50 Cent

2.jaanuaril 2021 tuli välja uues "Starz" seriaalis "Power Book III: Raising Kanan" kõlav 50 Cent lugu "Part of the Game" koos muusikavideoga. Kaaslasteks seekord NLE Choppa & Rileyy Lanez.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.07.2003 - 11:35
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.01.2021 - 08:07
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

50 Cent on kuumim nimi hip-hop muusikas peale legendaarset meest Notorious B.I.G. Tema õige nimi on Curtis James Jackson III ning ta on sündinud Jamaical Queensis 06.juulil 1975. Ta kasvas üles ilma isata ning kaotas teismeliseeas ka oma ema ning poisi üleskasvatamisega tegelesid vanavanemad. Curtist ümbritses tänavaelu, narkots ja vägivald ent oma räpparitalendiga hakkas ta tuntust koguma Guy R. Brewer-i nimelisel New Yorgi tänaval. Tema õpetajaks ja aitajaks võib nimetada Run DMC DJ pseudonüümiga räpparit, kes võttis ta ka oma Jam Master Jay salvestuskompanii alla tööle. Ent vägivaldsusega seoses kuulub siia lõppu kindlasti ka fakt, et just Jam Master Jay tapeti sama stuudio ees 30.oktoobril 2002.

Juba 1999. aastal sai 50 Cent plaadilepingu Columbiaga ning kiirelt valmisid tervelt 36 lugu debüütalbumi "Power of a Dollar" tarbeks. See plaat sisaldas ka singlit “How to Rob”. Ometigi ei jõudnud album kunagi väljaandmisele. Seda kahel põhjusel. Esiteks oli tegemist üpris vastuolulise loominguga ning teiseks - 2000. aasta aprillis tulistati teda clausa üheksal korral koduõues ning seejärel loobus Columbia lepingust.

Hoolimata raskustest jätkas 50 Cent teed ning kiirelt hakkas koostööd tegema oma sõbra Sha Money XL nimelise artistiga. Koostöös valmis üle 30 loo ning need avaldati vaid nn. piraatmaterjalina - st neid ei müüdud avalikult, vaid mustal turul. Sama oli olnud ka eelmiste lugudega, mida 50 Cent oli tootnud - näiteks ka vastuoluline "How To Rob". Ometigi läks nüüd paremini ning debüütalbum tuli välja ka avalikult ning selleks oli "Guess Who's Back?". Seda tehti aga iseseisvalt, ilma suure plaadikontserni abita ning seda enam tasub hinnata tulemust. Edasi tuli "50 Cent Is the Future”, millel ta interpreteeris klassikalistel lugudel nagu näiteks Jay-Z või Raphael Saadiq.

50 Cent suureks läbimurdeks võib pidada liitumist Eminemiga, kes oli korduvalt varemgi väitnud, et 50 Cent on tema lemmik-räppar. Dr. Dre-ga konsulteerimise järel sõlmiski Eminem 50 Cent-iga lepingu ning 50 Cent-ist sai Eminemile kuuluva Shady/Aftermath kaubamärgi esindaja. Juba Los Angeleses oma suurema plaadi kallal töötades, leidis 50 Cent aega kokku panna ka järgmise undeground plaadi “No Mercy, No Fear“, millelt lugu “Wanksta” avaldati Eminemi filmimuusika plaadil "8 Mile".

2003. aasta veebruaris ilmus album "Get Rich or Die Tryin'". Plaat sööstis kiirelt esikohale müügiedetabeleis ning nädalaga müüdi seda üle miljon eksemplari! Plaadi superhitiks sai “In Da Club“, mis ei puudu edetabelitest üheski räppmusa austavas raadios. Plaadi parimad ja sisukamad lood on siiski “Many Men” ning teise singlina ilmunud “21 Questions”.

