Kid Rock

13.septembril tuli välja Kid Rock singli "Never Quit" muusikavideo.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 27.07.2002 - 14:30
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.09.2022 - 14:53
Välismaine artist, Sooloartist, Rock

Kid Rock alustas oma karjääri juba 15 aastaselt kohas mida ta ise nimetab kolkalinnaks. Kid Rock omandas kiiresti hea reputatsiooni lähedal asuvas Mt. Clemensi laagriprojektis, keerutades ülesse oma kaubamärki milleks on “pöörane ja hooplev räpp”. See stiil hõlmab endas psühho rocki, hip-hopi, souli, jazzi ja funki. Kõike seda mängis ta õhtustel pidudel. Pärast New Yorki kolimist (kus ta teadete kohaselt olevat elanud Queen Latifahi all) omandas Kid Rock head suhted paljude kohalike räpparitega ja lõpuks maandus 20-ndal linnatuuril koos Ice Cube ja Too $hortiga. Ta oli kõigest 18 aastane.

Kid Rock lasi oma esimese plaadi “Grits Sandwiches For Breakfast” välja 1990. aastal plaadikompanii Jive all. See album aitas tõsta Kid Rocki paha poisi hoiakut. Pärast kolledžit mängis ta “Yodelin’ In The Valley” laulu oma albumilt. Teda trahviti ligi 25000 dollariga ülikooli direktori poolt, kes nimetas seda “Kõige siivutuimaks asjaks mida kunagi kuuldud on”.

Ent Kid Rock trügis ikkagi edasi, andes välja ühe nilbe plaadi teise järel -- kaasaarvatud 1992 aasta album “The Polyfuse Method”, 1996. aasta album “Early Morning Stoned Pimp” ja maitselage “Fire It Up EP” 1994 aastal – ja nii saavutaski ta lausa kultuse ja omas kindlat kuulajaskonna.

1998. aastal kirjutas ta alla lepingule Atlantic Recordsiga, kes lasi kohe välja albumi “Devil Without Cause”. Samal aastal valis Detroit Red Wings oma tunnusmeloodiaks loo “Early Morning Stoned Pimp”, mis sisaldas fraase “ain’t no partylike a Detroit party / ‘Cause a Detroit party don’t stop”. See oli nende võidu lööklause.

Kid Rocki kuuneda albumi “The History Of Rock” andis samuti välja Atlantic Records. Album ise sisaldab 14 head lugu, nende hulgas ka suur hitt "American Bad Ass", mida kõik peaksid vähemalt korra kuulnud olema.

Ka 2001 aasta kujunes Kid Rocki jaoks väga edukaks, sest ta võitis mitmeid muusikaauhindu. Näiteks jaanuaris toimunud "American Music Awards" auhindade jagamisel sai ta parima meesartisti tiitli. Veebruaris kandideeris ta looga "American Bad Ass" Grammyle Parima Hard Rock Esituse osas. Aprillis ilmus räppgrupil Run DMC uus album "Crown Royal", millel kõlas koos Kid Rockiga tehtud lugu "The School Of Old".

2001 aasta novembris ilmus Kid Rocki seni järjestuses juba seitsmes album "Cocky", kus on väga nimekad külalisesinejad. (Sheryl Crow ja Snoop Dogg). Albumi esimesks singliks sai "Forever", milel videosse Kid Rock on tirinud oma elukaaslase Pamela Andersoni. Album ise sisaldab 14 lugu ja nendele kes seda veel kuulnud ei ole peaks mainima, et need kõik on üpris head.

2002 aasta jaanuaris ilmus juba teine singel albumilt "Cocky", milleks sai "Lonely Road Of Faith". See on üsna mõnus ja rahulik lugu, mis annab tunnistust Kid Rocki erinevate muusikastiilide katsetamisest. Juunis hakkasid muusikakanalid laskma ka Kid Rocki uut lugu "You Never Me A Motherf**ker Quite Like Me".

