N.O.O.B / Olavi Otepalu Bänd

N.O.O.B avaldas 29.septembril video laulule “Propaganda”. Laulu muusika ja sõnade autor on Indrek Luukas, produtseeris Mikk Tivas ning muusikavideo on valminud Brad Jurjensi käe all. “”Propaganda” on omamoodi protestilaul, mis räägib meie ümber olevast informatsiooni paljususest, kus on sageli raske eristada tõde valest, illusioone, lootusi ja pooltõdesid. Uskumatu on see, mida levitatakse selleks, et meid ümbritsetavat maailma kujundada ja mis meie ümber igapäevaselt toimub,” kommenteeris kollektiiv.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.09.2016 - 19:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.09.2023 - 15:08
Eesti artist, Sooloartist, Rock

5.septembril 2016 avalikustasid koolidirektor Olavi Otepalu ja ettevõtja Indrek Luukas oma pop-rock bändiga esimese singli "Suurlinna tuled", mille muusikavideo on filmitud droonidelt Tallinna linna kohal ja kõrghoonete katustel. 14.septembril astus bänd esimest korda üles juba ka ETV Terevisiooni saates, kus kõlas lisaks eelmainitule lugu "Vaata ringi".

"Mul on bändiga seoses ambitsioonikad plaanid. Olen juba aastaid hobi korras laulumeloodiaid lauasahtlisse kirjutanud ja siin-seal sooloartistina üles astunud, kuid muusikaäris läbi löömiseks tuleb asjaga tõsisemalt tegeleda," rääkis bändi solist Olavi Otepalu, kes on ühtlasi kõikide lugude muusika ja sõnade autoriks. "Hetkel toimuvat elumuutust aitab mõista tõsiasi, et võtsin kitarri kätte esimest korda alles 20 aastaselt. Loodan, et see on julgustav näide kõigile, et elus ei ole kunagi hilja tegelema hakata millegi täiesti uuega – kui seda ikka väga soovida."

Otepalu sõnul võiks tema stiili kirjeldada kui meloodilist ja hoogsat pop-rocki, mis on igati raadiosõbralik ning seda on võimalik esitada väga erinevate suurustega lavadel. "Selline muusika on mulle endale kõige südamelähedasem, aga kindlasti ei välistaks tulevikus ka muude žanritega katsetamist. Mõnda meie tantsulisemat laulu sobiks kindlasti mängida ka ööklubides," märkis Otepalu. "Bändi repertuaar on valdavalt eestikeelne. Erandiks on vaid Eesti Laulule esitatav lugu, mille nime me täna veel avalikustada ei saa."

Otepalu kinnitusel tuli initsiatiiv bändiga algust teha Indrek Luukaselt, aastaid tagasi on mehed muusika tegemist juba koos katsetanud. "Täna on meil kindlasti rohkem elukogemust, aega ja ka rahalisi võimalusi, et asi tõsisemalt käsile võtta. Indrek astub bändis üles rütmikitarril ja taustalauljana, lisaks kuuluvad koosseisu veel produtsent ja soolokitarrist Mikk Tivas ning trummar Ian Karell. Oleme tänaseks kokku salvestanud kaheksa lugu. Kevadeks on albumi materjal tõenäoliselt juba koos."

"Minu jaoks on lisaks ärile, millega ma igapäevaselt tegelen, enda erksana hoidmiseks äärmiselt oluline tegeleda ka millegi loomingulisega," rääkis bändi toetaja ja kitarrist Indrek Luukas. "Võimalus ühiskonnale midagi tagasi anda on olnud ka läbi heategevuse – selle kaudu olen erinevaid muusikalisi ja teisi loomingulisi ettevõtmisi toetanud varemgi. Kuid päris oma bändi tegemine on siiski eelkõige fun."

"Sõbrad on naljaga pooleks öelnud küll – et eks see bändi tegemine üks keskea iseärasusi on, aga minu jaoks on see koht ja seltskond, kellega koos saab tunda elust rõõmu ja taustajõuna saan ennast hästi välja elada, ilma liigse stressita," kinnitas Luukas.

