HND

14.okoobtil anti tsaass väljja debüütalbum "PatuRaamat" digiplstvotmidele.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.11.2006 - 22:31
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.10.2021 - 02:50
Eesti artist, Ansambel, Rock

HND alustas tegevust 2006. aastal, kui üllitati esiksingel "Vaevu hingan", mis jõudis Eesti raadiote ja telejaamade pleilistidesse püsides edetabelites nädalaid. Juba järgmisel aastal ilmus debüütalbum "PaturaamaT", mille muutis omapäraseks raamatu stiilis kujundus. Album leidis rockisõprade hulgas väga head vastukaja ning HND sai nõutuks liveesinejaks.

2008. aastal ilmunud duubelalbumiga "Aivaravai" (CD+DVD) tegi HND ajalugu - esimese bändina Eestis jagati plaat ära täiesti tasuta.

9.oktoobril 2009 ilmus kolmas kauamängiv "Päikesepilkajad". Albumilt pärinevad hitid "Kõverpeegli rahvas", "Päikesepilkajad" ja "Langenud inglite maal". Kõik kolm singlit leidsid koha ka 2009. aasta Raadio 2 kuulajate poolt kokku pandud tabelis "Aastahitt", kõrgeima positsiooni napsas "Kõverpeegli rahvas" platseerudes kohale #10.

Bänd on oma tegutsemisaja jooksul andnud märkimisväärse hulga kontserte kodumaal, muuhulgas soojendati ansamblit Def Leppard nende Eesti kontserdil. Lisaks on bänd kaasa teinud telesarjas "Kättemaksukontor" ning muusikat on kasutatud erinevates filmides (nt "Seenelkäik").

2010. aastal astus HND festivalil Viru Folk üles unplugged kavaga, mis sisaldas vanu lugusid nö "ilma elektrita". Samas pole HND läinud kergema vastupanu teed, vaid kõik lood on läbinud värskenduskuuri, saanud lausa uued seaded ning kaasatud on palju külalismuusikuid – Cool D (räppvokaal), Jaanus Nõgisto (mandoliin), Madis Muul (klahvpillid) jpt. Kontsert Käsmus sai publikult väga hea vastuvõtu osaliseks ning ansambel otsustas sama kava salvestada ka albumiks.

09.mail 2012 avaldaldas HND unplugged versiooni loost "Kui sa vaid saad". Tegemist oli avasingliga täispikalt unplugged albumilt. "Pean tunnistama, et osad lood kõlavad unplugged seades vaat et isegi paremini kui rockivõtmes," lausus solist Tarmo Mölder.

28.novembril 2012 avaldas HND unplugged versiooni loost "Me jääme ellu". "Me jääme ellu (unplugged)" on eepiline uusversioon Aapo Ilvese sõnadele tehtud loost. Külalismuusikutena teevad selles kaasa Madis Muul klahvpillididel, Kaido Keldet tshellol ja Kristjan Hallik viiulil.

Tegemist on albumi "Akustiline" teise singliga, millel kõik lood on saanud uue seade ning kaasatud on palju külalismuusikuid – Dagmar Oja taustavokaalina, Kaarel Tamra klahvpillidel, Hele-Riin Uib perkussioonil jne.

Tarmo Mölder leiab külalismuusikute aadressil vaid kiidusõnu: "Mul on väga hea meel, et sellel plaadil teevad kaasa paljud lisamuusikud, kes andnud albumile oma näo ja hinge. Isiklikuks suureks üllatajaks osutus Indrek Tiisel ja tema suupillimäng, see on lihtsalt ülemõistuse äge. Ainuüksi legendaarse Ruja kitarristi Jaanus Nõgisto kohalolek stuudioseinte vahel on märgilise tähendusega igale Eesti bändile."

12.detsembril 2012 avaldatud HND uus kauamängiv "Akustiline" sisaldab endas 15 varemavaldatud lugu, mis kõik on saanud täiesti uued seaded, lisaks on albumil leida ka uus lugu "Teistmoodi kui eile" (sõnad Liis Lass). Albumi valmimisel lõi kaasa massiivne hulk külalismuusikuid – Cool D (räppvokaal loos "Metamfetamiini Blues"), Jaanus Nõgisto (mandoliin loos "3/5"), Madis Muul (klahvpillid), Kaido Kelder (tshello) jpt.

18.mail 2013 avaldas HND albumilt "Akustiline" uue singli. Liis Lassi sõnadele valminud "Teistmood kui eile" on järjekorras neljas singel viimatiselt kauamängivalt. Külalismuusikutena teevad kaasa Madis Muul klahvpillididel ja Kaido Keldet tshellol.

12.novembril 2013 oli HND Saku Suurhallis Scorpionsi kontserdi erikülaliseks.

HND õnnitles bassimeest Tarmo Põiklikku, kes sai 2014 veebruarist Eesti suurima müügipinnaga rõivamüüja LPP Retail Estonia OÜ tegevjuhiksjuhiks. Firma esindab Reserved, Mohito, House, Cropp ja Sinsay kaubamärke.

HND on valmis saanud uue loo "Allaandjad". Laulule tehti ka muusikavideo, milles on kasutatud reaalseid kaadreid lahingsituatsioonidest Estcoy-16 missioonidelt. Ametlikult ilmus HND uus lugu ja muusikavideo 17.novembril 2014.

14.augustil 2015 esines HND Pärnu rockiklubis Volume, kus toetati põhjanaabrite gootirocki bändi To/Die/For.

9.12.2015 tuli uus singel "Tähetolmus".

7.mail tähistas HND 10. sünnipäeva uhke kontserdiga Rock Cafes.
2021
14.okoobtil anti tsaass väljja debüütalbum "PatuRaamat" digiplstvotmidele.

Faktid

HND on:
*Tarvo Mölder – laul (19.09.1981)
*Madis Savi – kitarr (14.02.1983)
*Tarmo Põiklik – bass (16.09.1979)
*Andi Aus – trummid (24.11.1977)
*Taavi Üprus - HND teeneline helimeister (22.02.1982)

Muud huvitavat

Seotud videod

HND - Allaandjad
HND - Allaandjad

Artist: HND

Lugu: Allaandjad

Aasta: 2014

Režissöör: Tarvo Mölder

HND - Langenud inglite maal
HND - Langenud inglite maal

Artist: HND

Lugu: Langenud inglite maal

Album: Päikesepilkajad

Aasta: 2010

Režissöör: Kristjan-Jaak Nuudi

HND - Metamfetamiini Blues
HND - Metamfetamiini Blues

Artist: HND

Lugu: Metamfetamiini Blues

Album: PaturaamaT

Aasta: 2007

Režissöör: Ants Martin Vahur

HND - Vaevu hingan
HND - Vaevu hingan

Artist: HND

Lugu: Vaevu hingan

Album: PaturaamaT

Aasta: 2006