Fuel

4.märtsil 2022 avaldas Fuel singli "Two Hearts".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.09.2003 - 19:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.03.2022 - 07:53
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Ansambel Fuel pärineb Ameerikast Tennessee osariigi lääneosast ning selle asutasid kaks lapsepõlvesõpra Carl Bell (kitarr) ja Jeff Abercrombie (bass) väikelinnast nimega Kenton. Nendega ühines naaberlinnast Brownsville pärinev Brett Scallions, kellele usaldati laulja ja rütmikitarri mängimine. Ansambli esimeste lugudega demokassett saavutas suure edu ning seda osteti nii esinemistel kui kohalikes kauplustes ja innustatuina kuulsusest suundusid mehed 1994. aastal Pennsylvaniasse Harrisburgi, kus võimalusi silma paista oli tunduvalt rohkem.

Kohalikus rockiringkonnas kohaneti päris hästi ning bänd andis 1996 aastal välja omaprodutseeritud ja – finantseeritud albumi “Porcelain“. Plaadilt tõusis eriti populaarseks lugu "Shimmer" ning seda hakati raadiotes kõvasti mängima. Üsna pea saatis Fuel’i kõikjal kõvasti väljamüüdud kontsertide publik ning vallutati Seattle’i grunge-ringkondade poolehoid. Peale üht vinget kontserti Philadelphia Electric Factory’es said nad omale ka plaadilepingu Sony's 550 Music’uga.

Nende LP “Sunburn“ ilmus aastal 1998 ja peamiste lööklugudega olid siin olemas juba tuntud "Shimmer" ning palju raskem ja rajukate hardcore kitarririffidega relvastatud "Untitled". Plaadi lindistamisel kasutati ajutiselt trummari Kevin Miller’i teeneid ent hiljem kutsuti ta juba ametlikult bändi liikmeks ja nii saigi Fuel olema täies koosseisus hard-rock-bänd. Albumilt tõusis veel kolm edukat singlit ja need olid "Bittersweet", "Jesus or a Gun" ning nimilugu "Sunburn", mis valiti välja ka filmimuusikaks ja hiljem soundtrackile “Scream 3“. Samal aastal osales Fuel soojendajatena ansambli Aerosmith kontsert-tuuril ent juba 1999 algas nende endi esimene ametlik turnee.

Järgmisel aastal 2000 anti 19.septembril välja järgmine LP “Something Like Human“, millega saadi USA-s oma esimene kuldplaat. Erilise tähelepanu alla sattus aga avasingel "Hemorrhage (In My Hands)", mis tõusis Billboardi modernse rocki edetabelis esikohale ja püsis seal seitse nädalat järjest. Plaadil oli kokku 12 lugu, millest enamuse autoriks kitarrist Carl Bell. Vingelt agressiivsemad siin olid "Innocent", "Solace" ja "Empty Spaces" ent samas ei tasuks unustada lennukaid lugusid "The Last Time" ning "Down". Aastal 2001 tuuritas Fuel koos selliste sõpradega nagu Kid Rock ja Buckcherry.

04.veebruaril 2003 ilmus Fuel juba uus singel "Won't Back Down", mis valiti filmi Daredevil soundtracki esimeseks ametlikuks singliks selliste kuulsustega kõrvutades nagu Nickelback, Saliva, Hoobastank ja Drowning Pool ft. Rob Zombie. Kui teiste bändide lood valiti plaadile filmi süngest ja maagilisest temaatikast lähtudes, siis Fuel sai ettepaneku kirjutada see lugu just spetsiaalselt filmile endale. Laulja Brett on sõnanud, et loo kirjutamine oli sellest tingituna hoopis iseäralik ja ansamblile uudne kogemus. Täna neid sõnu lugedes peame kogema, et "Won't Back Down" oli lugu omal kohal ja kirjeldas kenasti süngust, mis filmis kajastus. Fuel tegeles samal ajal kolmanda LP lindistamisega ning võttis selleks rohkelt aega ning tulemus on hinnatav ja kvaliteetne. 23.septembril Ameerikas välja antud plaat nimega “Natural Selection“ ilmus samal päeval koos selliste esinejate plaatidega nagu Nickelback, Dave Matthews ning Limp Bizkit ent see ei kohuta bändiliikmeid kuigivõrd, sest nad on oma edus niivõrd kindlad. Ning peame tõdema, et plaat on tõepoolest täis nauditavat muusikat ja pakub naudingu nii käredamat kui kergemat rocki austavatele kuulajatele, seda eriti esilepaistvalt hea singliga “Falls On Me“. Lisaks on ansambel teatanud, et samal päeval annab Sony Music uues kujunduses ja seni avaldamata lugudega koos välja nende mõlemad vanemad albumid – juba senini miljonilise läbimüügiga 1998 aasta LP “Sunburn“ ning üle kahe miljoni plaadi müünud 2000 aasta LP “Something Like Human“.

13.detsembril 2005 ilmus 11-looline kogumik "The Best of Fuel ".

2007 aastal on Fuel tagasi uue materjaliga ning märtsi alguses teatas Carl Bell, et plaat hakkab valmis saama. Koosseisus on vahetunud kaks meest ning uus laulja on Toryn Green, kes varem laulis bändis Something to Burn ning trumme mängib endine Godsmack liige Tommy Stewart. Album "Angels & Devils" ilmus 07.augustil. Seni oli fännidele kuulata antud uut lugu "Wasted Time", mis tuleb esimese singlina. Samas kõlas WWE teemaloona üritusel Vengeance teinegi lugu "Gone", mis singlina jõudis müügile 09.augustil 2007.

Aprillis 2010 anti teada, et Fuel tuleb kokku taas originaalkoosseisus, millega alustati aastal 1997 ning paari aasta jooksul esineti erinevatel kontsertidel. Uute lugudena esitati "I Can See the Sun", "What We Can Never Have" ja "Knives". Vaheldus bändi koosseis ning lõpuks jäi liikmetest alles vaid laulja Brett Scallions. Lisaks temale on veel kitarrist Andy Andersson, bassist Brad Stewart (varem ansamblis Shinedown) ja trummar Ken Schalk (varem bändis Candiria).

8.märtsil 2012 alustati lõpuks Fuel viienda stuudioplaadi salvestamist, produtsendiks Eddie Wohl. 26.juunil 2013 tuli uueks trummariks Shannon Boone bändist Puddle of Mudd.

Album "Puppet Strings" ilmus 4.märtsil 2014, produtsendiks oli Eddie Wohl. Esimeseks singliks oli "Soul To Preach To".

2020 aastast naasis Carl Bell ning moodustas bändi oma uue koosseisuga.

22.oktoobril 2021 jõudis müügile uus album "Anomaly", mille esimene singel "Hard" ilmus 15.juulil. Teine singel "Don't Say" tuli välja 20.augustil. 12.novembril avaldati singel "Landslide".

4.märtsil 2022 avaldas Fuel singli "Two Hearts".

Faktid

FUEL on alates 2020:
Carl Bell – soolokitarr, taustalaul
Kevin Miller – trummid
John Corsale – vokaal
Mark Klotz – rütmikitarr. taustalaul
Tommy Nat – bass

FUEL oli:
Brett Scallions: laul, rütmikitarr
Andy Andersson: kitarr, klahvpillid, taustalaul
Brad Stewart: bass
Shannon Boone: trummid

Muud huvitavat