Bert On Beats / Leslie Da Bass / HUNT / HU?

12.juulil tõid Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi duo HUNT koos kunstnik Kristin Pärnaga Triigi Filharmooniasse muusika ja visuaali sümbioosi, mis oli loodud spetsiaalselt selleks kontserdiks.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.01.2008 - 22:32
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 23:33
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Hannaliisa Uusma, Leslie Laasner ja Bert Prikenfeld veeretasid 13.mail 2008 Eesti poplavale uue teetähise – heliplaadi “Film”. Nimi HU? on kokku pandud Tartust sirgunud lauljatari Hannaliisa Uusma nimetähtedest ja küsimusi tekitavast küsimärgist. HU? on siiski ju tegelikult kolmepealine. Hannaliisa selja taga teevad tööd kohaliku muusikaelu noored veteranid Bert Prikenfeld (27) alias DJ Critikal ja Leslie Laasner (33) alias Leslie Da Bass. "Filmi" stsenarist ja režissöör Leslie kirjutab sõnad, mõtleb välja viisi. Monteerija ning operaator Critikal paneb alusmaterjali kokku Hannaliisa vokaaliga, doseerib rütme ja sünte, lisab efekte ja nii.

Hannaliisa on sündinud 8. juulil 1986 Tartus. Muusikahuvi sai alguse lasteaia rahvalauluansamblist ja algklassideaegsetest plokkflööditundidest. 1998 aastal algasid Ursel Oja käe all pop-jazzlaulu õpingud muusikakoolis. Osalenud edukalt arvukatel lauluvõistlusel, millest silmapaistvamad on ehk 1.koht Ungaris toimunud üle-Euroopalisel Noorte Lauluvõistlusel ning 2. koht lauluvõistlusel Kaks Takti Ette 2005 aastal (lisaks publiku lemmiku tiitel ning R2 lemmiku tiitel).

Aastal 2002 algas koostöö Tartu kohaliku räpikoosluse CSQ-ga, millega esmakordselt astuti välja peosarjal EHH CHECK, kus leidis ühtlasi aset ka kohtumine Chalicega. Sellest arenes välja suur sõprus ja pikaajaline muusikaline koostöö, mis tänaseks on kestnud juba 5 aastat. Mõnda aega tuntigi Hannaliisat kui Chalice’i sidekick’i, neiut, kes laulis “Mulle meeldib see, öelge, kes see seda teeb…”. “Tänu temale oli ja on mul võimalik olla minu jaoks tõeliselt huvitava ja hingelähedase muusika sees,” ütleb sellele tagasi mõeldes soolokarjääri edendav Hannaliisa, kes usub, et just nii märkas teda sooloplaadi produtsent DJ Critikal.

Hoolimata alternatiivsematele muusikalistele huvidele otsustas ta 2006 aastal vastu võtta pakkumise Vanemuise teatrilt, et osaleda menumuusikalis Chess. Hannaliisa lemmikutest lemmikuimad: Rachelle Ferrel, Jill Scott, Miss Kitten, Dwele, Mo s Def, M.I.A, DJ Vadim, Mike Stern, 4Hero, Billie Holiday jne.

02.augustil 2007 tuli singel “Kosmos“ ja 11.detsembril 2007 singel “Absoluutselt“. Oma esimesi raadios kõlavaid HU? lugusid ei nimetaks Hannaliisa tavaliseks mainstream’iks, vaid pigem teatud ringkonnas koha leidvaks muusikaks. “Muidugi on ainult positiivne, kui kuulajaskonna piirid ja raamid laienevad,” märgib ta justkui vana kala. Raadiohittide autori Leslie da Bassiga oli Hannaliisal alguses plaan koos teha vaid paar lugu, nüüdseks on sellest saanud terve plaaditäis laule. Lisaks leiab plaadilt koostöid veel Jeffy Diamondi, Maian Kärmase, Sten Šeripovi ja Chalice’iga. Plaadi produtsent on Eesti üks parimaid DJ-sid, DJ Critikal – mees plaadifirma Mindnote taga.

