Sia

3.mail ilmus Sia 15. looga album "Reasonable Woman". Plaadil olid külalisvokalistideks Kylie, Chaka Khan, Paris Hilton, Tierra Whack, Labrinth, Kaliii ja Jimmy Jolliff. Album loodi lugematu hulga uskumatute kaastöötajatega – produtsentide ja kaaskirjutajatega, kelle hulgas Jesse Shatkin, Greg Kurstin, benny blanco, Jim-E Stack, Rosalia, bülow, Mark "Spike" Stent ja paljud teised.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.12.2015 - 13:54
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.05.2024 - 08:02
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Sia on Austraalia laulja ning helilooja, kes on sündinud 1975 aastal Adelaides. Ta alustas karjääri 1990-ndate keskel lauljana Adelaide acid jazz bändis Crisp ning kui ansambel 1997 aastal lagunes, avaldas Flavoured Records tema sooloalbumi "OnlySee". Järgnevalt suundus Sia Londonisse ning esitas vokaale Briti duo Zero 7 kolmel plaadil ning tuuritas nendega koos.

Aastal 2000 jõudis tema laul "Taken for Granted" Suurbritannia singlite edetabelis esikümnesse ning 2001 aastal ilmus teine album "Healing Is Difficult", mis mängib retro jazzi ja souli piirimail. Kolmas album "Colour the Small One" tuli välja aastal 2004 ning siit ilmus neli singlit - "Don't Bring Me Down", "Breathe Me", "Where I Belong" ja "Numb". Kuna plaat ei läinud mainstream kuulajatele peale, otsustas Sia järgmisel aastal kolida New Yorki. Lugu "Breathe Me" kõlas Ameerikas televisiooni HBO seriaalis "Six Feet Under" ning tõi talle tuntuse.

2007 aastal avaldas Sia kontsertplaadi "Lady Croissant", kus kõlas 8 lugu aprillis 2006 antud esinemisest New Yorki Bowery Ballroom’is ning stuudiolugu "Sunday". 8.jaanuaril 2008 ilmunud neljas ja tantsulisem stuudioalbum "Some People Have Real Problems" jõudis edetabelis Billboard 200 26. kohale. Singlid olid siit "Day Too Soon", "The Girl You Lost to Cocaine" ja "Soon We'll Be Found", mis ruulisid nii USA, Hollandi kui Hispaania tantsuedetabelites. Veebruaris 2009 ilmus singlina Bart Hendrix Deep Dope remiks loost "Buttons".

2009 aasta mais avaldas Sia DVD "TV Is My Parent", millel sai näha New Yorkis Hiro Ballroom’is antud kontserti, nelja muusikavideot ja lavatagust melu. 2009. aasta ARIA muusikaauhindade jagamisel võitis ta kategoorias Best Music DVD (parim muusika DVD). 2010. aasta ARIA muusikaauhindade jagamisel võitis ta auhinna kategooriates Best Independent Release (parim enda väljaantud album) ja Best Pop Release (parim popalbum) ning Best Video (parim video) "Clap Your Hands" eest. Need auhinnad tõi talle juunis 2010 avaldatud album "We Are Born", millega lauljatar tuuritas nii Põhja-Ameerikas kui Euroopas. Märtsis 2012 avaldas ta Austraalias albumi "Best Of...".

Peale kuulsuseks saamist sai Sia tuntuks kui artist, kes on avalikult TV-s esinenud vaid paaril korral ning isegi siis ei näita ta oma nägu. Laval seisab ta paigal ning paukaga kaetud näo ja suure kübaraga, et kritiseerida nii naisartistidest beibesid, kes müüvad oma muusikat kaunite nägude ja kehadega.

Heliloojana on Furler koostööd teinud paljude artistidega nagu Christina Aguilera, Eminem, David Guetta, Flo Rida, Afrojack, Jennifer Lopez, Shakira, Lea Michele, Rihanna, Beyoncé, Kylie Minogue, Leona Lewis, Hilltop Hoods, Katy Perry, Kesha, Rita Ora, Britney Spears, Jessie J, Oh Land, Angel Haze, Celine Dion, Maroon 5 jt..

Koos David Guettaga loodud ja esitatud laul "Titanium" jõudis USA singlite edetabelis 2011 aastal seitsmendale kohale. Guettaga koos esines Sia ka laulus "She Wolf (Falling to Pieces)". Koos räppar Flo Rida-ga esitas Furler laulu "Wild Ones". Kõik kolm laulu saavutasid rahvusvahelist edu. 2013 aasta oktoobris ilmus lõpuks Sia enda singel "Elastic Heart" (partneriteks The Weeknd ja Diplo) ning see kõlas Ameerika filmis "The Hunger Games: Catching Fire".

Märtsis 2014 osutus edukaks tema singel "Chandelier", mis saavutas USA singlite edetabelis kaheksanda koha ning mida peetakse Sia seni kõige kõrgemalt hinnatud soololauluks. See oli esimene singel 2014 juulis ilmunud kuuendalt stuudioalbumilt "1000 Forms of Fear". Plaat oli #1 nii USA-s, Austraalias kui kümnes Euroopa riigis. Järgmised singlid olid "Eye of the Needle", "Big Girls Cry" ja "Elastic Heart" Sia sooloesituses.

