Laika Virgin

2018 aastal alustas Indrek Ups hip-hop projektiga Punktract ning 9.märtsil avaldas ta esimese loo "Nothing To Lose". 13.aprillil tuli välja teine singel "She Knows". Kolmas lugu oli 18.juunil välja tulnud "Healthy Kid".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.07.2011 - 23:13
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.06.2018 - 08:09
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Poporkester Laika Virgin formuleerus 2008. aasta viimastel päevadel kahe kodussalvestaja Andero Nimmeri ja Indrek Upsi initsiatiivil. Alguses ei olnud neil midagi peale traumaatilise mineviku laste muusikakoolist, ei talenti ega instrumente. Küll oli midagi, mis sageli puudub ka suuremates stuudiotes – head ideed, kangekaelsus ja entusiasm. 2009. aasta lõpul leidsid nad Tartust Beach Boysi vinüülivirnade vahelt Fredy Schmidti, kes liitus bändiga, kuid 2010 aasta lõpus jätkas oma enda bändi Animal Drama ja soolokarjääri edendamist ja jättis dünaamilise duo omapäi.

Laika Virgini selgrooks on produtsentide duo Andero Nimmer ja Indrek Ups. 2010. aasta sügisel tekkis pop’i, alternatiivrock’ ja hip-hop’i segaval grupeeringul vajadus ka live koosseisu järele. Bändiga liitusid Joosep Voolmaa ja Priit Hanni. Laikaga pea aasta koostööd teinud vokalisti ja kitarristi Fredy Schmidti vahetas 2011. aasta alguses välja Kristjan Saharov. Naislauljana liitus 2011 kevadel nooruke Karoliina Saatpalu, Lauri tütar. Lisaks on laval visuaalid, live-trummid, DJ-set, sämplerid, klahvpillid, perkussioon, kitarr ja bass koos mängijatega.

2010. aasta suvel sõlmis kohati eneseiroonilist ja karikatuurset popmuusikat viljelev Laika Virgin lepingu Superbandiit Recordsiga, et alustada oma rasket kuid loodetavasti edukat ekspeditsiooni muusikamaailma avarustes. Kollektiivi manageriks sai Axel Cockovich.

Laika Virgin teeb melanhoolset, tantsulist ja kohati hullumeelset popmuusikat või popp-punki. Pärast elementaarsete popmuusika põhitõdede omandamist, kasvasid ka ambitsioonid. Laikad kogusid oma esimesed kolm kuulsuseminutit hullumeelse ja innovatiivse karussellivideoga loole “Nähtamatu” (režissöör Helen Takkin). 31.augustil 2010 avaldati Laika Virgin esimene topeltsingel “Ilusad Inimesed“/“Nähtamatu“.

02.novembril 2010 esitleti lugu “Süütaja“ , milles laulab Marten Kuningas. Talvel diskvalifitseeriti bänd suure käraga konkursilt Eesti Laul 2011.

Laika Virgini neljas muusikapala “Tantsid Koit Toomega“ tuli 18.märtsil 2011 ning oli viimane publiku täppishäälestus enne maikuus ilmuvat albumit. Loo muusika tegid Andero Nimmer, Karoliina Saatpalu, Kristjan Saharov ja Indrek Ups ning sõnad kirjutasid Andero Nimmer, Kristjan Saharov ja Indrek Ups. Loo produtseeris Jarek Kasar ja miksis/masterdas Peeter Salmela.

Bändi esimene album ilmus 18.mail 2011 ning siia oli laulma kutsutud erinevad tuntud ja vähemtuntud andekad noored Eesti lauljad. Koostööpartneriteks valitud noored lauljad sümboliseerivad bändi arvates uut hingamist Eesti popmuusikas. Albumil teevad häält Kene Vernik, Robin Juhkental, Marten Kuningas, Jarek Kasar, Kristjan Saharov, Fredy Schmidt, Karoliina Saatpalu, Rob Findel ja Sergo Vares. Albumi produtsendiks on Jarek “Chalice” Kasar ning see sisaldab 16 lugu.

