Tommy Cash

Tommy Cash ning Rootsi artist Salvatore Ganacci tõid 12.juulil kuulajateni ühisloo "Ass & Titties". Loos sulanduvad kokku elektroonilised ja funk elemendid ning kuulda saab vägevat Prince laadset falsetti.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.01.2014 - 15:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 12:09
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Eesti hiphopimaastikule on hiilinud vaikselt uus talent, getoräppi harrastav Cach Tomi ehk algusesTommy Cach. Tähelepanu ja kiitust teenis ta esialgu Soundcloudis oma oskusi presenteerides, võtmesõnaks unikaalne tämber ja rütmitunnetus.

Tommy Cash ehk Tomas Tammemets on sündinud 18.novembril 1991 ning kuulutab ennast ausalt ukraina, kasahstani, vene ja eesti kompotiks. "Minu lood räägivad minust ja minu elust, sellest mida ma teen ja mõtlen," rääkis Tommy. Inspiratsiooniallika on ta leidnud just tänu sellele, et on terve elu Tallinnas Kopli linnaosas supiköögi läheduses elanud. Kopli on tema sõnul ülihea koht elada, sest asub melust eemal, aga siiski on tegemist getoga. Ilmselt selle vungi annab linnaosale just vanade vrakkide ja majade olemasolu.

Tommy on lisaks võimekas b-boy ning tantsimisega tegelenud kuus aastat. Tantsimist harjutas ta iga päev. “Tantsimine tuli minu juurde täiesti iseenesest nagu muusika, mind paelus selle juures rütmide ja meloodia püüdmine ja selle väljendamine liikumisega ning nüüd teen seda sõnadega“, meenutas ta. Kõik tema ja tema etteaste juures on ebatavaline. Välimus – kleenuke, hõre vunts, pikad juuksed. Show – nonstop plastilised liigutused, ümbritsemas vulgaarsed tantsutüdrukud. Muusika – pigem elektroonika allikatel kokku valatud särts, räpp peenikese uue aja ninastiiliga.

Tommy Cashi esimene laiv toimus 7.detsembril aastal 2012 Tallinnas Narva maanteel kohvikus Peterson asetleidnud väiksel moesõul. Mõnda aega olid Soundcloudis üleval lood Oldkool, Dusk, Toxic.

Tommy lugu "Oldkool" kasutati 18.mail 2013 toimunud Erki Moeshow jaoks valminud visuaalis, mis näitas Liisa Orgna ilusaid tüdrukuid getos. Tommy Cashi sai kuulata ja vaadata 13.juulil "Patarei Kultuuritolm 2013" raames. Soundcloudi leidis tee lugu “Deep Purp“.

Mõnda aega muusikamaastikul ja Tallinna ööelus ilma teinud Tommy Cashi esimene muusikavideo “Guez Whoz Bak“ avaldati 26.septembril 2013. Tegemist oli suvise ja kergelt nilbe videoga, mis filmitud autoromulas, lavastajaks Janar Aronija.

Cash valmistab parasjagu oma esimest väljalaset. Tuleb sellest album või midagi muud, ta ei oska öelda. Aga 75% materjalist on koos. Muusika tema sõnade taha on meisterdanud produtsendid piiri tagant, kelle ta on leidnud Soundcloud’i veidramatest nurgatagustest. Tema seni tuntuima loo “Guez Whoz Bak” taustad valmistas siiski Eesti kutt Robert Niko.

6.detsembril 2013 esines ta Poola lühifilmide festivali muusikaprogrammis.

13.detsembril ilmus The Baltic Scene kaubamärgi alt vinüül “Baltic Trail Compilation”, mis sisaldab 8 parimat pala suvel Lätis Liepajas toimunud Baltikumi elektroonilise muusika kogunemiselt Baltic Trail Electronic Music Gathering. Viimase loona kõlab siin kahe leedukaga koos Justicious & ba. feat. Tommy Cash – MTWAH ehk "My Teacher Was a Hoe". Lugu on ka plaadi teine singel.

3.jaanuaril 2014 pälvis Tommy Cash R2 Aastahiti eriauhinna aasta demo eest.

16.veebruaril 2014 jagati Von Krahlis hip-hopi auhindu, kus Aasta uue tulija tiitli napsas sel korral endale Tommy Cash. Vidoe "Guez Whoz Bak" saavutas teise koha ning lugude arvestuses 7. koha.

24.märtsil 2014 esitas Tommy ETV Terevisioonis oma uut singlit "Alien Tears" ja lugu "No Afterparty Without You". 29.märtsil 2014 astus Tommy lavale Rock Cafes TMW raames.

29.septembril sai näha uut ja ägedat muusikavideot "€$Y" (Euroz, Dollaz, Yeeniz), mis sisaldab ohtralt rahapakke.

