Take That

26.aprillil avaldas Take That uue singli "All Wrapped Up". Mark Owen lauldud akustiline ballaad kõlas 24.mail ilmunud plaadil "This Life (Deluxe)" nagu ka eelmine singel "You And Me". Luksuslik album sisaldas kokku 22 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.07.2009 - 22:40
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.05.2024 - 04:23
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Take That oli suurim tiinipopi sensatsioon Suurbritannias pärast kuuekümnendate popi kuldaega, valitsedes briti edetabeleid üheksakümnendate esimesel poolel. Puhtalt ärilisest aspektist oli bänd Inglismaa edukaim müügiartikkel pärast biitleid, kuigi muusikalises ja kultuurilises mõttes oldi selgelt vähemolulised.

Sündinud briti vastena USA poistebändile New Kids on the Block, lähtuti kõigepealt ka samadelt alustelt - esitati lahjendatud laiatarbe r`n`b-d, urban-souli ning mainstream-poppi. Hiljem võeti suund energeetilisema tantsumuusika suunas ent ruumi jäi ka täiskasvanulikele, moodsakõlalistele ballaadidele. Poiste kena välimus tagas edu teismelise publiku hulgas ent läbi Gary Barlow õrn-meloodiliste ballaadide rajas Take That endale tee ka briti täiskasvanud kuulajate südamesse. Viis aastat oli bänd UK popmuusika suveräänne valitseja - tervelt seitse nende singlit jõudsid edetabeli kõrgemaile astmele.

Gary Barlow oli alati bändi keskseks figuuriks; laulukirjutaja ja eeslauljana oli ta peamiseks muusikaliseks suunanäitajaks. Olles andekas muusik juba lapsena, mängis Barlow Ken Doddi taustabändis orelit. Üks esimesi tema kirjutatud laule, "Let`s Pray for Christmas" oli BBC teleshow Pebble Mill jõululaulude võistluse finalist. Hilises teismeeas sai ta tuttavaks Mark Oweni ning Robbie Williamsiga, kes olid samuti noored, keskklassi taustaga muusikud. Williamsi isa oli koomik ning ema laulja. Enne Take Thatiga liitumist oli ta lühikest aega näidelnud briti seebiooperis "Brookside". Owen oli tegelenud jalgpalliga - käinud mh katsetel ka Manchester Unitedis, kuid meeskonda teda siiski ei värvatud. Neist kolmest moodustus lühikest aega tegutsenud grupp the Cutest Rush. Samal ajal tekkis produtsent-mänendžer Nigel Martin Smithil idee moodustada Inglismaal grupp, mis tallaks ookeanitaguse poistebändi New Kids on the Block poolt etteantud rada. Ta värbas lisaks kaks endist breiktantsijat - Howard Donaldi ning Jason Orange ja 1990. aasta saigi uue megastaari Take Thati sünniaastaks.

Pärast paari lüheldast tuuri läbi Inglismaa geiklubide, avaldas Take That 1991. aasta juulis debüütsingli "Do What You Like" omaenda sõltumatu plaadifirma Dance U.K. alt. Loost sai väiksemat sorti sensatsioon, peamiselt sellele vändatud video tõttu, kus muuhulgas paljastusid ka bändiliikmete istmikud. Singel põhjustas piisavalt palju poleemikat, et äratada suure plaadifirma RCA huvi, kellega bänd sama aasta sügisel ka lepingu allkirjastas. Bändi esimene RCA poolt ilmutatud singel "Promises" murdis juba briti neljakümne müüduima singli hulka. Bänd jõudis tippu 1992 aasta suvel, mil singel "It Only Takes a Minute" (kaver ansambli Tavares repertuaarist) kerkis edetabelis seitsmendaks ning nii sai Take That’ist meediasensatsioon, mis rajas samal sügisel ilmunud albumile "Take That and Party" teed kauamängivate tabelis viiendale astmele jõudmiseks. Järgneva kuu jooksul jõudis samalt albumilt Top 10 sisse ka teine singel - "A Million Love Songs". Aasta lõpul viis bänd Smash Hits Awardsi auhinnagalalt kaasa juba seitse auhinda. Tabelis jätkas tipu poole pürgimist ka album - laeks jäi teine koht. 1993. aasta alguses võidutses bänd Brit Awardsil, pälvides parima singli auhinna Barry Manilow kaveri "Could It Be Magic" eest.

