Mariah Carey

14.juunil avaldas Mariah Carey albumi "Rainbow" 25. aastapäevaks 28-loolise expanded edition'i.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.06.2002 - 10:29
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2024 - 06:47
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Mariah' vanemad, Alfred (venezueellane) ja Patricia Carey (iirlanna), läksid lahku kui ta oli kolme aastane ning Mariah jäi elama ema juurde, kes oli ooperilauljanna. Sellest ajast mäletabki Mariah end esimest korda laulmas oma venna raadiosaadetes ning kooli ajal laulis ta samuti oma venna bändis. Kuna nende pere ei olnud just heal majanduslikul järjel, tuli Mariah’l töötada hiljem New Yorgis üsna juhuslikes tööotsades kuni ta võitis lõpuks konkurssiga endale koha popstaari Brenda K. Starr’i taustalauljaks.

Mariah unistas kogu aeg saada iseseisvat plaadilepingut ning lõpuks see ka õnnestus ning tema esimeseks produtsendiks sai Tommy Mottola CBS Recordsist, kellega ta ka abiellus. Kuna abikaasa oli temast aga 20 aastat vanem ei püsinud see suhe kaua koos. Alates 1997 aastast kuni tänaseni on Mariah elanud iseseisva naisena ning suutnud tõusta üheks ameerika nõutavaimaks lauljannaks, keda on pärjatud paljude muusikaauhindadega.

Lauljanna esimene unustamatu sooloalbum ilmus 1990 aastal ning seda müüdi 12 miljonit eksemplari. Number üks singleid tuli neli: "Vision of Love," "Love Takes Time," "Someday" ja "I Don't Wanna Cry." Veebruaris võitis lauljatar kaks Grammy auhinda: parim uus artist ning parim popvokaal looga „Vision Of Love“. 1992 aastal ilmunud album andis talle viienda number ühe singliga “Emotions” ning1993 aasta tõi temalt ühe parima albumi “Music Box”, mida müüdi üksi 24 miljonit ning siit tõusid juba sellised hitid nagu "Dreamlover" ja "Hero" ning "Without You."

Mariah tõelised staariteod algasid aga 1995 aastal albumi “Daydream” ilmudes, mis sisaldas täiesti erinäolisi hitte, millest siiani pakub kõneainet ka videomaailmas Wu-Tang Clani räppariga Ol’ Dirty Bastard koos esitatud “Fantacy” ning USA juhtivamaiks ansambliks tõusnud Boyz II Men’ga koos esitatud fantastiline singel “One Sweet Day”. Koostööd paljude erinevate lauljatega jätkas Mariah ka 1997 aasta albumil “Butterfly”, mille avasingel “Honey” viis lauljatari popmuusika ajaloos kõige edukaimaks naislauljaks üldse.

Mariah eelviimane album “Rainbow” jagab hitte veel tänaseni, alustades koos räppar Masega esitatud võimsaimast singlist “Heartbreaker” kuni viimaste edetabeli hittideni “Thank God I Found You”, “Against All Odds” ning “Can’t Take That Away”. Tänaseks on lauljatar müünud 150 miljonit plaati ning tema lugudest on valminud kokku 47 erinevat videot. Fantastika. Aga see pole veel kõik – viimati proovis Mariah välja tulla täispika muusikast tulvil filmiga “Glitter”, mille direktoriks on tuntud näitleja Vondie Curtis-Hall. Meie lehe muusikalisest aspektist lähtudes pakkus rohkem huvi aga 20.augustil 2001 ilmunud samanimeline filmimuusikaplaat, millel lõid kaasa räpparid Da Brat ja Ludacris ning laulja Eric Benét. Kõik plaadil olevad lood produtseeris legendaarne r&b tiim Jimmy Jam & Terry Lewis ja enamuse lugudest kirjutas Mariah ise.

Esimese singlina tuli plaadilt 16.juulil välja peomeeleolust pulbitsev “Loverboy”. Üsna vallatu ja funky lugu läks kõigile suvises melus hästi peale ning puudu ei olnud siin ka räppimisest ja ägedast kitarrisoundist. Loomulikult aitasid singlit mitmekesistada kuulsamad DJ’d oma remixidega ning siinkohal mainiksin neist kahte - David Morales ja MJ Cole. Septembris järgnes singlina „Never Too Far“. Sama aasta lõpus anti välja maiuspalana fännidele Mariah uus kogumikalbum. Aastal 2002 on lauljatar olnud ametis uue filmi „Wisegirls“ tegemisega ning mängib kaasa veel teiseski lavateoses „Sweet Science“.