Tommy Cash albumi "€$Y" esitlus toimus 18.oktoobril Tartus Feel Good music café's.

Plaat on alates 1.novembrist 2014 vabalaadimisel ametlikul kodulehel. 6.novembril esitleti albumit Tallinnas Telliskivi loomelinnaku rohelises saalis.

Tommy Cash astub üles Soome riimiseadja Adi L. Hasla uues muusikavideos "Flipperi" koos Aito Mäkkiga. Muusikavideo avaldati VEVOs 24.jaanuaril 2015.

Räppar Tommy Cash andis sõbrapäeval, 14.veebruaril, kontserdi Von Krahlis. Kontsert kandis nime Sugasuga.

27.märtsil astus Tommy üles Tallinn Music Week raames Von Krahlis ja päev hiljem oli ta laval Sinilinnus.

20.aprillil 2015 avaldas Tommy Cash uue video "Prorapsuperstar", mille tegid Sander Joon ja Mikk Mägi.

14. ja 15.augustil kogunesid kõige teravama keelega MC'd ja muud hiphop kultuuri fännid, sõbrad ja tuttavad Elvasse ning maha peeti järjekordne tummine festival. 14.augustil oli laval ka Tommy Cash.

Tommy Cash laadis 24.augustil YouTube’i üles oma uue muusikavideo “Leave Me Alone”.

22.septembril 2015 oli Tommy Cash Tallinnas klubis Factory esinenud Enter Shikari erikülaliseks.

22.detsembril 2015 sai Tommy Cashi albumi "€$Y" materjali viimast korda kuulda Von Krahlis Squat Festil.

11.märtsil 2016 soojendas Tommy mõne looga Julia Volkova esinemist Tallinna ööklubis CatHouse.

Pikka aega Eesti muusikamaastiku eest varjul olnud Tommy Cash võttis ette kontsert-turnee Euroopas, mis sai alguse 17.juunil Riiast ning liikus edasi Austriasse, Saksamaale, Hispaaniasse ja Prantsusmaale.

3.juulil 2016 laadis Tommy soundcloudi uue loo "Winaloto" ning tegemist on tema karjääri kõige kaasakiskuvama kõrvaussi ja bassimussiga. Muusikavideo tuli Youtube'is välja 19.juulil. 6.augustil esines ta Põlvas Intsikurku festivalil.

15.septembril andis Tallinnas selle aasta viimase kontserdi Tommy Cash, et seejärel pühenduda välismaistele esinemistele, millest üks suuremaid toimub Hamburgis Reeperbahni festivalil. Tommyl on ees veel üks kontsert Eestis, mis toimub novembrikuus Tartus ning pärast seda ei näe räpparit kodumaisel laval enne kevadet.

11.oktoobril laadis Tommy Cash soundcloudi üles lood "Orange Soda" ja "Escalade".

Tommy Cash esindas Eestit Hollandis Groningeni linnas toimunud Euroopa suurimal uue pop- ja rockmuusika showcase-festivalil Eurosonic Noorderslag. Ülesastumised olid 11.01. ja 12.01.2017.

Tommy Cash võitis 26.jaanuaril Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal aasta muusikavideo auhinna looga "Winaloto".

16.märtsil 2017 tuli Youtube'is välja Tommy Cash värske muusikavideo loole "Surf". Produtseeris Tommy Cash tüdruksõber ja esindaja Anna-Lisa Himma, re˛issööriks Tommy Cash ise.

22.aprillil andis Tommy Cash täispika kontserdi Tallinnas Rock Cafe's. Kontserdil sai kuulda materjali Tommy veel ilmumata albumilt.

8.juulil toimus Õllesummer Festivali pealaval seni kõige suurem Tommy Cashi live-kontsert Eestis.

2.oktoobril 2017 tuli Tommy Cash lagedale uue looga “Rawr”, kus lisaks tema enda vokaalile kuuleb ka Jaapani-Austraalia muusikut Jojit. Muusikapala, mil pikkust vaid 1 min. 47 sek., saab kuulata Spotifys ning iTunesis.

Tommy Cash andis 14.novembril välja uue loo "Cry", mis on valminud koostöös Vene eksperimentaalmuusiku Ic3peakiga.

Tommy Cash osales 15.detsembril ilmunud Charli XCX mixtape’i loos “Delicious”. 18.detsembril tuli välja Charli XCX uus remiks loole "Out Of My Head" (feat. Mykki Blanco, Dorian Electra, Tommy Cash, Hannah Diamond, A. G. Cook).

Tommy Cash andis 23.jaanuaril välja muusikavideo loole “Pussy Money Weed”.