Critikal on Eesti hip-hopi raudvara. Hinnatud DJ ja seejärel produtsent 90. aastate keskpaigast saati. Lõpmatu isuga muusikaõgard. Tal on alati midagi peas. Soni või nokkmüts või kapuuts. Critikal on ka HU? heliplaadi ilmutanud plaadimärgi MindNote juhataja ning ettevõtte artistidele (Cool D, Noizmakaz) muusika valmistaja.

Märjamaa kasvandik Leslie Laasner harjutas oma esimese bändi proovides varase Metallica lugusid. Hiljem on Leslie eri ansamblites viljelenud rock'i, industrial'it, jazz'i, indit. Ta on produtseerinud klubimuusikat, sehkendanud ise diskorina. Just-just nägi ilmavalgust ka Leslie Da Bassi teine sooloalbum "Night By Open Windows", mis on tõtt-öelda sama särav kingitus Eesti popmuusikale kui HU? "Film".

01.aprillil 2008 pälvis Eesti muusikaauhindade võidu aasta hittloo kategoorias HU? "Absoluutselt".

HU? album "Film" ilmus 13.mail 2008 ja on mõnus elektropop, sisaldades kokku 16 lugu. Nende hulgas singlitena tulnud “Kosmos", “Absoluutselt” ja aktuaalne singel “Depressiivsed Eesti väikelinnad”. HU? laulab eestlastest ja Eestist, öistest Tallinna tänavatest ja väikeste linnade rõõmudest-muredest. HU? uus album on sõõm värsket Eestimaa õhku. Juulis 2008 tuli maxi-singlina välja "UV Faktor 5", millel lisaks raadiversioonile lausa 8 miksi. Viimane singel plaadilt oli modern-funk-pomm "Kuum (Vulkaan mis vahel puhkab)" – Eesti Ekpressi singel.

Märtsis 2009 võitis ansambel Eesti muusikaauhindade galal kolm peapreemiat: aasta uustulija, aasta album ja aasta ansambel. Tallinna Ülikooli kevadpeo päeval sai Hannaliisa Uusma Tallinna Ülikooli üliõpilaskonnalt muusikaliste saavutuste eest teenetemärgi.

Peale mõningast vaikust oli HU? juunis 2009 tagasi uue lauluga "Elupõletaja". Suvise grooviga laul oli esimene vihje HU? tulevalt albumilt. "Elupõletaja" produtsent on Bert Prikenfeld aka Critikal, sõnad Leslie Laasner aka Leslie da Bass ning laul Hannaliisa Uusma. Vokaali on toetamas ka HU? lavakooseisust pärit Sigrid Mutso. Oktoobris valmis järjekordne singel "Mina ise" ning märtsis 2010 "Rüütlid".

Aprilli lõpus 2010 sai HU? valmis singli, mis kannab nime "Miks mõni asi on nii hea". Loos teeb kaasa Mahavokist tuntud lauljatar Kare Kauks. HU? uus album "HU 2" ilmus 3.mail, plaadi presentatsioon toimus 14.mail Rock Cafes.

"HU 2" sisaldab kahe aasta jooksul salvestatud materjali neljateistkümne loo näol, tooraineks ikka elu ise. Plaadilt leiab lugusid maalt ja linnast, töölt ja kodust, ööst ja päevast. Kõigest, mis su ümber, aga jääb märkamata. Kriitikute arvates viimaste aastate Eesti poppi enim mõjutanud kollektiiv pendeldab uuel albumil 90ndate burgeridisko kõrgendike ja 10ndate elektroonika sügaviku vahet, ega unusta külas käia ka lapsepõlveiidolite endi kojas - plaadil teevad kaasa Heini Vaikmaa ja Kare Kauks Mahavokist. Album, kus lugusid seinast seina ja meeleolusid põrandast laeni. Otsige seda maa alt ja maa pealt, sõprade ja vaenlaste seast, armastage või vihake, sest muid variante pole.

Septembris tuli plaadilt neljas singel "Maa külgetõmbejõud" ja detsembris viies singel "Pluss Üks". Viimane on jõulukingina tasuta allalaaditav Mindnote plaadifirma kodulehelt.