Mariah tegeleb momendil oma järgmise LP ettevalmistamisega ning see on tal esimene uues plaadikompaniis Def Jam. Albumi ilmumisajaks on kuulutatud 02.detsember 2002. Loomulikult saab plaat olema tugevalt hip-hopilik ning siin on tegev Mariah jaoks uus produtsent nimega 7 Aurelius, kes on aidanud kuulsusele Ja Rule ning Ashanti ent paljud lood on siiski ka Mariah enda kirjutatud ja seepärast ei ole uus plaat mitte väga võõras. Plaat lindistati mitmes eksootilises paigas nagu Capri Itaalias ja Nassau Bahamal. Esimene single on lubatud välja anda juba septembri lõpus.

"Charmbracelet" viib meid taas tagasi just sellise Mariah juurde keda oleme harjunud kuulma ja nägema. Plaat on kena ja tempokas ning siin kuuleme selliseid klubihitte kui “Irresistible“ või siis koos hip-hop staariga Cam’ron kahasse esitatud "Boy (I Need You)". Huvi pakuvad kindlasti veel lood “My Saving Grace“, mis on emotsionaalne miks nii gospelist r&b-st kui popist ning Def Leppardi repertuaarist ülessoojendatud hitt "Bringin' On The Heartbreak". Muidugi ei puudu ilusad ballaadid nagu jõuline mitmekesine esimene singel "Through The Rain"ja samalladne "Yours".

02.juunil alustasid hästivarustatud raadiojaamad Mariah järgmise singli "Bringing On The Heartbreak" mängimist ning laiali saadeti promosinglid. Loo video esmaesitlus on VH1 telekanalil 14.juulil ning see on iseenesest cover Def Leppard'i samanimelisest loost 1981 aasta plaadilt “High 'N' Dry”. Lauljanna ise viibib kontsertidega Jaapanis ning alustab USA turneed 26.juulil Las Vegasest ning tuur vältab kaks kuud.

22.novembril 2004 anti välja dvd "Mariah Carey at Madison Square Garden", mis oli Mariah Carey karjääri pöördepunkt, tõestades teda kui fantastilist live-esinejat. Mariah esitab siin laule, mis tegid temast rahvusvajelise supertähe ja 90
aastate müüduima naisartisti, muuhulgas Fantasy, Dreamlover, Without You, Vision Of Love, I'll Be There ja Hero.

Mariah Carey töötas 2004 aastal järgmise plaadi kallal ning seekord on kuumadeks produtsentideks Jermaine Dupri ja Neptunes. Esimese mitteametliku singlina jõudis novembri lõpus raadiotesse "Say Something" (osa saavad veel Snoop Dogg ja Pharrell Williams). Mariah Carey kümnes stuudioalbum anti välja 04.aprillil 2005 Def Jam (Universal) alt ning kõigi 14 loo kaasautoriks on andekas naislaulja ise. Ümbritsetuna muusikalistest talentidest ja produtsentidest pakub plaat mitmekesise naudingu nii r&b kui hip-hop valdkondadest. Esiteks on siin Neptunes tiim, kes on tootnud kaks omanäolist lugu nagu "To the Floor" (featuring Nelly) ja "Say Somethin'" (featuring Snoop Dogg). Külalistest esinevad albumil veel Twista loos "One and Only" ja loonulikult Jermaine Dupri, kellega koos on Mariah kirjutanud lausa neli lugu. Esiteks muidugi esimene albumi singel "It's Like That", milles osaleb ka Fatman Scoop ja siis veel "Get Your Number," "Shake it Off," ning "We Belong Together". USA-s ilmus singel "It's Like That" 24.jaanuaril ja selle video valis lauljatar juhtima Jermaine Dupri ja see on olemuselt Vegase kasiino story. Valminud on juba ka teine video loole "We Belong Together", milles Mariah kannab oma pulmakleiti aastast 1993.

Mariah viimane album on taastamas lõpuks lauljatari endist kuulsust ja sära, müües esimese nädalaga end 404 tuhande plaadiga USA #1 plaadiks.