Albumi esimene esitluskontsert toimus 28.mail Tartus Genialistide klubis, Tallinna esitlus oli 9.juulil vabaõhufestivalil Eesti Pops, mis toimus Telliskivi loomelinnakus.

Juunikuu lõpus võeti üles video loole “Tantsupõrandal“, milles kitarri kammis Kristjan Saharov. Režissööritoolis istus taas andekas Helen Takkin ning esultaat ilmutas end septembris.

25.novembril 2011 esitles ansambel singlit ja videot "Summer Dreams" ning 18.detsembril Jkoos arek Kasariga muusikavideo "Allergia".

26.augustil 2012 avaldas bänd "The Mickey Mouse Club" EP, millel kolm lugu - "Don't Fuck With The Formula", "Summer Dreams", "I Lost Your Magic".

Uuem lugu "Big Sister" avaldati 10.oktoobril 2012, milles laulis vokaale Siim Raidma ning kitarril kuuldus Johan Petti, kes varem mängis bändis Malcolm Lincoln. Mõlemad on pärit Elvast.

21.detsembril 2012 esitles Indrek Ups (koos wingman Priit Hanniga) oma sooloprojekti Square Dot instrumentaal-ambient-hip-hop-jne albumit "Your Beautiful Spirit Is Glued To My Eye". Samuti oli kavas Laika Virgin uus ja massiivne tulemine peale poole aasta pikkust pausi Telliskivi Penthausis.

1.aprillil 2013 läks raadiotesse Laika Virgini uus kodukeelne sinku "Mutualism" ning mais avaldati lugu "Unique Monique".

17.mail oli suurem ülesastumine Tartus Tolstoi 3 aias ning 20.juunil 2013 Prahas United Islands festivalil.

Jaanuaris 2014 said oma debüütalbumi valmis Andero Nimmer ja Fredy Schmidt elektropopduona NimmerSchmidt. Plaadil "Kirgede torm" on 14 ilusat eestikeelset laulu ning esitlus oli 9.jaanuaril Tartu Genialistide klubis. Lugu "Sandra" osaleb konkursil "Eesti Laul 2014".

Laika Virgin muusikavideo "Unique Monique" esitluskontserdid toimusid 23.jaanuaril Tallinnas Kohvikus Sinilind ja 25.jaanuaril 2014 Tartus Genialistide Klubis.

Augustis 2015 valmis bändil uus tuus veebileht, kust leiab värskeimat infot peatsete esinemiste kohta. 17.augustil kõlas esmakordselt uus lugu "Voice In My Head". 25.septembril kõlasid ETV Terevisioonis laulud "House of Restraint" ja "Bad Weather Friends", mis pärinesid nende uuelt plaadilt. Albumil teevad kaasa külalismuusikud: Hans Kurvits (trummid lool: My enemies), Lauri Antsov (kitarrid lool: Bad Weather Friends), Johan-Alexander Petti (kitarrid lugudel: Big Sister, Hands, Knees And a Dream, Unique Monique, My Enemies).

Laika Virginit sai uue plaadi "-+-=+" esitlusega kuulda Tallinnas Kultuuriklubis Kelm 23.oktoobril.

15.novembril 2015 tulid kolmeloolise EP-ga "Hiti Struktuur" välja Andero Nimmer ja Indrek Ups. “See on meie austusavaldus Eesti vintage proge- ja indielegendidele, näiteks nagu Sven Grünberg, Pia Fraus ja Illusioon, kellest kaks viimast ka EP-l kaasa teevad".

5.veebruaril 2016 tuli välja Laika Virgin musavideo "Lavender", režissööriks on Mehhiko päritolu noor filmimees Esteban Gonzalez Luna Gutierrez. "Lavender" räägib otsimisest, leidmisest ning valmidusest nüüd ja kohe väljakutseid vastu võtta. Videos otsib bänd väljapääsu kahe maailma vaheliselt hallilt alalt.

Balti filmi- ja meediakooli välistudengite initsiatiivil valmis bändist Laika Virgin dokumentaalfilm "Hands, Knees And a Dream", mis jõudis Youtube'i üles 20.märtsil 2016. Laika Virgin esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rockstar'sis.

