Sarah Brightman

15-nda stuudioplaadi tuur algas novembris 2018 ning läbib 5 kontinenti ja peatub 125 linnas. 2.novembril 2019 andis staar kontserdi Saku Suurhallis, kus kaasatud oli laiendatud koosseisus Estonia Seltsi Segakoor ja eesti muusikutest kokku pandud Nordic Festival Orchestra.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.11.2008 - 22:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.11.2019 - 23:17
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Sarah Brightman on inglise sopran ja näitlejatar. Ta on edukalt ühendanud popi ooperiga, olles müünud üle 30 miljoni albumi ja üle 2 miljoni dvd. Sarah on esinenud üle maailma koos selliste superstaaridega nagu Andrea Bocelli, Tom Jones, Placido Domingo, Josè Carreras, Cliff Richard, Josè Cura, Andrew Lloyd Webber ja Josh Groban. Lugematul määral auhindu võitnud Sarah Brightman on saanud üle 180 kuld- ja plaatinaalbumi meljakümnes eri riigis.

Sarah Brightman sündis 14.augustil 1960 Berkhamsteadis Hertfordshires perekonna kuuenda lapsena. Juba kolmeaastasena hakkas ta tegelema tantsimisega, viieaastaselt võttis ta osa neljast rutiinsest tantsuüritusest, võites need kõik.

Sarah Brightman sooritas eduka debüüdi Londonis Picadelli teatri laval vaid 14-aastaselt. Hiljem sai temast Hot Gossipi tantsutrupi liider. Hot Gossipi esitatud laul "I Lost My Heart To A Starship Trooper" sai kiiresti diskohitiks ning samas avastati Sarahi erakordne lauljatalent. Järgnevatel aastatel avaldas Sarah mitmeid singleid, kuid ühtki neist ei saatnud edu.

1982. aastal laulis Brightman Webberi muusikali “Cats“ esmalavastuses Londonis. Siin kohtas ta ka oma tulevast abikaasat, heliloojat Andrew Lloyd Webberit. 1984. aastal lahutas Webber oma eelmisest kaasast ning abiellus Sarah'ga. Sarah sai staariks Webberi loodud muusikalides, kuulsamad "Aspects of Love" and "The Phantom of the Opera". Abielupaar lahutas sõbralikult 1990. aastal.

1991. aastal kohtas Sarah oma tulevast produtsenti ja boyfriend'i Frank Petersoni. Endise Enigma produtsendi Petersoni abiga sai Sarah'st rahvusvaheline staar. Nende esimene koostöös valminud album kandis nime "Dive", mis sisaldas ka hittlaulu "Captain Nemo". Sellest ajast elab Sarah põhiliselt Saksamaal. Brightman esitas 1992. aastal koos tipptenor Jose Carrerasega Barcelona olümpialaulu "Amigos Para Siempre".

1995. aastal valmis album "Fly", pop/rock-stiilis. Albumit saatis enneolematu menu, see sisaldas ka lugu "A Question of Honour". Enne järgmist albumit avaldati singel "Time to Say Goodbye". Ühte versiooni laulust, mida Sarah Brightman laulis koos Andrea Bocelliga, müüdi üle 4 miljoni eksemplari ainuüksi Saksamaal, mitmetes teistes riikides sai see bestselleriks. 1997. avaldatud album "Timeless" sisaldas juba üldtuntud laulu "Time to Say Goodbye" ja teisi klassikaliste lugude ümbertöötlusi.

Sarahi andekus nii pop-lauljana kui ka klassikaliste palade artistina tõi talle laialdase kuulsuse, ilmusid menukad albumid "Eden" (1998), "La Luna" (2000), "Harem" (2003). Nende albumite tuuridel on korduvalt kasutatud lavalisi etteasteid. Sarah Brightman külastas Eestit 6.mail 1999, kui ta andis Linnahallis kontserdi täissaalile, Briti popdiiva lummas publikut esimestest taktidest kuni kontserdi lõpuni. 19.septembril 2004 esines ta Saku Suurhall kahe ja poole tunnisel idamaade stiilis kontserdil oma Euroopa-turnee “Harem“ raames.

29.jaanuaril 2008 tuli pika pausi järel album ”Symphony”, mis valmis taas koostöös kauaaegse produtsendi Frank Petersoniga. Brightmani mitmeulatuslikkus pääseb suurepäraselt valla albumi stiililiselt erinevate lugude kaudu nagu gootihõnguline ”Fleurs De Mal” ja duett ”Canto Della terra” Andrea Bocelliga. Sarah keeleline anne on kuulda tema sujuvalt üleminekult hispaania, itaalia, prantsuse ja saksa keelde. Album ”Symphony” debüteeris Ühendriikides laulja karjääri kõige kõrgemal positsioonil.

08.08.08 esitas Sarah Brightman miljardite inimeste ees Pekingi Olümpiamängude avamisel koos hiina laulja Liu Huaniga olümpiamängude ametliku laulu "You and Me".

