Sylver

29.juulil 2021 toimub Tallinna Lauluväljakul We Love The Millenium festival, kus esinevad Cascada, Sash!, Groove Coverage ja Sylver.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.03.2002 - 12:07
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.06.2021 - 15:44
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Sylver oli Belgias 2000 aasta suve suurüllataja ning nende esimene singel “Turn The Tide” tõusis hoobilt suureks hitiks, saades tantsuedetabelite esilooks ja mitte ainult kodumaal vaid ka naaberriikides – Hollandis ja Saksamaal. Ansambli täispikk album “Changes” püsis Belgia edetabeli Top 20-s raudselt neli kuud ning parimaks positsiooniks jäi avanädala #2. Saksamaal jõudis album aga isegi kohale 18, mis on kena saavutus tantsutrupi kohta. Tänaseks on bänd jõudnud välja anda juba neli edukat singlit ning lisaks avasinglile oleme kuulnud mõnusaid tantsulugusid nagu “Forever In Love” ja “Skin” ning viimatine “Forgiven”.

Sylveri loojateks olid kaks belgia tantsumaailmas tuntud DJ-d – Wout Van Dessel ning Regi Penxten, kellest viimane on praegu bändi produtsent ning koos Philip Vandeurer’iga ollakse veel teisegi tantsubändi Milk Inc. produtsentideks. Pikakasvuline ja korvpallilembeline DJ Wout Van Dessel on ansambli Sylver muusika autor ning seisab ise kontsertidel süntesaatori taga ning ansambel ongi talle esimeseks rahvusvahelise tuntuse toonud projektiks. Wout töötas DJ-na Belgia ühes kuumimas klubis Illusion ning kui ta otsis loole “Turn The Tide” lauljat, siis sobis selleks ülihästi 19-aastane Sylvi De Bie, kellega samas klubis tuttavaks oli saadud. Just Sylvi ülimalt puhas ja värske hääl sobis selle loo juurde kui valatult ning sellest innustudes polnudki enam palju vaja ilusa bändi Sylver moodustumiseks ja kui lisada siia veel kaks tantsijat, ongi võrratu tantsubänd olemas.

Praeguseks on kena ansambel kuulsust üha kogumas ning nende muusikat tuntakse juba üle Euroopa ning lisaks veel Kanadas ja enam ei peeta neid iiri ansambliks nagu alguses mõnes raadios olevat mainitud. Liikmete ankeete saad uurida alt.

Sylver on Eesti selle aasta suurima plaadiläbimüügiga välismaine artist.Tänaseks on Belgiast pärit ansambli albumit "Chances" Eestis müüdud üle 5000 ühiku ja Sylveri Eestis esinemise tulemusena prognoosime plaadi läbimüügi kasvu vähemalt 10000 ühikuni", teatas plaadifirma Records 2000 juhatuse liige Peeter Kaljuste ning lisas, et "Sylver on lühikese aja jooksul olnud läbimüügilt äärmiselt edukas, sest tavaliselt müüakse Eestis välisartisti plaate kuni paartuhat eksemplari".

Sylver on jaanipäeval, Kadrioru Pargis, toimuva koolinoorte suursündmuse "Lõpupidu 2002" peaesineja.

24.veebruaril andis ansambel välja uue singli “Living my life“ ning 24.märtsil jõudis kuulajateni nende teine album “Little Things“, mis on ka Eestis kättesaadav Records2000 abiga.

Sylver andis 27.oktoobril 2003 välja maxi-singli ”Shallow Water”, mis sisaldas kauni aeglase nimiloo ja selle mikside kõrval veel klubihitti “Confused“. Mõlemad lood pärinevad ansambli viimaselt albumilt ning singli andis välja Saksamaal Urban (Universal).

Silvy lööb kaasa Milk Inc uuel plaadil “Closer“ loos “I don't care“, mis ilmus 09.veebruaril 2004 ka singlina. Milk Inc on tegelikult samuti duuo - Regi Penxten ja Linda Mertens – nagu ka Silver. Uue singli videos laulavad ja möllavad diskoteegis nii Linda kui Silvu ja sõnad siin loos on üsna vabameelselt siivutud.

27.septembril tuli välja juba kolmanda albumi esimene singel "Love Is An Angel" ja paat "Nighttimes Calls" sisaldas kokku 14 lugu ning ilmus 25.oktoobril 2004. Teise singlina ilmus plaadilt 25.aprillil 2005 "Make It".

2006 aasta aprillis ilmus tutikas singel ja ABBA cover "Lay All Your Love On Me" ja mai lõpus tuli album "Crossroads", millel kõlab 12 mõnusat ja lihtsat tantsulugu. Augustis 2006 järgnes singlina "One Night Stand". Edasi tuli 2007 aastal kogumik "Best Of-The Hit Collection 2001-2007". Singlid olid "The One" ja "One World One Dream".

10.oktoobril 2008 anti Belgias välja singel "Rise Again", märtsis 2009 järgnes singel "I Hate You Now", millele tehti samuti video. 08.mail 2009 tuli Belgias välja uus album 16-looline album "Sacrifice". Lisandunud on kitarrist John Miles Jnr, kes osales albumi loos “Music”.

27.märtsil 2010 tähistas ansambel 10ndat sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga Antverpeni Lotto Arenal. Samal aastal anti välja album "Decade", mille singliks oli "It's My Life".

Uue kümnendi bändi ajaloos avas 12.juulil 2011 singel "Stop feeling sorry" ning 12.märtsil 2012 saabus iTunes kaudu singel "City of Angels".

Sylver esines 24.augustil 2017 Tallinna Lauluväljakul "We Love The 90s" festivalil.

29.juulil 2021 toimub Tallinna Lauluväljakul We Love The Millenium festival, kus esinevad Cascada, Sash!, Groove Coverage ja Sylver.

Faktid

Nimi: Silvy De Bie
Sünniaeg: 04.jaanuar 1981
Tähtkuju: Kaljukits
Juuksed: Blondid
Silmad: Hallikassinised
Pikkus: 160 cm
Kaal: 46 kg
Õed / vennad: 2 venda ja üks õde Nathalie
Elukoht: Heist-op-den-Berg, Belgia
E-mail: silvy@sylversite.com
Lemmik...
Laulja: Usher
Ansambel: Boys II Men
Näitleja: Nicolas Cage
Jook: Apelsinimahl
Toit: Itaalia road

Nimi: Wout Van Dessel
Sünniaeg: 19.oktoober 1974
Tähtkuju: Kaalud
Juuksed: Tumedamad blondid
Silmad: Hallikassinised
Pikkus: 192 cm
Kaal: 80 kg
Õed / vennad: Vend Joost
Elukoht: Lier, Belgia
E-mail: wout@sylversite.com
Lemmik...
Laulja: Placido Domingo
Ansambel: Faithless
Näitleja: Morgan Freeman, Anthony Hopkins
Jook: Shampanja
Toit: Tai road

Kitarrist: John Miles Junior
John Miles Jr. on muusikakuulsuse John Miles poeg. Tuntud kitarristina artistide bändides kui Debbie Harry, Bryan Ferry, Joe Cocker ja Andrea Bocelli. 1997.aastast oli belgia trancebändi Milk Inc. liige.

Muud huvitavat