2003 aasta #1 räpp-albumiks mahahõisatud G-Unit debüütalbum "Beg For Mercy" ilmus juba 17.novembril. Kuna nõudlus on tohutu, tõsteti reliisi kuupäev tervelt 10 päeva varasemaks. Bändi ametlik leht on siin: http://www.g-unitsoldier.com/ Tegemist on räpitrioga kuhu kuulub selline suurnimi nagu 50 Cent, lisaks veel tema kauaaegsed sõbrad Lloyd Banks ja Tony Yayo. Plaadil on produtsendina kaasa löönud ka selle aasta MTV parimaks räpistaariks valitud Eminem ning esimene 2003 aasta lõpusingel kandis nime “Stunt 101”. 50 Cent & G Unit ühine uus singel “If I Can't“ ilmus 23.veebruaril 2004.

2004 aasta veebruaris nimetati 50 Cent Brit Awardsil parimaks läbilöönud välismaiseks artistiks. Eelmisel aastal oli ta aga suutnud olla USA-s aasta suurima läbimüügiga plaadi "Get Rich Or Die Tryin" autoriks, mille müüginumbrid olid 6,5 miljonit.

Räpparist on plaanis teha autobiograafiline film, mis meenutab Eminemi hittmuuvit 8 Mile. 50 Cent filmi nimeks saab "Locked and Loaded" ning siin on juttu tema elust kriminaalina kuni kuulsaks artistiks saamiseni. Stsenaariumi kirjutab juba Sopranodest tuntud Terence Winter ning produtsentideks on Interscope plaadifirma boss Jimmy Iovine ning Eminemi manager Paul Rosenberg, kes mängisid kaasa ka filmis 8 Mile.

Lõpuks on enam-vähem selgunud, et 50 Cent uus album ilmub 08.märtsil 2005 ja kannab nime "The Massacre" ent enne seda osales 50 Cent veel teisegi räppari Game singlil "How We Do". Tema enda esimene singel ja video on "Candy Shop", millel osaleb külalisena Olivia. Teine singel kannab nime "Disco Inferno".

Album "The Massacre" ametlik esitus läänepoolkeral toimus 03.märtsil ning plaadi esimesed singlid "Disco Inferno" ja "Candy Shop" ketravad kõigis raadiotes sealmail. Uus album on palju kvaliteetsem ja sisukam ent ehk ka samas palju kommertslikum kui 50 Cent eelmine plaat. Produtsentiteks on loomulikult Dr. Dre, Eminem ning Hi-Tek ja külalistena astuvad seekord Slim Shady isiklikult, Tony Yayo, Jaimie Foxx ja G-Unit's first lady Olivia.

03.märtsil 2005 juhtus USA singlimüügi edetabelis ajalooline sündmus, mil ühe ja sama artisti lausa kolm singlit on sisenenud Top 5-e ja selleks artistiks oli 50 Cent. Kolmest singlist loe eelmisest jutulõigust.

20. mail kuulutati E3-s välja uus videomäng - 50 Cent: Bulletproof. 2005 BET auhindadel on 50 Cent esitatud kahes valdkonnas - parima meesartisti ja parima koostöö valdkondades. Auhindade show toimub 28. juunil 2005.

Eminem ja 50 Cent kuulutasid välja suvetuuri:"Viha taltsutamine 3", mis alustab 7.juulil. Kaasa teevad Lil Jon & The East Side Boyz, G-Unit, D-12, Obie Trice jt. See on esimene tuur, mida Eminem teeb peale 12 novembrit, kui avaldati tema viimane album "Encore". Eminemiga liitub kõikidel tuuri päevadel, väljaarvatud kahel esimesel, 50 Cent, kelle uut albumit "Massacre" on müüdud seniseks juba peaaegu 3 miljonit. See on esimene tuur, kus Eminem ja 50 Cent on kokku põimutud. Tuur alustab 07.juulil Indianapolises ja lõpetab 13.augustil Detroidis.

Juuli lõpus 2005 tuli uus singel "Outta Control Remix featuring Mobb Deep" koos videoga. Selles variandis võib lugu kuulda ka "The Massacre" albumi 6.septembril 2005 ilmuval täiendatud versioonil kus lisaks kõlab veel üks uus lugu. Plaadi lisana tuleb seni ilmunud singlite videosid sisaldav osa.

