Rainer Ild

9.veebruaril esines bänd Helios Hallis pop-up muusikafestivalil Acoussion Winter.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.11.2017 - 13:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.02.2018 - 09:38
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Noortebänd 2017 konkursi võitis tumedate ning ennekuulmatute helinüanssidega alternatiivse roki duo Rainer Ild. Alternatiivset rokki viljelevasse bändi kuulub peale 26-aastase Rainer Ildi 23-aastane Sven Seinpere. Ild tegutseb duos laulja, bassisti, kitarristi ja klahvpillimängijana. Seinpere mängib trumme ja kõlaplaate. "Tahame kahekesi võimalikult palju ära teha," rääkis Ild.

Ild ja Seinpere on koos muusikat viljelnud vaid kolm kuud, kuid et Ildil olid häälepaelad haiged, ei saanud ta kuus kuud laulda. "Aasta alguses tuli plaan hakata koos tegema. Lõpuks sain häälepaelad korda augusti alguses ja sellest ajast hakkasime proove tegema," jutustas Ild.

Sven Seinpere on mänginud bändides Ziggy Wild ja Freelancer, alates septembrist 2014 mängib bändides Sounds of September ja Eliot Ness. Pärnust Paikuselt pärit Ildi muusikutee sai alguse 17aastaselt, kui ta Koidula gümnaasiumis käies võttis esimest korda kitarri kätte. Paari kuu pärast soovis noormees aga juba ise muusikat kirjutada ja nii küpses mehel mõte minna Tallinna muusikat õppima.

Muusika tegemine käib Ildil ja Seinperel nii, et Ild loob meloodia ja seejärel sõnad, siis näitab valminut Seinperele. Siis istuvad nad maha ja räägivad, millest see lugu räägib ja mis tunded võiksid tekkida. Nagu Ild sõnastas: nad heietavad loost, räägivad mõtetest, elust ja lugudest. "Rääkimine on kellegagi koos lugu kirjutades väga tähtis. Et aru saada, kas me mõtleme samadest asjadest, enne kui hakkab midagi sündima," rõhutas ta.

2.septembril 2017 avaldatud lugu "I’m okay" on artistil täiesti uudne kõlapildi katsetus, mis erineb eelnevast loomingust oma meeleolu ja elektroonilisuse poolest. "Arvan, et olen leidnud endale uue helikeele, ja naudin seda," kommenteeris Ild.

25.oktoobril avaldati uus singel "Problem", millele on vändatud väga julge muusikavideo. Rainer Ild räägib, et pildirida sündis läbi improvisatsiooni. "Tegime enda jaoks jälle midagi täiesti uut. Kokkuvõttes tuli päris julge," ütlevad mehed oma video kohta. "Minul näiteks pole selle asja kohta lihtsalt sõnu," lisab trummar Sven Seinpere videosse veelgi rohkem salapära

Noortebändi viis finalisti salvestasid novembri alguses uudistemaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu. Rainer Ild laulis linti lood "I’m okay" ja Post Malone'i kaveri "Go Flex".

11.novembril toimus Kultuurikatlas Noortebänd 2017 finaal, mille võitis duo Rainer Ild. Võitjapaketti kuulus 1000 eurot No Angel Recordsilt EP välja andmiseks, stuudioaeg Roundsound stuudiolt, loovagentuuri Vurr sotsiaalmeedia ja brändingu koolitus ja Nordic Hotel Forumi loomepuhkus. Lisaks viis Rainer Ild koju ka festivalide Acoussion Live ja Intsikurmu esinemiskutsed.

13.novembril esineti ETV Terevisioonis lugudega "I´m Okay" ja "Problem". 30.novembril astus Rainer Ild üles Liis Lemsalu albumi esitluskontserdil maagilises paigas nimega Helios Hall.

5.jaanuaril anti teada, et Rainer Ild lõi käed Taani plaadifirmaga No Angel Records ning oodata on debüütalbumit. Värskelt sõlmisid nad koostöö manager Sandra Sersantiga ning nüüdsest leiab duo ka Full House Agency artistide ridadest.

10.jaanuaril tuli välja bändi teine muusikavideo. "I’m Okay" muusikavideos saab näha trummar Sveni, laulja Rainer oli seekord hoopis režissööri rollis.

23.jaanuaril ilmunud singel "Open You Up" tuli esmaettekandele 25.jaanuaril Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal.

9.veebruaril esines bänd Helios Hallis pop-up muusikafestivalil Acoussion Winter.

Faktid

Rainer Ild (24.01.1991) - laul, bass, kitarr ja klahvpillid
Sven Seinpere (14.08.1994) - mängib trumme ja kõlaplaate

Muud huvitavat

Seotud videod

Rainer Ild - I'm Okay
Rainer Ild - I'm Okay

Artist: Rainer Ild

Lugu: I'm Okay

Aasta: 2018

Režissöör: Rainer Ild

Rainer Ild - Problem
Rainer Ild - Problem

Artist: Rainer Ild

Lugu: Problem

Aasta: 2017