Mike Oldfieldi põhjapaneva albumi juubelituuri kontsert toimub 11. märtsil 2024 Alexela kontserdimajasUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.11.2023 - 14:34

Inglismaa viimase sajandi ühe parima helilooja Mike Oldfieldi põhjapaneva albumi “Tubular Bells”, mis ilmus esmakordselt 25. mail 1973, juubelituur jõuab Eestisse järgmise aasta kevadel. Võimas kontsert toimub 11. märtsil 2024 Alexela kontserdimajas Tallinnas.

Mike Oldfield oli vaid 17-aastane, kui ta “Tubular Bellsi” komponeeris. Album saavutas ülemaailmse tunnustuse, kui selle avalugu kõlas õudusfilmide klassikasse läinud “Eksortsisti” heliribal. “Tubular Bellsist” sai kõigi aegade enimmüüdud instrumentaalalbum, mis tõstis Mike Oldfieldi muusikaikooni staatusesse.

“Tubular Bells 50th Celebration Tour” on muusikaline elamus, millesarnast naljalt ei koge. Lavale tuleb suur ansambel, kelle on oskuslikult kokku pannud Mike Oldfieldi pikaajaline kaastööline, arranžeerija Robin A Smith. Esitlemisele tulevad “Tubular Bells” albumi meeliülendavad palad, nende kõrval ka teised Mike Oldfieldi surematud hitid. Publik kutsutakse kaasa muusikalisele rännakule läbi mitmete žanrite, alates progerokist ja elektroonikast lõpetades bluusi, folgi, džässi ja klassikaga.

Robin A Smith on Mike Oldfieldiga kaasa löönud ka tuuridel “Tubular Bells 2” ja “Tubular Bells 3”. “Sõu esmaesitlus oli Londonis 2021. aasta augustis ning saime suure tunnustuse osaliseks,” meenutas Smith. “See on austusavaldus Mike Oldfieldile, kes on minu hinnangul Inglismaa üks viimase sajandi suurimaid heliloojaid. On olnud tõeline privileeg seda erakordset teost koos muusikutega esitleda. See on tänapäeval sama värske kui siis, kui Mike selle 1971. aastal lõi. Ja mulle meeldib, et mul on võimalus tuua see nii uue publikuni kui ka nendeni, kes on – nagu mina – sellest endiselt lummatud.”

“Tubular Bellsi” maagia peitub selle ajatuses. Sel on võime viia kuulaja emotsionaalsele rännakule, mis on täidetud meloodilise ilu ja draamaga. “Tubular Bellsi” juures on imeline tõsiasi, et see ei näi kunagi vananevat. Me oleme näinud publiku silmis pisaraid ja kuulnud imelisi lugusid sellest, kui inimene esimest korda “Tubular Bellsi” kogeb,” ütles Robin A Smith.

“Tubular Bellsile” lisaks kuuleb kontserdil teisi Mike Oldfieldi legendaarseid teoseid, sealhulgas klassikuid “Moonlight Shadow”, “Summit Day”, “Family Man” ja “Ommadawn”.

Mike Oldfieldi “Tubular Bellsi” 50 aasta juubeli kontsert toimub Tallinnas, Alexela kontserdimajas 11. märtsil 2024. Piletite eelmüük Live Nation klubiliikmetele on juba alanud. Avalik müük algab esmaspäeval, 6. novembril kell 9 Piletilevi veebilehel ja müügipunktides.