Loss Paranoias

5.detsembril 2013 anti välja singel ja video "Läbi lillede". Lugu räägib sellest, kuidas mõnel õnneseenel võib ikka äraütlemata hästi minna, ega isegi mõni puudujääk siis kedagi sega. Muidugi sel juhul, kui see puudujääk ilusasti läbi lillede vormistada, elu läheb kenasti ja muretult edasi, nagu polekski midagi juhtunud. Värvika video tegid Janek Savolainen ja Katrin Pärn.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.11.2009 - 17:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.12.2013 - 20:04
Eesti artist, Ansambel, Pop

Viieliikmeline rockpoppi viljelev bänd tuli kokku 2010 aasta lõpus Tartus. Kitarrid ja helirežissööri töö jäid Vilho Meieri hoolde, mikrofon usaldati bioanalüütiku haridusega Helena Virtile, bassi ja taustavokaali eest vastutas Madis Fuchs, kes on valgusmeister Vanemuises, pianist Priit Sootla ja trummar Andres Mikk on mõlemad IT-firma helidisainerid.

Esimene kontsert anti 25.aprillil 2011 Genialistide klubis. Loss Paranoias on näidanud ennast tugeva ja särava live-esinejana, hea suhtlejana ja professionaalsete pillimeestena. Lava on jagatud ansamblitega Läbi Linna, Sibyl Vane, Dramamama, Propeller ja teised.

Bändi esiksingel "Valedetektor" avaldati 12.detsembril 2011. Mõnele räägib "Valedetektor" petlikust armastusest, teisele majanduse varisemisest või hoopis igapäevasest tööst. Lugu, nagu kõik teisedki, on kirjutatud terve ansambli poolt, samuti salvestatud, miksitud ja produtseeritud. Ainult singli masterdamine usaldati Londoni legendaarse Abbey Road stuudio kätte.

Esiksingli video idee tuli kauni lauljatari Helena lapsepõlve unistusest üks nukufilm teha. Nii saigi osavate väikeste kätega õmmeldud riidest nukud, meisterdatud paberist ja papist kitarrid ning trummid. Võtted toimusid nii kõrbes kui ka sinise järve kaldal, mis seati üles bändi enda prooviruumis. Selleks kulus 30kg liiva, paar vanasid teksasid, paar pappkasti, karp plastiliini, kaks tikku ja mitu unetut ööd. Video pani kokku Tarvi Verro.

Lugu on paljudele meelde jäänud värvika esituse poolest Eesti Laul 2012 finaalis, kui 3.märtsil Nokia Kontserdimajas saavutati 6. koht. “Tundmatule ansamblile on väga hea tulemus tõusta teadmatusest kuue sekka,” tähendas Vilho Meier. “Konkurss andis meile indu ja tõestuse, et suudame eksisteerida ansamblina, sobime hästi kokku, peame pingele vastu ja mis peamine – inimestele läheb korda, mida teeme. Oleme väga tänulikud oma toetajatele.”

Loss Paranoias teine singel “Läbi tantsu, läbi elu“ tuli 23.aprillil 2012. Tegemist oli kõige vanema looga bändi repertuaarist, mis pühendatud kõikidele tantsulembelistele inimestele. Video nukufilmi, millele lisatud ülesvõtteid kontsertidest, pani bänd ise kokku, kaamerat käisid hoidmas Mikk Eelmets, Ardo Tiits ja Tarvi Verro.

30.mail 2012 ilmus debüütalbum "Maailmalõpp on lähedal", mille plaadiümbrise ja bukleti kujundas Alar Kriisa. Kui üks paik veel siin ilmas on, kus vähegi midagi kindel, siis on see loss keset paranoiat. Nagu pole piire inimeste meeletusel, on ka Loss Paranoias muusika üsna paranoiliselt varieeruv. Albumilt leiab 13 lugu, mille produtseerinud otsast lõpuni Loss Paranoias omaenda stuudios. Loo "Partipuuper" meeleolu käisid üleval hoidmas Musaklubi lauljad.

Esitlus oli 7.juunil Genialistide Klubis Tartus. Tähistamaks plaadi ilmumist lasti välja 4.juunil kolmas singel "Issi väike printsess".

22.novembril 2012 jagati järgmist singlit ja videot "Nii hea". Taagepera lossis filmitud videos kehastus Helena parunessiks, kus ta oma üksildasevõitu elamises pisut ekstravagantsemat sorti peo korraldas.

18.aprillil 2013 esitles Loss Paranoias täiseti uut singlit "Head tüdrukud", mida debüütalbumilt ei leia. Selle looga jätkati juba bändile tuntud elutervet ja positiivset joont ning lauldi tüdrukutest, kes ei peagi oma krutskeid välja näitama, et olla head. Pealtnäha rahulik ja väljapeetud võib olla just hoopis see, kes tegelikult endas väikest saatanat peidab ja üldse mitte halvas mõttes. Kindlasti oli juba ka vanarahval selle kohta palju tarka öelda.

5.detsembril 2013 anti välja singel ja video "Läbi lillede". Lugu räägib sellest, kuidas mõnel õnneseenel võib ikka äraütlemata hästi minna, ega isegi mõni puudujääk siis kedagi sega. Muidugi sel juhul, kui see puudujääk ilusasti läbi lillede vormistada, elu läheb kenasti ja muretult edasi, nagu polekski midagi juhtunud. Värvika video tegid Janek Savolainen ja Katrin Pärn.

Faktid

Loss Paranoias on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Helena Virt – vokaal – 30.04.1983
Madis Fuchs - vokaal ja basskitarr – 27.08.1986
Vilho Meier – kitarrid – 10.05.1983
Priit Sootla – klahvpillid – 14.06.1978
Andres Mikk – trummid - 12.11.1984

Muud huvitavat

Seotud videod

Loss Paranoias - Läbi lillede
Loss Paranoias - Läbi lillede

Artist: Loss Paranoias

Lugu: Läbi lillede

Aasta: 2013

Režissöör: Janek Savolainen ja Katrin Pärn

Loss Paranoias - Nii hea
Loss Paranoias - Nii hea

Artist: Loss Paranoias

Lugu: Nii hea

Album: Maailmalõpp on lähedal

Aasta: 2012

Režissöör: Janar Raidla