Sonique

Sonique esines 12.juunil 2015 Tartu klubis Vabank ja 13.juunil Tallinna klubis Vabank.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.04.2003 - 13:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2015 - 08:10
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Sonique (päris nimi: Née Sonia Clarke; sündis: 21.juuni 1968 Londonis) on inglise DJ, kes on meie kuulajaskonnale rohkem tuntud kui sooloartist oma debüütalbumiga “Hear My Cry”, millelt kohe esimene ilmunud singel “It Feels So Good” kõigi raadiote ja diskosaalide ruumid täitis. Selle singliga tõusis Sonique juba esimesel nädalal peale selle ilmumist 16.novembril 1998 inglise edetabelis kohale nr.1 ning püsis sellel kohal tervelt kolm nädalat, millist edu polnud inglise edetabelite ajaloos olnud juba tervelt 22 aastat järjest naissoololauljate poolt. Esmasinglile järgnes septembris 1999 singel “Sky”, mis jätkas sama rida. Ent ometi ei hõljunud Sonique oma edust eeldades pilvedes ning üritas seista kindlalt kahe jalaga maa peal nagu ta ise on öelnud ja pühendus edasi oma põhikutsumusele olla DJ ning ostis sülle sadanud raha eest omale isikliku muusikastuudio, et olla veelgi sõltumatum.

Sonique on sünnist saadik olnud muusikaga koos ning kasvanud üles koos oma emaga, kes mängis samuti selliste kuulsustega koos nagu Roberta Flack ning Denice Williams. Tema pärisnimi on Née Sonia Clarke ning ta on sündinud Londonis 21.juunil 1968. Noorena oli ta tunnistajaks kuidas klassikaline soul ja disco hakkasid järjest enam kokku sulama. “Minu esimene plaat, mis ma ostsin, oli Donna Summer’i “I Feel Love” ning see oli minu esimene tõeline muusikaelamus. See sai osakeseks minust ning siis ma tundsin, et sellest muusikast saabki koosnema mu elu”, tunnistab Sonique ise. Tema esimeseks avaldatud klubihitiks sai “Let Me Hold You,” mis sillutas talle tee hiljem koos Mark Moore’iga diskoduos S-Express loodud hittidele “Nothing To Lose” ja “Find ’Em, Fool ’Em, Forget ’Em” , mis jõudsid juba edetabelitesse ning terve album “Intercourse” ilmumisajaga 1990. aastal.

Sonique tõeliseks kutsumuseks oli saada aga DJ-ks ning enne päriselt avalikkuse ette astumist harjutas ta seda kolm aastat. Juba tema esimest avalikkuse ees esinemist saatis edu ning peagi oli ta nõutud DJ üle maailma. Kuid tema hääle omapära on kuulda väga paljudes teisteski muusikaprojektides. Lisaks esinemistele klubides on Sonique töötanud Londoni raadiojaamades KISS 100FM, Skyline Radio ja Radio 1 live-DJ-na.

“Mulle meeldib ennastunustavalt tantsida ja kui ma mängin muusikat, siis tulevad laulusõnad mulle iseenesest pähe. Inglismaal saavad kõik hitid alguse klubides ning hiljem tõusevad need edetabelitesse imelise kergusega. Olles DJ näen ja kuulen ma täpselt, millist muusikat inimesed vajavad, et end pidu panemas leida ning see kogemus on mind innustanud looma järjest uusi lugusid. Nii sündis ka “It Feels So Good”. Selle loo pealkirigi ütleb, et on ütlemata mõnus tunne ja see ongi minu jaoks kõige tähtsam – panna rahvast ennast hästi tundma. Algul mängiti seda lugu diskoteekides, hiljem korjasid selle üles raadiojaamad ning peagi oli see levinud üle maailma.”

Miamist tuli talle Republic Recordsilt ettepanek anda lugu välja singelplaadina ning see ilmus USA-s juba veebruaris tõustes kohale number 9. Samal ajal tuli välja ka esimene sooloalbum “Hear My Cry” (Universal Records, 12.juuni 2000), milles peegeldub kogu Sonique talent. “Ma arenen kogu aeg ning usun, et olen jõudnud sinna kellena mu ema mind näha tahtis – olen nüüd laulja. OK, ema, ma siis laulan.”

