaadileiblid Estonian Funk Embassy, Porridge Bullet ja TIKS rekords, armastatud muusikafestivalid Viljandi pärimusmuusika festivalist Intsikurmu Festivali ja Üle Helini, muusikakultuuri edendajatest klubid Sveta Baarist HALLi ja Philly Joe’ni ning muusikaorganisatsioonid Eesti Kooriühingust Fenno-Ugriani.

Telliskivi Loomelinnakus Vaba Laval oma 30. sünnipäeva tähistav värske ja vaba muusika eestkõneleja Raadio 2 toob peomelu publikuni ka otse-eetris. Teiste seas esinevad R2 Live’il Eesti uue popi esindajad manna ja IVI ning 80ndate sündipopi valemitega mängivad Sweet Tempest Berliinist ja Ruta MUR Vilniusest.

2016. aastast tegutsenud ning hiljuti Telliskivi Loomelinnakus oma helistuudio ja loomemaja avanud Funk Embassy leibel ja agentuur esitleb Vaba Laval nii Rita Ray sädelevat souli kui ka äsja saatkonnaga liitunud nu-disko gruppi Silky Steps ja Ukraina pop-funki punti Komisiia. Porridge Bullet, mis on maailma plaadikaupluste riiulitel esindatud juba alates aastast 2012, esitleb klubis Uus Laine leibli artistipaletti alates selle vedajate tandemi Ajukaja & Atsi ebatavalise tantsumuusika meistriklassist kuni Mart Avi nõtke nüüdispopi ning Eesti–Soome produtsentide Nikolajevi ja Denzeli duo LLL debüütesinemiseni. Samuti 2012. aastast tegutsenud loominguline kollektiiv ja plaadimärk TIKS toob lisaks uut materjali esitlevatele Maris Pihlapile ja YASMYNile lavale ka Iirimaa soul-popi artisti Tolü Makay.


TMW tänavuses programmis on suur rõhk globaalsete muusikavoolude lokaalsetel avaldumisvormidel ning traditsioonilisel muusikal nii selle algupärasel kujul kui ka uuemate voolude poolt tuunituna.

ÜRO rahvusvahelise põliskeelte kümnendile pühendatud Fenno-Ugria õhtu esitleb Erinevate Tubade Klubis (ETK) soome-ugri muusikapärandit, laval nii Mari Kalkun ja Duo Ruut kui ka liivlaste ja balti hõimude sulandumisest vestev TPK Julgî Stalte & Çriks Zeps. Koostöös Viljandi pärimusmuusika festivaliga esitletav folgi ja globaalmuusika esitlusprogramm toob ETK-sse tuntud Eesti nimed nagu Puuluup ning külalised Küprosest Hollandini. Africa NOW! esitlusõhtu võtab sealsamas luubi alla Aafrika mandri ja selle diasporaade noored artistid, kelle esitletav ulatub jazzist industriali ja live-elektroonikani. F-hoones OOPUSe poolt kureeritud folgi ja elektroonika ristumispunkte esitlevale folktroonikalavale astuvad teiste seas Eesti-Ðveitsi artist Ingrid Lukas, esitledes koos oma bändiga värsket albumit „Elumeloodia“, ning armeenia rahvamuusikat hip-hopiga põimiv armo-beat’i pioneer JINJ.

Globaalse popi moodsaid lokaalseid tõlgendusi kuuleb ja näeb tulevikumuusika klubiööl Soda POP lokaalis Uus Laine, kus esinevad teiste seas Ðoti noore hiphopi põlvkonna kuumimad nimed Bemz ja Chef, Soome-Moldova päritolu ja Berliinis tegutsev „isiksusepopi“ staar PALMU ja meie hüper-hopi põnevamaid tegijaid San Hani.

Jazziklubi Philly Joe’s kaheosalise programmi üks õhtuist on pühendatud naismuusikuile: „Jazz Is Her“ programmis astuvad lavale nii meie Mingo Rajandi kui ka Norra laulja ja helilooja Inger Nordvik. Rahvusvahelise soolise võrdõiguslikkuse algatuse Keychange talenti esindavad TMW-l NME auhinnaga pärjatud Londoni düstoopiapopi produtsent Pyra, must-valget binaarsust trotsiv Itaalia r’n’b grupp Queen of Saba ja Iiri soulpopi artist Tolü Makay. Kväärtalenti kogu maailmast esitletakse Sveta Baaris KWEER AF klubiõhtul.

Sveta Baari United By Noise õhtu toob lavale Eesti mürarocki skene koorekihi Zahirist Shelton San’ini ning aadressil Paavli 7 asuvas uues klubis lööb Damn.Loud agentuur käed äsjaloodud Eesti Raskemuusikaliiduga. Eesti techno- ja elektroonilise muusika südames klubis HALL ootavad väsimatuid festivalikülalisi nii klubi residentide kui ka üritustesarjade Dark Disko ja Smoke Break kureeritud peod.
Oma esitlusõhtuid korraldavad TMW 2023 festivalil Raadio 2, Eesti plaadileiblid Estonian Funk Embassy, Porridge Bullet ja TIKS rekords, muusikafestivalid Viljandi pärimusmuusika festival, Võnge Festival, Intsikurmu Festival, Üle Heli ja Station Narva, klubid Sveta Baar, Philly Joe’s jazziklubi, HALL ja Paavli 7 ning muusikaorganiatsioonid ja -ettevõtted Eesti Kooriühing, Eesti Raskemuusikaliit, Fenno-Ugria, Smoke Break, World Clinic, OOPUS, Damn.Loud ja Dark Disko. Välispartneritena kureerivad programme Läti eksperimentaalmuusikafestival Skaòu meþs, Kanada Estonian Music Week ning muusikaorganisatsioonid The Women in Music Canada ja Balti muusikat tutvustajast Cindy & Kate. Muusikaprogramm valmib koostöös rahvusvaheliste organisatsioonidega Keychange, HEMI, ESNS Exhange ja UPBEAT.
TMW festivali korraldab ettevõte Shiftworks koos paljude kaaskorraldajatega. TMW strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia, toetajad Nordic Hotel Forum, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Linn, UNESCO muusikalinn Tallinn, Tallinn Euroopa roheline pealinn. Partnerid: Fairmus, Viru Keskus, Telliskivi Loomelinnak, Postimees, Öun Drinks, GoTravel, Briti Nõukogu Eesti esindus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

TMW 2023 kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid hinnaga 15–25 eurot on alates tänasest müügil Piletilevis.

TMW 2023 festivalipassid hinnaga 70 eurot (alates 8. maist 80 eurot) ja PRO passid hinnaga 175 eurot (TMW nädalal 200 eurot), mis võimaldavad osalust nii muusikafestivalil kui ka konverentsil ja DigiPRO platvormil, on müügil TMW veebipoes.

Lisainfo: https://tmw.ee/et/artistid