Sugababes

26.aprillil 2024 ilmus Girls Aloud & Sugababes kahelooline EP "Walk This Way".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.04.2002 - 11:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.04.2024 - 06:50
Välismaine artist, Ansambel, R&B & Soul

Sugababes on r&b stiili esitav bänd Inglismaalt, kellelt loodetakse väga palju ning tüdrukuid on tituleeritud üheks viimaste aastate parimaks leiuks muusikamaailmas üldse. London records on taas moodustanud hiilgava ansambli, kelle omapärane sound ja eriti nende endi noorus võluvad kuulajaid jäägitult. Bändiliikmed Siobhan, Mutya ja Keisha on olnud tuttavad juba 8-aastat ning seetõttu ei saa öelda, et tegemist oleks manageride poolt kokkukutsutud ansambliga. Aga vaadakem täpsemalt, kes nad siis on?

Tüdrukud liigitavad oma muusikas ise peamiseks suunaks rütmi ja bluusi (r&b) ning nende omapäärased hääled ongi kui loodud just sellisele muusikale. Kui rääkida edasi nende eelmise aasta novembris ilmunud esimesest albumist ei saa mainimata jätta, et tüdrukutel oli valida lausa 40 loo vahel, sest lugusid kirjutatakse pea igal sobival hetkel mil vaim peale tuleb ning lähtudes London Recordsi headusest, saavad need kõik kohe ka linti lauldud. Kuulates albumit jääbki mulje, et tegemist on väga kõva tervikuga, kus isegi laulude sõnad ja viisid omavahel terviku moodustavad ning tugevamat poolt on siit väga raske esile tuua.

Juba 28.augustil 2000 ilmunud avasingel “Overload” näitas tõelist sensatsioonilist läbilööki, tõustes kohe UK edetabel kuuendale kohale ning 18.detsembril ilmunud teine singel “New Year” maandus 12 kohale. Album ise oli 19.jaanuariks 2001 müünud üle 200 000 eksemplari. Ansambli kolmas singel “Run For Cover” oli kena viiuli- ja süntesaatorisaatega omapäraseim lugu sellelt plaadilt ning UK singliedetabelis jõudis seegi heale kohale #13. Viimane singel “Soul Sound” ei olnud enam nii edukas ja jõudis vaid 30 kohale.

Ansambli sees toimusid edasi muudatused ning lahkus Siobhan, keda asendas Liverpooli tüdruk Heidi. Uus ansambli vokalist oli varem teinud koostööd ansambliga Atomic Kitten ent lahkus neist enne suurt edukat karjääri 16-aastaselt ning asus lindistama soolomaterjali. Nüüd vaba kohta nähes juba kuulsusesära maitsnud bändis, sai ta kohe lauljakoha Sugababes ning on seal ainuke valgenahaline tüdruk nagu oli ka Siobhan.

Ansambel on vahetanud ka plaadikompaniid ning 2002 aastal näeme neid juba Universali tiiva all uut albumit “The World” ette valmistamas. Esimeseks singliks sellelt saab olema 22.aprillil ilmuv “Freak Like Me” ning nende uueks produtsendiks on salapärane Rich X. Seniste raadiolistide järgi uurides ning Muusikatelekanalite suurest soosingust lähtuvalt võib singlist saada Sugababes seni kõige edukamgi. Aga ootame edetabelinädala ära kui singel välja tuleb.

Sugababes annab oma teise albumi "Angels With Dirty Faces" välja septembris ning sellel saab olema 11 uut lugu. Teise singlina ilmub aga 12.augustil lugu "Round Round", mille produtsendiks on Xenomania, kes on tänini remiksinud paljude edukate artistide lugusid. "Round Round" videot näitab juba MTV Hits ning siin on tegemist veelgi süngema looga kui oli "Freak Like Me" ning tüdrukutel on jälle uued soengud nagu tavaks saanud!

