The Blinking Lights

25.juunil 2013 tegi The Blinking Lights uues koosseisus lausa 2 kontserti, olles Green Day kontserdi avajaks ning esines peale Lauluväljakut ka kontserdi järelpeol Rock Cafes.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.06.2013 - 23:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2013 - 08:41
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Klassikalist hardrocki grungega miksiv kodumaine bänd The Blinking Lights sai avalikkusele tuntuks 2011 aasta lõpus Von Krahlis toimunud konkursi Noortebänd 2011 finaalis kui parima kitarristi preemia võitis bändi frontman Aleksander Seeman. Peale tema kuuluvad bändi veel Jan-Christopher Soovik basskitarril ja Karl Eerik Valkna trummidel.

The Blinking Lights produtsendi ja basskitarristi Jan-Christopher Sooviku isa Peeter Sooviku hinnangul läks poistel kokkuvõttes hästi ning mitteametliku info põhjal võib bändi lugeda konkursil esikolmikusse jõudnuks. “Võitsime sealt täpselt nii palju kui tahtsime ning saavutasime täpselt selle, mida ootasime,“ viitab bändi ninamees Aleksander Seeman konkursilt pagasina kaasa tulnud kontaktidele ja tunnustusele. Jani sõnul oli nende seni suurim võit see saadi esinemiskutseid - avanes võimalus kohe esineda festivalidel Rock Ramp, Bänd Cämp ja Õllesummer.

Bänditegemine oli poistel juba lapsepõlveunistus, räägib Aleksander. “Piltlikult võib öelda, et olen näinud Karli sündi ja ka Jan on ammune lapsepõlvesõber. See kõik on nagu family business,“ märgib noormees ja lisab, et bändisisene üksmeel on väga tugev.

TBL sündis samuti perekondliku sündmuse puhul. “Panime bändi kokku Jani isa pulmaks, mida peeti maagilisel kuupäeval 07.07.07. See oli koht, kust saime esimest korda väga innustavat tagasisidet, ja otsustasime edasi minna,“ räägib näitleja Sepo Seemani perekonnast põlvnev Aleksander. “Kihk muusikat teha on siiamaani sees.“ Sellest päevast alates pühendasid kolm 13-14-aastast noormeest oma energia ja ambitsioonid rockbändi loomisele ning omaloodud muusika esitamisele.

Oma muusikaliste iidolite ja inspiratsiooniallikate kohta ütlevad poisid, et kuulavad muusikat seinast seina. Nimelt peavad nad kõiksugust muusikat potentsiaalseks ideelaenuks. Põhilised eeskujud triivivad siiski rokkmuusika lipu all, näiteks Audioslave, Led Zeppelin, Queens of The Stone Age, Black Keys jt. Trio keerab hard rockile juurde grungelikku vinti ja esitab oma loomingut pöörase impulsiivsusega. Bändi liveshow on kompromissitu adrenaliinilaks kõigile, kes peavad lugu vanakooli rockmuusika parimatest energiaväljadest.

13.jaanuaril 2012 toimus Kinos Sõprus The Blinkling Lights´i kauaoodatud muusikavideo “Get It Out” esitluskontsert. Tegemist oli esimese professionaalse videoga bändi ajaloos, mille autoriks tuntud moefotograaf Indrek Arula. Tõenäoliselt pole aga plaati lähima kahe aasta jooksul bändilt oodata, kuna Sooviku sõnul peaks debüütalbum kui verstapost olema väga tugev ning ilmuma õige ajastusega. Hoolimata sellest märgib mees, et video väljatulekut võib pidada heaks pinnaseks uutele sammudele.

1.augustil 2012 avaldati järgmine singel, mõnusalt gruuviv “Fire“. Kuna bändi frontman Aleksander Seeman siirdus õpingutele USA-s, anti viimane kontsert kodumaal samuti augustis. Uute eesmärkidega laia maailma poisid ei kiirusta, kuna haridus on noormeeste silmis hetkel prioriteet number üks. “Haridus ja haritus on olulised, sest ilma nendeta ei tee ka head muusikat,“ on bänd üksmeelel, kelle liikmed Jan ja Karl on seotud muusikaõpingutega Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis.

Juunist 2013 on Eesti tulevikulootusega liitunud andekas noor kitarrist Jonas Kaarnamets. Aleksander Seeman lausus, et kuuldes pakkumisest olla Green Day soojendajaks, ei uskunud ta alguses kuuldut. "Kuna olime poistega just otsimas võimalust kuidas bändiga suveks uuesti fännide ette tulla, siis see pakkumine oli lihtsalt nii õigeaegne ja nii ülicool. Eriti teeb siinkohal rõõmu, et oleme verinoore bändina tõsistele promootoritele silma jäänud".

25.juunil 2013 tegi The Blinking Lights uues koosseisus lausa 2 kontserti, olles Green Day kontserdi avajaks ning esines peale Lauluväljakut ka kontserdi järelpeol Rock Cafes.

Faktid

Liikmed:
Aleksander Seeman (kitarr/laul)
Jan-Christopher Soovik (bass)
Karl Eerik Valkna (trummid)
Jonas Kaarnamets (kitarr)

Muud huvitavat

Seotud videod

The Blinking Lights - Get It Out
The Blinking Lights - Get It Out

Artist: The Blinking Lights

Lugu: Get It Out

Aasta: 2012

Režissöör: Indrek Arula