Järgmise singlina tuli 9.oktoobril välja "Tunnete Proov“, mis sisaldab nii rock versiooni kui ka tantsulisemat remix versiooni. Elmar raadio eetris kõlanud lood ennustavad bändi edukale stardile sama menukat jätku. Bändi koosseisu on lisandunud basskitarrist Martti Mikk ning trummidele on asunud Ian Karelli asemele Gert Gregor Källo.

Bändi esimene avalik kontsert toimus 16.detsembri hilisõhtul Rockstar´s klubis Tallinnas.

17.jaanuaril 2017 üllatas Olavi Otepalu märksa tantsulisema lauluga "Ei Tea", mille muusikavideosse on põimitud intriige, seksuaalset alatooni ja eneseirooniat. Olavi Otepalu kirjutatud laulu produtsendiks on Mikk Tivas ja video režissööriks Henrik Normann. "Kuna laul jutustab suhteliselt avameelselt meeste mõttemaailmas levinud kujutluspiltidest, pidasin asjakohaseks viia sensitiivset sõnumit publikuni pikaajalise tele- ja filmimaailma kogemusega professionaali käe all ning loodetavasti publik naudib seda tulemus", märkis Otepalu. "Võtsin eesmärgiks kirjutada just selline tantsulugu, mida sobiks mängida näiteks Sky Plus raadios ja ööklubides," lisas Otepalu ambitsioonikalt.

Olavi Otepalu bänd avaldas 22.märtsil uue singli "Harva juhtub“, mille muusika ja teksti autor on Olavi Otepalu. "Laulu meloodia tekkis mõtteis täiesti spontaalselt mitmeid aastaid tagasi Tartu-Tallinn rongis sõites ning sai valmis kõigest mõne minuti jooksul. Tekst seevastu tekkis väga pika aja jooksul, vaadates elule tagasi, kuidas inimesed ja olukorrad meie elus vahetuvad. Üsna harva jääb midagi jäädavamat meie ellu, enamik tuleb ja läheb. Laul räägibki, kuidas aeg ajab meid liikvele ning sunnib vanast loobuma, et midagi uut saaks selle asemele tulla.

See laul on mingil põhjusel mulle eriti tähenduslik ja isiklik. Just seetõttu salvestasin oma lugudest selle laulu kõige esimesena - juba 2015.aastal, kuigi avalikuks saab lugu alles poolteist aastat hiljem. Meie bändi produtsent Mikk Tivase sõnul peegeldab minu loomingust just see laul minu muusikalist käekirja kõige ehedamalt“, võtab singli kokku laulja Olavi Otepalu.

Olavi Otepalu avalikustas 6.juunil 2017 romantilise suveballaadi “Ookeani lummuses”. Loo miksimise ja masterdamisega tegeles Mikk Tivas ning maikuus filmitud muusikavideo režissööriks on Henrik Normann.

Vahelduseks rokkmuusikale otsustas bändi lugude autor ja laulja Olavi Otepalu seekord katsetada midagi tantsulist, mis sobiks suvepäevadesse. Laul "Pidu eneses" tuli välja 29.juunil. Olavi Otepalu bänd astus üles 7.juulil Õllesummeri B-laval ja 14.juulil esineti Marbellas, Hispaanias.

28.septembril anti välja singel “Ei tagasi saa”. Laulja Olavi Otepalu sõnul kirjeldab laul seda, kui suhe ei too kaasa unistuste täitumist, küll aga vajalikku õppetundi edaspidiseks eluks. “See lugu võiks olla mängitav isegi tantsumuusika raadiojaamades, kuigi loos on tunda roki mõjutusi."

24.novembil toimus Von Krahlis13-loolise albumi “Elan täiega” esitluskontsert. 21.novembriks valmis nimiloo singli video, mille lavastas taas Henrik Normann.

