Eesti Muusikaauhinnad tähistab 20. juubelit suurejoonelise galaga 25.jaanuaril Saku SuurhallisUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.11.2017 - 09:15

Juba kahekümnendat aastat tunnustab Eesti Fonogrammitootjate Ühing parimaid muusikuid. Seda juubelit tähistatakse 25.jaanuaril Saku Suurhallis suurejoonelise galaga Eesti Muusikaauhinnad 2018. Koostöös Eesti Meediaga jõuab aga siinse muusikamaailma tippsündmus Kanal 2 vahendusel kõikidesse Eestimaa kodudesse.

„Kuna tegemist on ikkagi juubeliaastaga, siis tuleb seekordne gala suurem kui kunagi varem. Oleme alati kutsunud esinema aasta populaarsemad ja põnevamad artistid, kuid nüüd on oodata lavale Eesti artistide paremikku. Lisaks auhindade jagamisele saab publik osa ka ühest ägedast kontserdist,“ ütles EFÜ asutaja liige Aarne Valmis, kes on ainsana olnud muusikaauhindade korraldamisega seotud algusest peale.

Eesti popmuusika paremiku tunnustamise vajadust tundsid Eesti fonogrammitootjad esmakordselt Eesti Fonogrammitootjate Ühingu loomise aastal, kui edukamatele artistidele anti kätte Eesti Popmuusika Aastaauhinnad Kuldne Plaat 1998. „Meie eesmärk oli ergutada popmuusikuid, kes olid rahva seas populaarsed, aga kelle tegevust kuidagi muudmoodi ei tunnustatud,“ ütles Aarne Valmis.

„Alguses jagasime auhindu müüginumbrite põhjal, kuid hiljem hiljem võtsime aluseks muud parameetrid, sest need, kellel on küll suured müüginumbrid, ei pruugi alati olla sisuliselt parimad,“ kommenteeris Valmis. Nominendid ja võitjad selgitab juba aastaid välja oma ala professionaalidest koosnev enam kui saja liikmeline suurþürii.

Esimesel aastal osutus auhinnagalal edukaimaks ansambel Terminaator, kes kuulutati Edukaimaks Ansambliks ja kelle album „Kuld“ tunnistati Aasta Albumiks.

„Loomulikult tundsime end nagu kõnniksime pilvedel, see oli meie jaoks suur hetk,“ meenutab Jaagup Kreem ja lisab, et ka muusikud vajavad aeg-ajalt tunnustust.

Aane Valmis on veendunud, et Eesti Muusikauhinnad on vajalik sündmus, sest inimesi tuleb tehtud töö eest kiita, see innustab ja motiveerib looma üha paremat muusikat. „Olen aru saanud, et auhinnad on üha tähtsamaks muutunud ka muusikute CV-des. Nende jaoks on oluline öelda, et nad on pälvinud ühe või teise tiitli. Oluline on see ka välismaale minnes, sest kui sa ei ole kodus midagi saavutanud, siis miks peaks see õnnestuma piiri taga,“ ütles Valmis.

Spetsiaalselt selleks õhtuks loodud erishow´dega astuvad lavale Trad.Attack! ja Liis Lemsalu.

Eesti Fonogrammitootjate Ühingu esindajal Danel Pandrel on hea meel, et Trad.Attack!-il just sel ajal kalendris vaba aeg oli, kuna bänd lendab pidevalt mööda maailma ringi, ainuüksi sel aastal andsid nad 60 kontserti kahekümnes riigis.

Sandra Vabarna lubas, et nad annavad endast maksimumi nagu igal kontserdil, kuid sellest, mis täpsemalt laval toimuma hakkab, on veel vara rääkida. „See on üks väga tore hetk aastas, kus kohtab kõiki kaasmuusikuid, sest ülejäänud aja oleme kõik lavadel ja tuuridel. Kindlasti on see ka publiku jaoks tore sündmus, sest on võimalus näha paljusid Eesti artiste ühel laval,“ ütles Sandra Vabarna Trad.Attack!-ist.

Liis Lemsalu on veendunud, et sellest tuleb kõige vägevam ülesastumine, mis tal koos oma bändiga kunagi varem on toimunud. „Eriti hea meel on, et saan killukese oma värskest eestikeelsest albumist tuua EMA lavale ja televaatajate ette,“ ütles Lemsalu.

Liis Lemsalu ja Trad.Attack! tulid sel aastal välja ka uute albumitega, kuid kas nad jõuavad ka auhinnale nomineeritud artistide hulka selgub jaanuari alguses, kui tehakse teatavaks tänavused nominendid.

Lemsalu ja Vabarna on ühel meelel, et nii nominatsioon kui ka auhinna võitmine on alati väga suur au ja ülev tunne, järelikult on nende muusikat ja tegemisi märgatud ning need lähevad kellelegi korda.

Sandra Vabarna teab, et Eestis võidetud auhinnad omavad tähtsust ka välismaal. „See tähendab, et meil on kodumaal toetav fännibaas ja oleme ennast ühel muusikaturul juba tõestanud,“ ütles Vabarna.

Eesti Muusikaauhinnad 2018 gala toimub Saku Suurhallis 25. jaanuaril. Piletid on saadaval Piletilevis.

Lisainfo: www.muusikaauhinnad.ee ja www.facebook.com/muusikaauhinnad