Killswitch Engage

Jesse Leach laulab 3.novembril avaldatud Pennsylvania metalcore bändi August Burns Red singlil “Ancestry” ning lõi kaasa ka muusikavideos.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.04.2013 - 14:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.11.2022 - 17:05
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Killswitch Engage on uue metallilaine üks edukamaid bände . Ansambel, mille muusikat iseloomustavad massiivsed kitarririfid ning erinevaid stiile hõlmavad vokaalpartiid.

1999. aastast USA’s Westfieldi linnas Massachussettsis tegutsenud metalcore bändist Killswitch Engage on saanud aastate jooksul omas zhanris maailma üks hinnatumaid bände, kes on mahtunud nii Ozzfesti esinejate hulka ning jaganud tuuridel lavalaudu selliste suurustega kui Slayer, Lamb of God, Bad Religion jpt.

Killswitch Engage oli üks New Wave Of American Heavy Metal algatajatest. Algne koosseis oli neljaliikmeline, laulja Jesse Leach, kitarrist Joel Stroetzel, bassil Mike D'Antonio ja trummidel Adam Dutkiewicz. See kvartett andis välja kaks albumit, millest esimene oli 4.juulil 2000 ilmunud “Killswitch Engage“. Plaadi andis välja Ferret Music ning siin kõlas 9 loo hulgas ka bändi kõige vanem lugu "Soilborn". Lood "Temple from the Within" ja "Vide Infra" kõlasid uuesti ka Roadrunner Recordsilt ilmunud bändi teisel LP-l “Alive or Just Breathing“. Plaadi muusika olid kirjutanud Dutkiewicz, D'Antonio ja Joel Stroetzel ning sõnad laulja Jesse Leach. Kriitikutelt ülivõrdeid saanud täiusliku plaadi parimateks pärliteks peeti lugusid "My Last Serenade" ning "Just Barely Breathing".

Killswitch Engage’i muusikat iseloomustavad massiivsed kitarririfid ning erinevaid stiile hõlmavad vokaalipartiid. Peale bändi algse laulja lahkumist aastal 2002 vokalisti koha välja teeninud Howard Jones oli fännide poolt hinnatud kui suurepärane lava-karakter ja dünaamilise häälega laulja. Bändile ei piisanud ammu ühest kitarrist ning senine trummar Adam Dutkiewicz asus ise soolokat mängima. Uueks trummariks võeti Justin Foley. Uue koosseisu esimeseks looks oli "When Darkness Falls", mis kõlas 2003 aasta õudusfilmi “Freddy vs. Jason“ soundtrackil.

2004. aastal kandideeris bänd looga “The End of Heartache“ Grammy auhinnale parima metal etteaste kategoorias. Lugu pärines bändi 11.mail 2004 ilmunud samanimeliselt kolmandalt stuudioalbumilt “The End of Heartache“. Siit albumilt pärineb üks ansambli parimaid lugusid "Rose of Sharyn". 2005.aastal lasti plaadist välja kuue lisalooga special edition ning 22.novembril 2005 ilmus bändilt kontsert-dvd “(Set This) World Ablaze“, millel kõlasid kõigi seniilmunud kolme albumi lood.

13.novembril 2006 andis Roadrunner Records välja Killswitch Engage’i neljanda albumi “As Daylight Dies“, mis müüs pelgalt USA’s juba sadu tuhandeid plaate. Bändi enda sõnul on nad selle albumiga astunud väljapoole tavapärase metal’i piire ning naudivad ise täiel rinnal mitmekesiste meloodiate peale üles ehitatud stiililist segu. Muusika olid kirjutanud kõik bändiliikmed ning nagu juba tavaks saanud, lõi laulusõnad vokalist. Singlitena tulid "My Curse", "The Arms of Sorrow", "Holy Diver" ning "This Is Absolution".

Roadrunner Recordsi plaadifirma Eesti esindaja ja Raadio 2 saatejuhi Koit Raudsepa sõnul on Killswitch Engage 21. sajandi metallilaine üks edukamaid bände. “Killswitch Engage on suutnud vaid mõne aastaga ainult Ameerikas müüa ligikaudu miljon plaati ja see ühe underground bändi kohta ebatavaline populaarsus on tulnud just tänu meeletult headele kontsertidele“, - kommenteeris Raudsepp.

15. oktoobril 2007 andis Club Hollywoodis energilise ja raju kontserdi. Bänd esitas oma lugude paremiku albumitelt “Alive or Just Breathing” ja “The end of Heartache” ning paar lugu ka viimaselt albumilt “As Daylight Dies”. Kõige rajumaks kaasaelamiseks läks loo “Rose of Sharyn” ajal, millesarnast crowd surfingut Eestis vist ametlikel kontserditel näha pole olnud. Ka kõige kriitilisemad tõsipead ja metali insiderid tunnistasid, et kontsert oli väga õnnestunud.

30.juunil 2009 avaldati viies stuudioalbum, mis kandis taas nime “Killswitch Engage“. Plaadi produtseerisid Adam Dutkiewicz ja Brendan O'Brien ning sellest sai ansambli kiireima müügiga plaat, mis esimese nädalaga müüs 58 tuhat koopiat ja oli ametlikus edetabelis Billboard 200 kohale #7. Plaadi singliteks olid "Reckoning", "Starting Over", "Take Me Away" ja "Save Me". Album oli viimaseks, millel laulis vokaale Howard Jones.

2.aprillil 2013 ilmus Killswitch Engage’il kuues stuudioalbum nimega “Disarm the Descent“, mille esimeseks singliks oli 5.veebruaril avaldatud "In Due Time". Enne plaadi tulekut avaldati kuulamiseks veel lugu "The New Awakening".