1.veebruaril 2018 tuli välja lugu “Sinuga koos”. Loo autor on Olavi Otepalu ise, muusikavideo tegi Jüri Mets MJ Production’ist.

25.mail tuli albumilt “Elan täiega” välja järgmine singel “Elumere lainetel”.

Olavi Otepalu andis 28.novembril koos oma bändi ja konkursi Eesti Laul 2019 poolfinalisti Ranelega välja loo “Ameerika mäed”. “Otsustasin sedapuhku vahelduseks rokkmuusikale kirjutada midagi kergemat ja tantsulisemat, mis oleks suunatud pigem popmuusikat kuulavale publikule,” märkis laulukirjutaja Olavi Otepalu.

4.aprillil 2019 andsid Olavi Otepalu Bändi 4 liiget teada, et ilma Olavita jätkatakse uues koosseisunime N.O.O.B all rocki viljelemist. Laulab Mikk Tivas. Martti Mikk kirjutas esimese loo "Tormipüüdjad", mis avaldati 14.aprillil.

14.juunil tuli välja N.O.O.B teine singel “Saatust suunates”, mis räägib erinevatest valikutest ning innustab saatust trotsides läbi raskuste liikuma. “Iga inimene saab ise oma eluga paljutki ära teha, seda juhtida. Ma ei usu, et meie saatus on ette määratud, oluline on tahe,” võtab loo autor Indrek Luukas laulu tausta kokku. “Kui inimese mõtted ei ole ette määratud, siis ei ole ette määratud ka saatus – mille inimene pähe võtab, selles suunas hakkab ka elu liikuma,” lisab N.O.O.B solist Mikk Tivas. “Saatust suunates” sai koostöös firmaga United Dream Studios ja armastatud näitleja Anti Kobiniga ka muusikavideo.

12.juulil tuli välja N.O.O.B singel "Tuleleek", mille autor on Indrek Luukas.

28.septembril avaldas N.O.O.B singli "Kõik kordub taas", mille on kirjutanud Mikk Tivas. Video valmis United Dream Studios.

8.detsembril ilmus N.O.O.B videosingel "Leian taas". Video valmis ikka jälle United Dream Studios.

Järgmiseks N.O.O.B videosingliks oli 8.veebruaril 2020 avaldatud "Kaugetel teedel". Loo autoriks on Indrek Luukas ning koreograafia lavastas Eghert-Sören Nõmm.

19.juunil avaldati videosingel "Valguskiirusel", mis põhineb Liis Velskeri tõestisündinud lool. Režissöör Katrin Hinrikus-Karu.

16.oktoobril tõi N.O.O.B välja videosingli "Paranoia". Muusika/Sõnad: Martti Mikk.

N.O.O.B jörgmine videosingel "Oodatud hetked" tuli välja 26.novembril. Muusika/Sõnad: Indrek Luukas.

N.O.O.B avalikustas 11.jaanuaril 2021 rokkiva loo “Naha all”, millele filmiti Patarei merekindluses ka muusikavideo. Loo autor on ansambli solist ja kitarrist Mikk Tivas.

18.mail andis ansambel välja albumi "Saatust Suunates", kuhu on kokku pakitud seniilmunud singlid. 14.juunil tuli välja veel singel "Kaugetel Teedel".

24.juulil toodi esile videosingel "Isolatsioon", režissööriks Doctor Gwak. Sõnad: Mikk Tivas ja Indrek Luukas; Muusika: Mikk Tivas.

17.märtsil 2022 jagati kevadiselt värsket singlit "Vii Mind Siit Ära". Loo autoriks oli Mikk Tivas ja video tegi Hindrek “Masa" Maasik.

18.mail pakkus N.O.O.B puhat nostalgiat looga "Mälestused". Sõnad ja Muusika: Indrek Luukas. Muusikavideo eest vastutas Hindrek Maasik.

1.aprillil 2023 avaldas N.O.O.B videosingli "Edasi", mille sõnad ja viisi autoriks Mikk Tivas. Muusikavideo produtsent ja režissöör oli Brad Jurjens.

