Taani artist Anders Trentem¸ller annab 18. oktoobril 2024 Tallinnas lummava live-kontserdi

Taani artist Anders Trentem¸ller annab 18. oktoobril 2024 Tallinnas lummava live-kontserdi

Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.02.2024 - 08:38

Külluslikke muusikamaastikke nautivaid kontserdikülastajaid on sügisel ees ootamas tõeline maiuspala, sest tuntud Taani artist Anders Trentem¸ller annab 18. oktoobril 2024 Tallinnas lummava live-kontserdi. Trentem¸ller on silma paistnud oma erakordse võimega luua köitvaid meloodiaid ja kaasahaaravaid helimaastikke ja tema produtseerimisoskust on viimase aastakümne jooksul laialdaselt tunnustatud.

Trentem¸lleri teekond on olnud pika eesmärgiga mäng - artist täidab oma loomingu peatükke, hoides sama joont ja jutustades sama lugu. Iga uus album tähistab tema kunstilise arengu järgmist sammu. Muusiku looming süveneb sageli vastandlikesse teemadesse ja paradoksidesse, mida ilmestab tema viimane album "Obverse". Muusiku heliloomingutesse on põimitud meenutamise ja mäletamise teemad, vältides oskuslikult nostalgiat, süvendades samal ajal kuulaja sidet muusikaga.

Artist vallutas publiku südamed oma murrangulise täispika debüütalbumi "The Last Resort" ilmumisega 2006. aastal. Alates 2007. aastast on ta koos live bändiga käinud arvukatel maailmaturneedel, esinenud ligi 500 korral ja kõik need kontserdid on olnud pidevalt ka välja müüdud.

Trentem¸lleri järgnevad stuudioalbumid, sealhulgas "Into The Great Wide Yonder" (2010), "Lost" (2013) ja "Fixion" (2016), on näidanud tema þanri trotsivat stiili. "Fixion" pälvis kriitikute tunnustuse oma eksperimenteerimise, polürütmide ja erinevate mõjutuste sulandamise eest – muusikas oli tunda, kuidas looja end õrnalt paljastas, samas esitas ka kuulajatele väljakutseid. Albumi live-esinemised on olnud suurejoonelised, omandades sageli uusi mõõtmeid läbi muusikaga põimitud lühifilmide.

2019. aastal üllatas Trentem¸ller fänne instrumentaalalbumiga "Obverse" , mis sisaldas vokaale mitmetelt vägevatelt naislauljatelt, sealhulgas Marie Fisker, Lisbet Fritze jpt. Trentem¸lleri enda lühifilmide ja Jesse Draxleri visuaalselt vapustavate kunstiteoste saatel andis "Obverse" tunnistust originaalsest loomingulisusest ja innovatiivsusest.

Trentem¸lleri uusim meistriteos "Memoria" süveneb veelgi rohkem jutuvestmise keerukusse. Kunstniku kompositsioonid sisaldavad süngeid, enesessevaatavaid palasid, motorik ja dream-pop kategooriasse langevaid lugusid, aga ka elektripopi ja noise rock’i elemente. Ta jätkab tööd tuttavate valguse ja pimeduse, turbulentsi ja rahulikkuse, läbitungiva jaheduse ja lohutava soojuse teemadega, mis on selgelt inspireeritud kunstniku koduse põhjamaise keskkonna omapärastest vastandlikest elementidest.

“Mõtlesin albumile nime valides sellele, et muusikal on samasugune mõju kui lõhnal. Kui sa tunned ootamatult lõhna, mis meenutab seda toitu, mida vanaema sulle lapsepõlves tegi, oled kohe tagasi selles hetkes,” rääkis Trentem¸ller intervjuus möödunud aastal. “Mulle tundub, et muusikal on sama omadus. See võib sind puudutada läbi mälu, olla otsetee ajust südamesse, olla intellektuaalne viis asju analüüsida. Kui mõnikord kuulad lugu, mida pole paarkümmend aastat kuulanud, oled tagasi minevikus. Minu meelest päris ilus asi. Ma ei tahtnud, et album oleks nostalgiline ega midagi, ma lihtsalt tunnen, et mälul on suur osa meie elust, aga ka suur osa kogu loomeprotsessist.”

Trentem¸lleri hüpnotiseeriv live-esinemine toimub Tallinnas Helitehases 18. oktoobril 2024. Piletid on müügil Piletilevi veebilehel ja müügipunktides.

Ürituse korraldaja on Live Nation Estonia OÜ