Mariah on alustanud 2004 aasta suvest lasteraamatu sarja kirjutamist ning need põhinevad tema enda mälestustel. Sarja nimeks on "Automatic Princess".

26.mail 2005 tõusis Mariah singel "We Belong Together" USA singliedetabeli #1-eks, olles lauljatarile ajaloos juba 16-s #1 singel oma kodumaal ja singli edu oli meeletu - neliteist nädalat #1. Seni on edukaim olnud vaid "One Sweet Day" koos grupiga Boyz II Men, mis oli #1 lausa 16 nädalat.

28.juulil esitles Mariah juba uut videot "Shake It Off", mille autoriks on Jake Nava. Videos võib näha tegelastest järgmisi: Mariah albumi produtsent Jermaine Dupri tänaval, näitleja Chris Tucker autos, räppar Da Brat ja kass Willy D.

Kolmandaks singliks Mariah viimaselt albumilt saab koos Jermaine Dupri'ga kirjutatud "Get Your Number", millele vändatakse ka armusuhetele vastav videoklipp. Singel tuli Euroopas müügile Island US alt 24.oktoobril 2005. Neljas singel "Don't Forget About Us“ on Mariah ülieduka albumi „The Emancipation Of Mimi“ järjekordne lugu koos Jermaine Dupri'ga.

Uus Mariah video "Don't Forget About Us" esilinastus Usa-s 01.novembril 2005.

15.novembril 2005 ilmus albumi "The Emancipation of Mimi Platinum Edition", millel kaasas dvd ja cd on täienenud nelja uue looga: "So Lonely (One and Only Part 2)" featuring Twista, "What It Look Like" featuring Jermaine Dupri, remix "We Belong Together" featuring Jadakiss and Styles P ning uusim singel "Don't Forget About Us".

08.veebruaril 2006 võitis Mariah Carey taas kolm Grammyt parima R&B albumi "The Emancipation of Mimi" ja laulu "We Belong Together" eest ning parima lauljanna kategoorias.

03.aprillil 2006 andis Mariah välja korraga kaks uut singlit. Kommertsedu peab kindlustama "Say Somethin’”, mille video võeti üles Pariisis märtsi algul. Video autoriks on Paul Hunter ja selles osalevad veel Pharrell Williams ning Snoop Dogg. Loo video esmaesitlus oli 9.aprillil kanalil MTV Base. Teine uus singel on urban raadiotele kvalifitseeritud "Fly Like A Bird". 2006 aasta suvetuur USA-s kannab nime Mariah Carey: The Adventures of Mimi, The Voice, The Hits, THE TOUR ning külalisena astub sellel üles Sean Paul.

08.septembril 2006 anti Atlantas üle 2006 aasta Billboard R&B/Hip-Hop auhindu ning enamuse neist korjas endale Mariah - aasta parim R&B/hip-hop artist ning loomulikult parim naisartist, parim laul, parima albumiga artist ning aasta albumiks oli tema "The Emancipation of Mimi."

03.detsembril 2007 tuli lõpuks Mariah Carey kaheplaadine dvd "The Adventures of Mimi". Järgmise albumi produtseerisid Antonio "LA" Reid, Jermaine Dupri, will.i.am ning Stargate, kaasa löövad veel C. "Tricky" Stewart ja The-Dream. USA-s tuli 10-looline album nimega "E=MC²" müügile 15.aprillil 2008 aastal. Esimese singel "Touch My Body" mängis Mariah ametlikul lehel alates 12.02.2008 ja selle video esilinastus 27.veebruaril. Singlit sai osta algul iTunes kaudu. "Touch My Body" singlit müüdi esimese nädalaga 286 tuhat tükki ning see võitis Billboard edetabeli. Mariah on nüüd edukaim artist singlite edetabelis, olles 18 korral jõudnud #1 kohale.

Innustununa esimese singli edust lasti iTunes kaudu müüki 14.aprillil 2008 teise singlina "Bye Bye", mis on pühendatud Mariah kadunud isale. Loo on Mariahil aidanud kirjutada Johnta Austin ning selle produtseeris norralastest hitmimeistrite duuo Stargate. Videos mängib Mariah armastatut Nick Cannon.

Mariah abiellus 30.aprillil 2008 näitleja ja laulja Nick Cannon'iga. Nick on 27-aastane ja Mariah on temast 11 aastat vanem.