Maikuus 2011 oli HU? kuulajate rõõmuks tagasi ning esitles tuliuut singlit ning maxi EP-d "Läbi öö". Koostöös õlletootja A Le Coqiga välja antud maxi EP-l oli Eesti mõistes grandioosne tiraaž (100 000). Plaat võttis kauamängiva mõõtmed tänu varem avaldamata materjalile: laul "Paberipiinajad“ ja remixid lugudest "Elupõletaja“ ning "Maa külgetõmbejõud“. "Läbi öö" on ühtlasi HU? kolmanda albumi esimene singel.

Juunis 2011 lõpetas Hannaliisa Uusma edukalt Tallinna Ülikooli Sotsioloogia magistriõppe ning ei välista sedagi, et tulevikus saab teda doktoriks kutsuda.

28.novembril 2011 jõudis poelettidele HU? kauamängiv "Läbi öö". Tegemist on kevadel välja antud maxi EP kordustiraažiga. 24.veebruaril 2012 osales bänd presidendi vastuvõtu kontserdil kus Hannaliisa Uusmaa kandis sadomaso esinemiskostüümi.

HU? astus üles Baltikumi suurimal talendifestivalil Tallinn Music Week märtsi lõpus 2012.

Leslie Da Bass sõlmis vahepeal tähtsa plaadilepingu ja andis välja soolosingli "I'm Gonna Hurt Myself", aga seda lubadusega, et HU?-d ta ei jäta.

2.märtsil 2013 esitas HU? külalisesinejana "Eesti laulul" täiesti uut lugu "Põhjamaa", mille autorid Bert Prikenfeld ja Leslie Laasner. "Lugu räägib Põhjamaast ja meie suhtest selle maaga," selgitas Prikenfeld.

Uuelt plaadist kõneleb Uusma: "Oleme stuudios uue materjaliga üsna valmis, eks varsti paugutame! Oodata on ägedaid biite, väga head produktsiooni, võrratuid tekste, häält, mis heliseb neis tingimustes, elu ja armastust". Samas kinnitab ta, et looming jääb eestikeelseks. Esimene äikseline singel, plaadi nimilugu "Raju", paiknes juba Eesti kohal ja puhus kiirusel 168 lööki minutis.

23.septembril 2013 avaldati teine singel sügisel ilmuvalt uuelt kauamängivalt. Lugu kannab nime "Made In China"ja on HU? kõige klassikalisemas mõttes - elektrooniline ja kummitav popipomm. Lihtne ja kerge kiiksuga nagu esimene Sharpi videomakk.

23.oktoobril 2013 tuli müügile HU? kolmas müstiline kauamängiv "Bermuda", mille läbinisti eestikeelsed 12 lugu käsitlevad suhteid ja sellega kaasnevaid mõistatusi, millega igaüks meist oma elus kokku puutub. Albumi esitluskontsert toimus 1.novembril Tallinna kohvikus Sinilind.

25.oktoobril 2013 andis neljanda sooloalbumi välja Leslie Da Bass. "Times New Roman" on ühtlasi ka esimeseks rahvusvaheliseks väljaandeks. Teiseks singliks oli 8.juulil ilmunud "I Lose My Head For You". HU? kolmas singel uuelt albumilt Bermuda oli "Nii ja naa", mis avaldati 3.detsembril 2013.

Ansambel HU? esitles 3.jaanuaril 2014 Rock Cafes albumit "Bermuda". Külalistena tulid lavale Tommy Cash ja räppar Abraham. HU? kandis ette parimad hitid uuelt albumilt, kuid põhilise rõhu pani vanematele lugudele, mis tõmbas käima viimasegi saalis viibinud inimese. Lisaks tegi HU? ühe lisaloo koos Tommy Cashiga.

6.jaanuaril 2014 avaldas Leslie Da Bass kolmanda soolosingli "War In My Head" koos videoga.

30.jaanuaril Nokia Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2014 galal võitis Leslie Da Bass aasta meesartisti ja aasta elektroonikaalbumi tiitli plaadiga "Times new Roman". Aasta popalbum oli HU? "Bermuda.