Kuigi ansamblit saatis kodumaal suur edu, jäi Take Thati debüütplaat USAs praktiliselt tähelepanuta, seda hoolimata mahukast turunduskampaaniast, mille käigus trükiti bändi pilte hommikueinekarpidele. Ebaedu Ameerikas ei morjendanud aga enam kedagi, kui singel "Pray" - teise plaadi avapauk - koheselt tabeli tippu kerkis. 1993. aasta sügisel jõudis tabeli tippu ka singel "Relight My Fire", kus lõi kaasa lauljatar Lulu. Album "Everything Changes", mis ilmus sama aasta oktoobris, jõudis kohe ka tabeli tippu. Tabeli kõrgeimale astmele jõudsid vahemikus 1993-94 enamik albumi singlitest. Kuigi kauamängiv oli UKs, Kanadas ja Euroopas tohutult menukas, ei avaldatud seda USAs mitte kunagi.

Kui Take That valmistas ette oma kolmandat albumit, hakkasid brittide muusikalised eelistused vähehaaval muutuma, eemaldudes kergekaalulisest tantsupopist, mida bänd viljeles ning võttes suuna klassikalise briti kitarrimuusika poole. Blur, Oasis ning Pulp said tõsiseks ohuks Take Thati populaarsusele - bänd seda ohtu ei ignoreerinud, vaid reageeris erinevaid abinõusid kasutusele võttes. Esimene singel uuelt plaadilt - "Back for Good" - oli nende kõige olulisem singel selle ajani ning teenis kiitvaid hinnanguid igasuguses pressis. Siiski näitas singel, et Barlow hakkas tasapisi ülejäänud bändist eemalduma. Sama tegi ka Williams, kes sai tuntuks kui bändi "metsik" liige. Bändi kolmas album, "Nobody Else" ronis kohe tabeli tippu, kuid Williamsi osalus albumil oli märgatavalt vähenenud. Ansambli liikmed olid jõudnud kahekümnendate eluaastate keskpaika ning hakati teineteisest lahku kasvama. 1995. aasta suve jooksul sai selgeks, et Williams oli valmis bändi hülgama - ta hakkas üha enam järgima Oasise liikmete eeskuju, kes olid tuntud oma alkoholi- ja narkolembuse poolest. Williamsist sai tabloidlehtede sihtmärk ning ta ise kiitles pressis, et on ette valmistamas soolomaterjali, mis kõlab nagu Oasis. Nii et ei tulnud üllatusena see, kui Williams juulis 1995 ametlikult teatas, et lahkub bändist ning avaldab varsti sooloalbumi. Pärast tema lahkumist eemaldas Take That tema nime igasuguselt promo- ja müügimaterjalilt - "Nobody Else" Ameerika versiooni kaanel polnud isegi tema näopilti.

Williams polnud ainuke liige bändis, kes tajus britpopi revolutsioonilist pealetungi. Kuna kõik ansambli liikmed oli noored mehed, kes kahekümnendate eluaastate keskpaika jõudnult otsisid oma identiteeti, proovisid säilitada oma mõjukat positsiooni ning hakkasid oma muusika viimistletud ja sätendava popiliku saundi tõttu ebamugavust tundma. Ainsana jäi erandiks Barlow, kes otsustas, et tema on pärijaks troonile, millel kunagi olid istunud Elton John ja George Michael. Grupi lagunedes saabus lõpuks oodatud edu ka Ühendriikides - "Back for Good" mängiti hitiks nii raadios kui MTVs. See omakorda rajas teed soolokarjäärile, mida Barlow ette valmistas.

Ametlik teade Take Thati lagunemisest tuli 13. veebruaril 1996. Pärast lagunemist ilmutati veel kogumik suurimate hittidega. Plaadil oli ka nende viimane singel - uusversioon Bee Geesi hitist "How Deep Is Your Love?", mis jõudis singlitabelis esikohale. Barlow alustas koostööd mitmete professionaalsete laulukirjutajatega, nende hulgas ka Diane Warren ning avaldas albumid “Open Road“ ja “ Twelve Months, Eleven Days“. Mark Owen avaldas lausa kolm sooloalbumit.

Paljude üllatuseks ühines Take That taas kümme aastat pärast laialiminekut. Aprillis-mais 2006. aastal toimus 11-kontserdiline Suurbritannia tuur. 2005. aastal üllitati ka järjekordne kogumikalbum "Never Forget: The Ultimate Collection". Robbie Williams bändi comeback-tegemistest osa ei võtnud. Take That tegi eduka tagasituleku 2006 aastal albumiga “Beautiful World“, millest sai taas UK #1 läbimüügiga plaat ning esikingel "Patience" ilmus 2006. aasta novembris ja sellest sai ansambli üheksas esikohasingel kodumaal. 2007. aastal tulid singlid "Shine", "I'd Wait For Life" ja "Rule the World". Viimane kirjutati filmile “Stardust“ . Saksa turule tuli 2007 singlina "Reach Out" ning bänd esines Beautiful World Tour 2007 raames 49 kontserdiga. Poiste comeback-kontserdid on näidanud, et fänne jagub neil endiselt. Kui 1990. aastatel kirjutas lugusid peamiselt Gary Barlow, siis nüüd löövad aktiivselt kaasa ka teised liikmed Mark Owen, Howard Donald ja Jason Orange.