Sonique järgmine singel “I Put A Spell On You” ilmus 27.novembril 2000 ning see oli juba kolmas tema albumilt “Hear My Cry” ning suurt vahet siin ülesehituses polnud, ikka sama ränk klubisound ja kommertsrütmid. Maxi-singel oli 25 minutit pikk ning siin oli peal neli erinevat versiooni ning singli andis välja ikka Serious Records. “I Put A Spell On You” on tegelikult fantastiline mix vanast heast klassikust Screamin' Jay Hawkins’ist ning siia on taas oskuslikult põimitud madal naistämber, saatjaks tugev bass ja sündikeeled. Muidugi tuleb Soniqu’le au anda taas meisterliku stuudiotöö eest ent ilmselt sellist edu kui tema esimene singel ei tule enam kunagi.

2001 aasta 09.juulil astus DJ Sonique välja duubelplaadiga “Club Mix“, milles tema esituses nii vokaalide kui muusikaga on esindatud tuntud tegijad üle maailma erinevatest aegadest ning mõnusamad tümakad on siin kindlasti avalugu Silicone Soul'i , houseklassika Colours' "The Guitar Track" ning uuematest tegijatest nimetaksin DJ Tiesto's "Flight 643" ja Toma Vira's "The Sound Of Oh: Yeah

2003 aastal alustas Sonique oma tegevust uue promosingliga “Can’t Make Up My Mind“, mille mängimist alustati UK raadiotes 08.aprillil ning siin kuulsime mikse ka teistelt kuulsustelt nagu Robbie Rivera, Michael Woods ning Stig. Promosingli andis välja Serious Records.

02.juunil 2003 andis Sonique UK-s välja teise sooloplaadi "Born To Be Free". Sonique uus singel, mis ilmus 22.septembril 2003, kandis nime “Alive“ ja see oli ka tema albumi avalugu. Albumi “Born To Be Free“ tõi Eestis maale Universal ning seda oli võimalik osta oktoobrist. Kogu album on pisut liigagi tõsine ning näitab Sonique küpsust muusikuna ning albumilt on tema enda lemmiklooks "You’re the Reason".

2004 aastal ühines Sonique kolmanda albumi ettevalmistuseks Saksamaal Kosmo Recordsiga. Talle tulid appi produtsentidena Tomcraft, BBE, Tom Novy, Babylon Robots ning uus hitimeister Trokken. Album nimega "Sonique on Kosmo” on ilmumas 2005 aasta novembris ja selle esimene singel oli juba 2004 aasta lõpus ilmunud “Another World” ning teise singlina tuli mai lõpus 2005 “Why”.

28.aprillil 2006 tuli singel "Sleezy" Kosmo Recordsi alt. Laiemale üldsusele sai see kättesaadavaks SonyBMG alt ilmuva rereliisina 08.septembril 2006 ning 2007 aasta mööduski plaadi promomiseks kontsertidega.

"Better Than That" oli viimane Sonique singel ning koos produtsendiga Paul Morrell avaldati ühistööna lugu "Only You". Ent albumiplaanid lükkusid edasi, sest juulis 2009 avastati lauljal rinnavähk ning alles teine lõikus oli DJ Sonique'i agendi Stuart Wattsi sõnul edukas. Edasi läbis DJ Sonique'i viiekuulise keemiaravi. Paranedes andis Sonique UK vähiennetus organisatsioonile Cyndi Lauper kaverloo "Girls Just Want To Have Fun".

23.oktoobril 2009 tuli singel "World Of Change". Sonique andis 10. septembril 2010 Tallinnas Lounge Deja Vu's privaatse kontserdi.

28.jaanuaril 2011 aastal ilmus Saksamaal plaadifirmalt ZYX Music 14-looline album "Sweet Vibrations".

10.septembril 2011 esines dj Tallinnas ööklubis Teater. Sädelevas kostüümis ja alati vapustavalt särtsakas Sonique mängis plaate, laulis ja rokkis nii innukalt, et pani ka klubitäie rahvast ennastunustavalt kaasa elama.

23.aprillil 2012 tuli Sonique uus singel "What You're Doin'" ning 27.aprillist kuni 26.augustini asutas ta end tuurile Ibizalt kuni Venemaani.

Sonique esines 12.juunil 2015 Tartu klubis Vabank ja 13.juunil Tallinna klubis Vabank.

Muud huvitavat