Sugababes album "Angels With Dirty Faces" on tõusnud inglise edetabelis kõrgeimale kohale #2 ning sellelt on seni ilmunud juba kolm singlit, millest kaks on jõudnud #1 positsioonile. Sellise pagasiga läheb ansambel vastu 3. Brit Award’ile, millel kandideeritakse kolmes kategoorias – aasta parim tantsuansambel, parim album ning parim briti grupp. 20.veebruaril toimuval galal astub ansambel üles oma uue singliga “Shape”, mis ametlikult ilmub Inglismaal 10.märtsil 2003. Kuigi laul sisaldab fraase Stingi loost "Shape Of My Heart", ei näe me kuulsust ennast ei laval ega singli videos. Uus video filmiti seekord Austraalias ning tüdrukud paistavad siin kui inglikuues, olles riietatud ihuvärvi kostüümidesse. Seetõttu keelati video näitamine esialgu telekas ka ära. Ometi leiab selle täispikkuses singlil endal ning lugu “Shape” kuuleme siin lausa viies eri versioonis, lisaks veel teisegi loo nimega “Killer”, mis on tõeliselt hea uus versioon Gorge Michaeli omaaegsest hitist. Muide Brit Awardsil sai Sugabaes vaid ühe võidu - parim tantsugrupp.

Sugababes uusim singel alustas äsja reklaamiga kanalil MTV Hits ja kannab nime "Hole In The Head". Selle loo produtsendiks on Brian Higgins (Xenomania) ja singel ilmus 13.oktoobril 2003. Looga saavutas bänd jällegi UK #1 singli staatuse. Tüdrukute järgminse plaat on lihtne "Three" ehk kolmas ja see ilmub 27.oktoobril 2003.

Sugababes järgmiseks singliks on “Too Lost In You", mille autoriks Diane Warren ning USA-s valiti lugu lisaks filmi "Love Actually”, mille soundtrack anti sealmaal välja 13.novembril 2003. Euroopa televaataja näeb aga peagi uue singli videot, mis filmiti äsja Taanis.

Märtsis 2004 ilmus järgmise singlina "in The Middle".

Neljas singel plaadilt "Three" saab olema kena ballaad Caught In A Moment", mis UK-s ilmub 16.augustil 2004.

Sügisel on tüdrukud lubanud alustada neljanda albumi jaoks lugude kirjutamist, enne seda jõuab müügile aga veelgi üks singel. Üllatuslugu hakkab reklaamima filmi "Bridget Jones: The Edge Of Reason" soundtrackki. Seniks osaleb Sugababes veel jõuluprojektis Band Aid 20.

Sugababes ühines muusikute grupiga, et filmida video Lõuna-Londonis SE14-8's singlile "Put Down Your Guns - Let The Light Shine In", mis on aprillis Inglismaal algava relvadest loobumise kampaania osaks. Video ülesvõtetel osalevad veel Asher D, Maxi Priest, Kele Le Roc ja ansambel Big Brovaz.

23.märtsil 2005 sünnitas 19-aastane Mutya Buena pisitütre. Lapse isaks on boyfriend, keda Mutya kutsub salamisi vaid ’Jay’. Mutya tütre nimeks sai Tahlia Maya Buena.

Sugababes uus album nimega "Taller In More Ways" ilmus 10.oktoobril 2005 ja esimene singel "Push The Button" tuli UK-s 26.septembril ja selle autoriks on Dallas Austin. Laul juhtis kolm nädalat UK singlite edetabelit. Lisaks on uuele albumile koostööd teinud mitmed nimekad produtsendid, kes hitte treinud nii Madonnale, Robbie Willimasile kui TLC-le. Teise singlina tuli 05.detsenbril "Ugly".

21.detsembril 2005 teatas Mutya Buena ametlikult, et ta on lahkunud ansamblist. Keisha ja Heidi ei heida ometi meelt ning loodavad õige pea leida kolmikkusse uue tüdruku ja selleks sai Amelle Barrabah, kes võeti bändi vastu juba 22.detsembril.

