Kiesza

2024. aastal on Kiesza ja Sugar Jesus avaldanud singlid "Heaven Ain't Calling" (26.01), "Dancing And Crying" (23.02), "I Go Dance" (22.03). Lood olid pärit 24.mail ilmunud Kiesza kuue looga EP-lt "Dancing & Crying Vol 1". Plaadiga koos esitles ta loo "Strangers" muusikavideot.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2014 - 00:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.05.2024 - 15:27
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Kiesa Rae Ellestad, artistinimega Kiesza, on Kanada laulja, laulukirjutaja, multiinstrumentalist, tantsija ja modell. Brooklynis elav Kiesza teeb tantsule orienteeruvat muusikat, mille sisse jääb nii house, EDM kui R&B.

Kiesza on pärit kunagisest olümpialinnast Calgaryst ning proovis kätt teatris, balletis ja tap-tantsus, enne kui läbis 17-aastaselt Kanada mereväe treeningprogrammi. Edasi õppis ta muusikat Bostonis Berklee Muusikakolledzhis ning suundus siis New Yorki, kus asus tegelema folkmuusikaga kuni leidis tee tantsumusa juurde, alustades koostööd produtsendiga Rami Samir Afuni. Kiesza tunneb ennast vabalt nii kitarr käes, kui klahvpillide ja süntesaatori taga ning on kirjutanud laule maailmakuulsale Kylie Minoguele ja Icano Popile.

Komeedina ilmus ta välja 2014. aasta kevadel oma "HideAway" EP-ga. Sellest kujunes lausa globaalne lööklaul ja eraldi on kiidetud veel "HideAway" videoklippi, mis iseenesest küll lihtsakoeline, minimalistlik mõnes mõttes. Kiesza lihtsalt jalutab ja tantsib seal läbi Brooklyni tänavate.
"HideAway" edu imestama ei pane - Kiesza piisavalt eristuv omanäoline läbitungiv ja läbilõikav vokaal ja laulu sisse oskuslikult teatud intervalli tagant pistetud mällusööbiv lahe rütmijupp.
"HideAway" debüteeris ka muusikaedetabelites kenasti, Suurbritannias singlite tabelis koguni esikohal. Kiesza teine sama plaadi singel "Giant In My Heart" seda saavutust enam korrata ei suutnud, kuigi võeti samuti hästi vastu.

17.oktoobril 2014 ilmunud esikalbum "Sound Of A Woman" oli oskuslikult läbisegatud house´i, popi, r&b ja elektroonikakomponentidega mõnus õhtune muusikakokteil eelkõige teadlikule kaasaegsele noorele naisele. Täispika stuudioplaadi kolmas singel oli "No Enemiesz" ning neljas singel “Sound of a Woman“. Plaadi viies singel “Cut Me Loose“ tuli välja 04.09.2015 ning troopilise remiksi lisas norrakatest produtsentise trio Seeb.

Kiesza lõi kaasa 19-aastase Joey Bada$$ singlil “Teach Me”, mis kõlas noormehe 20.01.2015 ilmunud albumil. Kiesza osales 18.09.2015 ilmunud legendaarse ansambli Duran Duran albumi “Paper Gods“ moodsas eurotrance loos “Last Night In the City”, mis singlina avaldati 2016 aasta märtsis.

16.oktoobril 2015 tuli Kiesza välja värske looga “Give It to the Moment”, mille aitas luua Los Angelese produtsent Djemba Djemba aka Andrew Swanson.

6.jaanuaril 2017 ilmus Interscope Recordsilt uus singel “Dearly Beloved“, mille produtsendiks on Stuart Price.

Kiesza osales 17.märtsil 2017 ilmunud Pitbull albumi loos "We Are Strong".

2.juunil 2017 ilmus singli ja videona "Don't Want You Back", kus Kiesza laulab Hollandi produtsendi Bakermat loos. 11.juulil tuli välja muusikavideo Kiesza loole "Give It To The Moment" ft. Djemba Djemba.

