19. oktoobril kõlab Alexela Kontserdimajas Ennio Morricone muusikaUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.07.2023 - 19:02

Kolme Grammy võitja Ennio Morricone filmimuusikat esitab 19. oktoobril Alexela Kontserdimajas naismuusikutest koosnev orkester Le Muse Itaaliast, kellele sekundeerib paljudes maailmakuulsates ja mainekates ooperimajades laulnud Susanna Rigacci. Lauljatar oli alates 2001. aastast sage külaline Ennio Morricone tuuridel üle maailma. Paljude arvates parim filmide helilooja läbi aegade Ennio Morricone kirjutas oma eluajal muusikat üle 500 filmile millest üle 70 võitsid ka auhindu, rääkimata publiku jäägitust poolehoiust. Kontserdil kõlab muusika filmidest „The Good, The Bad and The Ugly”, „Once upon a time in Amercia”, „The Hateful Eight” ja paljud teised.

Le Muse on naissoost instrumentaalansambel Itaaliast, mis koosneb muusikutest, kes on saanud suure kogemuse rahvusvahelistes orkestrites. Le Muse’i eesmärk on saavutada kõlavärve, mis on võimalikult lähedased originaallugudele, millele omakorda lisab vokaalseid värve Susanna Rigacci.

Orkestrit dirigeerib Andrea Albertini, kes rikastab kontserti põnevate ajalooliste ja biograafiliste märkustega. Kontserdiks tehti valik väga rikkalikust helilooja Ennio Morricone loomingust, valides tema kuulsaimate heliradade seast, järgides ajalist joont, et esindatud oleks nii 60-ndate algus kui tänapäev.

Ennio Morricone (1928-2020) oli Itaalia helilooja, dirigent ja muusikaline arranžeerija, kellel on üle 500 filmimuusika autorlus. Ta on tuntud oma loomingulise panuse poolest Itaalia filmi- ja teatrikunstile. Morricone tõi Itaalia filmimuusikasse uudse lähenemise, pakkudes stiilide segu, mis sisaldasid klassikalist muusikat, folki, jazzi ja rokki. Ta on tuntuks saanud eelkõige oma koostööst režissöör Sergio Leonega, kes kasutas tema muusikat oma vesternite filmides. Morricone töö on võitnud palju auhindu, sealhulgas kuus BAFTA auhinda, kolm Grammy auhinda, Kuldse Palmioksa ja kaks Oscarit.

Piiratud koguses piletid showle "The Music of Ennio Morricone" hinnaga alates 39 EUR tulevad müügile Piletilevi müügipunktides üle Eesti kolmapäeval 5. juulil kell 10.00, Piletilevi uudiskirja saajatel on võimalus osta pileteid juba 4. juuli hommikul. Kontsert on vanusepiiranguta.

Kontserti korraldab ELC Promotion OÜ