Slipknot

Uueks trummariks on endine Sepultura mees Eloy Casagrande.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Andres - andres@allstarz.ee 13.02.2005 - 00:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.04.2024 - 06:27
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

9-liikmeline heavy-metali punt Slipknot on pärit USA'st Iowast, täpsemalt Des Moines't, mis on tuntud kui "mitte millegi keskus". Siiski on sealt pärit tüübid, kes alustasid tegevust 1995 aastal ning kannavad isetehtud sürrealistlikke maske ja "ründavad" rahvast muusikaga, mis on segu Los Angelese neo-metalist, death metalist, hip-hop'ist ja "alameloodilisest" kriiskav-karjuvast õudusest.

Tutvugem siis 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 & 8'ga. Inimeste keeles on siis tegu DJ Sid Wilson, trummar Joey Jordison, bassist Paul Gray, percussionist Chris Fehn, kitarrist James Root, sampleri Craig Jones, teine percussionist Shawn Crahan, kitarrist Mick Thomson ja laulja Corey Taylor. Nad pole lihtsalt jubedad inimesed ja "numbriomanikud", vaid oskavad erakordselt hästi käsitleda pille, mille mängimise nad ära on õppinud ja maailmal pole valikut: SlipKnoT on tulnud ning sellega tuleb leppida.

1995. aastal tegi bänd läbi tähtsad muutused, mida nad ise praegu nimetavad "perekonnaühinguks". Samal aastal tehti ka esimesed lindistused, mis pole peatunud tänaseni. Slipknot`i avastas KoRn`i üks produtsente. Algul ei tahtnud plaadifirma midagi Slipknotist kuulda, kuni Slipknot andis neile oma loo demo, milleks oli - "Spit It Out". Tänu sellele loole saavutas Slipknot oma praeguse tuntuse.

Shawn Crahan ütleb: "Miski ei saakski teisiti olla, sest me oleme koostanud endale suurepärase proovikava juba viimased 3 aastat. Kõik on õigeaegselt kohale ilmunud ja kõik töötavad nagu üks. Kui isegi kasvõi meie DJ'd hetkel pole, ei tule muusika õige SlipKnoT'i moodi välja, midagi oleks nagu väga-väga puudu". "Maskid ja kostyymid panime esialgu Des Moines'is esinedes niisama selga, sest tahtsime olla natuke nagu anonüümsed ja nii, aga rahvale see meeldis ja nüüd kanname neid siiani" räägib Shawn. "Pärast etendust on hea neid seljast võtta, sest tegelikult on nendega järjest mitu tundi olla üsna piinarikas, aga kui tuleb hiljem intervjuusid anda, paneme maskid pähe tagasi".

Mis puuutub numbritesse, mis igal liikmel olemas on, siis need on nende õnnenumbrid ja yhe liikme sõnul ongi kõige kummalisem see, et seoses numbrite valimisega ei tekkinud mitte mingisuguseid ütlusi, just nagu vastavad numbrid oleksid lausa määratud olnud vastavatelele liikmetele. Nad ise arvavad, et "shit" on kokku pakitud just pisikesse karbikesse, millel nimeks Slipknot.

Esimese debüüt plaadi Slipknot lindistas 1996 aastalmille nimeks sai "Mate,Feed,Kill,Repeat". Plaat oli lindistatud 5 praeguse liikme poolt ning kahe vana liikme poolt, kes lahkusid hiljem. Plaate oli välja lastud ainult 2000 koopiat. Sellele järgnes plaat nimega "Slipknot S/T" mis tuli välja 1999 aastal. Tähelepanu väärsemad lood olid "Wait And Bleed", "(SIC)", "Prostethics", "Surfacing" ja "Spit It Out", millega nad on saavutanud suurt kuulsust (vähemalt Ameerikas) ja tuure oli samuti küllaga.

SlipKnot'i suurim edu algas koos 2001 aastal lindistatud "Iowa", millelt tuli 2 singlit - "My Plague" ja "Left Behind". 2002 aastal lasid nad välja DVD plaadi nimeks "Disasterpieces DVD". 2002 aastal oli bändi tegevuses vaheaeg ning mitmed Slipknot liikmed osalesid teiste bändide projektides nagu Taylori ja Rooti Stone Sour ning Jordisoni Murderdolls.

Nende viimane kauaoodatud plaat tuli välja 2004 aasta kevadel ja kandis nime "Vol. 3 (The Subliminal Verses)" ja mille avasingliks oli lugu nimega "Duality". Järgmine singel oli "Vermillion".

13.veebruaril 2005 toimunud 47-dal Igaaastasel Grammy
Auhindade jagamisel oli SlipKnot nomineritud kahte kategooriasse, parim hard rock esistus ja parim metal esitus, oma singlitega "Duality" ja "Vermillion", kuid kahjuks võitu ei tulnud.