2014 aastal lõid ja uuendasid Sia ja Greg Kurstin lugusid Broadway muusikalist "Annie" vändatud filmile, mille lavastas Will Gluck. 12.mail 2015 anti singlina välja Sia kaverdatud The Mamas & the Papas lugu "California Dreamin'", mis pärines muuvist "San Andreas". Koos digitaalse deluxe variandiga albumist "1000 Forms of Fear" avaldas ta samal kuul mobiilimängu "Bob Job".

25.09.2015 tuli välja singel “Alive” koos muusikavideoga. 3.novembril 2015 jõudis VEVOsse uue loo "Bird Set Free" video ning kolmanda loona avaldati 27.novembril "One Million Bullets" ja neljandana 17.detsembril “Cheap Thrills”. 7.jaanuaril 2016 tuli Sia välja digilooga “Reaper“, mille produtsendiks Kanye West.

Sia esitatud lugu “Angel by the Wings” kõlab 13-aastasest Mongoolia tüdrukust kõnelevas dokumentaalfilmis "The Eagle Huntress", mille lavastas Otto Bell. Esilinastus oli 24.jaanuaril Sundance Film Festivalil.

Maailma ühe säravama popmuusika tähe seitsmes stuudioplaat "This Is Acting" ilmus 29.jaanuaril 2016 ning siin kõlab 14 lugu.

Sia Furler, Mikkel Storleer Eriksen ja Tor Erik Hermansen kirjutasid Shakira esitatava uue singli “Try Everything”, mis kõlab 4.märtsil 2016 esilinastunud Walt Disnes Animation Studio filmis "Zootopia". 21.märtsil tuli Sia välja “Cheap Thrills” muusikavideoga. Sia asus peale seitse aastat kestnud vaheaega taas kontserte andma

Sia lugu “Waving Goodbye“ oli peateemaks õudusfilmile "The Neon Demon", mis esilinastus 24.juunil. Lisaks kirjutas ta loo “Sledgehammer”, mis kõlab Rihanna esituses 22.juulil esilinastunud ulmefilmis "Star Trek Beyond".

Sia oli peaesinejaks Helsinkis 14.augustil 2016 Flow Festival.

6.septembril tuli Vevos üles Sia “The Greatest” (featuring Kendrick Lamar) muusikavideo. Sia enda ja Daniel Askilli käe all valminud videos teeb taas kaasa Maddie Ziegler. Lugu ja lisaks veel 5 uut kõlavad 21.oktoobril ilmunud plaadi "This Is Acting" deluxe versioonil.

18.novembril tuli Sia välja Greg Kurstin produtseeritud looga “Never Give Up”, mis on peateemaks filmile "Lion". Koos Kurstiniga kirjutatud Sia lugu “Angel by the Wings” kõlab dokumentaalis “The Eagle Huntress“ ning tuli digisinglina 2.detsembril.

6.jaanuaril 2017 ilmus albumilt "This Is Acting" singel “Move Your Body” uuesti miksituna.

Sia lugu “Helium” kõlas 09.02.2017 esilinastunud filmis "Fifty Shades Darker".

P!nk ja Sia osalevad norrakate duo Stargate 10.märtsil 2017 ilmunud singlil "Waterfall".

Sia discolugu “Toy Box” kõlas 07.04.2017 esilinastunud Netfix seriaalis "The Get Down -- Part II".

2.juunil 2017 jõudis müügile Ameerika superhero filmi “Wonder Woman“ soundtrack, mille peateemaks on Sia uus singel “To Be Human” (featuring Labrinth).

9.juunil avaldas Sia heategeva singli, mille tulu läheb HIV kampaaniaks. Sia “Free Me” videos mängivad Zoe Saldana ja Julianne Moore.

Augustis 2017 teatas Sia uuest plaadilepingust Atlantic Recordsiga ning jõululugudega albumis tulekust. 7.septembril tuli välja singel "Dusk Till Down" koos Zayn Malik'iga.

19.septembril tuli välja loo "Rainbow" muusikavideo. Lugu pärineb multifilmist "My Little Pony: The Movie".

17.novembril 2017 tuli Sia'lt jõulualbum "Everyday Is Christmas". 10-loolise plaadi singliteks olid 30.oktoobril ilmunud "Santa's Coming For Us" ja 9.novembril avaldatud "Snowman". 22.novembril tuli välja "Santa's Coming For Us" muusikavideo.

8.veebruaril ilmunud "Fifty Shades Freed" soundtrackil kõlas Sia lugu "Deer in Headlights". 9.märtsil ilmunud "Wrinkle In Time" soundtrackil kõlab Sia lugu "Magic".

22.märtsil avaldasid David Guetta ja Sia ühise singli "Flames". Lior Molcho lavastatud muusikavideot esitleti 5.aprillil, selles mängivad Danny Trejo, Lauren Mary Kim, Courtney Chen, Erin Wu.