16.veebruaril 2014 väljakuulutatud Raadio 2 ja Hiphop.ee aastahääletuse tulemustel sai Critikal kategoorias Eesti produtsent koha #5 ja kategoorias Eesti dj koha #1.

Leslie Da Bass esines 27.märtsil 2014 Kinos Sõprus Tallinn Music Weekil. Lugudele oli taustaks komplekteeritud efektne graafika ning seetõttu pakkus kontsert ka hulganisti silmailu.

DJ Critikal ning Tanel Roovik aitasid kaasa räppar Ingmar Gailiti uue singli "Rahu mu sees" loomisele. Singel ilmus 4.septembril 2015.

12.oktoobril 2015 teatas Hannaliisa Uusma, et hakkas koos Brigitta Davidjantsiga tegema salabändi HUNT ning jagas lugu “What U Gon’ Do?”.

23.oktoobril 2015 ilmus Universal Musicu alt Leslie Da Bassi uus album "Direktor", mille helinäiteid sai kuulda 17.aprillil Tartus Tasku keskuses toimuval üritusel Fashion Meets Style. Esimene singel oli "Purjus" ja teine "Taon Plekki Kokku". Uus album "Direktor" on Lesliel viies sooloalbum ning koosneb peamiselt eestikeelsetest lugudest. Boonuseks üks inglisekeelne pala. Albumi teemad said komplekteeritud seekord Leslie Da Bassi isiklikust vaatenurgast ja elust, mis eristub näiteks tema teise koosseisu HU? loomingust – HU? tarbeks kirjutab Leslie muusikat eelkõige teistest inimestest.

Leslie Da Bass esines 28.jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgalal, kus toimus singli "Ladvaõun Michelle" live videoesitlus.

29.märtsil tuli moodsat naisvokaaliga indie-souli Hannalliisa Uusma ja Brigitta Davidjants bändilt HUNT kui anti välja teine singel "Spring".

Bert On Beats alias Dj Critikal avaldas aprillis 2016 EP koos šveitsi artist Johnny Roxxiga. EP-nimiloos "Get Busy" teeb kaasa reggaemuusika superstaar Elephant Man. Bert kirjeldab oma äsjavalminud loomingu käekäiku järgmiselt: "Heliliselt uuekooli reggae-dancehalli või future-dancehall ja EDM-i piirimail lugu on juba hetkeks leidnud väga palju head vastukaja nii Euroopa kui ka Jamaika klubides ja selles skeenes tuntud djde poolt." EP-l leidub lisaks dub versioonidele ka lugu "Pon Me" koos tõusva reggaedancehall tähe Melloquence´iga. EP väljaandjaks on Šveitsi plaadifirma Bikini Ape Records.

HU? esines Tartu Indiefestil 20.mail Genialistide klubis.

26.septembril 2016 ilmus Bert On Beatsilt uus singel “Original Fever”, mille väljaandjaks on Šveitsi tuntud plaadifirma BikiniApe Records. Autor kirjeldab oma uut lugu: “Original Fever on uus bassisem dancehall või nagu sõbrad Jamaikal ütlevad, future dancehall.“

9.jaanuaril 2017 tuli välja HU? uus singel "Exind", mis on roadmovie'lik kulgemine oma truu neljarattalise rootsi sõbraga tundmatuse suunas. Selja taga põlemas sillad, juukseid sasimas uued tuuled. Album ilmub mingi hetk kindlasti, juhul, kui maakera vaid nii kaua kestab, seisab ansambli teates.

22.aprillil 2017 ilmus ansamblil HUNT, mille liikmeteks on Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjants, esimene album "Fragment of...". Soundcloudi jõudis lugu "I Didn't Say No".

19.mail jõudis raadiojaamadesse uus suvine HU? laul pealkirjaga “Suvetuul”. Sel puhul toimus Tallinna kohvikus Sinilind ka HU? live ja värske singli esitlus.

Bert Prikenfeld alias Bert On Beats avaldas 28.juulil uue EP "Global Warning vol. 1" ning esitles seda Viljandi folgi järelpeol Ugala Teatris.

