The xx

30.juunil tuli välja Jessie Ware & Romy koostöölugu "Lift You Up" koos lüürikavideoga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.06.2002 - 20:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.06.2024 - 16:59
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Viimase kümnendi ühe edukama briti indie pop bändi koosseisu kuuluvad lauljatar ja kitarrist Romy Madley Croft, Oliver Sim (bass, vokaal) ja Jamie Smith xx (klahvpillid, perkussioon).

Oliver Sim ja Romy Madley Croft on olnud oma vanemate kaudu tuttavad juba 2-aastastest peale, käinud koos mitmes koolis ning 15-aastastena alustasid koos bändi tegemist. Kolmas liige Jamie xx kohtus nendega 11-aastaselt. Ta on kõva remiksijana teinud koostööd artistidega nagu Adele või Florence + the Machine.

The xx sai kokku Londonis aastal 2005 ning lisaks eelmainitud kolmikule kuulus sinna veel kitarrist Baria Qureshi. Ansambli debüütalbum nimega "xx", mis ilmus 17.augustil 2009, sai heakskiidu nii muusikakriitikute kui austajate poolt ning oli ka kommertslikult edukas. Mitmed mainekad muusikaväljaanded nimetasid selle aasta üheks parimaks plaadiks ning pälviti prestiižikas "The Mercury Prize" auhind. Plaadi singliteks olid "Crystalised", "Basic Space", "Islands" ja "VCR" ning promona järgnesid esinemised maailma suurimatel festivalidel.

The xx teine kauamängiv "Coexists" tuli välja 10.septembril 2012 ning plaadi müük ulatus 2,5 miljoni eksemplarini. Plaadile eelnesid singlid "Angels" ja "Chained". 2013. aastal anti välja singlid "Sunset" ja "Fiction". Aprillis 2013 kõlas bändi lugu "Together" Baz Luhrmanni filmi "The Great Gatsby" heliribal. Juulis 2013 esines bänd ka Positivus festivalil Lätis.

Pärast teist albumit keskendusid ansambliliikmed erinevatele muusikaprojektidele. 29.mail 2015 avaldas Jamie xx 11-loolise sooloalbumi "In Colour".

Pärast pausi oli bänd taas koos ning kolmas kauaoodatud stuudioplaat "I See You" anti välja 13.jaanuaril 2017 läbi Young Turks Recordingsi. Kümne looga plaadi promosingliks oli 9.novembril 2016 avaldatud "On Hold", millele valmis 28.novembriks ka muusikavideo.

Album "I See You" oli esimesel nädalal #1 UK, Austraalia kui Saksamaa edetabelis ning USA-s teisel kohal.

7.märtsil avaldas bänd Alasdair McLellan lavastatud "Say Something Loving" video.

23.juunil tuli välja singel "Seasons Run" ning 29.juunil avaldati "I Dare You" muusikavideo.

The xx esines 12.augustil 2017 Helsingis Flow festivalil ning 14.augustil Tallinnas Rock Cafes Sunset Festival Estonial.

The xx lugu "Dangerous" kõlas 14.septembril 2017 avaldatud mängu "FIFA 18" soundtrackil.

15.aprillil 2020 avaldas Jamie xx soolosingli "Idontknow".

Romy Madley Croft esitles 20.aprillil lugu "Weightless". 30.septembril 2020 andis ta välja singli "Lifetime".

21.jaanuaril 2022 andsid Romy Croft, Fred Again ja HAAi välja ühise singli "Lights Out".

14.märtsil andis soolosingli "Romance With A Memory" välja Oliver Sim. Muusikat saadab õudusfilmidest pärit muusikavideo. Lisaks tuli välja lugu “Fruit”.

12.aprillil tuli singliga "Let’s Do It Again" välja Jamie xx.

23.mail ilmus Oliver Sim uus lugu "Hideous", kaaslaseks Jimmy Somerville. 9.septembril ilmub LP "Hideous Bastard".

Jamie xx esines Positivus festivalil 15.juulil Riias Lucavsala saarel. Jamie xx astus üles Helsingis 13.augustil 2022 Flow festivalil.

20.septembril avaldas Jamie xx uue singli "Kill Dem".

14.novembril avaldas oma teise soololoo Romy, koostöös produtsendiga Fred again... Tantsuloo "Strong" muusikavideo lavastas Vic Lentaigne.

24.novembril avaldas The XX albumi "Coexist" 10ks sünnipäevaks deluxe versiooni, kus plaadi 11-le loole on lisatud fännide lemmikute "Angels", "Chained" ja "Reunion & Sunset" kontsertsalvestised.

12.aprillil 2023 ilmus Romy soolosingel "Enjoy Your Life" koos väga personaalse videoga. Loos kasutab ta Beverly Glenn-Copeland'i loo "La Vita" sämplit ning tänab autorit selle eest.

Romy esimene soolo LP "Mid Air" tuli välja 8.septembril koostöös produtsentidega Fred again.. ja Stuart Price ning sisaldab 11 lugu. Kolmanda singli “Loveher” avaldas ta 7.juunil ning neljandana tuli 25.juulil koos videoga "The Sea".

9.jaanuaril 2024 tuli välja Jamie xx singel “It’s So Good”, mis kõlab Chanel Coco Crush kampaania soundtrakil.

Jamie xx kaasas produtsendi Honey Dijon oma uuele singlile “Baddy On The Floor”. Lugu avaldati 15.aprillil.

Romy Madley Croft avaldas 29.mail tantsuloo "Always Forever", mille produtseeris Fred Again.. Sämplites kõlab Donna Lewis' 1996.a. hitt "I Love You Always Forever". Video autoriks oli Charlotte Wells.

Jamie xx uus album "In Waves" ilmub 20.septembril ning kaaslasteks on Robyn, Panda Bear, the Avalanches, The xx bändiliikmed jt. 4.juunil tuli välja singel "Treat Each Other Right". Järgmine singel oli 17.juunil “Life”, kus osaleb Robyn.

30.juunil tuli välja Jessie Ware & Romy koostöölugu "Lift You Up" koos lüürikavideoga.

Faktid

Koosseis:
Romy Madley Croft (vokaal, kitarr) - 18. august 1989
Oliver Sim (bass, vokaal) - 14. juuni 1990
Jamie Smith xx (klahvpillid, perkussioon) – 28. oktoober 1988

Muud huvitavat