Slide-Fifty

"Leidsime, et kahe uue laulu ning värske videoga on õige aeg muusikasõprade rõõmustamiseks just nüüd, kevadel. Praktiline tundus praegu teha midagi sellist, mida me varem teinud pole. See singelplaat on oma olemuselt ja sisult meie poolt unikaalne," väidab bändi solist Sander Loite.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 22.04.2004 - 10:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2012 - 11:16
Eesti artist, Ansambel, Rock

Slide-Fifty`t võib kahtemata pidada mahedaks tuule-iiliks Eesti muusikamaastikul. 2003.aastal tegutsemist alustanud kollektiiv on tänaseks Eestis tuntud bänd, kuid mida võib siiski kõhklusteta iseloomustada kui uut ja värsket (2006.a. Eesti Muusika Auhinda jagamisel „Parim uustulija“ nominent). Bändi uudsus ja värskus väljendub ennekõike energlilises lavashows, milles on üksjagu emotsioone ja toorest „power´it“. Läbi muutuste ja arengu on Slide-Fifty muusika võtnud uudse, tõsisema ja meloodilisema power-rock’i suuna, kus on segatud jõulised roki riffid, atmosfääriline süntesaator ning bändi armastus kiire punk-rocki vastu.

Bändi looming on olnud pidevas arengus kogu tema tegutsemisaja jooksul. Ansambli algusaegadel oli Slide-Fifty muusika kõla väga palju sarnane ameerikalikule surf-punk ja pop-punk muusikale (Green Day, MxPx, Blink 182). Selles vaimus sai lindistatud ka mitteametlik demo-debüütalbum „The Way Ahead“. 2005 aasta jaanuaris väljastatud plaat osutus aga mõnevõrra poplaarsemaks, kui bänd esialgu eeldas, ning sama aasta sügiseks oli plaaditiraaž läbimüüdud ning uue tiraaži andis välja bändi uus plaadifirma Mojo Records. Mojo Recordsi alt ilmub 2006.aasta aprillis ka teine album „Reach Out“.

2005.aastat võib pidada Slide-Fifty jaoks läbimurde aastaks. Lisaks plaadi väljastamisele, andis bänd üle 50 kontserdi Eestis ja Lätis, oli pikka aega erinevate raadiote edetabelites, mis kulmineeris Eesti suurima ja kaalukaima muusikaedetabeli Raadio 2 „Aastahitt“ edetabeliga, kus bändil oli kolm lugu TOP 40-s.

Slide-Fifty alustas tegevust aastal 2001 kolmeliikmelisena (Sander Loite, Kallervo Karu, Ramon Reimets). Aasta 2003 jaanuaris lahkus Ramon bändist ning asemele tuli Martin Kuut. Siiski pidev soov areneda nii loominguliselt kui ka organisatoorselt tõi bändi juurde mitmeid uusi nägusid. Esmalt tuli Slide-Fifty`le abiks juurde nende tänane manager Henri Laasner (novembris 2003.a. sõlmis Wave Records Entertainment Slide-Fiftyga esinduslepingu).

Aasta jagu hiljem otsides uusi muusikalisi piire kutsus Slide-Fifty abiks lugusid kirjutama (Let`s Take a Walk, Fortune, Thank You, It All Ends) ning kontserditel klahvpilli mängima hea sõbra Arno Tamm’e, kes aasta pärast asendus Toomas „Tom” Kolk’iga ansamblist Fluidum. „Reach Out“ plaadimaterjali ettevalmistamisel otsustas bänd jällegi uusi piire otsida ning kellegi appi kutsuda. Uue mehena lülitus ansambliga andekas kidramees Robert „Robi“ Vaigla, kelle kogemus pärines Eestis tuntud metal bändist Recycle Bin. Enne plaadi väljastamist otsustas bänd Robi ka ameltikult bändiliikmeks arvata laiandades bändi neljaliikmeliseks.