12.aprillil 2005 annab plaadifirma Roadrunner uues variandis välja ansambli viimase albumi "Vol. 3 (The Subliminal Verses)". Album on kahe plaadiga ning lisaplaadile on pandud kaheksa boonuslugu: "Dont Get Close", "Scream", "Vermilion" (Terry Date mix), "Danger-Keep Away" (Original Full-Length Version), "The Blister Exists" (Live), "Three Nil" (Live), "Disasterpiece" (Live), "People=Shit" (Live).

SLIPKNOT'i 1999 aasta debüütplaat "SlipKnot" on nüüd jõudnud staatuseni topelt plaatina, 2 miljonilise läbimüügiga ainult USA's. Ning samal ajal on nende viimane plaat "Vol. 3: The Subliminal Verses" ka jõudnud plaatinani, ehk siis plaati on müüdud juba miljon koopiat.

Järgmine singel "Before I Forget"albumilt "Vol. 3 (The Subliminal Verses)" nägi päevavalgust raadiotes 7. märtsil. Ning märtsi algul läks SlipKnot oma Subliminal Verses Tuurile koos LAMB OF GOD ja SHADOWS FALL'iga. Uue singli video võeti üles 07.aprillil ning kuu lõpus võib seda juba näha saada. Singel ise ilmus müügile kahes eri variandis.

Oktoobris 2005 tuli ansamblilt kontsertplaat, mis kannab endas elusat energiat otse lavalt salvestatud lugudes. "9.0: Live" on kahest plaadist koosnev, millel mõlemil peal 12 lugu.

29.juunil 2006 avas ansambel peale mõningast vaikust taas oma uuendatud kodulehe.

"Vol. 3: The Subliminal Verses" albumi uus limiteeritud variant ilmus 04.detsembril 2006 ning siin oli kaasas teine cd lugudega 'Don't Get Close', 'Scream', 'Vermilion' (alternate mix), 'Danger, Keep Away '(full length version), 'The Blister Exists' (live), 'Three-Nil' (live), 'Disasterpiece' (live), 'People=Shit' (live). Samal ajal ilmus veel DVD "Voliminal: Inside The Nine", mis koosneb kahest plaadist ja pajatab bändist kõike.

Corey Taylor osales soomlastest Apocalyptica uuel albumil "Worlds Collide", mis ilmub 14.09.2007. Laulja osales esimesel singlil "I'm Not Jesus".

Slipknot suundus jaanuarist 2008 taas stuudiosse, et salvestada oma viies stuudioalbum. Trummar Joey Jordison sõnade kohaselt on see nende 12-aastase kooseksisteerimise raskeim plaat. Slipknot album "All Hope Is Gone" tuli välja 26.augustil 2008 ning suvel andis bänd taas mõningad kontserdid. Plaadi Trailer oli alates 12.maist üleval ametlikul lehel ning 15.juunist jõudis sinna ka esimene singel "Psychosocial". Teise singli "Dead Memories" video autoriks oli P.R. Brown ning see linastus oktoobris ja ilmumisajaks oli UK-s 01.detsember 2008. 17.aprillil 2009 pani bänd kodulehele üles video loole "Sulfur".

Bändi esimese albumi 10-ndaks aastapäevaks lasti välja 25 looline Slipknot 10th Anniversary CD/DVD, ilmumisajaks 09.09.09

24.mail 2010 suri bassimees Paul Dedrick Gray, tuntud ka kui #2. Tema mälestuseks andis bänd 28.septembril 2010 välja kontsert-dvd "(sic)ness", mille 18 lugu on üles võetud 13.juunil 2009 esinemiselt 80 tuhande fänni ees UK Download Festivalil.

Jõuludeks 2010 andis Corey Taylor välja soolosingli "X-M@$".

Shawn Crahan ehk The Clown andis oma kõrvalprojektiga The Black Dots Of Death 28.veebruaril 2011 välja albumi "Ever Since We Were Children". Lugu "Standing Alone" tehti algul vabalt allalaaditavaks.

Slipknot teatas märtsis 2011, et basskitarri hakkab mängima edaspidi Donnie Steele, kes oli bändi alguse juures kaasa löönud kitarristiks.

24.juulil 2012 andis bänd välja 19-loolise parimate lugude kogumiku "Antennas to Hell".

Taylor ja Root on kolm aastat olnud hõivatud bändiga Stone Sour ent Slipknot uue albumi salvestusteks on nad valmis 2014 suveks.

Detsembris 2013 lahkus bändist trummar Joey Jordison, kes on tegev bändis Scar The Martyr. Uus trummar on Jay Weinberg ja bassimees Alessandro Venturella.

Märtsis 2014 alustas Slipknot stuudios tööd järgmise albumiga. Esimese singli “The Negative One” muusikavideot esitleti 5.augustil. Plaat ".5: The Gray Chapter" ilmus 17.oktoobril 2014 ja sisaldab 14 lugu. Teiseks singliks oli ”The Devil In I”.

Slipknot esines "Prepare For Hell Tour" raames 15.veebruaril 2015 Helsinki Jäähallis. Euroopa veebruarituuri puhul avaldati loo "Custer" kontsertvideo.

8.juunil 2015 tuli Slipknot välja muusikavideoga “Killpop”. 5.oktoobril avaldati kodulehel loo "XIX" muusikavideo.