"E=MC²" albumi kolmas singel "I'll Be Lovin' U Long Time" tuli suvesoojuse jätkuks välja juulis 2008. Loo video võeti üles kolme päevaga Hawaii saartel ning baseerub puhtalt Mariah ilu ja seksikuse eksponeerimisele kuumades bikiinides jne.

Kui Mariah Carey filmidebüüt 2001 aastal läbi kukkus, siis nüüd proovib ta kinolinal õnne draamaga "Tennessee". Film räägib edasipürgivast lauljatarist Krystalist, kelle edulootused purustab halb abielu. Film peaks ekraanidele jõudma detsembris 2008. Carey esitab filmis originaalballaadi "Right to Dream", mille kirjutas koos kantrilegendi Willie Nelsoniga. Laulu on võimalik osta iTunes kaudu. Film ise esilinastus 05.detsembril 2008 Los Angeles.

Mariah Carey sai nälja vastu võitleva Yum! Foundationi juhtisikuks ning tema plakat ilmub 112 riigis ja ligi 36 000 söögikohas. Naine soovib, et fännid annetaksid raha ja tõmbaksid leheküljelt fromhungertohope.com loo "Love Story", mille ostmise puhul läheb 25 senti fondi toetuseks.

Albumi neljandaks singliks sai "I Stay In Love", mille video autoriks ei keegi muu kui Nick Cannon ja see viis vaataja Las Vegase ümbrusesse.

Jaanuari lõpus 2009 ilmus kogumik "Mariah Carey: The Ballads". Plaadile on kogutud 18 ballaadi läbi lauljanna karjääri, millest nimekaimad kindlasti 'Hero,' 'Vision Of Love,' 'One Sweet Day (Mariah Carey & Boyz II Men)' ja 'Dreamlover.'

09.märtsil 2009 esilinastus MTV-s video loole "My Love", mida tituleeritakse selle kevade armastusballaadiks. Nick Cannon'i vändatud video promob The-Dream uut albumit "Love vs. Money", mille avasinglil Mariah duetti laulab.

29.septembril 2009 ilmus Mariah 12-s stuudioalbumon "Memoirs of an Imperfect Angel". Selle peaprodutsentideks on Mariah, Tricky Stewart ja The-Dream. Esimese singli nimeks oli "Obsessed" ja raadiotesse jõudis see 16.juunil. Singlile meisterdas video Brett Ratner. Teise singlina tuleb albumilt üllatusena ansambli Foreigner signatuurballaadiks kujunenud "I Want to Know What Love Is", mis originaalis kõlas ansambli 1984 aasta albumil "Agent Provocateur". Kolmanda singli "H.A.T.E.U." (originaalis "Having a Typical Emotional Upset") video võeti novembris 2009 üles California Malibu Beachil.

Mariah osales Simon Cowell'i all-star-projektis Haiti maavärina ohvrite toetuseks raha koguval heategeval singlil, ansambli R.E.M. kaverloos "Everybody Hurts". UK-s osteti singlit ühe nädalaga 453 tuhat ning lisaks laulsid kuulsustest kaasa Robbie Williams ning Kylie Minogue.

Kuna Mariah 2009 aasta albumi müügiedu oli loodetust kesisem, löödi letti 30.märtsil 2010 plaadi duettidest Remix album "Angels Advocate", millelt raadotesse tuli jaanuaris 2010 kaks lugu - "Angels Cry" featuring Ne-Yo mainstreami ning "Up Out My Face" featuring Nicki Minaj urban raadiosse.

02.novembril 2010 ilmus meeleolukas jõuluplaat "Merry Christmas II You". Senine Carey's Merry Christmas ilmus juba 1994 ning on üks edukaimaid jõuluplaate üldse. Nüüd salvestati plaadi lood uuesti ning lisaks kirjutas veel Mariah neli uut lugu, sealhulgas esimene singel "Oh Santa" ning koos tema emaga Patricia Carey esitatav "O Come All Ye Faithful".

30.aprillil 2011 sündisid Mariah Carey ja Nick Cannon perre kaksikutest tüdruk ja poiss. Poisi nimeks sai Moroccan Scott Cannon ja tüdruku nimeks Monroe Cannon.