23.novembril tuli välja Leslie Da Bassi uus singel "Koridorid" koos lüürikavideoga. Lugu pärineb tuleva aasta märtsis ilmuvalt kuuendalt heliplaadilt.

31.detsembri õhtul esines HU? Kultuurikatlas toimunud pealinna grandioosseimal peol Grand Carousel.

23.02.2018 andis Bert On Beats välja 5-loolise lühialbumi "Freak By Nature", mis tähistab ka lepingut Jaapani plaadifirma Sushi Recordsiga.

23.märtsil ilmus bassi- ja elektroonikamehe Leslie Da Bassi kuues sooloalbum “Koridorid”, millel kõlab kaksteist pala, sealhulgas Eesti Laul 2018 finaalis esitletud “Naine” koos Evelin Võigemastiga. Veel laulavad Reilika Saks ja Hannaliisa Uusma ning kaasa lööb Maria Faust saksofonil.

8.juunil toimus Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis Leslie Da Bassi värske ja skandaalse sooloalbumi “Koridorid” üks ja ainus esitluskontsert, kus astusid üles ka kõik albumil kaasategevad naismuusikud. Erikülalisena astus lavale elektrooniline trio Hunt, eesotsas Hannaliisa Uusmaga.

HU? esimene album "Film" ilmus plaadi kümnenda sünnipäeva puhul vinüülil. Sünnipäeva tähistati Saaremaal Triigi Filharmoonias 7.juulil.

Bert Prikenfeld on 2018. aasta sügisest Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ning annab tunde helitehnoloogia suunal, õpetades noori helitehnolooge muusikaproduktsiooni erialal.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus astus üles ka Bert on Beats (Bert Prikenfeldt).

Duo Hunt sai valmis uue laulu “Step Outside”, mis üleval alates 4.juunist SoundCloudis.

Bert On Beats avaldas 29.novembril 2019 albumi “Ten”, mis tähistab kümnendi möödumist produtsendi ja mixija Bert Prikenfeldi tantsumuusika projekti Bert On Beats tegemistes. Album on ühtlasi uue perioodi algus Bert On Beatsi helipildis – kui varasemalt võis artisti loomingus kuulda mõjutusi rohkem nüüdisaja Aafrika ja Brasiilia elektroonilisest tänavamuusikast ning rütmidest, siis uus album on suuresti inspireeritud düstoopilistest filmimaastikest, postapokalüptikast, technost ja elektrost. Albumil teevad kaasa erinevad külalisesinejad ja kaasprodutsendid: Artur Lääts, Shotman ehk Eero Muiste, kellega Bert on koostööd teinud juba milleeniumist saadik, ja ka Eesti üks tuntuim mustkunstnik Charlekas, kellega koos on Bert mänginud muusikat nii 90ndate lõpu North Crew organiseeritud hip-hop pidudel kui ka Burning Manil Nevada kõrbes.

24.jaanuaril 2020 Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal võitis Aasta Elektroonikaalbumi tiitli Bert On Beats "TEN".

Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi duo HUNT esitles 15.mail HUNT & New Mysterian “Split EP” kassetti virtuaalsele esitluskontserdiga eestimuusika.ee portaalis. HUNTi värskeim helikandja nägi ilmavalgust jaanuaris koostöös Philadelphia kassetileibeliga This&That Tapes ning helipinda jagavad nad USA duoga New Mysterian. Koostöö tuli kõigile osapooltele spontaanselt ja üllatuslikult ning mõte esitluskontserdist tekkis vahetult enne eriolukorra saabumist.

25.augustil kuulutati välja Eesti muusikaettevõtluse auhinnad 2020 võitjad. Enim auhindu pälvis Bert Prikenfeld, kes viis võidu koju nii aasta mixija/masterdaja/salvestaja kui ka aasta muusikaprodutsent kategooriates.

11.oktoobril laadis Leslie Da Bass YouTube’i üles uue loo “Kõlarid”. Tegu on esimese singliga tema seitsmendalt sooloalbumilt. Laulu autor on Leslie ise, pala miksis ja masterdas Tanel Roovik, lüürikavideo tegi Tanel Leiner.

Leslie Laasner kirjutas loo "Külmavärinad", mis ilmus 9.novembril näitleja Hanna Martinsoni, artistinime LeHANNA singlina.