23.jaanuaril 2016 esines Ameerika nu-metali bänd Slipknot Vilniuses, Siemens Arenal.

6.septembril 2017 esilinastus Forum Cinemas kinodes dokumentaalfilm “Slipknot – Day of the Gusano”. Film sukeldub ühe planeedi kõige põnevama live-bändi Mexico Knotfest’il toimunud ajaloolise esinemise kõrval ka bändi fännide eludesse ning kajastab legendaarse kollektiivi enam kui 20ne aasta jooksul tekitatud kaost, põnevust ja kogukonnatunnet. Lavastajaks on M.Shawn Crahan aka Clown.

Trummar Joey Jordisoni bänd VIMIC tuli oktoobris välja looga "Fail Me (My Temple)". 2018 alguseks valmis album "Open Your Omen".

31.oktoobril 2018 andis Slipknot üle nelja aasta välja uue singli "All Out Life" koos muusikavideoga, mille autoriks M. Shawn Crahan.

18.märtsil 2019 teatas bänd, et nende ridades ei ole enam trummar Chris Fehn #3.

Ansambli kuues album "We Are Not Your Kind" ilmus Roadrunner Recordsilt 9.augustil 2019 ning juuli lõpus algas Knotfest Roadshow Tour. 16.mail esitleti 14-looliselt plaadilt singli "Unsainted" muusikavideot ning 22.juulil “Solway Firth“ videot. 5.augustil toodi välja singel "Birth Of The Cruel".

16.detsembril tuli välja loo "Nero Forte" muusikavideo, mille lavastajaks M. Shawn Crahan.

29.juulil 2020 avaldas soolosingli "CMFT Must Be Stopped" Corey Taylor, kus kaasa löövad räpparid Tech N9ne ja Kid Bookie. Teine singel ""Black Eyes Blue" koos videoga tuli välja 19.augustil ning kolmas singel "HWY 666" ilmus 2.septembril.

1.oktoobril 2020 ilmus Roadrunner alt Corey Taylor 13-looline album, mille salvestamisel olid saatebändis Jason Christopher bassil, Dustin Schoenhofer trummidel ning kitarristid Zach Throne ja Christian Martucci. 24.septembril avaldas ta singli “Culture Head“, mis oli teemalooks 4.okttobril toimunud üritusele WWE NXT TakeOver31. Corey Taylor esitles 13.jaanuaril loo "Samantha's Gone" muusikavideot.

Corey Taylor tegi oma räpidebüüdi duo Moonshine Bandits 1.märtsil 2021 ilmunud singlil "Live The Madness" ning osales ka videos.

26.juulil 2021 suri Slipknoti asutajaliige ning bändi endine trummar, Joey Jordison.

5.novembril 2021 andis bänd välja uue singli "The Chapeltown Rag".

Corey Taylor andis 25.veebruaril 2022 välja sooloalbumi "CMFT B-sides", millel kõlavad akustilised lood ja kaverid. 11.veebruaril ilmus singlina John Caffery loo "On The Dark Side" kaver.

16.märtsil teatas 2019. aasta maist perkussionistiks olev Tortilla Man, et tema pärisnimi on Michael Pfaff (sünd. 4.aprill 1973). Esimeseks singliks, kus ta osales, oli "Unsainted".

2022 aasta albumi esimene singel koos videoga "The Dying Song (Time To Sing)" avaldati 20.juulil. Teine singel "Yen" ilmus 5.augustil. Eestisse jõudis Slipknot juba 11.augustil, soojendajaks Jinjer.

30.septembril 2022 tuli välja uus album "The End, So Far", mille 12 lugu on lisaks bändile produtseerinud Joe Barresi. Uue albumi avaldamine ühildus kollektiivi tuuriga Slipknot's Knotfest Roadshow, mis sai avapaugu 20.septembril. Tuuriga liitusid ka Ice Nine Kills ja Crown The Empire.

2.veebruaril 2023 avaldas bänd singli “Bone Church”, mida saadab M. Shawn “Clown” Crahan lavastatud muusikavideo “Yen – Director’s Cut (Bone Church)”.

7.juunil lahkus bändist klahvpillimees Craig Jones.

9.juunil avaldas Slipknot kuue looga EP "Adderall". Muusikavideo tuli välja loole "Death March".

Bändist lahkus trummar Jay Weinberg, kelle viimaseks kontserdiks jäi 3.november Hell & Heaven festival Toluca, Mexico.

Uueks trummariks on endine Sepultura mees Eloy Casagrande.

Faktid

2024 kosseis:
Eloy Casagrande - trummid - s. 29.01.1991
Mick Thomson - kitarr - s. 03.11.1973
Corey Taylor - laul - s. 08.12.1973
Sid Wilson - klahvpillid - s. 20.01.1977
Jim Root - kitarr - s. 02.10.1971
Alessandro Venturella - basskitarr - s. 12.04.1984
Michael Pfaff - löökriistad - s. 17.05.1980

Muud huvitavat

Ametlik koduleht: http://www.slipknot1.com/