Bändi uus kauamängiv on maineka ajakirja Alternative Press poolt nimetatud üheks 2013. aasta kõige oodatumaks albumiks. “Oleme alati rääkinud ja mõelnud, et peaks veel agressiivsemaks muutuma. Pärast eelmist albumit hakkasime kirjutama muusikat, millel on rohkem hambaid,“ kommenteeris bändi kitarrist Adam D. Väljaanne Guitar World soovitab samuti Killswitch Engage’l sel aastal kindlasti silma peal hoida: “Disarm the Descent“ on selle viisiku kõige meisterlikum, kõige mitmekülgsem ja kõige särtsakam panus juba ansambli niigi ajaloolisele muusikapärandile, mis jääb neist igaveseks raske metalmuusika kroonikasse. Kuulates jõuab meieni see sama Killswitch Engage, mida teatakse ja armastatakse ning mis on maitsestatud hardcore’i koos kõige selle täiesti uuega, mida bänd viimasel ajal loonud on.“

Bändi algrivistusse kuulunud laulja Jesse Leach’i jaoks on Killswitch Engage’i uus plaat esimeseks tema vokaaliga albumiks pärast 2002. aasta kauamängivat “Alive or Just Breathing“. Leach naasis koosseisu peale kümmet aastat. “Tagasitulek on olnud tõeliselt kerge. See on vaieldamatult läbi aegade mu parim vokaalne esitus, suured tänud bändikaaslastele nende usu eest minu võimetesse. Olen väga tänulik, et saan olla just siin, kus ma hetkel oma elus olen - tagasi suurepärase bändi juures ning panemas kokku albumit, mida põnevusega maailmale kuulata anda soovime. Tänud kõigile fännidele nende sooja vastuvõtu ja lõppematu armastuse eest Killswitch Engage’i vastu,“ ütles Leach, ning lisas, et tema jaoks on nüüd kõik absoluutselt teistmoodi. “Kümme aastat tagasi olin hoopiski teine inimene. Me räägime aastakümnest täis kasvu, muutusi, tõuse ja kukkumisi. Mu enesekindlus on vankumatu. Tean, mida oma häälega teha. Tunnen end laval palju mugavamalt, see tuleb nüüd kõik väga loomulikult. See on hea moodus alustamiseks, värskeks alguseks.“

Killswitch Engage album "Disarm the Descent" võeti väga hästi vastu ning esimese nädalaga müüs see USA-s 48 tuhat koopiat, andes bändile edetabelis #7 koha.

17.aprillil 2013 esitles bänd Tallinnas Rock Cafés oma albumit “Disarm the Descent“.

21.oktoobril 2013 avaldas bänd muusikavideo "Always", mille lavastasid McFarland & Pecci.

Killswitch Engage teatas tegevusest uue albumiga "Incarnate", mis ilmub Roadrunnerilt 11.märtsil 2016. 9.detsembril tehti avalikuks loo "Strength Of The Mind" muusikavideo.

29.jaanuaril 206 tuli välja singli "Hate By Design" muusikavideo ning 19.veebruaril "Cut Me Loose" muusikavideo.

Killswitch Engage uus album ilmus Roadrunnerilt 11.märtsil 2016 ja kannab nime "Incarnate".

24.novembril 2016 algas UK tuur koos bändiga Bullet For My Valentine ja Cane Hill. 25.novembril andis bänd välja dvd "Beyond The Flames: Home Video Part II", millel põnevale kontsertmaterjalile lisaks kuuleb 6 seniavaldamata lugu.

26.mail 2018 esinesid Killswitch Engage ja Iron Maiden Tallinnas Saku Suurhallis.

25.juunil 2019 esitles Killswitch Engage singli "Unleashed" muusikavideot ning 15.juulil ilmus singel "I Am Broken Too". 16.augustil andis bänd välja albumi "Atonement", mis oli esimeseks Metal Blade Records koostööks. Plaadil lõid kaasa ka endine solist Howard Jones ning Chuck Billy ansamblist Testament. Kokku kuuleb 11 lugu. 20.augustil avaldati "The Signal Fire" muusikavideo koos Howard Jonesiga.

1.mail 2020 avaldas bänd kuue looga EP "Atonement II B-sides for Charity", millel viimaselt plaadilt väljajäänud lood.

5.juulil 2021 tuli Adam Dutkiewicz ja Jesse Leach kõrvalprojekt Times of Grace välja singliga "Rescue". Album “Songs Of Loss And Separation“ ilmus 16.juulil koos loo "Mend You" muusikavideoga.

24.septembril esitles Killswitch Engage 2019 aasta albumi loo "Us Against The World" muusikavideot.

6.augustil 2021 esines bänd kontserdiga kodulinnas Worcesteris Massachusettsis. Kontsertsalvestis 23 looga anti albumina "Live At The Palladium" välja 3.juunil 2022. Loo "Know Your Enemy" video toodi välja 6.aprillil.

Jesse Leach laulab 3.novembril avaldatud Pennsylvania metalcore bändi August Burns Red singlil “Ancestry” ning lõi kaasa ka muusikavideos.

Faktid

Killswitch Engage koosseis: nimi/pill/sünnipäev
Jesse Leach (vokaal) (3.juuli 1978)
Adam Dutkiewicz (kitarr) (4.aprill 1977)
Mike D'Antonio (bass) (19.mai 1973)
Joel Stroetzel (kitarr) (24.juuli 1980)
Justin Foley (trummid) (16.juuni 1976)

Endine solist Howard Jones (20.juuli 1970)

Muud huvitavat