1.detsembril ilmus Kiesza ja Skygge ühine digisingel "Hello Shadow".

2.veebruaril 2018 tuli välja Kiesza ja Chris Malinchak ühine lugu "Mother".

Kiesza uus singel "Phantom of the Dance Floor" tuli välja 10.augustil.

12.oktoobril avaldasid Kiesza ja Chris Malinchak singli ja muusikavideo "Weird Kid".

9.novembril ilmus Kiesza ja Chris Malinchak jõulusingel "I Only Love You At Christmas".

7.detsembril avaldasid Kiesza ja Chris Malinchak järgmise jõulusingli "3 Hos".

20.juunil esitles Kiesza singlit "Sweet Love" koos muusikavideoga ning 2.augustil tuli välja Rynx ja Kiesza singel “All For You”.

1.novembril avaldas Kiesza singli "You're The Best". Muusikavideot esitles ta 6.novembril.

Kiesza järgmine singel "When Boys Cry" tuli välja 10.jaanuaril. Nytrix lavastatud video avaldati 21.jaanuaril.

21.veebruaril ilmus Tom Ferry Music & Kiesza uus lugu "I Think That I Like You".

Kiesza soolosingel "All Of The Feelings" tuli välja 6.märtsil ning 10.aprillil esitles ta loo "Crave" lüürikavideot.

24.aprillil avaldas Kiesza kauni ballaadi "Storm", mille autoriks Chris Malinchak. Muusikavideo valmis koostöös Winters Rock Entertainmentiga ning siin ühendati 100 droonivideo ülesvõtted üle maailma iseloomustamaks COVID-19 lockdowni.

26.mail tuli välja loo "Crave" muusikavideo, milla autoriteks Kiesza, James Barker, Ljuba Castot.

Järgmine Kiesza singel "Love Me With Your Lie" ilmus 12.juunil. Tom Ferry & Kiesza loo "I Think That I Like You" avaldati 26.juunil.

Album "Crave" tuli välja 14.augustil ning sisaldab 9 lugu. Samal päeval avaldasid Lindsey Stirling ja Kiesza muusikavideo loole “What You’re Made Of”, mis pärit mobiili videomängust "Azur Lane".

25.septembril tuli välja Boye & Sigvardt ja Kiesza ühine singel "The Feeling".

13.novembril avaldasid deadmau5 ja Kiesza singli "Bridged By A Lightware".

9.detsembril avaldas Kiesza loo "Sky Ain't The Limit", mille koreograafia autoriks Smac McCreanor.

Kiesza viie looga EP "Dark Tales" tuli välja 18.detsembril.

18.märtsil 2021 tuli välja Boye & Sigvardt x Kiesza muusikavideo loole "The Feelings".

30.aprillil andis Kiesza välja singli “Drown In Me”, kaastegevad Discrete, Ouse ja Dylan Fuentes.

30.juulil 2021 ilmus Kiesza albumi "Crave" 11-looline deluxe version.

21.jaanuaril 2022 avaldas Kiesza singli "Passenger", mis pärit 22.märtsil ilmunud 4-looliselt EP-lt "Tommy".

2022. aastal tulid välja veel singlid "One More Time" (kaaslaseks Nytrix), "Running Up That Hill" (kaaslaseks Sugar Jesus) ning 2023. aastal "Tree" (kaaslane Chris Malinchak", "Egyptian Sun" (koos Francis Mercier'ga) ning jõululugu "Christmas Without You" (kaaslane Sugar Jesus).

2024. aastal on Kiesza ja Sugar Jesus avaldanud singlid "Heaven Ain't Calling" (26.01), "Dancing And Crying" (23.02), "I Go Dance" (22.03). Lood olid pärit 24.mail ilmunud Kiesza kuue looga EP-lt "Dancing & Crying Vol 1". Plaadiga koos esitles ta loo "Strangers" muusikavideot.

Faktid

Pärisnimi: Kiesa Rae Ellestad
Sündis: 16.jaanuar 1989, Calgary, Kanada
Pikkus: 1,65 m

Muud huvitavat