Michael Learns to Rock

2,veebruaril 2018 tuli välja uus singel "Everything You Need" ning tähistamaks bändi 30ndat juubelit anti 21.märtsil välja uus 10-looline album "Still". Plaadi loo "Hiding Away From Life" muusikavideo avaldati 11.juunil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2008 - 21:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2018 - 08:38
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Taani poistebändilikke meloodilisi poplugusid nikerdav bänd on Aasia riikides märksa tuntum kui Euroopas, küll aga on siin kõlav igatsev-lüüriline igavus kindel kaup, millele alati leidub kaasaunistajaid isegi Eestis. Ometi ollakse alates 1991 aasta debüütplaadist alates välja andnud 6 stuudioplaati ning müünud maailmas koos lugematute kogumikega üle 9 miljoni albumi.

MLTR saaga sai alguse 1987 Taani linnas nimega Aarhus kui moodustus pisike kohvikubänd. Selle asutasid laulja ja klahvpillimängija Jascha Richter, trummar Kåre Wanscher ning kitarrist Mikkel Lentz. Tõsisemalt asuti muusikaga tegelema kui Jascha oma esimesed laulud valmiskirjutanud oli. 1988 kevadel võeti punti juurde S¸ren Madsen ning usaldati talle basskitarr. Esimene etteaste toimus juba mais ning sügisel võideti kohalik talendivõistlus, kus noormehi, kes varem olid ülesse astunud baarides, nägi produtsent JP Andersen. Koos manageri olemasoluga võis tee muusika suurde ja hämarasse maailma alata.

Esimene album anti välja kolme aasta pärast, aastal 1991 ning see kandis sama nime nagu oli ka bändil “Michael Learns To Rock“. 11-loolise plaadi singel, ballaad “The actor” sai Taani raadiojaamades enammängitavamaks. Ja mitte ainult. Laul kogus austajaid üle terve Euroopa, kuid suurema kuulsuse saavutas Norras ja pea terves Aasias. Plaadilt võib esile tõsta veel lugusid “Let`s build a room” ja “My blue angel”.

Aastal 1993 ilmus Michael Learns To Rocki teine album “Colours“, mille läbimüük üksi oli üle miljoni plaadi. Ridamisi tuli unustamatuid singleid nagu "Sleeping Child", "25 Minutes" ja "Out of the Blue”. Kaks aastat hiljem, 1995, ilmus album “Played On Pepper“, mille müüginumbrid olid 1,2 miljonit. Bänd esines juba 10 riigis 25 kontserdiga. Raadiojaamades mängiti sellelt plaadilt singleid “Someday” ja “That's Why (You Go Away)”. Mõlemil albumil oli Jashale lugude sõnade loomisel abiks Ashley Mulford. Ent edaspidi on kõik MLTRi liikmed lugude loomisel kätt proovinud. 1988.aastal ilmus MLTRil neli lugu albumil, mis oli tehtud kahasse kolme Taani bändiga, neist kaks lugu on ilmunud ka uutel albumitel ja üks nendest on “Take off your clothes”.

Järgmine plaat ilmus 1996.aastal ja oli “Paint My Love“. See oli MLTRi esimene greatest hits ehk laulud olid ilmunud esimestelt plaatidelt. Ainus laul, mis pole selle au osaliseks saanud, oli helikandjale nime andnud “Paint my love”. Plaadiga vallutas MLTR jäädavalt Aasia ning müüs albumit lausa 3,6 miljonit eksemplari. Neljas stuudioplaat “Nothing To Lose“ ilmus 1997.aastal ja raadiojaamadele sai sellelt plaadilt harjumuseks mängida lugu “Something you should know”. See lugu lisati juurde 1999 aasta järgmisele kogumikule kus kõlas lisaks veel ansambli hümniks kujunenud uus laul "Strange Foreign Beauty".

Aastal 2000 lahkus soolokarjäärile S¸ren Madsen ning kontsertidel asendas teda Ida Kristine Nielsen. Kolmekesi andis ansambel välja helikandja "Blue Night“. Eestis sai siit tuntuks esmalt “Angel eyes”, edasi tuli tõeliselt armunud inimestele mõeldud “You took my heart away” ning nimilugu “Blue night”. Siis tekkis ansambli tegevusse vaheaeg ning Jascha Richter ilmutas sooloprojektina 2002 aastal albumi "Blue Earth" ning 2006 aastal tuli lisaks "Where I Belong".

Kuues stuudioalbum ilmus alles aastal 2004 ning kandis nime ”Take Me to Your Heart”. 11-looline plaat tuli välja üle maailma ent Aasia turul lisati siia veel kaks lugu ning nii tuuritas bänd taas idamaades. Siit tuli menukas hitt "Take Me To Your Heart" hiina poplauljaga Hu Yanbin esitusele aastavahetuspeol 2005 ja eraldiseisvalt hiljem korealasega Shin Hye-sung. Skandinaavia biitliteks kutsutud kolmiku viimane kogumik oli 2007 aasta "The Best of Michael Learns to Rock Live", millel kõlas lisaks ka kaks uut lugu "It's Only Love" ning "Traffic And Stars".

27.oktoobril 2008 nägi Euroopas ilmavalgust ansambli seitsmes stuudioplaat “Eternity“. 12-loolise albumi nimilugu on esmakordselt instrumentaal. Meeldivalt värske ja vahest ka tantsulisem plaat pakkus esimese singli “ When Tomorrow Comes“ juba juunii lõpus ning teiseks singliks on "Sweetest Surprise", mille video esmaesitlus oli samuti 27.oktoobril. Uuel albumil kõlab muuseas ka Läti 2005 aasta Eurovisioni laul "The War Is Not Over", autoriks Mârtiòð Freimanis.

11.juunil 2012 alustas Taani raadiotes mängimist MLTR uus singel “Renovate My Life”, mis pärines 11-looliselt albumilt "Scandinavia". iTunes oli plaat müügil alates 12.jaanuarist 2013. Video valmis teisele plaadi loole "Any Way You Want It".

2.oktoobril 2013 avaldati ühissingel "Echo" koos produtsendiga Michael Hanson.

25.oktoobril 2014 ilmus Michael Learns To Rock singlite kogumik "25". Uue singli "Silent Times" muusikavideot esitleti 22.oktoobril. Teine uus lugu plaadil oli “Call on love”. Euroopas jõudis plaat müügile 4.aprillil 2015.

6.novembril 2015 jõudis müügile bändi uus singel "I’ll Wait For You". 6.mail 2016 anti välja nelja looga EP "With Love", millel lisaks singlile veel lood "We Shared the Night", "Dream Girl" ja "Crushing Blue".

8.mail 2017 esitleti "Eternal Love" muusikavideot, kus bändiga koos laulab hiinlanna Phoebe Yang.

2,veebruaril 2018 tuli välja uus singel "Everything You Need" ning tähistamaks bändi 30ndat juubelit anti 21.märtsil välja uus 10-looline album "Still". Plaadi loo "Hiding Away From Life" muusikavideo avaldati 11.juunil.

Faktid

Liikmed:
Jascha Richter – laul, klahvpillid – 24.06.1963
Kåre Wanscher – trummid – 14.06.1969
Mikkel Lentz – kitarrid – 20.12.1968

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.mltr.dk/