25.jaanuaril 2018 võitis Tommy Cash “Surf” Eesti Muusikaauhinnad galal parima video kategoorias.

Tommy Cash avaldas 30.mail muusikavideo loole "Lil Molly", mida ta esitas aasta alguses ka Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal. Värske video re˛issöörideks on Tommy Cash ja Anna-Lisa Himma, operaator on CJ Kask. Loo produtsentideks on A. G. Cook, Tommy Cash ja felicita, kes soojendas Tommy Cashi ka suvisel soolokontserdil, mis toimus 8.juunil Pirita kloostri varemetes.

21.juunil osales Tommy Cash osales maailmakuulsa Rick Owensi moeshow'l Pariisis. Tommy Cash miksis spetsiaalselt Owensi moeetenduse jaoks kokku oma laulud "Leave Me Alone" ja "Pussy Money Weed", kirjutab Dazed Digital. Lisaks sammus muusik modellide seas moelaval, kus ta kandis auklikku bee˛i särki ja alt laienevaid musti pükse.

Tommy Cash andis 30.novembril välja kauaoodatud 11-loolise debüütalbumi "¥€$", kus muuhulgas kuuleb koostööd maailmakuulsa moelooja Rick Owensi ning räppar Mac Bin Ladeniga. 22.novembril ilmus plaadilt värske singel "X-RAY", mis meenutab oma kõlapildilt varajaste 2000ndate tümakat. Muusikavideo autoriteks olid Tommy Cash & Anna-Lisa Himma.

6.detsembril avas Tommy Cash brändi Kanye East veebipoe https://kanyeeast.shop/

Cash andis oma seni suurima autorikontserdi 29.detsembril Saku Suurhallis, kus esitles oma debüütalbumit. Kaastegev oli Briti popstaar Charli XCX. Antud kontsert pani alguse 2 kuud vältavale Euroopa ja Venemaa tuurile algusega veebruaris 2019.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus Tommy Cash võitis aasta hip-hop albumi kategoorias ning parima muusikavideo kategoorias.

13.veebruaril avaldas Tommy Cash loo "Who" koos Saksa produtsentidega duoga Modeselektor. Tegu on Modeselektori peagi ilmuva albumi "Who Else" kolmanda singliga. Cash juurdleb loos suurte eksistentsiaalsete küsimuste üle. Muusikavideot esitleti 22.veebruaril 2019.

2019. aastal esitles Tommy ligi viiekümnes Euroopa linnas albumit "¥€$" ning käis Oliver Treega USA ringreisil, kus andis üle terve riigi enam kui paarkümmend kontserti.

13.detsemblil ilmus Tommy Cashi uus videosingel "Sdubid", mille lavastasid ja kirjutasid Tommy Cash ning Anna-Lisa Himma. Tommy Cash esines 27.detsembril Tallinnas, Noblessneri valukojas.

2.aprillil 2021 andis Tommy Cash välja uue loo "Zuccenberg", mis pärineb 9.aprillil ilmunud 5-looliselt lühialbumilt. Cashi uus album kannab pealkirja "Moneysutra" ning ning see sündis koostöös Diplo, $uicideboy$i, Bonesi jt. "Selle loo teeb raev ja pettumus energiast, mis on juba mõnda aega keenud. Selles loos on kuulda kõiki tühistatud tuure, kontserte ja ootamist. Edasilükkamist. Kõike seda, mida see tobe viirus varjutab. Kõik mu sõbrad, kelle klubid suleti, kelle tööd võeti. Selles loos on kõik see. See lugu esindab kogu seda kinnist energiat, kuid samal ajal tervitab tulevikku. Kiitus Diplole ja $uicideboy$ile, kellega oli hämmastav töötada. Ei jaksa enam oodata," kirjeldas Tommy Cash.

Cash teatas ka järgmisel aastal plaanitavast maailmatuurist. Turnee algab San Fransiscost 10. veebruaril 2022 ning vältab ligi kolm kuud läbi USA, Euroopa, Skandinaavia ja Venemaa. Kontserti Eestis on oodata kevadel 2022.

29.aprillil ilmus viimase EP loo "Racked" muusikavideo, mille lavastas Anna Himma. Muusikavideo on üles filmitud erinevates kohtades Baltikumis ja see viib meid tagasi keskaega.

13.juulil andsid Tommy Cash ja poola räppar Quebonafide välja ühise videosingli "Benz Dealer". Video, kus teeb kaasa rahvusvaheline raskekaalu poksimeister Mariusz Wach, režissöör on Sebastian Panczyk ning video produtseeris DOBRO.

2.septembril tulid Oliver Tree, Little Big ning Tommy Cash lagedale ühise loo "Turn It Up" muusikavideoga.

