Gwen Stefani / No Doubt

No Doubt taasühines kontserdiks 2024 Coachella Valley Music and Arts Festivalil, mis toimus 13.aprillil Indios, Californias.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.06.2002 - 09:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.04.2024 - 06:48
Välismaine artist, Ansambel, Rock

No Doubt on ameerika bänd, mis on pärit Anaheim’ist (Orange County) California’st ning praeguseks on bändis tegevad neli põhiliiget: Gwen Stefani (laul), Tony Kanal (bass), Tom Dumont (kitarr) ja Adrian Young (trummid). Ansamblist on lahkunud asutajaliige Eric Stefani (klahvpillid). Bänd on lasknud seni välja kuus kauamängivat albumit, millest edukaim on senini nende kolmas LP “Tragic Kingdom”, mis vallutas 1996. aasta lõpus ameerika edetabelid ning suutis end suruda täiesti uskumatult brittide edetabeli number üheks. No Doubt oli üheks esimestest ameerika alternatiivrocki bändidest, mis loodi tegelikult juba 1987. aastal, ometi on nende stiil hoopis laiahaardelisem ning uueneb pidevalt kaasaegse poprockiga kaasa ning kõigi imestuseks saab ka just sellistest lugudest nagu oli “Don’t Speak” edetabelihitt, mida ketravad kõik raadiojaamad.

No Doubt kui bänd kasvas välja kaheksakümnendate aastate keskel kui tavalised teismelised noored hakkasid punkmuusikat kuulama ka ameerika mandril. Ühel päeval tuli Eric Stefani koju kaasas inglise popgrupi “Madness” plaat, mida nad koos õe Gwen’iga kuulasid. See avaldas neile muljet ning nendest said punkarid. Gwen leidis endas talendi laulda punkrocki ja kandis nüüdsest omatehtud kummalisi riideid. 1987. aastal asutatigi juba ülalmainitud tegijatega uus bänd, mis mängis ainult live. Ja nii olidki põhilisteks esinemispaikadeks väikesed urkad väikese raha eest. Proove tehti suvalises garaazis. 1992 aastal jõuti esimese albumini “No Doubt”, millele järgnes 1995 aastal “The Beacon Street Collection”. Siiani poldud suuremat kuulsust saavutatud ning Gwen hakkas ise laule kirjutama, kandes neisse kogu oma murtud südame kurbuse ja pettumuse. Ometi tõi just see bändile ootamatu kuulsuse – ning nende lugu “Don’t Speak” on olnud isegi number üks singel UK edetabelis.

Peale Gwen’i venna, kes siirdus Simpsonite multifilmimaailma, lahkumist ongi Gwen’ist ansambli põhivedaja saanud. No Doubt’i muusika kuulub kahtlemata alternatiiv-rocki valdkonda, kuid see on muidugi midagi enamat ja praegu võib juba rääkida täiesti bändi oma muusikalisest unikaalsusest, mis ei sarnane eriti kellegi omaga. Lugudes on kasutatud tihti new wave sounde ja akustilisi pille ning nende muusikat ei tasuks tõesti surmtõsiselt võtta, sest vaatamata traagilistele tekstidele on seal alati omajagu huumorit sees. Ansambli edukaim album “Tragic Kingdom” on müünud üle kuue miljoni albumi ning nende edule pani aluse singel “Just A Girl”, millest sai ka ansambli moto nende paljudel kontserttuuridel.

Neljas album “Return Of Saturn” lasti välja Interscope Records’i poolt 11. aprillil ning sellega koos tõusis edetabelitesse singel "Ex-Girlfriend”. Ansambli kitarrist Tom Dumont rääkis enne LP ilmumist järgmist: “Kirjutasime ja lindistasime kokku 24 uut lugu ja see võttis meil aega üle kahe aasta, kuid me ei jätnud ühtki materjali lõpuni lihvimata. Oleme kogu materjali väga palju kordi ritta seadnud ja lugusid klappinud ning järjestanud. Nüüd lõpuks on selge, et plaadile jääb 14 lugu. Esimesena laseme välja singli ja video looga “Ex-Girlfriend”, järgmisena ilmub singlina “Simple Kind Of Life”, mis on üheks kahest loost, mille on kirjutanud meie laulja Gwen Stefani üksi. Euroopas lisandub plaadile väga pikk ja veidi Queenilik bonus-lugu.” Tõesti, kogu see kaks aastat ettevalmistust oli ansamblil läinud täie ette, valmis oli saadud vapustavalt jõulise ja täiusliku kollektsiooniga, kus erinevate lugude ja muusikastiilide lai valik annab väga kena elamuse nii tugevat sõnumit otsivale kuulajale kui ka peadpööritavat elamust otsivale seiklejale. Kogu album oli järjestatud võiks öelda isegi meeldivalt konfliktselt ja tõesti polnud siin ühtegi lahjat lugu.

