An-Marlen

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus An-Marlen astus üles enda looga "Golden". Looga võitis ta aasta debüüdi auhinna.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.12.2021 - 11:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.12.2021 - 21:15
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

An-Marlen ehk Ingel Marlen Mikk on noor tõusev täht, kes lisaks muusikale tegeleb näitlemisega. "Olen näitlemisega tegelenud kauem, kui laulmisega. Juba 11-aastasena astusin üles Rahvusooper Estonia laval etenduses "Pipi Pikksukk" nimirollis ja olen tänaseks seda 12 aastat mänginud ja teen seda ka sellel hooajal," rääkis ta lõbusalt. Repertuaari kuuluvad ka kaasalöömine Rahvusooperi etenduses "Prints ja kerjus" aastatel 2013-2017 ja 2021 suvel etenduses "Nõidkapteni needus" Pootsi veinimõisas.

An-Marlen õppis Tallinna 32. keskkooli teatriklassis, pärast mida suundus õppima G.Otsa nimelisse muusikakooli jazzlaulu erialale. Muusik tunnistas, et just muusika on valdkond, kus näeb ennast tulevikus, kuid ei löö eales risti ette põnevatele pakkumistele näitlejana. Hiljuti tegi neiu kaasa telesarjas "Eesti krimilood".

An-Marleni sõnul on tema muusikas mõjutusi nii garage'ist, tantsumuusikast, R&B-st ja ka soul'ist. 2018. aastal algas tema tee An-Marleniks esimese singliga "Jammi". Järgnesid "Orange Sky" (2019) ja "Illusion". Viimase video valmis koostöös Denim Dream brändiga ning avaldati 6.novembril 2020.

22.märtsil 2021 andis An-Marlen välja kevadiselt põksuva armastusloo "Golden". "Tihtipeale leian end kirjutamas just tunnetest ja armastusest," rääkis artist ise. "See lugu räägib sellest, et iga kord, kui olen armastanud, olen lubanud sellel jätta jälje enda südamesse. See lugu meenutab mulle armastust, mis ei olnud ehk sellel hetkel see õige, kuid jääb alatiseks minu südamesse." Lugu istus pikalt An-Marleni sahtli põhjas, kuid ärkas ellu tänu muusikaprodutsendile ja heliinsenerile Markus Palole.

An-Marlen andis 1.juulil välja enda esimese eestikeelse singli "Sinust lahti ei saa". Lugu valmis koos produtsentide Sander Sadama ja Alvar Antsoniga. Muusikavideo režissöör oli Iris Peil ja produtsent Britt Randma. Video filmiti vaid ühe päevaga ja võttepäev kestis ligi 14 tundi. Augusti lõpus valmis koostöös räpparite Sämi ja Kirotiga lugu "Anna teada".

23.septembril andis An-Marlen baaris Odeon oma esimese soolokontserdi, kus teda saatis klahvpillidel Joonas Mattias Sarapuu. An-Marlen on julge katsetaja, kellele meeldib kombineerida instrumentaalmuusikat biitidega. Teda on muusikaliselt mõjutanud artistid nagu Jorja Smith, Erykah Badu, Kelela, Mura Masa and KAYTRANADA. An-Marleni muusika põhielementideks on laulja võimas hääl, mida toetavad ilusad klaverimeloodiad ja kaasahaaravad biidid.

An-Marlen osales 27.novembril Eesti Laulu konkursil looga "Lõpuks muutub". UK garage stiilis lugu valmis koostöös produtsentide Sander Sadama ja Alvar Antsoniga ning hoolimata sellest, et see Eesti Laulu veerandfinaalist edasi ei pääsenud, on pala pälvinud rohkelt tähelepanu nii Eurovisiooni välismaistelt fännidelt kui ka kohalikelt kuulajatelt. "Olen väga tänulik selle kogemuse ja võimaluse eest enda muusikat nii suurele hulgale publikule tutvustada," ütles An-Marlen.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus An-Marlen astus üles enda looga "Golden". Looga võitis ta aasta debüüdi auhinna.

Faktid

Nimi: Ingel Marlen Mikk
Sünniaeg: 5.jaanuar 1999
Pere: ema Angelika Mikk on ooperilaulja, isa Rein Mikk turundusjuht, noorem vend Ingmar Mattias

Muud huvitavat

Seotud videod

An-Marlen - Lõpuks Muutub
An-Marlen - Lõpuks Muutub

Artist: An-Marlen

Lugu: Lõpuks Muutub

Aasta: 2021