Justin Bieber ja Mariah Carey avaldasid ühise muusikavideo "All I Want for Christmas is You". Lauljad salvestasid uue versiooni Carey 1994. aasta hitist Bieberi jõulualbumi "Under the Mistletoe" tarvis. Plaat ilmus 01.novembril 2011.

21.novembril 2011 tuli digitaalselt jõulusingel "When Christmas Comes" Mariah 2010 aasta plaadilt. Uues töötluses kõlas see duetina, kaaslaseks John Legend.

2.augusti 2012 tuli raadiotele avaldamisele Mariah singel “Triumphant (Get 'Em)”, kaaslasteks hiphopparid Rick Ross ja Meek Mill. Singel oli iTUnest saadaval alates 7.augustist. Nagu tavaks on saanud, järgnesid õige pea mitmed tantsuremiksid. 21.augustil avaldatud video autoriks on abikaasa Nick Cannon.

"Almost Home” on Mariah uus singel, mis salvestati Disney filmile “Oz The Great and Powerful”. Sam Raimi film esilinastus USAs 8.märtsil ning singel ilmus Island Def Jam alt 19.veebruaril 2013.

6.mail 2013 avaldas Mariah Carey singli "#Beautiful", kaaslaseks Miguel. Üllatavalt uudse dueti video esmaesitlus VEVOs 8.mail. Juunis avaldatakse singlist viis remiksi, nende hulgas hispaaniakeelne “#Hermosa”.

Singlit “The Art of Letting Go” esitles Mariah oma Fecebookis 11.novembril 2013. Järgmise singli "You're Mine (Eternal)" muusikavideo avaldati sõbrapäeval, 14.veebruaril 2014.

Mariah 14s album “Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse“ ilmus 26.mail 2014 ning sisaldas 15 lugu. Deluxe variandil oli lisaks kolm lugu.

27.aprillil 2015 avaldas Mariah uue singli "Infinity” koos muusikavideoga. Samuti on ta tagasi Epic Recordsis ning 15.mail taasavaldati 18-looline album "#1 to Infinity", mille 19-s lugu on uus singel.

17.mail 2015 esines Mariah Billboard Music Awardsil lugudega "Vision of Love" ja "Infinity". 2.juunil tuli VEVOs välja Mariah "Infinity" muusikavideo.

Hollywoodi Kaubanduskoda avas 5.augustil 2015 Mariah Carey auks tähe Hollywoodi kuulsuste alleel.

23.oktoobril 2015 avaldas Sony Music Mariah Carey albumi “Merry Christmas” viienda aastapäeva albumi, mille cd on punast värvi. Originaalalbumi kümnele loole kõlavad lisaks koos orkestriga esitatav "God Rest Ye Merry, Gentlemen" ning "Santa Claus Is Comin’ to Town (Anniversary Mix)".

Üle 13 aasta tõi Sweet Sweet Fantasy tuur popdiiva Mariah Carey 15.märtsist 2016 taas Euroopasse ning 6.aprillil esines ta Saku Suurhallis Tallinnas.

4.detsembril 2016 tõi telekanal E! network eetrisse Mariah dokumentaali “Mariah’s World“, mille 29.jaanuari osas esitas Mariah uue laulu “I Don’t” (featuring YG). Lugu jõudis singlina avalikkuseni 3.veebruaril.

Mariah Carey asutas 2017 aprillis uue firma Butterfly MC Records, mille kaudu sõlmis plaadilepingu Epic Recordsiga.

25.augustil tuli välja French Montana hittsingli "Unforgettable" remiks koos Mariah Carey'ga.

Mariah Carey esituses kõlab teemalugu “The Star” 17.novembril 2017 ilmuva jõulumultika "The Star" soundtrackil. Digisingel tuli välja 20.oktoobril.

Mariah Carey uue animeeritud filmi "Kõik mida ma jõuludeks tahan on sulle" soundtrack tuli välja 10.novembril ning sellel kõlab 9 lugu, kaasaarvatud nimilugu "All I Want For Christmas Is You". Film esilinastus 17.novembril. Rock'n'rolli "Lil Snowman" muusikavideot esitleti 8.detsembril.

Mariah Carey avaldas 13.septembril 2018 singli "GTFO". Muusikavideo lavastas Sarah McColgan. Järgmine singel "With You" ilmus 4.oktoobril.

