Toploader

22.oktoobril 2013 avaldas Toploader muusikavideo singlile "This Is The Night". Singel ilmus 28.oktoobril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.04.2003 - 11:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.10.2013 - 12:24
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Toploader on grupp Eastbourne’i rokkareid, kes muutusid üleöö kuulsaks bändiks peale singli “Dancing In The Moonlight” ilmumist 21.veebruaril 2000. Singlilugu oli äärmiselt raadiosõbralik ning selle avastasid ka TV programmide koostajad ja nii jõudis Toploader kiiresti suurema üldsuse huviorbiiti. Ansambel asutati tegelikult juba 1997 aastal ning peale Sony tiiva alla saamist on oldud tegevad paljudel kontsertidel, millest põnevaim oli kindlasti sõjajalus Kosovos koos Travise ja Stereophonicsiga ning eelmise aasta 30 päeva kestnud Bon Jovi tuur Euroopas. Mais 2000 jõudis ansambel välja anda üsna ägeda looga “Achilles Heel” singli, mis näitas neid ka jõulisemast küljest.

Edu jätkus albumi “Onka’s Big Moka” ilmudes 22.mail 2000 ning kohe esimesel nädalal võis plaadi leida UK Top-5’s. Ometi jõudsid muusikud kontsertide vahel kirjutada juurde ilusa loo “Just Hold On” ning see ilmus singlina augusti lõpus. Uuesti ilmus ka nende LP, mis oli vahepeal täienenud eelpoolmainitud nüüd juba Top-20 hitiga, mida esitati kuulsas Londoni Milleenium Dome’s.

“Dancing In The Moonlight” anti uuesti singlina välja 2000 aasta novembris ning see püsis UK Top-20s kuu aega. Kuna tegemist on 70-ndate aastate ameerika rokkarite King Harvest loo coveriga, mida uuemal singlil on miksinud ka Norra punt Stargate ning üsna mõnus videogi singli reklaamiks valmis vändatud on, võib austusega tõdeda, et Toploader on kujunemas Inglismaal juba ansambliks keda juletakse kõrvutada Oasisega.

2001 aasta alguses soojendas band Euroopas Robbie Williamsi tuuri ning alustas nüüd kontsertreisi Britannias. 09.aprill 2001 ilmus seni viimane singel “Only For A While”, millelt leiab ka kaks uut lugu – “Cloud 9” ning klassika poolelt Supremes cover loost “You Keep Me Hanging On”. “Only For A While” video vändati valmis Los Angelese lähistel ning selle autoriks on Andy Morahan, kes siiani on omale nime teinud Richard Ashcroft', 'Gun's 'n' Roses ja George Michaeli lugude ekraniseerimisega.

Toploader järgmine singel kandis nime "Time of My Life“ ning see ilmus Inglismaal 29. juulil 2002. Singel oli esimene nende plaadilt “Magic Hotel“, mis lasti välja 12.augustil 2002. 2003 aasta lõpus võttis bänd tegevuses vaheaja, mis venis päris pikaks.

Alles 04.detsembril 2010 anti teada uuest ühinemisest ning albumist "Only Human". Uues koosseisus ollakse neljakesi, puudub kitarrist Julian Deane. Oma kolmanda stuudioplaadi lepinguga ühineti plaadifirmaga Underdogs Music ja esimest singlit "Never Stop Wondering" esitleti märtsis. Avati uus koduleht ning sealt saab alla laadida lisaks singlile ka uut versiooni menuloost "Dancing In The Moonlight".

Album "Only Human" ilmus 06.juunil 2011 ning järgmine singel oli "A Balance To All Things", millele valmis ka video. Kolmas singel "She Said" tuli 31.oktoobril 2011.

20.detsembril 2012 üllatas Toploader uue singliga "Turn It Around".

22.oktoobril 2013 avaldas Toploader muusikavideo singlile "This Is The Night". Singel ilmus 28.oktoobril.

Faktid

Nimi: Joe Washbourn
Bändis: Laulja, klahvpillid
Sündis / Koht: 24.detsember, 1975 / Sidcup, UK
Tähtkuju: Kaljukits
Elukoht: Hampstead, UK
Muusikalised Mõjutused: David Bowie
Esimene töökoht: Lemmikloomapoes

Nimi: Rob Green
Bändis: Trummid
Sündis / Koht: 24.oktoober, 1969 / London, UK
Tähtkuju: Skorpion
Elukoht: Eastbourne, UK
Esimene töökoht: Spordikeskuses

Nimi: Matt Knight
Bändis: Basskitarr
Sündis / Koht: 18.november, 1972 / Portsmouth, UK
Tähtkuju: Skorpion
Elukoht: Eastbourne, UK
Esimene töökoht: Hotelli pakikandja

Nimi: Dan Hipgrave
Bändis: Kitarr
Sündis / Koht: 05.august, 1975 / Brighton, UK
Tähtkuju: Lõvi
Elukoht: Eastbourne, UK
Kangelane: Sean Connery
Esimene töökoht: Psühhiaatria õde

Lahkunud:
Nimi: Julian Deane
Bändis: Kitarr
Sündis / Koht: 31.märts, 1971 / Bristol, UK
Tähtkuju: Jäär
Elukoht: Wilsden, UK
Muusikalised Mõjutused: Johnny Cash
Esimene töökoht: Merivähkide tapja

Muud huvitavat