Loreen

Loreen oli külalisesinejaks Malmös 11.mail Eurovisiooni suures finaalis. 10.mail tuli välja tema uus singel "Forever".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.02.2015 - 10:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.05.2024 - 01:50
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Kogu maalimas hästi tuntud Maroko juurtega Rootsi lauljatar ja produtsent Lorine Zineb Nora Talhaoui ehk lavanimega Loreen, tekitas 2012. aastal Aserbaidžaani pealinnas Bakuus toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel eufooriat oma lauluga “Euphoria“.

Olles huvitatud muusikuks saamisest, osales ta telekonkursis Idol 2004 ning saavutas 4. koha. Järgneva aasta jooksul avaldati tema esimene singel “The Snake“. Lugu valmis koostöös bändiga Rob'n'Roz. 2011. aastal andis ta välja singlid “Sober“ ja “My Heart Is Refusing Me“, millest viimane püsis Rootsi laulude edetabelites 19 nädalat, 2012. aasta veebruaris aga valiti aasta lauluks. Rootsi populaarsel laulufestivalil Melodifestivalen 2012, mis toimus Stockholmi kuulsas Globeni hallis, kogus Loreen lauluga “Euphoria“ rekordarvu hääli nii vaatajatelt (670 551!) kui ka hindamiskomisjonilt (114).

Suurbritannia edetabelite valimistel startis Loreen “Euphoriaga“ kolmandalt kohalt. See on alles teine kord ajaloos, mil mitte Briti muusik niisuguse saavutusega hakkama on saanud. Juba esimesel nädalal müüdi Suurbritannias 62 148 singli „Euphoria“ koopiat. Loreen on MTV Europe Music Awards, World Music Awards, Grammy ning muude prestiižsete auhindade ja nominatsioonide laureaat. Suurt edu saavutas ka 24.oktoobril 2012 ilmunud Loreeni debüütalbum “Heal“, mis Rootsis juba teisel nädalal neljakümnetuhandese müügitiraažiga plaatinaalbumiks sai. Edetabelite tippu aga tõusis Loreeni laul “Crying Out Your Name“.

4.märtsil 2013 tuli koos trummariga Kleerup singel “Requiem Solution”. Hiljem esitas ta koos Icona Popi, Rihanna ja Robyniga ning koostöös produtsent Patrik Bergeri ja laulukirjutaja Ester Deaniga laulu “We Got the Power“. See oli singliks 31.mail 2013 ilmunud albumile “Heal (Edition 2013)”. Loreeni hinnatakse paljudes maailma riikides, ta osaleb erinevates projektides, lavaetendustel, kontsertidel ja festivalidel.

2014. aastal esitles Loreen oma lavasõud “En Euforisk Jul“, mis sai üheks kõige tasuvamaks Rootsi lauljate poolt loodud tuuriks sellel aastal. Mullu sai Loreen kolm Rockbjörneni ja viis World Music Awardsi nominatsiooni, osales Eurasian Music Awardsil Almatõ keskstaadionil Kasahstanis, sai New Yorgis World's Children's Prize auhinna laste õiguste eest võitlemise eest, võttis sõna saami kultuuri kaitseks, kohtus Valgevenes, festivali Slavianski Bazaar käigus, kuulsa poliitvangi Ales Bialiatskiga ning andis kontserte Šveitsis ja Soomes.

Loreen teeb koostööd Kanada lauljanna Kieszaga, Luxembourgis toimunud üritusel Eurovision Gala Night teatas ta aga, et varsti näeb Warner Musicult päevavalgust tema uus album pealkirjaga “Paperlights“. 5.märtsil 2015 tuli Põhjamaades läbi Spotify müügile singel "Paperlight (Higher)".

7.märtsil 2015 esitas Loreen Melodifestivalenil oma uue singli “Paper Light (Higher)” remiksi koos Ukraina synthpop dance trioga Kazaky. Singel ilmus digitaalselt 9.märtsil. Muusikavideo avaldati Rootsis 7.mail.

14.augustil 2015 üllatas Loreen uue singliga “I’m In It with Love“, mille kaasautoriteks on Kiesa Ellestad, Simen M Eriksrud ja Espen Berg. Loo muusikavideot esitleti 5.oktoobril.

18.detsembril 2015 tuli Loreenilt rootsikeelne singel “Under ytan”.

25.veebruaril 2017 esitas Loreen esmakordselt laval uut singlit “Statements”, mis osales "Melodifestivalen" konkursil. Loo autorid on Anton Hård af Segerstad, Joy Deb, Linnea Deb & Lorine Talhaoui.

13.juulil 2017 ilmus Loreenilt singel "Body" ning 11.augustil esitles ta lugu "Jungle" (featuring Elliphant). 25.augustil tuli välja minialbum "Nude", kus lisaks eelmistele kõlab lugu "Ocean Away".

29.septembril 2017 ilmus Loreenilt singel "'71Charger" ning muusikavideot esitles ta 9.oktoobril. Järgmine singel "I Hate The Way I Love You" avaldati 26.oktoobril ja selle video 2.novembril.

Loreeni uus album "Ride" tuli välja 24.novembril 2017 ning sisaldab 10 lugu. Loo "Ride" muusikavidet esitles ta 12.detsembril.

2.oktoobril 2019 esitles Loree loo "Walk with Me" videot, mille lavastas Anders Grahn.

26.märtsil 2021 avaldas Loreen singli "Sötvattentårar".

13.mail 2022 ilmus Loreenilt singel "Neon Lights" autofirma Lexus NX kampaanias.

Loreen on ka kirglik aktivist ja püüab muuta maailma kõigile paremaks kohaks. Ta on toetanud erinevaid haridusele ja inimõigustele pühendunud heategevusorganisatsioone, sealhulgas on ta jätkuvalt seotud Rootsi välisabimissiooniga Afganistanis.

30.novembril 2022 teatas Loreen, et osaleb neljas kord Melodifestivalenil, seekord looga "Tattoo". 25.veebruaril võitis ta edasipääsuvooru ning võistles 11.märtsil 2023 finaalis, kus võitis.

Loreen esindas looga "Tattoo" 13.mail Rootsit 67. Eurovisioonil Liverpoolis finaalis ning võitis esimese koha.

Loreen avaldas 13.okttobrill uue singli "Is It Love". Moncef Henaien lavastatud muusikavideot esitleti 26.oktoobril.

Loreen andis live-kontserdi Tallinnas, Noblessneri Valukojas 29.novembril 2023. Esitusele tulid nii tema ikoonilised hitid kui ka Eurovisiooni võitnud lood.

Loreen oli külalisesinejaks Malmös 11.mail Eurovisiooni suures finaalis. 10.mail tuli välja tema uus singel "Forever".

Faktid

Artistinimi: Loreen
Pärisnimi: Lorine Zineb Nora Talhaoui
Sündinud: 16.oktoobril 1983 Stockholmis

Muud huvitavat