Sia lõi kampa produtsentidega Diplo ja Labrinth ning 3.mail esitleti ühist lugu "Genius" artistinimega LSD, mis ilmus Simon Cowelli firmalt Syco. 10.mail järgnes singel "Audio". Kolmas singel "Thunderclouds" tuli välja 10.augustil.

13.septembril tuli Netflix show tarvis välja Sia ja Dolly Parton duett "Here I Am". 21.septembril avaldas Amazon.com Sia uue loo "Step by Step" ning 12.oktoobril avaldas Sia loo "I'm Still Here".

1.novembril andis Sia eelmise aasta jõulualbumi "Everyday Is Christmas" kolme lisalooga deluxe versiooni.

Sia, Diplo ja Labrinth, artistinimega LSD, andsid 1.novembril välja loo "Mountains".

Sia, Diplo ja Labrinth ehk LSD kümne looga debüütalbum ilmus 12.aprillil 2019.

30.juunil avaldasid Sia & Hans Zimmer ilusa loo "Out There", mis valmis David Attenborough seriaalile "This is Seven Worlds".

9.oktoobril tuli taas singel "Rainbow" koos multikavideoga, mis pärit filmist "My Little Pony: The Movie".

10.jaanuaril 2020 avaldas Sia singlina loo "Original" filmi "Dolittle" soundtrackilt.

2.mail ilmus Sia singel "Saved My Life" ning 20.mail järgnes "Together", mis pärit Sia filmist "Music". Filmi stsenaarium põhineb Sia kirjutatud lühijutul ja räägib naisest, kes peab hakkama oma poolõe eest hoolt kandma. Filmis mängis peaosa näitleja Kate Hudson, kes tegi kaasa ka loo "Together" muusikavideos.

David Guetta & Sia ühinesid taas ning andsid 11.septemmbril välja koostööna sündinud loo "Let's Love". 24.septembril andis Sia oma filmist "Music" välja järgmise singli "Courage To Change". 16.oktoobril tuli välja Ozuna, Doja Cat & Sia ühise loo "Del Mar" muusikavideo.

19.novembril ilmus Sia uus singel "Hey Boy". Selle uuendatud versioonis, mis tuli koos muusikavideoga välja 14.jaanuaril, osales Burna Boy.

Sia ja David Guetta andsid koos muusikavideoga 4.veebruaril välja singli "Floating Through Space".

Filmi "Music" 14-looline soundtrack avaldati 12.veebruaril 2021.

26.märtsil ilmus Major Lazer singel "Titans" (feat. Sia & Labrinth). Muusikavideot esitleti 1.aprillil.

2.aprillil avaldasid Eddie Benjamin ja Sia ühise singli "Diamond Eyes".

6.augustil tuli välja Sia singli “1+1” Banx & Ranx remiks, kaasatud olid veel Sofia Reyes ja Yandel.

22.oktoobril tuli välja Sean Paul ja Sia ühine uus lugu "Dynamite".

5.novembril taasavaldas Sia jõulualbumi "Everyday Is Christmas" (Snowman Deluxe Edition) uute lugudega "Pin Drop" ja "Santa Visits Everyone". 29.oktoobril tuli siit singel "Snowman (Slowed Down & Snowed In Remix)".

28.aprillil 2022 tuli Sia välja oma tõlgendusega Neneh Cherry 1989.a. laulust "Manchild".

Sia osales 10.märtsil 2023 ilmunud Miley Cyrus albumil loos "Muddy Feet".

13.septembril avaldas Sia uue loo "Gimme Love", mis on Sia jaoks vormi naasmine, ühendades kõik helilised elemendid – jõuliselt tõusev hümnilik refrään; tulevikku vaatavad süntesaatorihelid; 2023. aasta parim meloodia - mis on teinud temast planeedi ühe suurima popstaari. Lugu saab kõlama uuel albumil "Reasonable Woman", mis ilmub Atlantic Recordsi kaudu 2024. aasta kevadel.

7.veebruaril 2024 ilmus Kylie Minogue & Sia ühissingel "Dance Alone". 5.aprillil tuli välja Sia ja Labrinth singel "Incredible". 12.aprillil andis Sia välja singli "I Forgive You". 19.aprillil ilmus Sia & Paris Hilton singel "Fame Won't Love You".

3.mail ilmus Sia 15. looga album "Reasonable Woman". Plaadil olid külalisvokalistideks Kylie, Chaka Khan, Paris Hilton, Tierra Whack, Labrinth, Kaliii ja Jimmy Jolliff. Album loodi lugematu hulga uskumatute kaastöötajatega – produtsentide ja kaaskirjutajatega, kelle hulgas Jesse Shatkin, Greg Kurstin, benny blanco, Jim-E Stack, Rosalia, bülow, Mark "Spike" Stent ja paljud teised.

Faktid

Sünninimi: Sia Kate Isobelle Furler
Sünniaeg/koht: 18.12.1975 Adelaide
Pikkus: 163 cm
Juuksed: blondid
Silmad: hallikad

Muud huvitavat