Afroman

17.mail 2015 jõudis iTunes müügile album "The N-Word".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.04.2002 - 11:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.10.2015 - 12:18
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Naljaka marihuaanahümniga "Because I Got High" end kuulsaks laulnud ameerika räppar Afroman sai USA-s tuntuks eelkõige läbi filmi “Jay And Silent Bob Strike Back” ning selle soundtracki kus kõlaski esmakordselt eelpoolmainitud lugu. Singlina anti see Universal Recordsi poolt välja augustis 2001 ning juba esimese nelja kuuga müüdi singlit üle miljoni eksemplari ning esikohahitiks tõusis lugu pea kõikjal maailmas, alustades Euroopast ning lõpetades Uus-Meremaa ja Lõuna-Aafrikaga.

28.augustil nägi ilmavalgust Afroman’i album nimega “The Good Times” ning USA-s ilmus teine singel “Crazy Rap” 29.oktoobril 2001, mis tõsi küll Euroopasse jõudis alles selle aastanumbri sees. Kui kõnelda veel LP-st, siis leiab siit umbpilvseid laule veel mitmeid ning nendest rütmikaimad ja meeldejäävaimad on kindlasti “Let’s All Get Drunk Tonight” ja “Tall Cans”, mis jätkavad mõnusatest ajaveetmise vormidest jutustades. Ometi leiab siin ka hingestatumat suhtumist kui kuulata veidi sügavamalt näiteks lugu “Hush”. Afroman’i lood kõnelevad seksist ja narkotsist ent see on olnud vaid üks osa tema elust, sest teine pool on alati kuulunud kirikule ning Afroman usub, et tema peamine ülesanne on muuta inimesi oma muusikaga rõõmsamaks, et neil oleks naljakas ja lõbus.

Kes on Afroman ise? Teame, et tegemist on mustanahalise räppariga, kelle pärisnimi on Joseph Mortimer Foreman ning ta on sündinud 28.juulil 1974. Laulmine ongi esimene tegevus, mis Los Angeleses sündinu ise mäletab. Ta laulis kirikukooris ning mängis jumalateenistustel trummi ning ka kodus oli põhiliseks muusikaks gospel. Tema isa töötas mehhaanikuna lennuväljal ja ema oli sekretär-masinakirjutaja. 90-ndate alguses õppis Joseph kitarri mängima ning avastas räppimise, sest just räppimine on see, mis võlub naisi. Ent Los Angeles oli külm koht esinemisteks ning 1999 aastal kolis Joseph koos naise ja kahe väikse lapsega ära Mississippi linna Hattiesburg’i. Seal kohtus ta produtsent Tim Ramenofsky’ga ning koos alustati tööd uue materjali kallal, mille üheks osaks oli ka lugu “Because I Got High”. Muusikaliselt aitasid kaasa Afroman’i uued sõbrad, trummar Jody Stallone ning klahvpillimängija ja bassimees Daryl Havard.

Afroman oli tagasi juba järgmise albumiga ning see 30 lugu sisaldav duubelplaat nimega “Afroholic: The Even Better Times” ilmus 20.aprillil 2004. Selle andis välja mehe enda plaadifirma Hungry Hustler Records. Lood siin kõnelevad ikka samal teemal mis eelminegi plaat, joomine, pilve tõmbamine, naised ja crackiga raha kokku ajamine. Nimekaimad lood on "Let's Get High Tonight", "Freak With You" ja "Just My Paranoia" ning muusika on ikka endine mõnus rütmikas blues. Kodulehel http://www.afromanmusic.com on väljas täpsemat stuffi ning saad kuulata kümmet lugu ja vaadata ka videot loost “Compton Isn't Too Far Away“.

30.novembril 2004 tuli Afroman turule Hungry Hustler uue plaadiga "Jobe Bells". Kõik afrohoolikud olid juba ammu oodanud toreidat jõuluplaati ning siin pakutakse omanäolisi elamusi 12 klassika töötluses Afromani nägemusest jõuludest. Afroman kodulehel saab kuulata 12 plaadil oleva loo juppe ning lisaks on võimalik alla laadida veel nelja lugu preemiaks, ojee.

Afroman andis 27.juunil 2006 välja taas albumi, millel seekord 15 lugu. "Drunk'n'High" kõneleb ikka samadest pahedest, mis Afromanile omane ning plaadi säravaim lugu on "Husler Man".

05.veebruaril 2008 tuli USA-s Hungry Hustler plaadifirma alt müügile Aforman järgmine 17 lugu sisaldav album "Waiting to Inhale". Varem on lugusid "I Know All About You", "Ho Stopper", "Colt 40 FIVA", "Dicc Hang Low" jne kuulda saanud mehe myspace lehelt ja need on tuntud hittide paroodiad.

05.mail 2009 üllatas Afroman taas albumiga, millel lausa 25 rada. Plaadi nimeks "Frobama Head Of State". Ametlikul lehel on kuulamiseks neli uut lugu: "Before I Hit The Party", "Marijuana Malt Liquor", "Smoke 2 Blunts" ning "Homegrown Alabama".

Järgmiste albumitena on tulnud "Save a Cadillac, Ride a Homeboy" ja "Marijuana Music".

15.oktoobril 2014 avaldas Afroman uute sõnadega positiivse remiksi loost "Because I Got High", mille originaalist täitus 13 aastat. Looga võideldakse marihuaana legaliseerimise eest USA-s.

17.mail 2015 jõudis iTunes müügile album "The N-Word".

Muud huvitavat