15.novembril tuli välja uus kümne looga album "Caution", mille produtsentideks Mustard, Jermaine Dupri ja Skrillex. Viimase loodud lugu "The Distance" koos Ty Dolla $ign'iga avaldati 19.oktoobril. Järgmiseks singliks oli 1.novembril "A No No".

1.mail 2019 anti Mariah Carey'le üle Icon Award Billboard Music Awards galal.

17.septembril avaldas Mariah ABC seriaalis "Mixed-ish" kõlava loo "In The Mix".

1.novembril 2019 ilmus albumi "Merry Christmas" 25-ks juubeliks uus versioon, mille originaalile lisatud teisel plaadil kõlab 1994 aasta St. John The Divine Benefit Concert ja lisalood kokku 18 pala ulatuses. 1.novembril esitles ta "All I Want For Christmas Is You" uut seninägemata kaadritest valminud videot.

Mariah singel "All I Want For Christmas Is You" jõudis lõpuks 25. aasta järel USA Billboard Hot 100 edetabeli esikohale 16.detsembril 2019.

2.oktoobril 2020 avaldas Mariah Carey kogumikalbumi "Rarities". 32 looga plaat ilmus koos lauljanna mälestusteraamatuga "The Meaning of Mariah Carey". 21.augustil tuli singlina "Save The Day" kus kaaslaseks Lauryn Hill.

Mariah Carey osales 30.oktoobril ilmunud Busta Rhymes albumi loos "Where I Belong".

4.detsembril avaldas Mariah Carey jõulusingli "Oh Santa!" koos muusikavideoga, kus osalesid Ariana Grande ja Jennifer Hudson.

17.veebruaril 2021 andis Mariah Carey välja singli "We belong Together (Mimi's Late Night Valentine's Mix)".

7.aprillil andsid Busta Rhymes ja Mariah Carey välja ühise singli "Wher I Belong".

10.juunil tuli välja singel "Somewhat Loved [There You Go Breakin' My Heart]", mis valmis koostöös hitimeistritest duoga Jimmy Jam ja Terry Lewis.

5.novembril ilmus Mariah Carey jõulusingel "Fall In Love At Christmas", mida ta esitab koos Khalidiga. Muusikavideoga loos teeb kaasa ka USA dirigent ja gospelilaulja Kirk Franklin.

Mariah Carey & DJ Khaled osalesid 28.märtsil 2022 ilmunud Latto loo "Big Energy" remiksil.

16.septembril tuli 25. aastapäevaks välja Mariah Carey album "Butterfly", mille täienenud versioonil kõlab 20 lugu.

10.veebruaril 2023 ilmus Mariah Carey neljalooline EP "It's A Wrap".

8.septembril tähistas Mariah albumi "Music Box" 30-ndat aastapäeva 3-plaadilise uusversiooniga. Kokku sai kuulata 36 erinevat salvestist.

2.veebruaril 2024 ilmus 30. aastapäevaks albumist "Music Box: 30th Anniversary Expanded Edition (3CD)" rohke lisamaterjali ja seniavaldamata lugudega.

16.veebruaril ilmus Ariana Grande singli "yes, and?" remiks, kus kaasa teeb Mariah Carey.

USA lauljatar Muni Long kaasas Mariah Carey oma loo "Made For Me" remiksile, mis avaldati 21.mail.

14.juunil avaldas Mariah Carey albumi "Rainbow" 25. aastapäevaks 28-loolise expanded edition'i.

Faktid

Nimi: Mariah Carey
Sündis / koht: 27. märts 1969 / Long Island , New York, USA
Pikkus: 175 cm
Kaal: 62 kg
Vanemad: Vanemad Alfred & Patricia Carey (lahutatud 1973)

<b>Perekond:</b>
Rahvus: Venetsueela (must) ja iiri ameeriklane
Isa: Alfred Carey, lennundusinsener
Ema: Patricia Carey, hääletreener, ooperilaulja
Vend: Morgan, temast vanem
Õde: Alison, temast vanem

<b>Lemmik:</b>
Tegevused: Lõbustuspargis käimine ja ujumine
Puhkuskoht: Rand, lõbustuspark
Toit: Pasta ja salat
Värv: Roosa ja must
Näitlejad: Marilyn Monroe ja James Dean
Filmid: Komöödiad ja õudukad
Päevakava: Terve päev lõbustuspargis
Riided: Musta värvi riided.

Muud huvitavat