Novembriks 2008 sai Sarah valmis oma karjääri esimese jõulualbumi ”A Winter Symphony”, mis salvestati üheskoos Londoni Sünfooniaorkestri ja 46-liikmelise kooriga. Brightmani ingellik hääl viib kuulajad reisile igihaljaste klassikute ja suurepäraste jõululaulude seltsis. ”A Winter Symphony” albumilt leiduvad mh. ”Silent Night”, ”In The Bleak Midwinter”, John Lennoni ja Yoko Ono ”Happy Christmas (War Is Over)”, ”I Believe in Father Christmas” ja ”I Wish it Could be Christmas Everyday” ning koos Fernando Limaga esitab ta ”Ave Mariat”. Samuti leidub siin ajatuid pop-lugusid nagu Abba instrumentaalpala ”Arrival”, mis esimest korda lauluversiooniks kohandatud ning suurepärane Neil Diamondi klassika ”I’ve Been This Way Before”.

Märtsis 2009 tuli cd/dvd “Live In Vienna”, mis on Sarah Brightmani repertuaari paremiku kogumik 2008 aastal Viinis toimunud kontserdilt. Näha ja kuulda saab lugusid albumilt "Symphony" ent ei puudu fännide lemmikud “Phantom of the Opera”, “Time to Say Goodbye” või “Ave Maria”. Duettides võib esile tõsta tenorpartnereid Alessandro Safina, Fernando Lima ja Chris Thompson (of Mannfred Mann’s Earth Band).

Sarah mängis kaasa Jaapani filmis "AMALFI", mis linastus sealmaal juulis 2009. Film loodi spetsiaalselt Fuji Televisiooni 50-ndaks aastapäevaks ning on esimene jaapanlaste Itaalias filmitud muuvi. 08.juulil 2009 ilmus Jaapanis filmiteemaline Sarah parimate armastuslugude kogumik "AMALFI - SARAH BRIGHTMAN LOVE SONGS", millel 19 laulu.

2010 aasta Vancouveri taliolümpiamängudeks valmis koostöös kompaniiga Panasonic Corporation Sarah singel "Shall Be Done". Singlile lavastati ka muusikavideo, milles Sarah kehastus metshaldjaks.

19.aprillil 2013 ilmus Sarah järgmine plaat "Dreamchaser", mille singlid "Angel" ja "One Day Like This" olid eelnevalt müügil iTunes. Aasjatundjate hinnagul on üks säravamaid plaate saavutanud 180 kuld- ja plaatinaplaadi staatust 40 riigis üle terve maailma. 
Plaat kätkeb endas ka kosmoseteemat, sest juba 2015. aastal plaanib Brightman astronaudina avakosmosesse minna.

"Ma ise pean seda oma kõige olulisemaks albumiks. Albumit inspireeris miski, millest olen alati unistanud, ja see on mu reis kosmosesse," on ta rääkinud ühes intervjuus. Brightman plaanib kosmoses ka laulda. "Kosmosereis on täiesti võimalik. Kuid avakosmoses musitseerimisel tuleb mõelda kõikvõimalikele probleemidele, kui näiteks tekib viivitus.. kõik tuleb pisiasjadeni läbi töötada. Aga ma usun, et kõik õnnestub suurepäraselt!" rääkis lauljatar.

6.juuni salvestati Londonis intiimsel kontserdil "Sarah Brightman: Dreamchaser: In Concert".

14.juunil 2013 alustas Sarah "Dreamchaser" maailmatuuri Taiwani saarelt. "Dreamchaser" tuur on Sarah Brightmani ambitsioonikaim kontsertide seeria – ta on andnud juba 67 kontserti USAs ning pea kõik need müüdi välja väga kiiresti. Selle tuuri raames külastab laulja ka näiteks Araabia Ühendemiraate ja Katari, kus ta varem esinenud ei ole.

Sarah Brightman esines 21.novembril 2014 Saku Suurhallis. Lauljatar esitas Eestis oma parimaid ja tuntumaid lugusid koos sümfooniaorkestriga.

1.septembril 2015 plaanis Sarah kümneks päevaks turistina rahvusvahelisse kosmosejaama ISSi lennata ning treenis 16 tundi päevas Moskva lähedal Star City's. Mais 2015 teatas sopran oma koduleheküljel, et 48 miljonit eurot maksnud reisi on ta sunnitud perekondlikel põhjustel edasi lükkama.

18.12.2015 avaldas Nemo Studios/Believe Digital Sarah digitaalsed kollektsioonid RARITIES, Volumes 1-3. Kuulda saab senistel albumitel mittekõlanud 42 laulu.

24.novembril 2017 toimus Nordea Kontserdimajas Royal Christmas Gala, kus esinesid Sarah Brightman, Gregorian, Royal Symphony Orchestra.

9.novembril 2018 ilmus Sarah Brightman uus album "Hymn", mille nimiloo singel tuli välja 19.oktoobril. Järgmisena ilmus 25.oktoobril koos muusikavideoga "Sogni" featuring Vincent Niclo.

15-nda stuudioplaadi tuur algas novembris 2018 ning läbib 5 kontinenti ja peatub 125 linnas. 2.novembril 2019 andis staar kontserdi Saku Suurhallis, kus kaasatud oli laiendatud koosseisus Estonia Seltsi Segakoor ja eesti muusikutest kokku pandud Nordic Festival Orchestra.

Faktid

Pikkus: 166 cm

Muud huvitavat