Leslie Da Bass seitsmes stuudioalbum “20 L” tuli välja 23.novembril ning ühes sellega ka albumi teine singel “Find What You Love And Let It Kill You”. Albumil kõlab 12 lugu ja see on 45 min pikk. "Albumil said palju sõna erinevad kitarrid. Peksin ka trummimasinat ja maadlesin erinevate bassidega, tegin mingit häält juurde," kirjeldas Laasner.

Bert On Beats avaldas 3.detsembril uue albumi "Nine". Kümneloolise albumi inspiratsiooniks ja mõjutajateks on olnud tume kinematograafiline ambient-muusika, transhumanismist nõretav, kübermärg sci-fi maailm; techno, kõikvõimalikud muusikamasinad ja modulaar-süntesaatorid ühelt poolt ning loodushääled, linna helifoonid ja müra teisel pool. Lisaks elektroonikale kuuleb plaadil ka Aasias Golden Triangle piirkonnas salvestatud loodushääli, Tokyo Shibuya kvartali hommikuste prügiautode masinlikku toimetamist ning Kakumäe ranna vaikust. "Masinate ja loodusega kahekõnes avastan ennast ikka ja jälle uuesti," kinnitas Prikenfeld ja lisas, et tal tekib isegi tunne, justkui oleks ta ühendusjuhe selles modulaar-süntesaatorite juhmejadas. "Seal kaob aeg ja peab talletama iga efemeerse ning kordumatu hetke sellest voolujadast, olles vahel mõjutatud rohkem masinatest ja vahel loodusest." Albumil "Nine" teevad kaasa ka Meri, GogDog ning Lauri Dag-Tüür.

7.mail 2021 ilmus Meri x Bert On Beats tõeline banger “Out of My Life”.

31.mail 2021 tuli välja Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi elektroonilise muusika duo Hunt teine stuudioalbum "Station Luna". Albumilt leiab kaheksa uut lugu ja Leslie Da Bassi remiksi loost "Siberia", mis ilmus möödunud kevadel USA labeli This & That Tapes kassetil "Split". Plaadi on miksinud ja masterdanud Peeter Salmela. "Nagu paljud teisedki muusikud, kasutasime meiegi koroonaaega uue muusika nokitsemiseks. Paljud asjad olid töös juba varem, aga see aastaring andis võimaluse need tervikuks siduda ja lõpuni vedada," rääkisid Davidjants ja Uusma "Station Luna" sünniloost. Uus album on duo sõnul helikeelelt pigem introspektiivne, flirtides omal kargel moel elektro, tänava-soul'i, kosmiliste digi- ja analoogsaundidega – on nostalgilisi mineviku- ja olevikuhelisid ning tantsulisemat elektropoppi esindab albumi nimilugu Station Luna.

Haridusministeeriumi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös sündisid lood Eesti muusikutelt lähtudes kooliprogrammi soovituslikust ja kohustuslikust väärtkirjandusest. Lauljad ja ansamblid valisid välja viis raamatut, mis neid inspireeris. 2.oktoobril Aasta õpetaja galal kõlas Leslie Da Bass ja Hannaliisa Uusmaa esituses "Saatana suur ball".

29.novembril andis Bert On Beats välja kümne looga albumi “Eight”. “Album “Eight” on järjekordne spektaakel minu tumedamast elektroonilisest muusikast. Albumi soundi on mulle kommenteeritud kui “mürane”. Seda võiks ka võtta nii, et piisav annus tantsivat või tantsitavat müra on ehk hoopis see, mis mõtet rahustab, sest vaikus kui konstantne ühik on väga ebameeldiv. Erinevate mürade kooslus ja resonants tekitab lõputu emotsioonide rännaku, erinevate ruumide taju ning piisav ruumiline “müra” ja selle resonants on see, mis meid rahustab,” ütles artist.

10.detsembril ilmunud Genka kogumikul "Oleg Kosjugin X" kõlab Bert On Beats remiks loost "Curacao".