26.jaanuaril Alexela Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal kuulutati aasta muusikavideoks Tommy Cash "Racked", mille lavastas Anna Himma.

18.märtsil ilmus Tommy Cashi, Grammyga pärjatud produtsendi Imanbeki, räppar OhGeesy ning Lost Capitali ühisloominguna valminud lugu "Baby Shock".

Tommy Cash esines oma hiljutise maailmaturnee raames ühtekokku 50 kontsertpaigas üle maailma. Turnee suurejooneline finaalkontsert toimus 6.mail Saku Suurhallis. 9.juulil 2022 esines Tommy Cash Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind.

7.juulil astus Tommy Cash üles Pärnus festivalil Beach Grind. 14.juulil esineb ta Riias Lucavsalas Positivus festivalil.

19.augustil esitasid Käärijä & Tommy Cash Helsingi Olümpiastaadionil toimunud kontserdil uut laulu “It's Crazy, It's Party”. Tempokas ja tümpsurohke heliriba kutsub peol hullu panema. Videosingel ilmus ametlikult 15.septembril.

Tommy Cash ja Kanada räppar Bbno$, kes esines 2022. aasta suvel ka Tallinnas, andsid 12.jaanuaril 2024 välja ühise singli, mida saadab ka Cashi lavastatud muusikavideo. "Uue loo "Tango" peal naasesin oma koju, lapsepõlve radadele. Läksin tagasi sinna, kus kõik lihtsalt juhtub. Ja selles universumis mina ja Alex oleme kõik ning kõik on meie," kirjeldas Cash uut lugu ise.

9.mail, Euroopa päeval, esinesid Vabaduse väljakul tasuta kontserdil tuntud Eesti artistid Bedwetters, Nublu, Gameboy Tetris ja Tommy Cash.

6.juulil esines Tommy Cash Õllesummeril Coolbet pealaval.

Tommy Cash ning Rootsi artist Salvatore Ganacci tõid 12.juulil kuulajateni ühisloo "Ass & Titties". Loos sulanduvad kokku elektroonilised ja funk elemendid ning kuulda saab vägevat Prince laadset falsetti.

Faktid

FOTO: VICTOR SHEVCHENKO

Muud huvitavat

Seotud videod

Tommy Cash & Bbno$ - Tango
Tommy Cash & Bbno$ - Tango

Artist: Tommy Cash & Bbno$

Lugu: Tango

Aasta: 2024

Tommy Cash - Racked
Tommy Cash - Racked

Artist: Tommy Cash

Lugu: Racked

Album: Moneysutra

Aasta: 2021

Tommy Cash - Sdubid
Tommy Cash - Sdubid

Artist: Tommy Cash

Lugu: Sdubid

Aasta: 2019

Tommy Cash - X-RAY
Tommy Cash - X-RAY

Artist: Tommy Cash

Lugu: X-RAY

Album: Y€$

Aasta: 2018

Režissöör: Tommy Cash & Anna-Lisa Himma

Tommy Cash - Pussy Money Weed
Tommy Cash - Pussy Money Weed

Artist: Tommy Cash

Lugu: Pussy Money Weed

Aasta: 2018

Režissöör: Tommy Cash

Tommy Cash - Little Molly
Tommy Cash - Little Molly

Artist: Tommy Cash

Lugu: Little Molly

Aasta: 2018

Režissöör: Tommy Cash & Anna-Lisa Himma

Tommy Cash - Surf
Tommy Cash - Surf

Artist: Tommy Cash

Lugu: Surf

Aasta: 2017

Režissöör: Tommy Cash

Tommy Cash - Winaloto
Tommy Cash - Winaloto

Artist: Tommy Cash

Lugu: Winaloto

Aasta: 2016

Režissöör: Tommy Cash

Tommy Cash - Prorapsuperstar
Tommy Cash - Prorapsuperstar

Artist: Tommy Cash

Lugu: Prorapsuperstar

Aasta: 2015

Režissöör: ☯ŦÆЯÜ汰ムo☺

Tommy Cash - Leave Me Alone
Tommy Cash - Leave Me Alone

Artist: Tommy Cash

Lugu: Leave Me Alone

Aasta: 2015

Režissöör: Tommy Cash

Tommy Cash  - Euroz, Dollaz, Yeeniz
Tommy Cash - Euroz, Dollaz, Yeeniz

Artist: Tommy Cash

Lugu: Euroz, Dollaz, Yeeniz

Aasta: 2014

Režissöör: Janar Aronija

Tommy Cash - Guez Whoz Bak
Tommy Cash - Guez Whoz Bak

Artist: Tommy Cash

Lugu: Guez Whoz Bak

Aasta: 2013

Režissöör: Janar Aronija