Three Leg Dog

2020 aasta oktoobris avaldas Kristjan Pärkson oma soudcloudis Three Leg Dog lood "Wolf streched" ja "Red Sun streched".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 24.08.2004 - 22:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.10.2020 - 06:58
Eesti artist, Ansambel, Rock

Stonerit ja psühhedeelset rokki segav trio Three Leg Dog on Eesti muusikamaastiku üks uuemaid pärleid. Armutu ning energilise live bändina juba underground scenes endale maine teinud bänd, moodustati 2013. aastal ning bändiliikmete sõnul on nende põhilisteks mõjutajateks olnud Led Zeppelin, Black Sabbath ja Kyuss.

Kitarrist ja laulja Kristjan Pärkson on ka kollektiivi peamine laulukirjutaja. Trumme taob Aimar Sepp ning bassikitarri kohustusi kannab Joonatan Nõgisto. Kolm liiget segavad heliliselt kokku oma erinevad kogemused ja mõjutused. Tulemus on tuttav, kuid samas värske ja vastupandamatu.

2014. aastal märtsis esines bänd Tallinn Music Weekil ning 20.juulil Lätis Positivus Festivalil Palladium laval.

9.märtsil 2015 avaldati esimene singel "Set a Fire in My Head" koos muusikavideoga.

10.mail 2016 postitati Youtube’i "Wolf" kontsertvideo ning 29.septembril tuli soundcloudi uus lugu "Dog". Mõlemad pärinesid Three Leg Dog septembri lõpus ilmunud debüütalbumilt "Red Sun".

Album nimega "Red Sun" salvestati ning miksiti Eestis, kuid lõppviimistluse sai Rootsi tippstuudios Fascination Street, helirežissöör Jens Bogreni käe all. "Plaadi masterdamisel tekkis tore olukord, kus olime sunnitud ootama, sest Sepultura plaadisalvestus stuudios oli röövinud kogu helirežissööri aja," meenutas bänd.

"Intensiivne, elav ja kirglik oleksid õiged sõnad meie bändi ja uue albumi iseloomustamiseks. Oma kontsertidel üritame lugudest vormida ühtse terviku, mis viiks kuulajad justkui reisile, mis kõiki meeli ärkvel hoiab," sõnas Three Leg Dogi solist Kristjan Pärkson.

Bänd esitles 8-loolist plaati Tallinnas 7.oktoobril klubis Kelm.

2020 aasta oktoobris avaldas Kristjan Pärkson oma soudcloudis Three Leg Dog lood "Wolf streched" ja "Red Sun streched".

Faktid

Three Leg Dogis musitseerivad (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Kristjan Pärkson – kitarr ja laul - 09.08.1987
Aimar Sepp – trummid - 14.10.1982
Joonatan Nõgisto – bass - 03.04.1993

Muud huvitavat