Take Thati viies stuudioalbum "The Circus" ilmus poelettidele 01.detsembril 2008. Plaati aitas taas produtseerida John Shanks ning bändi pagasisse kuhjus rida nimekaid auhindu. Plaadi avasingliks oli lugu "Greatest Day", lisaks leidusid siin veel üllatavalt kenad lood kui 'What Is Love' ja 'How Did It Come To This'. UK-s oli teinseks singliks "Up All Night", Saksamaal ja Austraalias aga "The Garden". 15.juunil 2009 tuli edu tuules kolmanda singlina “ Said It All“, millel teinegi uus lugu “Throwing Stones“. Samas kulges väga edukalt "Take That Present: The Circus Live" tuur.

30.novembril 2009 anti välja duubelplaat "The Greatest Day - Take That Present The Circus Live", mille esimesel plaadil kõlab 16-looline kontsert The Circus Live tuurilt Wembley Stadiumil. Bob Clearmountain poolt kokku miksitud kontserdil kõlavad sellised hitid kui "Patience", "Never Forget", "Rule The World", "Relight My Fire", "Greatest Day" ja "Back For Good". Teiselt plaadilt leiab Abbey Road Studios antud intiimse kontserdi.

Take That järgmine album "Progress" ilmus 22.novembril 2010 ning sellel oli bändiga ühinenud vana liige Robbie Williams. Album püstitas UK-s esimesel müüginädalal rekordi, müües 520 tuhat koopiat. Juba juulis 2010 võeti üles video singlile "The Flood" ning 28.veebruaril 2011 ilmus singel "Kidz".

11.mail 2011 andis Take That välja väga rütmika singli "Love Love". Singel esindab ametlikult filmi "X Men: First Class" soundtracki.

27.mail 2011 algas Progress Live 2011 ja esmakordselt oldi 54 tuhande pealtvaataja ees taas viiekesi koos Robbie Williamsiga. Kontserdil kõlas ka koosesituses Robbie 15.aastat vana esimene soolosingel "No Regrets".

13.juunil 2011 ilmus 8 looga minialbum "Progressed" senikuulmata lugudega. Üheks neist oli singel "Love Love". Teine uus lugu ja järgmine singel "When We Were Young" pärineb oktoobris esilinastuvast 3D action-seiklusfilmist "The Three Musketeers".

2011 aastal tegi Take That suurima tuuri kogu Suurbritannias, mängides üle 1,8 miljonilile inimesele. Kogu tuur avaldati Blu-Ray ja DVD formaadis 21. novembril. "Progress Live" DVD sisaldab bändi tervet live-kontserti ning boonus-plaat hõlmab endas lavataguseid momente, mida filmiti Suurbritannias 29 konserti jooksul.

2012 aasta juunis avaldas Gary Barlow koos muusikutega The Commonwealth Band seitsmeloolise albumi "Sing" mida saatis suur edu. Sellest innustatuna kutsus Gary Barlow Take That järgmise albumi laule kirjutama Andrew Lloyd Webberi, et jätkata West End stiili.

Take That esines 13.augustil täiskoosseisus 2012 Londoni Olümpiamängude lõputseremoonial kus esitati lugu "Rule The World".

4.märtsil 2013 avaldas Gary Barlow dvd "Gary Barlow Live", millel 6.detsembri kontsert Manchesteris pikkusega 107 minutit.

Mark Owen avaldas oma neljanda sooloplaadi "The Art of Doing Nothing" 10.juunil 2013 ning singliks oli "Stars".

25.novembril 2013 tuli Gary Barlow sooloalbum "Since I Saw You Last", mille esimene singel “Let Me Go” ilmus 17.novembril. 15-loolisel albumil osales Sir Elton John duetis "Face To Face".

Septembris 2014 lahkus ansamblist Jason Orange.

28.novembril 2014 tuli Gary Barlow, Mark Owen ja Howard Donald ehk trio Take That uus album "III". Esimene singel “These Days“ avaldati 10.oktoobril ning selle muusikavideo tuli VEVOs üles 31.oktoobril.

30.novembril 2014 tõusis singel “These Days“ UK edetabelis #1-eks ning see oli bändi ajaloo 12s number 1.

7.detsembril 2014 tõusis Take That uus album "III" UK edetabeli #1-eks, olles bändi ajaloo 6s number 1.

13.jaanuaril 2015 esitleti VEVOs “Get Ready For It” muusikavideot, mille lavastas Vaughan Arnell.

Albumi "III" järgmine singel “Let In the Sun“ ilmus 2.märtsil 2015. Remiksi tegi lisaks Monsieur Adi. Found Collective lavastatud video tuli VEVOs 23.veebruaril.

