Recovery / Ranele

26.juunil avaldas Ranele singli “Cliché”. Laulu sõnade ja viisi autor on Vahur Valgmaa, lüürikavideo tegi Anterro Ahonen.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.11.2018 - 11:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.06.2019 - 18:38
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Recovery on uus Eesti tantsumuusika projekt, kes loob 90ndate stiilis tantsumuusikat. Duos on laulja Ranele Raudsoo ja biidimeister Marek Rosenberg.

"Tartu linn, Anne Noortekeskus, Sõbramaja vahupeod, kultuurimajade peod maakohtades ja 90ndate aastate koolidiskod. See kõik toimus siis kui selline musa nagu Twenty 4 Seven, Loft, Captain Jack, Fun Factory jne olid minu lahutamatuks osaks ja seega otsustasin, et proovin ka teha ühe biidi 90ndate stiilis. Selleks puhuks sai loodud uus bänd RECOVERY," tutvustab DJ ja muusikaprodutsent Marek Rosenberg aka Berg oma uut kollektiivi.

Näitleja, DJ ja muusik Marek Rosenberg on sündinud 1984. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tartu Descartesi Lütseumi aastal 2004, iseseisvalt õppinud klaverit/süntesaatorit. Alates 2015. aastast on ta vabakutseline näitleja ning teinud kaasa filmides "Päevad, mis ajasid segadusse" (2016), "Polaarpoiss" (2016), "Võta või jäta" (2018), "Sandra saab tööd", "Klassikokkutulek 3", "Maria lapsed" ja "Firebird". Samuti mänginud telesarjades "Suletud uste taga", "Pank" ja Eesti-Soome ühisseriaalis "Piirilinn". Ta on bändi Recovery asutaja ja eestvedaja.

17.mail 2018 avaldatud esimese looga "Tagasi paradiisi" on seotud palju inimesi. Viisi valmistas Marco Margna, millele järgnesid sõnad Priit Kaarelt. Lüürikale pani punkti Marek Rosenberg, kes koos Lenny LaVidaga tegi ka loo biidi. Vokaal: Kristin Kaimer ja Marek Rosenberg a.k.a Berg, muusikavideot filmis ning monteeris Taavo Vellend.

Recovery naisvokalistiks sai sügisel Ranele Raudsoo, kes oma kuuma karismaga ei tohiks mitte kedagi külmaks jätta. Ranele on õppinud Viljandi muusikakoolis pop-jazzlaulu erialal ja töötab Kostivere koolis huvijuhi ja klassiõpetajana. Muusikaline karjäär algas juba üsna varakult. 13-aastasena ilmus Rahvahitt 2 kogumikul tema esimene soololugu "Suveöö muinasloos". 17-aastasena liitus Ranele kollektiiviga NightLight Duo, kuhu tol hetkel kuulus lisaks Ranelele Respekti lauljatar Rita Liiver. 2017. aasta kevadel taaselustus Ranele soolokarjäär. Välja anti lood "Lõpp on lool", "Õnnelik öö", "Suveööd", "Mind hoia" jt.

25.oktoobril 2018 ilmus selles koosseisus Recoveryl esimene singel "Suveöö hääl". Seekordse biidi valmistasid taaskord Marek Rosenberg a.k.a Berg ja Lenny La Vida. Sõnade poole peal tegutsesid Vesikas ja Marek. Muusikavideo filmis ning monteeris meie videospets Taavo Vellend ning see on valmistatud natuke niiöelda "Bonnie & Clyde"võtmes.

Pop- ja rockmuusikaga tegelev Olavi Otepalu andis 28.novembril koos oma bändi ja Ranelega välja loo “Ameerika mäed”. “Otsustasin sedapuhku vahelduseks rokkmuusikale kirjutada midagi kergemat ja tantsulisemat, mis oleks suunatud pigem popmuusikat kuulavale publikule,” märkis laulukirjutaja Olavi Otepalu.

Eesti Laul 2019 poolfinalistiks oli Ranele looga "Supernova", mille autoriteks on Marek Rosenberg, Lauri Lembinen, Marco Margna; sõnad Anne Loho. 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 31.jaanuaril poolfinaalis Tartu ülikooli spordihoones.

Recovery avalikustas 3.märtsil Seefeldis toimunud Dopinguskandaali puhul loo "VÕITJA". Teksti kirjutasid Vesikas, Marek Rosenberg ja Anne Loho ning biidi valmistas samuti Marek Rosenberg. Korrektuure biidis silus Lenny Lavida. Refräänile andis oma hääle Age Väljaots ning salmidele Marek Rosenberg.

18.aprillil tuli Ranele välja singliga "Kuuvalgel ööl", mille autoriks Vahur Valgmaa. "Uus lugu räägib tunnetest, kirest ja armastusest - sellest, kuidas süda ütleb ühte, aga mõistus teist," tutvustab Ranele uut lugu. "Lugu räägib sellest, kuidas ühel ajahetkel võib juhtuda, et tuleb pidada sisemist võitlust mõistuse ja südame vahel." Ranele ei laula enam koosseisus Recovery.

26.juunil avaldas Ranele singli “Cliché”. Laulu sõnade ja viisi autor on Vahur Valgmaa, lüürikavideo tegi Anterro Ahonen.

Faktid

Liikmed:
Marek Rosenberg (sündinud 10.aprillil 1984)
Ranele Raudsoo (sündinud 15. mail 1989)

Muud huvitavat

Seotud videod

Recovery - Võitja
Recovery - Võitja

Artist: Recovery

Lugu: Võitja

Aasta: 2019

Recovery - Suveöö hääl
Recovery - Suveöö hääl

Artist: Recovery

Lugu: Suveöö hääl

Aasta: 2018

Režissöör: Taavo Vellend

Ranele - Supernova
Ranele - Supernova

Artist: Ranele

Lugu: Supernova

Aasta: 2018