Kings of Leon

10.mail 2024 ilmus Kings Of Leon uus album "Can We Please Have Fun". 12-loolise plaadi produtsendiks oli Kid Harpoon ning plaadiga koos tuli välja "Nowhere To Run" muusikavideo. Esimene singel "Mustang" avaldati 22.veebruaril ning teisena tuli 29.märtsil välja "Split Screen". Kolmas lugu "Nothing To Do" avaldati 19.aprillil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2007 - 18:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.05.2024 - 08:05
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Kolmekordne Grammy auhinna võitja, Ameerika rokkbänd Kings of Leon, loodi aastal 1999 Nashville linnas ühe pere liikmete poolt. Koosseisu kuuluvad kolm venda - Anthony Caleb Followill (vokaal, kitarr), Ivan Nathan Followill (trummid, perkussioon) ja Michael Jared Followill (basskitarr) ning nende nõbu Cameron Matthew Followill (kitarr).

Bändi algusaastate muusika oli segu Lõuna-rockist ja bluusist, kuid bänd on järk-järgult arendanud oma muusikat teiste þanritega. Nüüd on nende mängitav muusika pigem alternatiiv- ja indie-rock. Kümme aastat peale debüütalbumi ”Youth and Young Manhood” (2003) ilmumist on Kings Of Leonist saanud üks maailma suurimaid rokkbände.

Bänd saavutas esialgse edu teisel pool ookeani, Inglismaal, kus ansambli debüütalbum oli suur sensatsioon - mainekas ajakiri New Music Express märkis selle "üheks kümnendi paremaks debüütalbumiks". Just Inglismaal mahtusid Kings Of Leoni singlid Top 40’sse ja kauamängivad edetabeli esiviisikusse ning bänd pärjati 2008 aastal kahe BRIT Awardiga.

Oma kodumaal, USAs, saabus suurem edu neljanda albumi "Only by the Night" (2008) väljaandmise järel ning ülemaailmsete hittidega "Use Somebody" ja "Sex On Fire". Viies album "Come Around Sundown" tuli välja 2010 aastal

Bändi kuues stuudioplaat nimega "Mechanical Bull" nägi ilmavalgust 2013 aasta sügisel ning singliteks olid "Supersoaker", "Wait for Me" ja "Temple". Novembris 2013 avaldati külmavärinaid esile kutsuva harmoonilise kantrisugemetega rokkballaadi "Beautiful War" muusikavideo. ”Mechanical Bull” albumiga pöördus Kings Of Leon tagasi juurte juurde, olles üle saanud staadionirocki mõjudest ning pakkudes rõõmsat, nooruslikku rock´n´rolli nagu vanasti.

5.veebruaril 2014 algas Kings of Leoni uus turnee. "Arvan, et meil saab olema väga lõbus. See on vist esimest korda üle pika aja, mil fännid on meist päris kaua puhata saanud. Oleme mõnda aega eemal olnud ja arvan, et seda põnevam on naasmine! Kindlasti kavatseme midagi väga erilist endaga tuua," kommenteeris kontsertreisile minekut ansambli laulja Caleb Followill.

17.juunil 2014 ilmus singel "Family Tree", mis on super muretu, lõbus ja kaasahaaravalt funky. 25.juunil esineti Riias, Meþapark vabaõhuareenil.

Kings of Leon seitsmes stuudioalbum “WALLS” ("We Are Like Love Songs") ilmus 14.oktoobril 2016 ning selle produtsendiks on Markus Dravs. 10-loolise plaadi esimene singel “What a Moment” jõudis müügile 9.septembril ning muusikavideo avaldati 14.septembril. Järgmise loona ja videona avaldati 22 septembril "Walls". 30.septembril tuli promosingel “Around the World“.

Stuudioalbum “WALLS” oli bändile esmakordne esikoht USA Billboard 200 edetabelis, lisaks võitis plaat #1 koha UK-s.

9.detsembril ilmus plaadi teine singel “Find Me”, mille toetav video jõudis Vevosse 16.detsembril. 10.veebruaril 2017 avaldas bänd loo “Reverend“ muusikavideo.

31.märtsil 2020 andis Kings of Leon välja uue singli "Going Nowhere" ja koos sellega ka mustvalge video, mille lavastas Casey McGrath ja mis filmiti üles Nashville'is. Uue looga propageerib ansambel eneseinsolatsiooni ja palub fännidel hoida oma tervist ja püsida kodus. "Näeme nii pea kui võimalik".

7.jaanuaril 2021 andis Kings Of Leon välja uued lood "The Bandit" ja "100,000 People". 5.märtsil ilmus 11-looline album "When You See Yourself", millelt 11.veebruaril tuli veel singel "Echoing".

10.mail 2024 ilmus Kings Of Leon uus album "Can We Please Have Fun". 12-loolise plaadi produtsendiks oli Kid Harpoon ning plaadiga koos tuli välja "Nowhere To Run" muusikavideo. Esimene singel "Mustang" avaldati 22.veebruaril ning teisena tuli 29.märtsil välja "Split Screen". Kolmas lugu "Nothing To Do" avaldati 19.aprillil.

Faktid

Liikmed: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Caleb Followill – laul, rütmikitarr - 14.01.1982
Matthew Followill – kitarr, klahvpillid, klaver, taustalaul - 10.09.1984
Jared Followill – basskitarr, klahvpillid, süntesaator, taustalaul - 20.11.1986
Nathan Followill – trummid, perkussioon, taustalaul - 26.06.1979

Muud huvitavat