Sarah Connor

17.novembril 2023 ilmus duubelalbum "Not So Silent Night – The Cozy Edition“, kus lisalugudena kõlasid "Christmas Train", "i Wonder" ja "Happy New Year". Lisaplaadil oli 17-looline 2022 jõulukontsert Verti Music Hall in Berlin.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 11:16
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.11.2023 - 18:14
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Sarah Connor on X-cell Recordsi noorimaid esinejaid ning kõigest 21-aastast lauljatari võib lugeda suureks avastuseks r&b muusikas. Breemenist pärit lauljatari juured pärinevad tegelikult ameerikast ning tema õige nimi on Sarah Leve. Artistinimi Sarah Connor ongi tekitanud väga palju segadust, sest sellenimelist tegelast mängis ulmefilmis Terminaator näitleja Linda Hamilton ent vähimgi seos neil kahel prototüübil puudub. Sarah ise kirjeldab oma artistinime valikut äärmiselt andekalt – see lihtsalt sobib minu olemusega kokku. Täht “S” on Sarah elus tähtsal kohal, sest sellega algavad sõnad Sex, Soul ja Summer.

Sarah Connor feat. TQ – “Let’s Get Back To Bed – Boy” singel ilmus Saksamaal juba 07.mail 2001 ent edetabelite tippu hakkas see tõusma hoopis kolm nädalat hiljem. 27.mail peale RTL II otsesaadet, millest ka siin artiklis enamjaolt kirjutame, valdas laulu täielik maagia ning kena tantsurütmiga üsna seksika alltooniga lugu loetakse tänaseks üheks 2001 aasta parimaks r&b singliks üldse.

Sarah produtsentide tiim jõudis 2000 aasta sügisel otsusele, et selles kenas tantsuloos mõjuvad Sarah lauldud seksika alltooniga salmiosad natuke kahvatuna ning nii otsustati saata loo demo Ameerikasse mitmele artistile tutvumiseks ning oodati nendepoolset koostööpakkumist. TQ oli üks väheseid, kes aimas siit edu ning kirjutas juurde omapoolsed räpiosad ja saatis kasseti Saksamaale tagasi ja nii sündiski lõpuks praegune mõnus versioon koos Boy osadega TQ enda esituses. Mõnus on loomulikult ka video kus luksuslikust hotellist enam välja tulla ei tahetagi ent siin on ka väga palju luksuslikkust ja ahvatlusi nagu video algul Ferrariga kimamine, mis tegelikus elus ei ole kummalegi artistile nii käegakatsutavalt omane, sest Sarah hindab oma elus kõige tähtsamaks ikkagi muusikat.

Sarah Connori peaeesmärgiks oli ikkagi LP väljaandmine ning lugusid selleks oli valida pea 50 ent plaadile jõudsid neist vähesed. Teiseks singliks sai Saksamaal 20.augustil 2001 ilmunud “French Kissing”, mis näitas kui huvitav võib uus plaat tulla. Enne seda ootasid aga lauljannat ees suvised kontserdid, milles osales ka ameerika r&b staar TQ ise. TQ oli varem Sarah üks lemmiklauljaid ning tal on väga suur au esineda oma eeskujuga koos, sest just tänu TQ esitatud räppidele menusinglil “Let’s Get…” peitus üks selle edu aluseid.

Sarah kolmas singel “From Sarah With Love”, millest sai vapustav hitt, ilmus Saksamaal 05.novebril 2001 ning sellele järgneski 26.novembril album “Green Eyed Soul”. Euroopas anti just see singel ja LP välja väga erinevatel aegadel ning näiteks UK-s jõudis singel müügile alles 18.märtsil 2002 ning LP ilmub seal 20.mail. Singlist ning just selle rütmikast remixist tõusis #1 hitt paljude riikide edetabelites ning lugu oli tõepoolest äärmiselt hea ja jõuline nii esituselt kui ka laulusõnade osas.

Album “Green Eyed Soul”sisaldab endas nii seksikaid rütme kui ka hingestatud ballaade ent läbivaks teemaks on siiski kirg ja just seks, mis tuleb tugevalt esile järgmises r&b suunitlusega singlis “Undressed” ning loos “Make You High”. Erilise häbematusega seksile õhutavalt kõlavad loos “Let Us Come 2Together” puhtalt fraasid "So get it up, pull your pants off and make it". Ometi leiab ka mõnusamalt aeglasemat materjali loos “Imagining” ning ikka ja jälle kiidetud olgu “From Sarah With Love”, mis näitab lauljatari tugevat ja võimast häält ning kokkuvõtvalt on album iseenesest mõnus elamus ja lauljatari ootab kindlasti ees kuulsusrikas tulevik.