"Red Dress" oli praeguse kolmiku esimene singel ja see ilmus 06.märtsil 2006. Singlile valiti teiseks looks kaverdatud Arctic Monkeys UK #1 hitt "I Bet You Look Good On The Dancefloor". Samuti lindistati ümber osa viimase plaadi lugusid ning "Taller In More Ways" sisaldab uues kuues 13 lugu ja ilmus Euroopas samuti 06.märtsil 2006. Esimeseks singliks on teatatud "Follow Me Home", mis ilmus juba mai lõpus 2006. Samal suvel keskenduvad nad eelkõige Euroopas esinemisele, olles tuuritava Take Thati soojendajad.

Uskumatu uudisena kõlas veebruari lõpus Sugababes plaan alustada juulis järgmise albumi lindistamisega. See on nendelt juba viies kauamängiv, millise rekordini pole ükski girlbänd senini maailmas suutnud jõuda. Ometi polegi see veel rekord, sest plaat on tegelikult kogumikalbum, kus peal lood "Freak Like Me", "Round Round", "Hole In the Head" ja "Push the Button" jt. Album 'The Singles Collection' ilmub 13.novembril 2006 ning siin kõlab ka kaks uut lugu - 'Good To Be Gone' ja 'Easy', millest viimane on ka bändi uusim singel.

Endine Sugababes liige Mutya Buena osales George Michael uue albumi singlil "This Is Not Real Love", mis ilmus UK-s 06.novembril 2006. Tema enda esiksingel 'Real Girl' ilmus UK-s 28.mail 2007 ning samanimeline album 04.juunil 2007. Teise singlina tuli siit "Just A Little Bit".

16.märtsil 2007 anti UK-s hetegevuskampaania Comic Relief sarjas välja produtsendi Dallas Austin poolt singlina kaverversioon bändi Aerosmith hitist 'Walk This Way'. Esitajateks nii Girls Aloud kui Sugababes. Singel müüs end edetabeli #1-eks.

Järgmine Sugababes singel oli "About You Now" ja see tuli välja 24.septembril 2007. Singel müüs end taas UK #1-eks ning püsis seal kolm nädalat järjest. Uus album "Change" ilmus 08.oktoobril 2007 ning oli esimesel nädalal UK-s samuti enimostetud plaat. Teiseks singliks oli albumi nimilugi "Change", mille videos tüdrukud kehastasid erinevaid aastaaegu. 2008 aasta jaanuaris tuli kolmas singel "Denial", mille videos palju erinevaid kostüüme ning sisu inspireeritud ajakirjast Vogue.

20.oktoobril 2008 tuli müügile Sugababes kuues album "Catfights and Spotlights". Funky plaadi produtseeris seekord Jason Pebworth, kes laulab ise ansamblis Orson. Heidi Range lubas, et bändi uus album on senisest süngema ja täiskasvanulikuma kõlaga. Esimeseks singliks oktoobris oli "Girls", mille video valmis augustis. Järgmine singel oli veelgi ägedam "No Can Do".

Amelle Berrabah sai kutse osaleda uue staari Tinchy Stryder teisel singlil "Never Leave You", mis ilmus UK-s 03.augustil 2009 ning oli kõva hitt edetabelites. Sugababes järgmise albumi esimene singel "Get Sexy" ilmus ametlikult 31.augustil 2009.

22.septembril 2009 teatas viimane originaalliige Keisha Buchanan, et lahkus bändist ning alustas sama plaadifirma Island Records all soolokarjääri. Uueks liikmeks sai Eurovisioonil UK-d esindanud Jade Ewen. Uues koosseisus väljastati singel "About A Girl", mille autoriks Red One. Jõuludeks pani Sugababes end proovile jõululooga, milleks kaverdati Eartha Kit klassika "Santa Baby".

Album "Sweet 7" tuli 05.märtsil 2010 muusiku Jay-Z plaadifirmalt Roc Nation. Produtsentidena olid tegevad RedOne, The Smeezingtons, Ne-Yo ning külalisena teeb häält Sean Kingston. Singliks oli 22.veebruaril 2010 "Wear My Kiss". Peale albumit läks Sugababes Island Records alt üle Sony RCA alla. Viimane singel "Freedom" ilmus 26.septembril 2011.

