Mia

1.augustil 2017 teatas Mia, et õige pea tuleb temalt uus lugu, mille autoriks taas Vahur Valgmaa. Esinema tuleb ta mõne kontserdiga Eestisse.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.12.2013 - 00:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.08.2017 - 19:12
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Mia on sündinud Tallinnas 06.08.1987 (kodanikunimi Kersti Kukk) ning on pühendunud laulmisele. Laulma hakkas ta algkoolis ning muusikakoolis õppis kannelt. Üles kasvas Mia Keila SOS Lastekülas. Soololauluga tegeles tõsisemalt põhikoolis Meero muusikus. Aastal 2010 lõpetas ta Tartu Ülikooli riigiteaduste eriala. Oli vahetusüliõpilasena Venemaal Voronezis ja Prantsusmaal Bordeaux's. Edasi õppis Mia laulu- ja tantsukoolis W.A.F Maikeni juhendusel. Ta on osalenud Linnahalli muusikalis "Tuhkatriinu". Lauljakarjääri alustas suvel 2010.

Esiksingel "Ingel mu kõrval" avaldati Elmari raadios 28.augustil 2010 aastal (V.Valgmaa, J.Saar/J.Saar). Tantsulisust lisas DJ I.M.T.B remix. 15.oktoobril 2010 toimus MIA esimene klubiesinemine Räpina ööklubis Võhandu. Esiksingel jõudis Power Hit Radio aasta tantsuedetabelis teisele kohale, Uno raadio 2010 aasta top 100s oli see kohal #8. R2 Aastahitt 2010 edetabelis jõudis "Ingel mu kõrval" 7. kohale.

Mia otsustas osaleda konkursil “Eesti laul“ ning selleks kuulutas ta 4.detsembril 2010 oma kodulehel hääletuse kolme loo vahel, milleks olid “Endale“, “Nähtamatu“ ja “Veel üks päev“. Edasi ei pääsenud neist ükski ning 6.jaanuaril 2011 avaldati allalaaditav singel, kodulehe hääletuse populaarseim "Veel üks päev".

5.mail 2011 esitles Mia Kroonika seksikal sünnipäevapeol lugu "Hey hey". Loo viisi autor Vahur Valgmaa ja sõnad oli teinud Liis Lass.

15.juulil sai Mia tiim ametliku loa USA-st The Foreigner loo “I Want To Know What Love Is“ kaveri tegemiseks. Lugu "Ma tahan tunda" avaldati 13.oktoobril 2011 ning selle eestikeelsed sõnad kirjutas Heiti Kender. Muusikavideo filmiti Gustav Adolfi Gümnaasiumi Mederi saalis ja Kapten Kurgo Villa külalistemajas. Video autor oli Norman Tamkivi ning see avaldati 5.märtsil 2012.

10.detsembril 2011 jõudis müügile Mia debüütalbum “MIA“. Plaadil on 13 lugu ja need on peamiselt teinud Vahur Valgmaa, ühe viisi autor on ka Tõnu Raadik, sõnade autorina on kaasategevad Liis Lass, Janne Saar ja Heiti Kender. Albumi valmimine võttis aega ligikaudu pool aastat. Plaadilt võib leida nii kiiremaid ja meeleolukaid laule kui ka aeglaseid, melanhoolsemaid lugusid.

15.detsembril 2011 pääses Vahur Valgmaa kirjutatud lugu “Bon voyage“ Eesti Laul poolfinaali. Laul pärines Mia albumilt ning oli sellel ainus ingliskeelne lugu. "Eesti laulu" poolfinaalis kõlas 18.veebruaril 2012 DJ I.M.T.B miksitud tantsuline klubiversioon ning laval oli Miale lisaks Artjom Savitski. Finaaliuks jäi kinni.

Mais 2012 olid Mial kiired ajad, sest enne suve oli tarvis valmis saada nii singel, muusikavideo kui ka suvetuuride plaanid. Ideid jagas Mia mänedzher kinnisvaraärimees Meelis Kukk, kes on kaunitari vend. 22.mail avaldati järgmine albumi singel “Kallis“, mis on eestikeelne kaver loost “Brandy“. Richard Kerr kirjutas selle loo 1971 aastal ning eestikeelsed sõnad tegi Heiti Kender. Singliesitlus oli Lounge Butterflys 19.juulil akustilise kontserdiga.

3.septembril 2012 suundus Mia Barcelonasse kiropraktikuks õppima. Õppetöö Barcelona ülikoolis hakkas toimuma esimesel aastal hispaania ja inglise keeles paralleelselt, edaspidi juba ainult hispaania keeles. Mia kinnitas, et õpingute pärast tema lauljakarjäär otsa ei saa, sest Tallinna ja Barcelona vahel on otselennud.

2.novembril 2012 tuli tantsuline singel “Nähtamatuna“ koostöös Vahur Valgmaa ja Vallo Kikasega.

19.juunil 2013 ilmus üle pika aja uus lugu “Lase vabaks end“, mille sõnad tegi Kersti Kukk ehk Mia ise. Lugu valmis koostöös produtsendiga I.M.T.B alias Avo Aunapuu.

Augustis viibis Mia Ameerika Ühendriikides San Franciscos, kus võitis laulukonkursil auväärse neljanda koha.

13.detsembril 2013 avaldas Eesti Asenduskodu Töötajate Liit Mia muusikavideo “Mul andesta“ kampaania Astume koos ellu raames. Video produtseeris Nelikopter Videopartners, lavastajaks oli Alar Nilov. Loo originaali "Hurt" autoriteks on Mark Ronson, Christina Aguilera, Linda Perry. Eestikeelsed sõnad kirjutas Kersti Kukk ise.

3.jaanuaril 2014 kutsus Mia oma sõbrad kokku, et tutvustada neile oma uut muusikavideot “Take a chance“. Lugu valmis koostöös brasiilia muusikamänedžeri Gustavo Ribeiroga. Loo video võeti üles 23.augustil Keila Koolis. 11.jaanuaril 2014 esitles Mia singlit “Take a chance“ esinemisega Tapa ööklubis Moonclub.

5.mail 2014 avaldasid lauljatar Mia ja Alen Veziko singli "Miks aeg nii kiirelt käib", mille autoriks Vahur Valgmaa. Loole on valminud ka video, mille jooksul polnud Mia ja Alen omavahel kohtunud. Nimelt salvestas Mia oma osa Hispaanias, Alen Eestis ja Vahur Valgmaa pani selle Austraalias kokku.

Mia ja tema belglasest elukaaslase Jeroeni pisitütar Emma nägi ilmavalgust 25.mail 2015 Barcelonas. Pärast emaks saamist plaanib Mia aastakese rahulikumalt võtta ja siis laulukarjääri jätkata.

1.augustil 2017 teatas Mia, et õige pea tuleb temalt uus lugu, mille autoriks taas Vahur Valgmaa. Esinema tuleb ta mõne kontserdiga Eestisse.

Muud huvitavat

Seotud videod

Mia feat. I.M.T.B - Bon Voyage
Mia feat. I.M.T.B - Bon Voyage

Artist: Mia feat. I.M.T.B

Lugu: Bon Voyage

Album: MIA

Aasta: 2012

Mia - Endale
Mia - Endale

Artist: Mia

Lugu: Endale

Album: MIA

Aasta: 2011

Režissöör: Tarvi Roos