9. augustil ilmus 50 Cent'il uus raamat - „From Pieces To Weight: Once Upon a Time in Southside Queens“. Ise ütleb ta et kirjutas selle raamatu, et selgitada seda maailma, kust tema tuleb ja seda keskkonda, millele paljud inimesed ei lähe rohkem lähemale, kui see mida nad telekast näevad. Ta annab teada, et on üle elanud üheksa kuuli ja ta ei ütle seda mitte selleks, et plaadi läbimüük oleks suurem, vaid seepärast, et see on tõde. Raamat räägibki siis 50 Cent'i raskest elust ja tema ellujäämisest tänaval.

Räpiringkonnad on ootusärevad, kõneainet pakub nii 50 Centi arvutimäng “Bulletproof” kui tema ühe albuminimeline ja autobiograafiline film “Get Rich or Die Trying”. Filmist ennustatakse samasugust kassahitti nagu oli Eminemi “8 Mile”. Väljas on ka filmi soundtrack, kus peal 50 Cent ise kõik tema räpparsõbrad ja jüngrid nagu Lloyd Banks, M.O.P., Olivia, Mobb Deep ja Prodigy. Albumilt ei puudu juba kuum hitt “Window Shopper” ning tulev hullutaja “”Hustler’s Ambition”. Soundtrack-album ilmus 08.novembril 2005.

03.aprillil 2006 esilinastus AOL Musicis Olivia & 50 Cent video loole "Best Friend". Samas teatati, et mees on saanud osa filmis "The Dance" ning mängib seal vangi. Staaridest esineb filmis Nicholas Cage. Veel on mees saanud osa Iraagi sõjast naasvate sõdurite elust jutustavas filmis "Home Of The Brave" ning mängib selles koos Samuel L. Jacksoniga. Mais 2006 teats 50 Cent, et asub produtseerima ise filmi "Live Bet", mis jutustab illegaalsest autokihutamise võistlusest Manhattani tänavail.

50 Cent ametlikule lehele pandi 05.aprillil 2007 välja kuulamiseks uus lugu "Straight To The Bank", produtsendiks on Ty Fife ja miksijaks legendaarne Dr. Dre! Eestis nägi räpparit esinemas 29.juulil 2007 Tallinna lauluväljakul koos grupiga G-Unit. 09.augustil 2007 avastas 50 Cent raevunult, et tema ja Robin Thicke’i koostöös valminud laul "Follow My Lead" ning selle muusikavideo, mis pidanuks avalikkuse ette jõudma alles nädalate pärast, muutusid interneti teel kättesaadavaks.

Enne albumit jõudis müügile üle maailma 03.septembril 2007 singel "Ayo Technology" koos Justin Timberlake-ga. Albumi "Curtis" andis räppar välja 10.septembril 2007. Plaadil on kokku 18 lugu ning kaasa löövad Akon, Tony Yayo, Nicole Sherzinger, Young Buck, Robin Thicke ning Mary J. Blige. Singlitena tulid siit lisaks "Amusement Park" ja juunis 2007 "I Get Money". Plaat tõusis esikohale Euroopa albumiedetabelis ning staarile andis see jõudu kontsert-tuuri jätkamiseks.

04.oktoobril 2007 avaldas 50 Cent video oma järgmisele singlile "So Serious", mis pärines "G-Unit Radio 25" mixtape'lt. Tema enda viies soolosingel viimaselt plaadilt kandis nime "I Still Will" ja siin oli kaasa löömas Akon.

Juunis 2008 tuli Interscope alt G-Unit album "T.O.S.: Terminate on Sight", mis aga osutus läbikukkunuks vähese ostuhuvi tõttu.

50 Cent järgmise plaadi "Before I Self Destruct" väljaandmine toimus 16.novembril 2009 ning plaadi kaas on inspireeritud filmist Terminator. Plaadi valmimisele aitasid kaasa Dr. Dre ja Eminem, esimese singli "Get Up" produtseeris Scott Storch. 10.septembril esitlesid USA raadiojaamad singlit "Baby By Me", kaaslaseks Ne-Yo. Detsembris esitleti viimatist singlit ja videot loost "Do You Think About Me". Albumi "Before I Self Destruct" Euroopa tuur algas 23.veebruaril 2010 Berliinist.

