James Arthur

28.juunil avaldas James Arthur albumi "Bitter Sweet Love" deluxe edition'i, kus lisatud boonuslood ning tuntud lugude uued versioonid. Singliks oli "Sinners".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.08.2007 - 16:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 06:56
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

2012. aastal Briti talendisaate "X-Factori" võitjana tuule tiibadesse saanud James Arthur pälvis ülemaailmse tuntuse kaveriga Shontelle’i loost "Impossible“, mis tõusis kohe UK singlitabeli kohale #1. Lugu oli 2012. aastal brittide üks ostetumaid singleid ning kogu müügitulu läks heategevuseks.

"X-Factori" konkursi ajal suutis James vaimustada nii þüriid kui ka staaridest külaliskohtunikke Rihannat, Rita Orat ja teisi. Tema mentor oli samuti "X-Factorist" tuule tiibadesse saanud þüriiliige Nicole Scherzinger. Þürii esimees Simon Cowell tunnistas, et James vääris võitu täielikult. Kohe pärast finaali ja võitu kutsus muusik Ed Sheeran Jamesi stuudiosse.

Järgnesid singlid "You're Nobody 'til Somebody Loves You", "Recovery" ja "Get Down", mis kõik leidsid koha raadiote mängukavades. Täispikk omanimeline debüütalbum nägi ilmavalgust 1.novembril 2013 ning tõusis avanädalal UK albumitabelis teisele kohale.

Samamoodi nagu tema hääl ja muusika on tema teekond eduni puudutanud tema fänne üle maailma – keeruline lapsepõlv, kodust ära jooksmine, kaitsetaolek ja võitlused iseendaga ning lakkamatu armastus muusika vastu, mis tõi hetkeks taas kokku tema vanemad, kes teda "X-Factori" ajal toetasid.

5.augustil 2014 astus Tallinnas klubis Factory üles Briti üks populaarsemaid noori muusikuid James Arthur, kes külastas Eestist esmakordselt oma esimese soolotuuri raames. Soojendusesinejaks oli Teele Viira. 20.novembril 2015 klubis Factory toimunud kontserdil esitas Briti staar oma kava akustilises võtmes.

18.septembril 2015 laulis James Artur Hollandi produtsentide tiimi MOKS debüütsinglil "Otherwise" ning 8.jaanuaril 2016 tuli ta välja soolosingliga "The Truth", mis ilmus Sony Music Entertainmenti vahendusel digitaalselt vaid USA-s..

30.septembril 2016 võitis singel "Say You Won't Let Go" esikoha UK edetabelis. James Arthuri teine täispikk album "Back From the Edge" ilmus 28.oktoobril 2016 Columbia Recordsi vahendusel ja sisaldab 13 lugu. Järgmine singel oli “Let Me Love the Lonely” koos poolatariga MaRina Ùuczenko ning see tuli välja 21.oktoobril.

25.detsembril tuli James Arthur välja albumi kõige personaalsema loo "Safe Inside" muusikavideoga.

8.mail tuli välja järgmise singli “Can I Be Him" muusikavideo.

James Arthur laulis 29.juunil 2017 ilmunud Rudimental singlil "Sun Comes Up" ning Machine Gun Kelly augustis ilmuval singlil "Go For Broke".

24.novembril 2017 ilmus James Arthur uus singel "Naked", mis on esimene järgmisel aastal tulevalt kolmandalt albumilt. Loo kaasautorid on Max Martin, Savan Kotecha ja Johan Carlsson.

James Arthur ja Juicy J osalesid 3.mail 2018 ilmunud Marshmello singlil “You Can Cry”.

James Arthur tuli 31.mail lagedale järgmiste lugudega - "You Deserve Better" ja "At My Weakest".

19.oktoobril avaldas James Arthur singli "Empty Space".

Anne-Marie & James Arthur esituses kõlab lugu "Rewrite The Stars" filmimuusikaplaadil "The Greatest Showman: Reimagined". 16.novembril avaldati lisaks loo muusikavideo.

3.detsembril tuli välja The X Factor 2018 võitja Dalton Harris debüütsingel "The Power Of Love" featuring James Arthur.