28.juunil tuldi välja looga "Ainus Tee". Muusika: Indrek Luukas; Sõnad: Meelis Olev. Indrek: “Lugu räägib suhtest, mis alguses oli ilus ja hea, kuid mida aeg edasi, seda koormavaks kõik muutus. Tekkis soov sellest kõigest põgeneda, kuid kõik see, mis kunagi oli, paelub lummavalt kuskil sisemuses edasi. Aga siiski on aeg unustada ja edasi minna.” Muusikavideo produtsent, režissöör, operaator, monteerija, erieffektid: Indrek Kasesalu. Põneva kontseptsiooniga video valmis koostöös tehisintellektiga.

N.O.O.B avaldas 29.septembril video laulule “Propaganda”. Laulu muusika ja sõnade autor on Indrek Luukas, produtseeris Mikk Tivas ning muusikavideo on valminud Brad Jurjensi käe all. “”Propaganda” on omamoodi protestilaul, mis räägib meie ümber olevast informatsiooni paljususest, kus on sageli raske eristada tõde valest, illusioone, lootusi ja pooltõdesid. Uskumatu on see, mida levitatakse selleks, et meid ümbritsetavat maailma kujundada ja mis meie ümber igapäevaselt toimub,” kommenteeris kollektiiv.

Faktid

Bändi kuuluvad:
Olavi Otepalu - laulukirjutaja ja laulja
Mikk Tivas - soolokitarrist, produtsent, vokaal
Indrek Luukas - rütmikitarr, taustavokaal, bändi asutaja ja toetaja
Martti Mikk - bass
Gert Gregor Källo - trummid

Bändiliikmete taust:

Olavi Otepalu (29.08.1973) on enam kui kümnendi vältel tegutsenud haridusvaldkonnas juhtivatel positsioonidel näiteks Tallinna Euroopa Koolis, Rocca al Mare Koolis, Audentese Gümnaasiumis ja Saku Gümnaasiumis. Tallinna Euroopa Kooli käivitamist tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium 2014. aastal tiitliga "Aasta Tegu" ja sihtasutus Innove tiitliga "Aasta Tegija". Lisaks on Olavi töötanud avalikus sektoris erinevatel positsioonidel, neist kõige pikemalt EASis biotehnoloogia riikliku programmi juhina ning Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtkonna juures. Olavi on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis sotsioloogia erialal. Kitarriõpinguid alustas Olavi Taanis ning jätkas Tartu 2. Muusikakoolis klassikalise kitarri alal täiskasvanuõppes, kus ta õppis neli aastat. Tulevikus loodab Otepalu lisaks oma bändile teha koostööd ka teiste Eesti artistidega, kellele meeldejäävaid hitte kirjutada.

Bändi toetaja ja kitarrist Indrek Luukas (06.03.1968) on mitmete heategevuslike projektide toetaja sh Aadu Luukase missioonipreemia väljaandja. Lisaks kuulub Indrek Luukas Eesti Võrkpalli Liidu ja Taipoksi Föderatsiooni juhatusse. Indrek on töötanud Muuga sadamas Transiidikeskuse AS juhina. Ta on omandanud magistrikraadid Tartu Ülikoolis ärijuhtimise kui ka teoloogia erialal.

Soolokitarrist Mikk Tivas (14.05.1990) on muusikamaailmale tuttav kui bändi Rising Sun laulja, kitarrist ja produtsent. Lisaks osales Mikk Tivas 2011. aastal saates "Eesti otsib superstaari". Bänd hindab väga kõrgelt Mikk Tivase oskusi produtsendina, kelle salvestustegevuse tulemusena on saavutatud heatasemeline heli.

Martti Mikk (09.05.1971) on Sauel elav ja töötav mitmekülgne mees. Ta on ekspordijuht Springmari Reklaamikojas, mille põhilised tegevussuunad on sise- ja välisreklaamide valmistamine, paigaldamine ning hooldamine. Martti on mänginud trumme mitmetes bändides ning oli basskitarril bändis Sulliwan Unplugged.

