Ike Rann

29.septembril 2018 toimus Alexela kontserdimajas Rein Rannapi autorilaulude kontsert "50 aastat suurel laval - Rannap 65", kus esines ka Ikevald Rannap.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.08.2004 - 13:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.09.2018 - 21:33
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ike Rann on 2015.a loodud noorusliku lavaenergiaga ansambel, kes mängib nii eesti- kui ingliskeelseid roki ja popi hitte. Sobib hästi kui on vaja inimesed korralikult käima tõmmata ja peole uus vunk sisse lükata. Lisaks Ikevald Rannapile ja teistele kogenud muusikutele, annab vürtsi brasiillasest kitarrist Ricardo Guarilha.

Kaspar-Ikevald Rannap sündis 1987.a Eestis muusikute peres ning seejärel veetis elu esimesed 6 aastat Los Angeles, Californias. Esimene esinemine oli 4-aastasena California Eesti majas, kus ta mängis klaveril esimesed palad. 13-aastasena oli klassikalistes paladest isu täis ning ta võttis kapist välja ema vana kitarri, mida isuga mängima hakkas. Tekkisid esimesed ansamblid klassi ja koolikaaslastega, Gümnaasiumis esines esimeste professionaalsete bändidega ning küpses kavatsus muusikaga tõsisemalt tegelema hakata.

Ikevald on loomingulise projekti BändCämp asutajaliige ning pole seetõttu Eesti muusikamaailmas sugugi tundmatu nimi. Viimase 9 aasta jooksul on ta esinenud üle 600 korra mitmetes koosseisudes kui ka üksinda Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal, Soomes, Hispaanias, Inglismaal, Hollandis ja Taanis. Tema üheks suurimaks kireks on lugude kirjutamine ning ta on teinud koostööd erinevate produtsentide, laulukirjutajate ja DJ-dega. Pärast erinevates ansamblites mängimist andis ta 12.mail 2015 välja esimese soolosingli "Life Happens (That is how)".

Ike Rann sai detsembriks 2015 valmis lühiplaadi "LiveLoveLaugh", kus kõlavad kuus uut lugu, mis on valminud viimase aasta jooksul. Plaadi lood on kirjutatud koos Neil Diercksiga, kes on Berklee School of Musicu õppejõud ning olnud ka Ikevaldi juhendajaks. "Plaat on loodud mõeldes kuulajatele, kes tahavad ületada oma hirme, kinnistada positiivset mõtlemist või ka lihtsalt head muusikat nautida," kirjeldab Ikevald oma loomingut. Digitaalselt saada oleval plaadil teevad muusikat Ricardo Guarilha, Silver Ulvik, Valdur Viiklepp, Carl Tuulik ja Rene Puura. EP esimene singel "Got My Focus On" tuletab noore muusikul sõnul meelde, et kuigi asjad võivad olla vahest halvasti, siis toredatele asjadele elus keskendudes, võib kõik muutuda. "Oluline on keskenduda heale ja see mõjutab kogu meie elu positiivses suunas," selgitas Ikevald laulu saamislugu.

4.märtsil 2016 osales Ikevald esimese eestlasena Inglismaa laulukirjutamisvõistlusel looga “Genius” ning võitis BBC Radio Lancashire John Gillmore saates esikoha. Ikevald läheb saama auhinda oma võidu eest juunikuus Inglismaal. See kantakse ette 2000-le inimesele 10 koori poolt 17.juunil King George’s Hall’is Blackburnis ning lisaks saab ta esineda BBC Radio saates. 25.aprillil sai lugu suvise remixi nimeka DJ Lenny Lavida poolt. “See on minu jaoks väga eriline hetk, sest minu lugu pole enne remixitud. Alguses, kui lugu kuulasin, tundus see natuke võõras – kui midagi rohkem ma lugu kuulasin, seda rohkem hakkas lugu mulle meeldima,” sõnas Ikevald.

30.augustil 2016 andis Ikevald Rannap enda Instagramis märku, et täidab pikaaegse unistuse ja sõidab elama Londonisse. Aasta jooksul on Ikevald reisinud ja esinenud 14 erinevas riigis Kambodžast Uus-Meremaani, et koguda inspiratsiooni, näha erinevaid kultuure ning töötada erinevate inimestega muusikas. Jaanuarikuus läks Ikevald Stockholmi, kus sisetunne ütles talle, et see on koht, kuhu Londoni asemel kolima peaks.

Märtsi- ja aprillikuu saigi Stockholmis elatud ning kirjutatud lugu laulukirjutaja Martin Andersson Carleniga. "Elasin veidi linnast väljas, metsade vahel ning see oli hea aeg loominguga tegelemiseks, enda sisse vaatamiseks ning maandamiseks pärast pikalt ringi reisimist, kus pea iga nädal, kui mitte iga päev, magad uues kohas ning vaevu saad oma seljakoti lahti pakkida. Tore on nüüd tagasi vaadata sellele muutusele, mis on selle ajaga toimunud. Maailmas ringi vaadates ning erinevaid kultuure avastades olen eelkõige saanud teada rohkem enda kohta," ütles Ikevald.

18.mail 2017 andis laulja välja uue singli "Scarf on the Train", mis kirjutatud koos Martin Andersson Carleniga Stockholmis. "Ballaadi idee tekkis, kui sõitsin rongiga. Märkasin üksikut kaelarätikut, mis viis mu mõtte selleni, et kes seda kandis, mida ta mõtles, kuhu ta teel oli ning miks ta selle unustas. Ühtäkki oli sellest rätikust saanud minu kõnelev kaaslane," selgitas Ikevald. Suvel plaanib Ikevald kontsert anda Eesti ja Rootsis – samal ajal jätkates laulude kirjutamist tema uue plaadi jaoks, mis ilmub aasta teises pooles.

29.septembril 2018 toimus Alexela kontserdimajas Rein Rannapi autorilaulude kontsert "50 aastat suurel laval - Rannap 65", kus esines ka Ikevald Rannap.

Faktid

Nimi: Kaspar-Ikevald Rannap
Sünnipäev: 13.12.1987
Ema: Katre Kõiva (sündinud 15. jaanuaril 1964) on eesti laulja (sopran).
Isa: Rein Rannap (sündinud 6. oktoobril 1953) on eesti helilooja ja pianist.

Muud huvitavat