Stacie Orrico

Augustis 2014 esitles Stacie 7-loolist “Reawakened EP-d”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.01.2004 - 13:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.08.2014 - 17:44
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Stacie Joy Orrico on sündinud 03.märtsil 1986 aastal USA-s Seattle’is ning on üks oma pere viiest lapsest. Etnograafiliselt pärineb ta Itaaliast ning pere elab praegu Nashville’is Tennessee osariigis. Muusikaliselt on tema suureks eeskujuks Lauryn Hill. Stacie unistustes polnud ta kunagi julgenud aimatagi, et temast võib saada nimekas laulja ent peale võitu ühel kristlikul laulukonkursil kui ta oli 12-aastane, hakkas tüdruk tõsiselt võtma tulevikku lauljana. Ta nõustus plaadifirma ForeFront Records ettepanekuga sõlmida plaadileping ning suur osa selles oli tema emal Patty’el, kes tänini temaga koos kõikjal kaasa reisib.

Kui Stacie oli 14-aastane ilmus tema esimene album "Genuine". Juhtus see augustis aastal 2000 ning samal suvel saavutas laul "Don't Look At Me" üle Ameerika kristlikes raadiojaamades suure menu. Tema plaati osteti juba esimesel nädalal 13 tuhat eksemplari ning kokku on seda müüdud tänaseks pool miljonit. Järgmiseks suureks hitiks tõusis plaadi nimilugu “Genuine“, millele vändati ka Stacie esimene muusikavideo. Suure poolehoiu võitis lauljatar just tänu eriliselt tõsistele laulusõnadele, mis eristasid tema lugusid teiste omaealiste staaride hulgast. Ometi olid lood siiski üsna lihtsad ning meeldejäävad ning sellega kaasnes kiire soosing ka mainstream raadiotes ning suurem kuulajaskond. Stacie teine video oli "Everything" ning kokku anti esimeselt plaadilt välja lausa viis singlit. Plaadi kolme parima loo, sealhulgas avasingli "Don't Look at Me" ja kauni ballaadi "Dear Friend" kaasautoriks oli Michael W. Smith.

Oktoobris 2001 anti edust kannustatuina välja kuuelooline EP ”Christmas Wish”. Plaadi soosituimaks looks tõusis "O Come All Ye Faithful" ning teistest klassikalistest jõululugudest väärivad nimetamist veel "White Christmas" ning loomulikult "O Holy Night". Sama aasta suvel avanes lauljataril võimalus osaleda popi r&b trio Destiny's Child kontserttuuril.

2002 aasta suvel anti välja teine album ”Say It Again“, mis sisaldas rütmikat singlit "Bounce Back" ent ametliku ilmumiseni see plaat ei jõudnudki. Peale promo-cd liikvele laskmist kõlasid Stacie enda sõnad, et lood plaadil pole küllalt hea kvaliteediga ent tegelik põhjus peitus hoopis kallis plaadilepingus Virgin Recordsiga, mis viis lauljatari karjääri tõelisele muusikaturulu. Ometi võeti ilmumata plaadilt üle enamus paremaid lugusid nagu "Hesitation", "Tight" ning "Security".

25.märtsil 2003 andiski Virgin välja plaadi nimega ”Stacie Orrico” koos esimese suure hitt-singliga "Stuck". Singel sai tuntuks üle maailma ning jõudis näiteks Austraalias #3 positsioonile ning video parimaks kohaks sai MTV-s #5, Ameerikas tõusis singel isegi kohale #10. Loo autoriteks olid nii Stacie ise kui hitimeister Dallas Austin. Teise singlina jätkas edu veelgi rockilikum " There's Gotta Be More To Life", mis ilmus 02.septembril 2003. Ometi polnud plaat ülesehituselt ainult tõeline rütmisadu vaid enamus lugusid siin olid siiski aeglasemad nagu raskepärane "Instead" või positiivset sõnumit kandvad "I Could Be The One" ja "That's What Love's About".

Euroopas alustas Stacie aastat 2004 järgmise singliga “ I Promise“ ning kena aeglast lugu saadab ka ilus video. Singel anti välja 12.jaanuaril ning müügiõigused siin kuuluvad kompaniile EMI. Samuti ilmus albumgi siin alles septembris 2003.

31.mail 2004 tuli UK-s välja Stacie järgmise singlina tempokas tugeva bassijoonega lugu “I Could Be The One“. Loo autoriks on Tedd T.

Stacie Orrico järgmine materjal oli ”Live In Japan” DVD, mis sisaldas Jaapani turneel, kevadel 2004 lindistatud kontsertsalvestust ning ”Stuck” ja ”(There’s Gotta Be) More To Life” lugude videosid.

2006 aasta suvel järgnes Stacie järgmine album. Esimene singel ja video "I'm Not Missing You" ilmus 07.augustil. 12-looline album "Beautiful Awakening" tuli 28.augustil 2006.

7.oktoobril 2013 teatas Stacie, et naaseb muusika juurde ning 2015 aastal on oodata temalt plaati.

Augustis 2014 esitles Stacie 7-loolist “Reawakened EP-d”.

Faktid

Nimi: Stacie Joy Orrico
Sündis / koht: 03.märts, 1986 / Seattle , WA, USA
Rahvus: Itaallane
Vanemad: Isa Dean ja ema Patty
Õed / vennad: 1 vanem vend (Jesse), 1 vanem õde (Rachel) ja kaksikutest nooremad vend ja õde.
Elukoht: Nashville , Tennessee, USA
Lemmikloomad: 1 koer, 2 kassi ja 11 kala
Hobid: Küpsetamine, shoppamine, päikse käes olemine ja jalgpalli mängimine.
Õppimine: Ema õpetas alates 12-aastaseks saamisest kodus ise, siis õppis internetis ja nüüd on tagasi raamatute peal.
Mõjutajad: Whitney Houston, Crystal Lewis, Christina Aguilera
Plaadikompanii: Forefront Records & Virgin Records

Lemmik:
Kiirtoit: Sonic
Bänd: Goo Goo Dolls
Piibli psalm: psalm 100
Raamat: "Green Eggs and Ham" - Dr.Seuss
Kuulsus: Lauryn Hill
Mälestus: Tagahoovis noorem olles oma vanema õe ja vennaga lehtedes hüppamine.
Värv: Hõbedane
Laul : "Ex-Factor" - Lauryn Hill
Film : "Sister Act 2" või "While You Were Sleeping"
Inimene: õde Rachel
Loom: Jõehobu
Taim: Jääroosid
Toit: Mehhiko toit

Muud huvitavat

Ametlikud lehed:
http://www.stacieorrico.com/