Atlantic Records teatas oktoobris, et Kid Rock on produtseerinud isiklikult oma uue stuudioalbumi nimega “Kid Rock“ ja see jõudis USA-s müügile juba 11.novembril 2003. Esimeseks uueks singliks oli “Feel Like Makin' Love“ ning selle mängimisega alustasid raadiojaamad juba oktoobris. Tegemist on rockiklassikasse kuuluva ansambli Bad Company loo coveriga, mille loojad on Paul Rodgers ja Mick Ralphs. Originaalis saavutas see 1975 aastal USA Billboard singlite aasta edetabelis kümnenda koha. Kid Rock muidugi on lisanud siia omalt poolt lisaks kenale hingestatud laulmisele taustaks naiste ohkeid ja kiljumisi. Plaadil on veel lood nimedega “Rock & Roll Pain Train“, “Son Of Detroit“, “Cold And Empty“ ning plaadi kaanepilt on ülal.

28.veebruaril 2006 ilmus kauaoodatud Kid Rock live-album. Räp-rokkar Kid Rock pani selle kokku erinevatest kontsertidest, mis antud aastatel 2000 ja 2004 ning albumi nimeks on "Live Trucker". Albumil astuvad üles tema kauaaegsed kaaslased Uncle Kracker ja Joe C ning uus kantritäht Gretchen Wilson, kellega koos esitatakse ilusat ballaadi "Picture".

12.mail 2006 salvesti Kid Rock kodulinna Detroit City Palace of Auburn Hills'is täispikk laulja kontsert, millest valmib dvd. Peale suvist tuuri üritab mees kontsentreeruda järgmisele stuudioalbumile, milleks on talle abiks lubanud tulla Rick Rubin, kes on aidanud juba valmis kirjutada mõned uued lood.

25.septembril 2007 tuli taas kauaoodatud seitsmes stuudioalbum nimega 'Rock 'n' Roll Jesus', mille produtseeris Rob Cavallo (varem plaadid bändile Green Day). Esimese singli "So Hot" video võeti üles Los Angeles'is 10.augustil, autoriks Jay Martin. Kid Rock suutis albumiga esimest korda tõusta Ameerika edetabeli tippu kui seda müüdi esimese nädalaga umbes 170 000 plaati. Albumi teise singli "Amen" video esilinastus 18.01.2008.

Kolmas singel "All Summer Long" oli mais 2008 ameerika maadluse ürituse WWE Backlash 2008 motoks. Video kõneles 1989 aasta armastusest ja selle meenutamisest, ilusatest tüdrukutest bikiinides kubisemas. Singel alustas võidukäiku Euroopas edetabelites juulis 2008. Lisaks nimiloole kõlasid maxi-versioonil veel lood Son Of Detriot (Explicit Live Version) ja Bawitdaba (Explicit Live Version).

Oktoobris 2008 valmis Kid Rock video loole "Roll On". Singlina tuli see Saksamaal 12.12.2008. Märtsis 2009 teatati, et lugu "So Hott" on WWE ürituse WrestleMania XXV ametlikuks looks. Rocki saadab laval tema 11-liikmeline Twisted Brown Trucker Band. Järgmiseks singliks on Rock valinud loo “Blue Jeans and a Rosary”.

Rock on hoos olnud oma Allen Roadhouse stuudios Detroidis koos oma Twisted Brown Trucker Band'iga. Lugusid salvestavad kitarrist Marlon Young, Uncle Kracker, Al Sutton ja Mike E. Clark. Rock loodab lindistamisega ühelepoole saada enne suvist tuuri bändiga Lynyrd Skynyrd ning plaat peaks tulema 2009 aasta neljandas kvartalis.