Sarah uus singel “One Nite Stand“ ilmus Saksamaal 02.septembril 2002 ning uus album “Unbelievable“ tuleb 30.septembril (sisaldab 16 lugu). Kindlustamaks rahvusvahelise staari staatust, on seekord Sarah esimese singli kaasesinejaks võetud veelgi kuulsam nimi Wycleff Jean ning singlioo täisnimeks on “One Nite Stand (Of Wolves And Sheep)“. Kui mõelda loo pealkirja seksikast alatoonist siis tegelikult tähendab see, et loo kirjutas Sarah valmis üheainsa ööga. Singliloo esitusega tehti lauljate vahel kena diil, sest Sarah jaoks on Wycleffi abi võtmeks USA singliturule ning vastutasuks pakub Saksamaal edukas Sarah ameeriklasele vastu tema viimase albumi “Masquerade“ müüginumbrite tõusu.

“Unbelievable“ on väga hea plaat ning siin kuuleb mõnusaid lugusid lausa järjest. Peale avaloo tuleb ära mainida kindlasti plaadi teemalugu "He's Unbelievable" ning plaadi üks rokkivaimaid palu “Bounce“. Ometi äratab tähelepanu siiski rohkem Diane Warreni repertuaarist laenatud "I Wanna Touch U There" ning plaadi kauneimaid laule "Skin On Skin". Kõik mainitud lood ilmusid LP-lt ka singlitena.

10.novembril 2003 andis Sarah välja oma kolmanda albumi “Key To My Soul”, mis sisaldab 13 lugu pluss kaks interlüüdi. Plaat ilmus Saksamaal Sony Gorp alt ning esimese loona kuulis avalikkus siit 03.novembril ilmunud uus maxi-singlit “Music Is The Key“, milles Sarah oli abiks võtnud maailmakuulsa vokaalansambli Naturally 7. Uue albumi teises rütmikas loos "Love Is Color-Blind“ on taas tegev ka räppar TQ. Kuigi läbivaks teemaks on ikkagi hingestatud soul ja ballaadid, pakub plaat ka kena rütmika suvehõngulise tantsuloo "Hasta La Vista!". Produtsentidena on seekord esindatud sellised kuulsused nagu Narada Michael Walden ning Diane Warren, mis teeb plaadi eriti huvitavaks. Seetõttu ongi äratuntav Tony Braxtonilik "Just One Last Dance". Omaette hakkas silma veel lugu “Daddy's Eyes“ just selles peituva temmatikaga, sest isa silmadest pole varem küll lugu tehtud ja veel nii põnevat.

Sarah Connorist sai 23-aastasena ema ning 02.veebruaril 2004 kell 17.30 sünnitas ta USA Orlando haiglas Floridas poja, kes sai nimeks Tyler Marc. Laps oli sündides 53cm pikk ja kaalus 3500 grammi. Lapse isaks on ansamblist Natural 25-aastane laulja Marc Eric Terenzi.

01.märtsil 2004 anti maxi-singlina välja “Just One Last Dance“ ning siin esineb Sarah Connor koos ansambliga Natural ning Sarah partneriks siin lauljana kui videos on tema armastus Marc. Singel tõusis kohe esimesel müüginädalal Saksamaal #1-eks.

Mai lõpus saabus müügile Sarah Connor esimene dvd, mis ilmus Saksamaal juba 13.oktoobril 2003. “A Night To Remember - Pop Meets Classic / live in concert“ dvd nimi räägib iseenda eest ja Sarah esitab siin oma magusamaid hitte nagu “From Sarah With Love“, “Bounce“, “Skin On Skin“, “Let's Get Back To Bed Boy“ ning lisaks pakutakse klassikalisi bestsellereid “A Natural Woman“, “Summertime“ ning “I Say A Little Prayer“. DVD pikkus on 125 minutit ja esitusele tuleb kokku 35 lugu, lisaks veel intervjuu ja making of menüü.

Peale babypausi oli Sarah lõpuks tagasi ja 08.novembril 2004 tuli uus singel "Living To Love You". Kõva balladi autoriteks olid taas Rob Tyger ja Kay Denar, mehed kelle käe all laulis Sarah hitiks enda seni kuulsaima loo "From Sarah With Love".

07.märtsil 2005 ilmus Sarah eriline uus singel "From Zero To Hero", mis pärineb robotite multikast "Ice Age Macher" ning Saksamaal esilinastub film 17.03.05.

21.märtsil 2005 ilmus Sarah järgmine album "Naughty But Nice", mis üle Euroopa ja ka Eestis tuleb müügile 11.mail.

18.novembril 2005 kinkis Sarah kuulajatele 12-loolise klassikaliste jõululauludega plaadi "Christmas in My Heart", mille nimilugu esitletakse singlina ilusa temaatilise video saatel.