Järgmine Take That singel “Higher and Higher” ilmub juunis 2015.

Gary Barlow ja Eliot Kennedy kirjutasid muusikali James Graham raamatule "Finding Neverland", mis inspireeritud samanimelisest 2004 aasta filmist. Broadway muusikal esilinastus 15.aprillil 2015. Samadest lauludest anti maiilmakuulsate muusikute esituses välja album “Finding Neverland – The Album”, mis ilmus 9.juunil 2015.

19.juunil jõudis Tallinna kino Coca-Cola Plaza ja Tartu kino Ekraan vahendusel otseülekandes Eesti publikuni selle aasta võimsaim Euroopa kontserdituur ja briti läbi aegade parim live-esinemine Take That Live 2015.

Lgu “Hey Boy“ esitleti 16.10.2015 ning selle Frank Borin lavastatud muusikavideo avaldati Vevos 3.novembril. See pärines albumi "III" uuelt versioonilt, mis tuli välja 20.novembril. Albumil kuuleb veel kolme uut lugu ning lisaks on "Take That Live 2015" DVD.

11.detsembril 2015 jõudis müügile dvd "Take That: Live From The O2", kus 143 minutine trio Londoni kontsert.

19.mail 2016 esitles streaming service 3 Beat Take That ja drum & bass duo Sigma ühist singlit “Cry”. Digisingel tuli samal päeval müügile.

Ansambli järgmine stuudioplaat “Wonderland” ilmus 23.märtsil 2017 Polydor Recordsilt ning sisaldab 15 lugu. Singel "Giants" tuli välja 17.veebruaril ning selle muusikavideo 15.märtsil.

Plaadi teiseks singliks oli “New Day“, mille Gregg Masuak lavastatud videot esitleti Vevos 30.mail 2017.

Gary Barlow kirjutas ansamblile Boyzone loo "Love", mis ilmus singlina 4.oktoobril 2018.

Take That asus tähistama 30ndat aastat muusikas ning andis 22.novembril 2018 välja kogumikalbumi "Odyssey". Helinäitena toodi esimesena välja uuenenud versioon loost "Pray" ning 11.oktoobril esitleti uut swingivat singlit "Out Of Our Heads".

15.novembril 2019 ilmus dvd "Odyssey - Greatest Hits Live", millel kõlab tuuri viimane kontsert Cardiff'ist.

30.septembril 2020 andis Gary Barlow välja singli "Elita", kus kaasatud Michael Bublé & Sebastian Yatra. Järgmised olid 30.oktoobril "Incredible" ning 14.novembril "This Is My Time". Tema sooloalbum "Music Played By Humans" ilmus 27.novembril.

1.dtesmbril ilmus Gary Barlow jazzilik jõulusingel "Incredible Christmas".

14.veebruaril 2021 ilmus sõbrapäevaks kuue looga Take That EP "Love Songs".

26.novembril 2021 ilmus Gary Barlow jõulualbum "The Dream of Christmas", millel kõlas 11 lugu ning Deluxe versioonil 15 lugu. 31.oktoobril tehti avalikuks plaadi nimilugu ja klassika "Sleigh Ride" ning 25.novembril ilmus viie looga "The Dream Of Christmas" EP.

7.mail 2023 esines Take That Windsori lossis Kuningas Charles III kroonimispeol toimunud kontserdil. 5.mail anti uuesti välja 2008.a. lugu "Greatest Day", kuhu kaasatud Calum Scott ja Robin Schulz.

Take That andis 22.septembril välja uue singli "Windows" ning 17.oktoobril tuli järgmisena "Brand New Sun". Kolmas singel "This Life" avaldati 3.novembril.

Triona tegutseva bändi üheksas stuudioalbum "This Life" ilmus 24.novembril ning sisaldas 12 lugu. Albumist sai 1.detsembril bändi üheksas #1 heliplaat UK-s müüginumbritega 116,000 nädalas.

9.veebruaril 2024 avaldas Take That EP "Patience", millel lugu kõlab viies eri versioonis.

28.märtsil ilmus Take That singel "You And Me", meeldiv pop-ballaad. 13.aprillil algab bändi Suurbritannia "This Life Tour".

26.aprillil avaldas Take That uue singli "All Wrapped Up". Mark Owen lauldud akustiline ballaad kõlas 24.mail ilmunud plaadil "This Life (Deluxe)" nagu ka eelmine singel "You And Me". Luksuslik album sisaldas kokku 22 lugu.

Faktid

Koosseis:
Gary Barlow – 20.01.1971
Mark Owen – 27.01.1972
Howard Donald – 28.04.1968

Lahkunud:
Jason Orange – 10.07.1970
Robbie Williams - 13.02.1974

Muud huvitavat