17.juulil 2009 esitles laulja kodulinnas Detroitis kontserdil oma õlut "American Badass". Uue loona kõlas kodulinnale kirjutatud "Times Like These". Õlle koduleheks on http://www.americanbadassbeer.com/

Kid Rock järgmine album "Born Free" ilmus 16.novembril 2010. Enamus plaadimaterjalist salvestati kahe nädalaga. Plaadi produtsendiks on legendaarne Rick Rubin, kes kutsus stuudiosse nn all-star bändi. Muuikuteks olid ansambli Tom Petty and the Heartbreakers klahvpillimängija Benmont Tench, Red Hot Chili Peppers trummar Chad Smith, Los Lobos kitarrist David Hidalgo ja Chavez kitarrist Matt Sweeney. Eraldi salvestused toimusid Detroit, Nashville ja Atlanta stuudites, kus osalesid Bob Seger, Sheryl Crow, Zac Brown, Trace Adkins. T.I. ning Martina McBride. Nimilugu "Born Free" jõudis raadiotesse juulis ning kuute uut lugu esitles Rock kodulinnas antud kontserdil 14.augustil 2010.

Albumilt "Born Free" tulid singlitena veel aastal 2011 "God Bless Saturday", "Collide" ja "Care".

Kid Rock aitas kirjutada Dwight Yoakam 18.septembril 2012 ilmunud albumi "3 Pears" avaloo "Take Hold of My Hand".

Kid Rock kuues album “Rebel Soul” ilmus 18.novembril 2012 ning koosneb neljateistkümnest loost. Esimene singel “Let’s Ride”, mis pühendatud ameerika sõjaväelastele, on üleval laulja soundcloud lehel. 14.detsembril 2012 avaldas laulja muusikavideo "Happy New Year".

2.veebruaril 2013 algas Kid Rock's Rebel Soul tour, mille peasponsoriks oli Harley-Davidson. Tuur kulmineerus 31.augustil 2013 Milwaukees motofirma 110 juubeli tähistamisega. Viimased esinemised andis Kid aasta 2013 lõpus Austraalias.

Kid Rock salvestas oma seitsmenda albumi Detroitis koos Texase rock-grupiga Band of Heathens. Warner Bros. Records avaldas kümne looga albumi "First Kiss" 23.veebruaril 2015. Nimiloo singli video, mille lavastas Eric Welch, tehti avalikuks 6.jaanuaril.

13.juulil 2017 tegi Kid Rock avalikuks 2 uut muusikavideot - “Po-Dunk” ja “Greatest Show on Earth”. 7.septembril avaldas Kid Rock järgmise kantriloo “Tennessee Moutain Top”.

Laulja 11-s stuudioalbum "Sweet Southern Sugar" ilmus USA-s 3.novembril ja lisaks kolmele avaldatud loole kuuleb veel 7 kantrihõngulist laulu.

Kid Rock "Greatest Show On Earth" oli teemalooks 19.novembril toimunud Ameerika maadluse show'le "WWE Survivor Series 2017".

21.septembril 2018 andis laulja välja 15-loolise kogumiku "Greatest Hits You Never Saw Coming", mis on läbilõige 20-aastasest karjäärist.

19.novembril 2021 andis Kid Rock välja singli "Don't Tell Me How To Live" koos muusikavideoga. Kaasatud oli Kanada rockbänd Monster Truck. 17.detsembril tuli Kid Rock välja uue looga “Ala-F*ckin-Bama”.

25.jaanuaril avaldas Kid Rock singli “We the People” ning lisaks veel uued lood “The Last Dance” ja “Rockin”.

21.märtsil andis Kid Rock välja uue albumi "Bad Reputation". Plaadil kõlab 18 lugu, millest varem oli avalikkus kuulnud viite.

13.septembril tuli välja Kid Rock singli "Never Quit" muusikavideo.

Faktid

Nimi: Robert James Ritchie
Artistinimi: Kid Rock
Hüüdnimi: The Ill Na Na
Sündis/koht: 17. jaanuar 1971/ Romeo, Michigan, USA
Tähtkuju: Kaljukits

Muud huvitavat