„Pidev areng“ on kõige parem iseloomustus Slide-Fifty`le. Bändi muusika on huvitavam ja värvikam, kui oli varem. Bändi lood ja sound on parem, kui oli varem. Samas ei tunne bänd veel kaugeltki, et oleks midagi märkimisväärset saavutanud või kuhugile jõudnud. Eesmärk on viia enda muusika pidevalt kõrgemale ennenägematutesse kohtadesse, kuid samal ajal ka läbi murda Euroopa ja miks mitte maailma muusikaturule ning selle nimel teevad ka kõik bändiga seotud inimesed igapäevaselt raskelt tööd.

2005.a. aastal avaldatud debüütalbum „The Way Ahead“ tõi bändile läbimurde Eesti muusikamaastikule. Lood „Dreams Won`t Come True“, „Fall Asleep“ ja „Everybody Acts“ on teada paljudele Eesti noortele. Bänd andis möödunud aastal üle 50 kontserdi, müüs läbi oma plaaditiraaži, mis võimaldas omakorda edu kõikvõimalikes muusikaedetabelites.

Teise täispika albumi peal on bändi muusikaline suund muutunud. Pop-punk-rock on asendunud meloodilise power-rock`iga. Julgelt on kasutatud klahvpille ning bändi on lisandunud teine kitarr Robert Vaigla näol. Uue plaadi peal on enim mõjutusi tunda ehk Foo Fighters`i ja Placebo loomingust.

Plaadipoodidesse jõudis plaat 2.mail 2006, kuigi enne seda väärib märkimist veel üks mõneti erakordne ettevõtmine. Nimelt toimub 28. aprillil Tallinna Viru keskuse Laseringi plaadipoes eksklusiivne Slide-Fifty autogrammitund, kus on erandkorras võimalik plaati osta ja sinna peale ka kohe bändimeeste autogrammid saada.

Avatud on ka bändi uus kodulehelt http://www.slidefifty.com kust võimalik endale kuulamiseks alla laadida esimene singel „Reach Out“. Teise singli "Believe Me When I Wish Good Luck" video võeti üles oktoobris 2006 MTV jaoks. Video režissöör on Andy Maziukevic ja operaator Tauno Sirel. Video salvestati Kiilis XL Studios ja see läks maksma 80 tuhat krooni.

Märtisis 2008 alustas bänd taas kontsertidega ning 23.mai oli suursugune päev, sest toimus on kaks suurejoonelist pidu Tallinnas Slide-Fifty särava tähe all. Bänd esitas esmakordselt publikule oma uut ingliskeelset videot “Astray” ning kuulajani toodi laulud "Vara" ning "Astray". "Vara" on eestikeelne lugu koos Lenna Kuurmaaga. Kohapeal oli võimalik soetada väga lahedat Slide-Fifty uut singliplaati “Vara”, millel kahele eespoolmainitud loole lisaks leiab Toe Tagist tuntud Paul Oja meisterdatud tantsulise nägemuse Slide-Fifty loost "Perfect Change" ja Chopperi (Jarmo Nuutre) industriaalse müriaadi laulust "It All Ends". Ning muusikavideod lauludele "Let`s Take A Walk", "Believe Me When I Wish Good Luck" ning "Astray".

"Leidsime, et kahe uue laulu ning värske videoga on õige aeg muusikasõprade rõõmustamiseks just nüüd, kevadel. Praktiline tundus praegu teha midagi sellist, mida me varem teinud pole. See singelplaat on oma olemuselt ja sisult meie poolt unikaalne," väidab bändi solist Sander Loite.

Faktid

Nimi: Sander „Saans“ Loite
Sündis: 31.jaanuar 1985
Instrument: Vokaal / basskitarr
Mõjutajad loomingus: Foo Fighters, Blink 182

Nimi: Martin „Muudu“ Kuut
Sündis: 14.aprill, 1985
Instrument: Kitarr / vokaal
Mõjutajad loomingus: Placebo

Nimi: Kallervo „Kunnarvo“ Karu
Sündis: 30.august, 1985
Instrument: Trummid
Mõjutajad loomingus: Dredg, Placebo, Morrissey

Nimi: Robert „Robi“ Vaigla
Sündis: 19. aprill, 1986
Instrument: Kitarr
Mõjutajad loomingus: muusika

Diskograafia:
Singel “Vara” 2008
LP “Reach Out” 2006
LP “The Way Ahead” 2005
Singel “Dad’s Nads” 2004

Muud huvitavat