23 juunil 2006 sünnitas Sarah oma teise lapse. Tüdruk sai nimeks Summer Antonia Soraya Terenzi.

21.novembril 2006 ilmus taas üle pika aja Sarah uus singel, milleks selle aasta Coca-Cola jõulukampaaniaks loodud "The Best Side Of Life". Detsembris tuli veel DVD "Christmas In My Heart - Live In Concert".

30.märtsil 2007 tuli müügile Sarah 14-looline stuudioalbum "Soulicious" ning esimene singel ja video kandis nime "The Impossible Dream (The Quest)".

Juunis 2007 tuli video ja singel Sarah Connor feat. Ne-Yo - "Sexual Healing", mille sisust lähemalt siin kirjutada pole ilmselt vaja.

Sarah astus lavale tagasi augustis 2008, mil tuli tema järgmine sooloplaat "Sexy As Hell". 01.augustil eelnes albumile singel "Under My Skin". Teise singlina tuli oktoobris "I'll Kiss It Away", mille videos näeme ema ja tütart rõõmsasti koos.

22.oktoobril 2010 jõudis müügile Sarah seitsmes stuudioalbum, 15-looline "Real Love". Singliteks olid "Cold As Ice" ja "Real Love".

Aprillis 2010 avaldas Sarah, et on vabaabielus oma manageriga Florian Fischer. Septembris 2011 sündis neil tütar Delphine Malou.

Jõulude eel 2013 asutas Sarah Connor end kontsertsarjaga jälle teele, seekordne tuur kandis nime "Christmas In My Heart-Tour 2013" ning teda saatis Christmas Swing Orchestra.

Peale viieaastast pausi oli Sarah tagasi uue stuudioalbumiga "Muttersprache", mille esimene singel "Wie schön du bist" ilmus 1.mail. Saksakeelne kolmeteistlooline plaat tuli müügile 22.mail 2015.

27.novembril 2015 ilmus dvd "Muttersprache Live - Ganz Nah", millel 90 minutit 17-loolist kontserti Hamburgist.

18.märtsil 2016 avaldas Sarah kaheloolise singli "Kommst du mit Ihr / Go, Get Your Girl!" ning 4.novembril tuli singel "Bonnie & Clyde", kus duetipartneriks Henning Wehland.

31.mail 2019 andis lauljatar välja uue albumi "Herz Kraft Werke", kus kõlas 15 lugu. 4.aprillil tuli singel "Vincent".

6.detsembril 2019 avaldas Polydor lauljatari kontsert-dvd "Herz Kraft Werke Live", millel 25-looline kontsert Hamburgist.

21.jaanuaril 2021 ilmus Sarah Connor uus singel "Bye Bye " koos muusikavideoga.

17.septembril 2021 andis lauljatar välja albumi "Herz Kraft Werke" deluxe versiooni, kus kõlamas 6 lisalugu.

18.novembril 2022 ilmus Sarah Connor jõulualbum "Not So Silent Night", millel kõlas 13 lugu, sealhulgas originaalsingel "Ring Out The Bells“.

2023 aasta suvel jõudis Sarah Connor välja anda kolm kuueloolist EP-d, "Best Summer Remixes", "Best Dance Hits" ja "Greatest Love Songs".

17.novembril 2023 ilmus duubelalbum "Not So Silent Night – The Cozy Edition“, kus lisalugudena kõlasid "Christmas Train", "i Wonder" ja "Happy New Year". Lisaplaadil oli 17-looline 2022 jõulukontsert Verti Music Hall in Berlin.

Faktid

Sünnipäev / koht: 13. juuni 1980 / Delmenhorst, Saksamaa
Tähtkuju: Kaksikud
Pikkus: 178 cm
Perekond: 4 õde, vend, ema Soraya ja isa Michael
Silmad: Rohelised
Juuksed: Blondid
Koduloomad: Kolm koera - Donna, Luka ja Muffin Mailo
Hobid: Laulmine, ratsutamine, kickboxing ja surfimine
Keeled: Saksa, inglise ja hispaania
Pahe: Suitsetamine
Kingasuurus: 40

Ex-abikaasa: Marc Terenzi
Poeg: Tyler Marc, sündis 02.02.2004
Tütar: Summer Antonia Soraya, sündis 23.06.2006
Elukaaslane: Florian Fischer
Tütar: Delphine Malou, sündis septembris 2011

Lemmik:
CD: Michael Jackson "Thriller"
Film: Dirty Dancing
Näitleja: Robert De Niro
Jook: Vesi
Raamat: "Die Päpstin"
Auto: Porsche

Muud huvitavat