iNK

7.juulil laadis iNK YouTube’i üles video laulule “Love is Magical”, mille taustaks on kaadrid albumi “Soundhouse” plaadiesitluselt.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.01.2014 - 23:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.07.2015 - 18:12
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

iNK on kuueliikmeline Eesti bänd, kes sai Soundhouse nime all tuule tiibadesse Noortebänd 2012 finaalis. Bänd viljeleb klubimuusikat jazzilikus võtmes. Muusika on väga improvisatsiooniline, segu jazzist, soundist, rockist ja popist ning peab mahutama D'n'b stiili sisse.

Bänd sai alguse 2011 aastal, kui 6 sõpra Otsa kooli rütmimuusika osakonnast otsustasid ühiselt muusikat tegema hakata, mille põhirõhk oleks omaloomingul. Alguses oli bändis 8 liiget ja nimi Silent Obsidian. Obsidiaan on üks hästi ilus keemiline kivim. Siis aga leiti, et selline nimi on ikka natuke veider. Soundhouse tuli lihtsamalt.

Soundhouse iseloomustab oma loomingut järgmiselt: „Igas loos on keerdkäike ja üllatusi, mida bänd toob kuulajateni hetkes loomise spontaansusega. Tänu bändiliikmete - muusikute professionaalsusele ja tublile hulgale, püsib muusika siiski mingis ootusärevust tekitas raamis ja laval päid ei kaotata - kui, siis vaid veidi hinge - ja seda kõige paremas mõttes.“ Jana lisas: “D'n'b on olnud seni arvutipõhisem muusikaliik, kuid elavana on ka sellel omad vigurid sees.“

“Tavaliselt kirjutame muusikalise materjali koos. Jämmime ja lindistame oma proove ja sealt võtame huvitavamad osad ja fragmendid, mille jätame,“ kirjeldas Jana. Esimene singel oli “City Lights“. Viisi ja sõnad on kirjutanud sellele loole laulja Jana Abzalon. Loo miksis ja materdas Portugalist Eestisse kolinud noormees José Diogo Neves.

Soundhouse jõudis 23.novembril 2012 klubis 777 toimunud Noortebänd 2012 võistluse finaali. “City Lights“ muusikavideo avaldati Youtubes 7.detsembril 2012 ja selle autorid olid Oliver Rõõmus ja Allar Org. Veel on bändi tuntumad lood “Come And Find Me“ ja “Dreaming“. Oliver Rõõmus ja Mathei Florea mängivad lisaks Grete Paia live-bändis.

1.veebruaril 2013 esineti Von Krahlis, Tjuun Inil, kus esitati täispikk live kava vaid omaloominguga. “Meie live-kava on väga energiline ja voolav. Tahame rõhku panna ka valgus-efektidele, mis tulevikus oleks ka meie bändi puhul üheks suureks osaks. Oluline on ju muusika edasiandmine ja hea tunnetus. Rahvas peab saama tantsida ja meil endal peab ka mõnus olema. Muusika südamele ja tantsujalgadele“, avaldas bänd.

16.detsembril 2013 ilmus Soundhouse teine singel “Frozen“. Jana Abzalon kirjeldab teksti sisu järgnevalt: “See lugu räägib eneseotsingutest võideldes oma hirmude ja mõistusehäälega. Need hirmud on need, mis hoiavad meid tagasi ning külmutavad ajas, ajahetkes ja ei lase meil järgida meie südant.”

10.jaanuar 2014 esineti taas üritustesarja Tjuun In raames Von Krahli baaris oma uue kavaga.

24.jaanuaril 2014 võitis SoundHouse Raadio2 edetabelis "R2DNB 2013“ auhinna kõige mängituma eesti looga "Frozen (Radio Edit)".

16.veebruaril 2014 tuli uus lugu "Dreamin" ft. Mr.Syra. Miksis ja masterdas Jose Diogo Neves.

Roland Jairus ja Oliver Rõõmus aitasid sisse mängida noore lauljatari Carine Jessica Kostla raadiosingli "Life Goes On", mille video avaldati 18.märtsil 2014.

Soundhouse esines 31.juulil Kanalas (Kultuurikatla Aed), esitades materjali veel ilmumata albumi pealt ning vanu lugusid variatsioonidega.

