23.veebruaril toimub Kultuurikatlas elektroonilise tantsumuusika sisefestival „Made in Estonia“Uudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.10.2017 - 17:28

Paljud Eesti elektroonilise tantsumuusika produtsendid ja DJ-d on endale nime teinud ka väljaspool kodumaad - nad esinevad regulaarselt välismaa klubides ja festivalidel ning nende lugusid võib leida erinavatest edetabelitest. EV 100. sünnipäeva eelõhtul, 23. veebruaril 2018 kogunevad nad Kultuurikatlasse, et esineda koos esmakordselt toimuval sisefestivalil „Made in Estonia“. Kahes erinevas saalis astub lavale kümme artisti. Peaesinejad on hetkel maailma elektroonilises tantsumuusikas kõige laiemalt tuntud eestlased Madison Mars, Syn Cole ja Mord Fustang.

Elektrooniline tantsumuusika kõigi oma erinevate alaliikidega on pidevas muutumises ja konkurents on seal tihedam kui ükskõik millises teises muusika˛anris. Neid poisse on miljoneid, kes oma magamistubades arvutis muusikat teevad ja läbilöögi poole püüdlevad. Selleks, et muusikatööstuses jalg ukse vahele saada, on lisaks originaalusele ja sihikindlusele vaja ka õnne ja pimedat juhust. Seda enam on põhjust uhkust tunda, et ka Eesti artistidel on õnnestunud endale nime teha ning nad on maailma lavadel hinnatud tegijad.

Syn Cole ja Madison Mars on ainsate eestlastena esinenud ka maailma suurimal tantsumuusikafestivalil Tomorrowland, kuhu pääsemiseks tuleb artistidel läbida väga tihe sõel. Syn Cole’i karjäär sai tuule tiibadesse viie aasta eest, kui ta sattus Rootsi staari Avicii plaadifirma alla ja lugu „Miami ’82“ valiti USA tantsumuusikafestivali Ultra tunnuslooks. Tal on tänaseks facebookis pea 400 000 jälgijat, Spotifys miljoneid kuulamisi ja ta teeb ametlikke remixe kuulsate popstaaride lauludele, neist viimane oli Miley Cyruse loole „Younger Now“.

Madison Mars on viimase aasta jooksul teinud aga maailmas peadpööritava tähelennu. Kahtlemata on tema edule kaasa aidanud staarprodutsent Don Diablo, kes võttis ta oma plaadifirma Hexagon artistide perre. Madison Marsi lugusid mängivad oma showdel sellised maailma tippDJ-d nagu Martin Garrix, Hardwell ja Tiėsto. Ainuüksi tema suurimat hitti „Milky Way“ on Spotifys kuulatud üle 18 miljoni korra. Viimased temalt tellitud ametlikud remixid on Garrixi ja Pinki hittidele. Sel nädalal on Madison Mars paljude pidude peaesinejate hulgas maailma juhtival elektroonilise muusika konverents/festivalil Amsterdam Dance Event (ADE).

Syn Cole ja Madison Mars olid aga alles teismelised, kui festivali Katelde saali üks esinejatest Rulers of the Deep juba maailmas tegusid tegi. Neid peetakse Eesti üheks läbi aegade edukamaks elektroonilise tantsumuusika artistiks, kelle lugusid on andnud välja suured plaadifirmad ja kes veetsid mõned aastad tagasi suure osa ajast lennukites, et rännata ühelt esinemiselt teisele.

Katelde saalis esinevad lisaks doule Rulers Of The Deep veel Dave Storm, Merimell ja Raigo Smith. Saalis Black Box astuvad koos Madison Marsi ja Syn Cole’iga üles ka Bombossa Brothers, Bert On Beats, Kert Klaus ja DJ Widenski.

Üle pika aja astub kodumaal lavale DJ ja produtsent Mord Fustang. Koselt pärit noormehe omapärane sound jäi esmalt kõrva mainekale plaadifirmale Plasmapool, kes andis välja mehe mitu singlit, neist edukaim jõudis maailma juhtiva elektroonilise muusika veebipoe Beatport TOP 100-s esikohale. Beatport tunnustas noort produtsenti ka aasta läbimurdja tiitliga (Breakthrough Artist Of The Year). Mord Fustangi muusika on teiste hulgas ilmunud ka Deadmau5’i plaadifirma mau5trap alt ning ta on esinenud mainekatel festivalidel Ultra, Coachella ja TomorrowWorld.

Spetsiaalselt Made In Estonia Festivali jaoks ettevalmistatud liveetteastega esineb üha enam populaarsust koguv duo Púr Múdd. Mehed püüavad kanda kinnitada ka piiri taga ning kuulduste põhjal on peagi selles vallas uudiseid oodata. Samuti astuvad festivalil lavale aastaid Londonis tegutsenud Janika Tenn, korduvalt Eesti populaarseimaks DJ-ks valitud Kristjan Hirmo ning oma esimese avaliku etteaste teeb raadio Sky Plus Sügishiti võitja Dino Shadix.

Kristjan Hirmo sõnul on festival Made In Estonia harukordne võimalus näha ja kuulda ühel õhtul kogu Eesti DJ-de paremikku. "Muusikaliselt saab olema kindlasti väga mitmekesine valik, stiile jagub igasuguse elektroonilise muusika fänni jaoks. Huviga ootan Dino Shadixi esinemist ning põnevaim DJ minu jaoks on kindlasti Mord Fustang. Selle väga andeka produtsendi ja muusikuga avaneb mul võimalus esmakordselt koos ühel sündmusel üles astuda," ütles Hirmo.

https://www.facebook.com/madeinestoniafestival/?notif_id=1508241600015870¬if_t=fbpage_fan_invite

Video:

Madison Marsi ning Hollandi duo Lucas & Steve koostöös sündinud loo „Stardust“ ametlik muusikavideo, mis filmitud meeste erinevatel showdel, muuhulgas ka Weekend Festivalil Pärnus.

https://