Gert Gregor Källo (24.05.1999) õpib Tallinna Saksa Gümnaasiumis ning mängib koolibändis Treffung. Trummimänguga alustas 2012 aastal. Oma tugevusteks peab ta huvi muusika, muusika tegemise ning tehnika vastu. Ühtlasi üritab olla positiivne ning võtta võimalikult palju asju huumoriga. Ta on jalgpalli kohtunik ning teeb ka koostööd mitmete teiste Eesti artistidega.

Muud huvitavat

Seotud videod

N.O.O.B - Edasi
N.O.O.B - Edasi

Artist: N.O.O.B

Lugu: Edasi

Aasta: 2023

N.O.O.B - Ainus Tee
N.O.O.B - Ainus Tee

Artist: N.O.O.B

Lugu: Ainus Tee

Aasta: 2023

N.O.O.B - Propaganda
N.O.O.B - Propaganda

Artist: N.O.O.B

Lugu: Propaganda

Aasta: 2023

N.O.O.B. - Vii Mind Siit Ära
N.O.O.B. - Vii Mind Siit Ära

Artist: N.O.O.B.

Lugu: Vii Mind Siit Ära

Aasta: 2022

N.O.O.B - Mälestused
N.O.O.B - Mälestused

Artist: N.O.O.B

Lugu: Mälestused

Aasta: 2022

Režissöör: Hindrek Maasik

N.O.O.B - Naha all
N.O.O.B - Naha all

Artist: N.O.O.B

Lugu: Naha all

Aasta: 2021

N.O.O.B - Isolatsioon
N.O.O.B - Isolatsioon

Artist: N.O.O.B

Lugu: Isolatsioon

Aasta: 2021

N.O.O.B - Kaugetel teedel
N.O.O.B - Kaugetel teedel

Artist: N.O.O.B

Lugu: Kaugetel teedel

Aasta: 2020

N.O.O.B - Valguskiirusel
N.O.O.B - Valguskiirusel

Artist: N.O.O.B

Lugu: Valguskiirusel

Aasta: 2020

Režissöör: Katrin Hinrikus-Karu

N.O.O.B - Paranoia
N.O.O.B - Paranoia

Artist: N.O.O.B

Lugu: Paranoia

Aasta: 2020

N.O.O.B - Oodatud hetked
N.O.O.B - Oodatud hetked

Artist: N.O.O.B

Lugu: Oodatud hetked

Aasta: 2020

N.O.O.B - Saatust suunates
N.O.O.B - Saatust suunates

Artist: N.O.O.B

Lugu: Saatust suunates

Aasta: 2019

Režissöör: Egert Karu

N.O.O.B - Kõik kordub taas
N.O.O.B - Kõik kordub taas

Artist: N.O.O.B

Lugu: Kõik kordub taas

Aasta: 2019

Režissöör: Egert Karu

N.O.O.B - Leian taas
N.O.O.B - Leian taas

Artist: N.O.O.B

Lugu: Leian taas

Aasta: 2019

Olavi Otepalu - Sinuga koos
Olavi Otepalu - Sinuga koos

Artist: Olavi Otepalu

Lugu: Sinuga koos

Aasta: 2018

Režissöör: Jüri Mets

Olavi Otepalu - Elan täiega
Olavi Otepalu - Elan täiega

Artist: Olavi Otepalu

Lugu: Elan täiega

Album: Elan täiega

Aasta: 2017

Režissöör: Henrik Normann

Olavi Otepalu - Ookeani Lummuses
Olavi Otepalu - Ookeani Lummuses

Artist: Olavi Otepalu

Lugu: Ookeani Lummuses

Aasta: 2017

Režissöör: Henrik Normann

Olavi Otepalu - Suurlinna Tuled
Olavi Otepalu - Suurlinna Tuled

Artist: Olavi Otepalu

Lugu: Suurlinna Tuled

Aasta: 2016

Režissöör: Philip Kaat