19.augustil 2013 avaldas Amelle Barrabah singli "Love Is All We Need" koos dj-dega Adam J & Nightcrashers. Videot esitleti 26.juulil.

Endised liikmed ühinesid nime all Mutya Keisha Siobhan, mis registreeriti EU-s ametlikult 27.juunil 2012. 4.juulil 2013 pakuti esmakuulamiseks esimest singlit "Flatline". Dev Hynes produtseeritud singel ilmus 6.septembril 2013. Muusikavideo avaldati 18.augustil.

Amelle Berrabah sõlmis plaadilepingu RCA Recordsiga ning album on plaanitud 2015 aastasse. 21.septembril 2014 tulI singel “Summertime”, mille video tuli VEVOs üles 9.augustil.

7.oktoobril 2014 anti teada, et Sugababes nime kasutavad edaspidi algses koosseisus laulnud Mutya, Keisha ja Siobhan. 12.veebruaril 2015 postitas Mutya instagrami uue loo “Back In the Day”.

18.oktoobril 2019 ilmunud DJ Spoony albumil "Garage Classical" kõlas nende esituses Sweet Female Attitude kaverlugu "Flowers".

Sugababes andis albumi "One Touch" 20ks juubeliks 1.oktoobril 2021 välja uuenenud versiooni, millele lisatud seniavaldamata materjali ja remiksid. 11.mail tuli välja MNEK remiks loost "Run For Cover" ning 25.juunil Blood Orange remix loost "Same Old Story". Kokku kõlas plaadil 35 lugu.

24.detsembril 2022 kinkis Sugababes jõuludeks albumi "The Lost Tapes", kus kõlavad 13 lugu on salvestatud 8 aastat tagasi. 30.detsembril ilmus siit singlina "Today".

15.septembril 2023 ilmus Sugababes uus singel "When the Rain Comes". Autoriteks Mutya, Keisha ja Siobhan ning Iain James ja George Moore.

26.aprillil 2024 ilmus Girls Aloud & Sugababes kahelooline EP "Walk This Way".

Faktid

Nimi: Keisha Buchanan
Sündis: 30.september, 1984
Tähtkuju: Kaalud
Juuksed: Mustad
Silmad: Pruunid
Õed/vennad: 1 vend
Hobid: Puhkamine
Pop iidolid: Whitney Houston & Brandy
Lemmik seebikas: Eastenders
Lahkus: 22.09.2009

Nimi: Mutya Buena
Sündis: 21.mai, 1985
Tähtkuju: Kaksikud
Juuksed: Mustad
Silmad: Pruunid
Õed/vennad: 4 venda & 2 õde
Boyfriend: Jay
Laps: tütar Thalia Maya Buena
Pop iidol: Mariah Carey
Lemmik seebikas: Family Affairs
Lahkus 21.12.2005

Nimi: Siobhan Donaghy
Sünnipäev: 14.06.1984
Lahkus: septembris 2001

Endised liikmed:
Nimi: Heidi Range
Sündis: 23.mai, 1983
Tähtkuju: Kaksikud
Juuksed: Blondid
Silmad: Sinised
Õed/vennad: 2 õde
Boyfriend: Dave Berry (MTV)
Lemmiktoit: mereandidest toidud
Lemmikvärv: sinine
Liitus ansambliga: oktoobris 2001

Nimi: Emma Amelle Berrabah
Sündis: 22.aprill, 1984
Kodulinn: Hampshire
Taust: Maroco päritolu
Eelmine bänd: laulis bändis Boo2 koos õega Samiya
Liitus ansambliga: 2005 detsembris

Nimi: Jade Almarie Louise Ewen
Sündis: 24.jaanuar, 1988
Kodulinn: London
Taust: jamaikalasest ema ja isa briti ning sitsiilia pooleks
Varem: laulnud muusikalides ning UK Eurovisiooni võitja 2009
Liitus ansambliga: 2009 septembris

Muud huvitavat