29.aprillil 2022 avaldas Leslie Da Bass oma kaheksanda albumi “Constructions / Illusions”, millel kõlab 10 lugu. “Tegemist on täiesti erakordse juhtumiga ja LDB puhul enneolematu tonaalsusega muusikas, mis polnud absoluutselt ette plaanitud,” kirjutab Leslie Da Bass sotsiaalmeedias. “Valmis see paari kuuga ja ei saa salata, et selle kõlapildi tingisid suuresti sündmused Ukrainas, üleüldine terror, absurd ja ajutu vägivald. Materjalist valmis ka nn promokassett, mille väike tiraaž on juba otsas. Suveks saab valmis ka vinüül.”

28.oktoobril ilmus Bert On Beats 11-looline album “SEVEN”. “Minu uus album “SEVEN” on suuresti inspireeritud dub muusika elementidest, mida olen kokku sulatanud tumedama elektroonika, murtud biitide ja technoga,” kommenteeris Bert Prikenfeld.

15.märtsil 2023 lisandus Marju Marynel Kuudi 77. sünniaastapäevaks ilmunud kogumikule “Marynile / For Maryn” veel üks töötlus – Hannaliisa Uusma ja Leslie Da Bassi koostöös valmis kaver laulust “Ei minust sa kao”.

Leslie Da Bass avaldas 10.novembril 9. sooloalbumi, millelt leiab 10 lugu ning 2 lisalugu. See album sisaldas Triin Ruumeti värskele mängufilmile “Tume Paradiis” loodud muusikat, ent ka samatemaatilist meeleolulist filmilikku muusikat, Leslie muudele projektidele tehtud heliloomingut ja lihtsalt filmilikku kraami. Esimene singel oli albumi 2. lugu "Peaceful Space", mis on valminud Leslie ja Shirah' koostöös.

Samas ilmus teine Leslie album, mis on Ingomar Vihmari lavastatud noortefilmi “Tähtsad ninad” soundtrack. Esimese loona ilmus 22.augustil “Kulda” koos Ivo Linnaga ning 29.septembril "Hellfire" feat. Carolina K.

Eesti Muusikaauhinnad 2024 gala leidis aset 1.veebruaril Unibet Arenal. Otseülekanne toimus Kanal 2-s. Leslie Laasner aka Leslie Da Bass disainis auhinnad, milles on kasutatud päris kulda.

12.aprillil toimus Alexela Kontserdimajas kaheksandat korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindade jagamine. Leslie Da Bass esitas galal lugu “Armastus on pime” kus tegi kaasa Reilika Saks. See lugu ilmus juba aastaid tagasi sooloalbumil “Koridorid” ja oli kasutusel Triin Ruumeti viimases mängufilmis “Tume Paradiis”.

Hannaliisa Uusmaa ansambli HUNT 2020. aastal kassetil avaldatud kuue looga EP oli alates aprillist 2024 kuulatav ka voogedastusplatvormidel.

12.juulil tõid Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi duo HUNT koos kunstnik Kristin Pärnaga Triigi Filharmooniasse muusika ja visuaali sümbioosi, mis oli loodud spetsiaalselt selleks kontserdiks.

Faktid

HU? Koosseis:
Bert Prikenfeldt (DJ Critikal) - 13.02.1981 - klahvpillid
Leslie Laasner (Leslie Da Bass) - 21.06.1974 - kitarr
Hannaliisa Uusma - 08.07.1986 - laul
Sigrid Mutso - 03.11.1985 - klahvpillid
Kristjan Oden - 27.04.1985 - trummid

Hunt:
Hannaliisa Uusma (vokaal, sõnad, muusika) - sünd. 08.07.1986
Brigitta Davidjants (muusika, klahvid, kanoon) - sünd. 13.07.1983

Muud huvitavat

Seotud videod

Leslie Da Bass - War In My Head
Leslie Da Bass - War In My Head

Artist: Leslie Da Bass

Lugu: War In My Head

Album: Times New Roman

Aasta: 2014

Režissöör: Leslie Laasner

HU? - Raju
HU? - Raju

Artist: HU?

Lugu: Raju

Album: Bermuda

Aasta: 2013

Režissöör: Leslie Laasner