Suvest alates muutus koosseis ning saksofonist Keio Vutti asemele on tulnud klahvpillide ja elektroonika eest vastutav Charles Aaron Zobel. Bändi uueks nimeks sai iNK.

2.novembril toimus Widescreen Studio ruumides (Peterburi tee 34/3, Tallinn) albumi kontsertsalvestus. Albumi "Soundhouse" materjal on salvestatud laivformaadis ning sellel teevad kaasa bändi liikmed Jana Abzalon, Mathei Florea, Roland Jairus, Charles Aaron Zobel, Oliver Rõõmus, Merje Kägu. Kauamängivalt leiab üheksa lugu: City Lights, Love is Magical, Far Away, We Can Do It, Come and Find Me, Frozen, Dreaming, Fading ja Farewell. Albumi materjali miksis stuudios Ago Teppand ja masterdas Charlie Chastain.

9.detsembril avaldati lugu "Farewell". "Iga hüvastijätt joonistab inimese sisse jälje. Kui me kellestki tõeliselt hoolime, astume sammu tagasi, et lubada tal minna. Igatseme sisemiselt põleda ja kasvada – aeg selleks on kõigile erinev. Minu hetk, ei pruugi olla sinu hetk. Siiski, teele asumata ei saa jätta," kirjeldas bänd uut lugu.

Bändi liikmed kirjeldavad Soundhouse albumi sünnilugu: „Esinesime selle aasta veebruaris Raadio 2 DNB auhinnagalal, mis ka salvestati. Tagantjärgi salvestust kuulates tundsime, et tahaksime oma esimese albumi anda välja samal viisil. Meile meeldib laivi olemus, selle elusus, energia ja jõud. Väga tähtis oli ka publiku olemasolu. Avalik salvestus sisaldab endas omamoodi riski, sest võimaldab teha vaid üheainsa võtte. Puudub võimalus midagi muuta. Nii nagu esinesime sellel hetkel, nii see ka kõlab. Kogu ettevalmistuse tegi keerulisemaks asjaolu, et eelneval ööl andsime kontserdi Tartus ning uneaega jätkus vaid kolmeks tunniks. Salvestuse eel aitasime meeskonnal ehitada lava ja transportisime tehnikat. Meil oli suurepärane tiim, kes aitas kogu ettevõtmise teha lihtsaks ja nauditavaks.“

iNK album Soundhouse ilmus 20.detsembril 2014. Samal päeval andis iNK Sinilinnus täispika kontserti.

24.jaanuaril 2015 jagati teatris NO99 juba kaheksandat korda Eesti trummi ja bassi auhindu ehk R2DNB 2014, Parim aasta uustulnuk - INK.

4.märtsil 2015 ilmus iNK videosingel “Fading”. “Lugu räägib inimlikest otsingutest ja eneseületamisest. Ühiselt suudame tulla toime raskustega, mis võivad olla ookeani sügavused ja taeva kõrgused. See on loomuomane viis hingamiseks ja elus püsimiseks. Laulusõnadest inspireerituna on video must-valgetes toonides.”

28.märtsil 2015 esines iNK Tallinn Music Week’i raames Erinevate Tubade Klubis Nordea & 5* programmis.

7.juulil laadis iNK YouTube’i üles video laulule “Love is Magical”, mille taustaks on kaadrid albumi “Soundhouse” plaadiesitluselt.

Faktid

iNK on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Jana Abzalon – vokaal - 02.12.1985
Merje Kägu – kitarr - 25.06.1986
Oliver Rõõmus – trummid - 10.06.1993
Roland Jairus – basskitarr - 18.07.1987
Mathei Florea – klahvpillid - 28.07.1989
Charles Aaron Zobel – klahvpillid - 03.11.1995

Muud huvitavat

Seotud videod

iNK - Fading
iNK - Fading

Artist: iNK

Lugu: Fading

Album: SoundHouse

Aasta: 2015

Režissöör: Mart Vares

SoundHouse - City Lights
SoundHouse - City Lights

Artist: SoundHouse

Lugu: City Lights

Aasta: 2012

Režissöör: Oliver Rõõmus, Allar Org