Juulis 2011 esitleti lugu "Outlaw" ning singlit "I'm On It". lisaks kõlas avalikkusele 19.vovembril 2011 lugu “What Up Gangsta Pt.2”.

50 Cent järgmine album "Five (Murder By Numbers)" tuli tasuta 06.juulil 2012, tema sünnipäeval. Plaadil on 10 lugu.

27.juulil 2012 esitles 50 Cent singlit “New Day”, kaaslasteks Alicia Keys ja Dr. Dre ning 2.oktoobril järgmist singlit 50 Cent feat Too $hort – "First Date".

26.novembril 2012 avaldas ta iTunes loo “My Life”, milles kaaslasteks Adam Levine ja Eminem.

22.jaanuaril 2013 avaldati muusikavideo "Major Distribution", milles lobisevad kaasa Snoop Dogg ja Young Jeezy. iTunes tuli promosingel müügile samuti 22.jaanuaril 2013.

22.märtsil 2013 avaldas 50 Cent promosingli "We Up" koos Kendrick Lamar'iga.

50 Cent järgmine album "Animal Ambition" tuli 2.juunil 2014 Capitol Recordsilt. Singlit "Hold On“ esitles ta festivalil SXSW. Igal teisipäeval kuni 20.maini avaldas mees albumilt ühe loo. 15.aprillil tuli video loole “Hustler” ning 19.mail "Twisted" featuring Mr Probz.

50 Cent lõi kaasa R&B ja soulilaulja Elle Varner albumi "4 Letter Word" singlil “Birthday”, lisaks osales ta Troy Ave singlil “Bang Bang”.

22.mail 2015 tuli müügile 50 Cent digisingel “Get Low” (featuring Jeremih, 2 Chainz & T.I.). 50 Cent lugu “Drama Never Ends” kõlab filmis “Southpaw”, mis esilinastus 24.juulil 2015.

14.augustil 2015 üllatas räppar singliga "9 Shots".

9.detsembril 2015 tuli 50 Cent välja oma 11-nda mixtape'iga “The Kanan Tape”, mille 7 lugu on tasuta allalaetavad lehelt http://www.datpiff.com/

13.mail 2016 ilmus 50 Cent singel “No Romeo No Juliet”, kus lööb kaasa Chris Brown. Muusikavideo tuli Vevosse üles 23.juunil.

31.märtsil 2017 jõudis müügile 50 Cent album "Best Of", millel kõlab läbilõige karjääri 18 tähelepanuväärseima looga.

50 Cent & Jeremih andsid 16.novembril välja loo "Still Think I'm Nothing". Muusikavideot esitleti 6.detsembril.

10.aprillil 2018 andis 50 Cent välja uue singli "Crazy", kus tema kaaslaseks on PnB Rock.

50 Cent ja Murda Beatz osalesid 10.augustil välja tulnud Don Q ja A Boogie Wit Da Hoodie singlil "Yeah Yeah".

Ed Sheerani 12.juulil 2019 ilmunud plaadil kõlas lugu "Remember The Name", mis oli esmakordne kolmiku koostööna valminud lugu, kus lõid kaasa nii Eminem kui 50 Cent.

30.jaanuaril 2020 sai 50 Cent oma tähe Hollywoodi kuulsuste alleel.

3.juulil ilmus 50 Cent eestvedamisel varalahkunud räppari Pop Smoke postuumne album "Shoot For the Stars, Aim For the Moon". 19-loolise plaadi singliks oli samas “The Woo”, kus osalesid nii 50 Cent kui Roddy Ricch.

2.jaanuaril 2021 tuli välja uues "Starz" seriaalis "Power Book III: Raising Kanan" kõlav 50 Cent lugu "Part of the Game" koos muusikavideoga. Kaaslasteks seekord NLE Choppa & Rileyy Lanez.

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://50cent.com/