Andero Nimmer ja Indrek Ups andsid 12.septembril 2016 välja albumi “Saabumine algusesse”, mis sisaldab kaheksat eksperimentaalelektroonika instrumentaalpala. “Saabumine algusesse” salvestati Indreku ja Andero kodustuudiotes juulis ja augustis 2016.

24.oktoobril 2016 avaldas Laika Virgin uue loo "No Else", mis räägib inimeseks olemise vastuoludest ning seda ennekõike keskkonnatemaatikast lähtuvalt. "Inimestel on vahva komme asju perse keerata. Sõjad, lugupidamatu käitumine keskkonna ja teiste elusolendite vastu, kaaskodanikest rääkimata. Ega me näppu ei vibuta, see on kõige lamedam asi mida muusikas teha saab… aga me juhime tähelepanu sellele, et kui koidab päev mil kõik ongi untsus, ei jää üle muud kui peeglisse vaadata ja Elon Muski seltsis järgmine planeet ette võtta," selgitas bändi bassist Indrek Ups.

Indrek Ups, artistinimega Square Dot, andis 27.01.2017 välja üheksa instrumentaalpalaga sooloalbumi “Udu ajastu” / “The Era of Fog”. “See album on ood desinformatsioonile, süvenematusele, allikakriitika puudumisele ja hämale, mis meid iga päev ümbritseb,” selgitab albumi autor.

Saatest "Eesti Otsib Superstaari" tuntud muusik Lauri Antsov sai koostöös produtsent Indrek Upsiga valmis uue loo "Searching for Love", mis räägib pala ei millestki muust kui armastuse otsimisest ja leidmisest. Lugu avaldati 5.aprillil 2017.

30.augustil 2017 avaldasid Andero Nimmer ja Indrek Ups topeltsingli “Samba!/Arpeggio”. 13.detsembril ilmus Nimmeri ja Upsi täispikk album “Signaali otsingud”, mis sisaldab vanakooli mõjutustega instrumentaalmuusikat ja elektroonilisi eksperimente.

2018 aastal alustas Indrek Ups hip-hop projektiga Punktract ning 9.märtsil avaldas ta esimese loo "Nothing To Lose". 13.aprillil tuli välja teine singel "She Knows". Kolmas lugu oli 18.juunil välja tulnud "Healthy Kid".

Faktid

Laika Virgini koosseisu kuuluvad:
Siim Raidma - 08.12.1987 (vokaal, kitarrid)
Indrek Ups - 27.01.1989 (basskitarr, elektrikitarr, klahvpillid)
Joosep Voolmaa - 03.05.1989 (trummid)

Muud huvitavat

Seotud videod

Laika Virgin - Lavender
Laika Virgin - Lavender

Artist: Laika Virgin

Lugu: Lavender

Album: -+-=+

Aasta: 2016

Režissöör: Esteban Gonzalez Luna Gutierrez

Laika Virgin - Unique Monique
Laika Virgin - Unique Monique

Artist: Laika Virgin

Lugu: Unique Monique

Aasta: 2014

Režissöör: Nikolay Westwood & Joosep Jürisson

Laika Virgin ft. Kristjan Saharov - Tantsupõrandal
Laika Virgin ft. Kristjan Saharov - Tantsupõrandal

Artist: Laika Virgin ft. Kristjan Saharov

Lugu: Tantsupõrandal

Aasta: 2012

Režissöör: Helen Takkin

Laika Virgin - Summer Dreams
Laika Virgin - Summer Dreams

Artist: Laika Virgin

Lugu: Summer Dreams

Album: The Mickey Mouse Club EP

Aasta: 2011

Režissöör: Helen Takkin

Laika Virgin feat. Jarek Kasar - Allergia
Laika Virgin feat. Jarek Kasar - Allergia

Artist: Laika Virgin feat. Jarek Kasar

Lugu: Allergia

Aasta: 2011

Režissöör: Ott Pilipenko