1.märtsil 2019 ilmus James Arthur & Martin Jensen singel "Nobody".

26.aprillil avaldas Columbia Records HBO seriaali "Game Of Thrones" viimase hooaja soundtracki "For The Throne", kus kõlab James Arthur esituses lugu "From the Grave".

10.mail avaldas James Arthur uue singli "Falling Like The Stars". Muusikavideot esitles ta 24.mail.

6.septembril avaldas James Arthur singli "Treehouse", kus kaaslasteks Ty Dolla Sign ja Shotty Horroh. Järgmise loo "Finally Feel Good" tegi ta avalikuks 27.septembril ning 11.oktoobril jõudis kuulajateni singel "You" koos Travis Barkeriga.

18.oktoobril 2019 tuli välja James Arthur 17-looline album "YOU".

4.septembril 2020 andsid Sigala & James Arthur välja ühise singli "Lasting Lover".

James Arthur sõlmis uue ühise plaadilepingu Columbia Records UK ja Columbia Records Saksamaaga. Tema neljanda stuudioalbumi esisingel "Medicine" ilmus 5.märtsil 2021. 11.juunil tuli James Arthur välja singliga "September". Kolmas singel "Avalanche" ilmus 13.augustil.

5.novembril tuli välja laulja neljas stuudioalbum "It'll All Make Sense In The End", millel kõlab 14 lugu 24.septembril avaldas ta singli "Emily" ning 22.oktoobril tuli singel "SOS" ja koos plaadiga "Deja Vu".

12.novembril esitles James Arthur loo "Ride" muusikavideot ning 30.novembril loo "Can I Be Him?" lüürikavideot.

3.detsembril avaldas James Arthur jõulusingli "Christmas Bells".

25.veebruaril 2022 ilmus James Arthur ja bändist You Me At Six tuntud Josh Franceschi ühine singel "Lose My Mind". Albumi "It'll All Make Sense In The End" 20e looga deluxe versioon tuli välja 11.märtsil. 18.märtsil ilmus deluxe albumilt singlina "Losing You".

3.juunil ilmus Lost Frequencies & James Arthur ühine lugu "Questions".

James Arthur andis 23.augustil 2022 kontserdi Haapsalu Piiskopilinnuses. Baltikumi tuuril toetas teda Daniel Levi oma bändiga.

26.augustil avaldas James Arthur nelja looga EP "Car's Outside".

11.novembril ilmus Afrojack ja James Arthur singel "Lose You".

2.detsembril ilmus James Arthur uus singel "Heartbeat".

13.jaanuaril 2023 ilmus Alok & James Arthur ühine lugu "Work With My Love".

24.märtsil avaldas James Arthur kaveri Christina Perri loost "A Thousand Years".

James Arthur andis välja 12.mail singli "A Year Ago".

James Arthur singel "Blindside" ilmus 4.augustil ning järgmisena "Just Us" 6.oktoobril. 24.novembril avaldas ta singli "Homecoming". 15.detsembril tuli välja James Arthur singel "Sleepwalking".

26.jaanuaril 2024 ilmus viies stuudioalbum "Bitter Sweet Love". Nimiloo singlit esitles ta 12.jaanuaril. Plaadil kõlab 13 lugu ning 3 akustilist boonust.

James Arthur & Kelly Clarkson andsid 19.aprillil välja ühise singli "From The Jump".

28.juunil avaldas James Arthur albumi "Bitter Sweet Love" deluxe edition'i, kus lisatud boonuslood ning tuntud lugude uued versioonid. Singliks oli "Sinners".

Faktid

Nimi: James Andrew Arthur
Sündis: 2.märts 1988, Middlesbrough, Suurbritannia
Vanemad: Neil Arthur, Shirley Ashworth
Õed-vennad: Sian Arthur, Jasmin Rafferty, Neve Rafferty, Neil Arthur, Charlotte Arthur
Haridus: Rye Hills School, Ings Farm Primary School, British School of Bahrain
Albumid: James Arthur, Back from the Edge

Muud huvitavat