Pur Mudd

Pur Mudd on kinnitatud 16.-18. augustini Pärnu rannas toimuva Weekend Festival Baltic programmi.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.02.2017 - 12:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.04.2018 - 09:35
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Pur Mudd on elektroonilise muusika duo, kuhu kuuluvad laulja Joonas Alvre ja instrumentalist Oliver Rõõmus. Bändi muusika varieerub paksust atmosfäärist korraliku kütteni.

Joonas Alvre selgitab bändi nime tagamaid: "See on meile teadaolevalt kombinatsioon neljast keelest - iiri, slovakkia, aserbaid˛aani ja inglise. Ja siis veel inspiratsioon veel Islandist ka, et kõik kõige paremad palad koos. Inglise keeles tähendab see puhast muda, aga meie jaoks tähendab see paksu atmosfääri. Ei mäleta enam, kus see sündis."

Laiemale üldsusele jäi duo meelde Eesti Laul 2016 poolfinaalist, kus astuti publiku ette looga "Meet Halfway". Muusikute sõnul on "Meet Halfway" lugu ühest poisist, kes kaotas rõõmu. Alvre paistis teiste Eesti Laulu konkursil osalenute seast silma ka oma kasvuga – 193 sentimeetrit.

30.märtsil 2016 avaldati teine singel "Figures" ning looga oli kaasas muusikavideo, kus tantsis Joel Kotsjuba. Kolmas singel "Fight For You" tuli välja 30.juunil 2016. "Uus lugu on nii omapärase kõlapildiga, et ei oskagi kohe midagi võrdluseks tuua," muigasid bändi liikmed.

29.septembril 2016 tuli välja Crius X Pur Mudd ühislugu "The Way It Goes". Crius on noor remiksija Robert Roost Kuressaarest. Lugu oli eetris ETV aastavahetusprogrammis kooperatiivis Kukeke. Täispikk kontsert anti 2.detsembril klubis Prive.

Ansambli liikme Oliver Rõõmuse sõnul algas uue koosluse jaoks trall pihta siis kui Eesti Laul läbi sai. "Me polnud eriti enne koos mänginudki, sõitsime mööda Eestit veidi ringi. Sügisel võtsime SkyPlus'i sügishiti konkursist osa looga "The Way It Goes" ja tundus, et sai päris hea lugu ka. Tegelikult endalegi üllatuseks panime selle lõpuks kinni. Saime sellest muidugi kõvasti tuult tiibadesse ja loodame ilusti kevadeks oma esimese albumi valmis saada."

7.märtsil ilmus singel "Rose To Die". Lugu räägib meeste sõnutsi sellest, kui oled aru saanud, et sinu sees tärkab see miski, aga ühel hetkel mõistad, et see kasvas vaid selleks, et surra.

Kevadel ilmunud albumit iseloomustab Rõõmus kui võimsat elektroonilist-multimeedium tervikut. "Plaanid on meil tulevikuks suured ja ilusad. Kusagilt aga tuleb alustada ja esimesed sammud unistuste täitumise poole astumegi kevadel toimuva vägeva esitluskontserdiga," lubas Rõõmus.

Noormehed oma muusikat liiga spetsiifiliselt määratleda ei taha ning see väljendub ka albumi nimes "Undefined" - piirideta, seletamatu, defineerimatu. Plaadil kõlavad lood on inspireeritud nende eludest - sügavamast pilgust iseendasse. Samas kõnetavad neid tihti ka ühiskonnas aktuaalsed teemad.

Kosmiliselt minimalistlik lavashow eepiliste lisanditega toimus Kultuurikatlas 22. märtsil, üllatusesinejaks oli Eesti Laulu finalist Ariadne. 11.aprillil toimus Tallinnas, Solarise Apollos albumi “Undefined” esitlus.

21.aprillil avaldas Pur Mudd koos Criusega uue laulu "Broke Apart".

7.juulil soojendati Õllesummeri A-laval ansambli Hurts kontserti ning 5.augustil esineti Weekend festivalil Pärnu rannas.

22.augustil sai Púr Múdd valmis uue suviselt kerge ja romantilise loo "A Million reasons". Romantikat ei õhku ainult uue laulu sõnadest, vaid ka bändiliikmete elusündmustest. Oliveril on kohe-kohe pulmad ukse ees ning Joonaski teatas hiljuti kihlumisest.

Pur Mudd esines 23.veebruaril 2018 Kultuurikatlas elektroonilise tantsumuusika sisefestivalil ''Made in Estonia''.

9.märtsil ilmus uus singel "The Best Thing" koos sakslasest produtsendiga Seizo. Loo andis välja Hollandi superstaari Armin van Buureni plaadifirma Armada Music. 6.aprillil esineti TMW raames klubis Hollywood toimuval üritusel Weekend Festival Baltic Club Night.

Pur Mudd on kinnitatud 16.-18. augustini Pärnu rannas toimuva Weekend Festival Baltic programmi.

Faktid

Joonas Alvre sünnipäev 28.12.1989
Oliver Rõõmus sünnipäev 10.06.1993

Muud huvitavat