Ansambli viies LP „Rock Steady“ ilmus 2001 aasta detsembris ning jätkas eelmise rida väga uudse soundi ja peadpööritava mitmekesisusega. Plaadi lindistamise ajal jätkus Gwenil aega kaheks kõrvalepõikeks ning aprillis tõusis edetabelitesse koos Mobyga esitatud lugu „Southside“ ning juunis ilmus singel „Let Me Blow You Mind“ koos Eve’ga viimase albumilt „Scorpion“. Selle looga võideti 2002 aasta veebruaris ka Grammy auhind parima räppesitluse eest. Ent No Doubt enda viies LP müüs samal ajal meeletult hästi ning esimene singel „Hey Baby“ tõusis samal ajal edetabelite etteotsa üle maailma. Märtsis alustas ansambel uut kontserttuuri ning aprillis anti välja teine ja praegu viimane singel „Hella Good“.

09.oktoobril 2003 teatas ametlik ansambli leht, et No Doubt filmib järgneval nädalavahetusel uue video järgmisele singlile "It's My Life" ning selle direktoriks on Dave LaChapelle. Singel on ainuke uus lugu 25.novembril 2003 ilmuvalt kogumikplaadilt “The Singles 1992-2003“ ning kujutab endast koverit ansambli 80-ndate lemmikbändi Talk Talk 1984 aasta loost. Peale viite edukat albumit kogumüügiga 25 miljonit eksemplari rõõmustab No Doubt Interscope Recordsilt väljaantava uue kogumikplaadiga kõiki fänne põimikuga 15-st nende parimast singlist. Lisaks antakse samal ajal välja veel kontsert-dvd “Rock Steady Live”.

No Doubt tegevus peatus 03.juulil 2004 kui anti viimane esinemine Californias Santa Barbara Bowl’il. Juba paar aastat varem hakkas Stefani tegema tööd ka bändist väljaspool, laenates oma häält elektroonikakunstniku Moby, remiksi “Southside” ja räppar Eve’i “Let Me Blow Your Mind” tarvis. 2002. aastal abiellus Gwen Gavin Rossdale’iga bändist Bush ning 26.mail 2006 sündis neil poeg Kingston James McGregor Rossdale.

Kui No Doubt aja maha võttis, käis Stefani bassimehele Tony Kanal’ile välja sooloprojekti idee, mille muusikalisteks mõjustajateks saaks Gweni mitte-ska lemmikud. Õhus olid sellised nimed nagu Prince, The Time, Club Noveau ja Madonna. Sellest pidi tulema midagi kiiret ja lihtsat. Ajapikku kasvas “kiirest ja lihtsast” plaadist aga välja midagi palju suuremat. Projekti haarati ka vana sõber, endine plaadifirma kaaslane ja hittlugude autor Linda Perry, tänu kellele sai üritus suurejoonelisema ja rohkem tantsule suunatud lihvi. Asjasse segati ka hulga teisi tuntud artiste: Dr Dre, The Neptunes, Dallas Austin, Andre 3000, Nellee, Hooper, Jimmy Jam ja Terry Lewis.

06.novembril 2004 ilmus esimene nakatav tantsusingel “What You Waiting For?”, mis vallutas oma videoga ka MTV. Album “Love. Angel. Music. Baby” – sürreaalse kujundusega plaat, mis tutvustas Stefanit saatvat neljast harajuku-tüdrukust koosnevat jõuku – saabus müügilettidele 23.novembril 2004. Inspiratsiooni Aasia päritolu harajuku-tüdrukute kasutamiseks leidis Stefani oma vaimustusest iseteadlikult ja lõbusalt moodi suhtuvate Jaapani klubinoorte vastu. Stefanit esinemistel ja videotes saatvatele harajuku-tüdrukutele sai kiirelt osaks Aasia päritolu inimeste kriitika, keda häirisid kuulujutud, mille kohaselt olevat tüdukud pidanud kirjutama alla lepingule, mis keelas neil inglise keeles rääkida, hoolimata sellest, et nad seda valdavad. Ja pealegi ei näinud Stefani “bande” välja üldse mitte õigete harajuku-tüdrukute moodi.

Järgmiseks hittsingliks sai 14.märtsil 2005 ilmunud “Rich Girl”, dancehall cover loost “If I Were a Rich Man” muusikalist “Viiuldaja katusel”. Selles lõi kaasa räppar Eve. Kolmas edu pälvinud lugu oli hümnilik “Hollaback Girl”, mis oli hümniks kooliplikadele ja vastava teemaga video võeti üles ühes Lõuna-California koolis Paul Hunteri käe all. Neljas singel Gweni sooloplaadilt oli 29.augustil 2005 ilmunud "Cool", mis on inspireeritud ex-boyfriendi No Doubt bassimehe Tony Kanal ja Gweni enda suhtest, mis nüüd on vaid sõpruseks jäänud. Viiendaks singliks on "Luxurious" koos räppariga Slim Thug. Veel osales Gwen Pharrell Williamsi esimesel soolosinglil ”Can I Have It Like That”.

Samal ajal kui singlid domineerisid popmuusika- ja tantsuraadiotes, mängis Stefani Jean Harlow’d Martin Scorsese filmis “The Aviator”. Kui muusika- ja filmimaailma taha oli linnuke kirja saadud, sisenes Stefani moemaailma oma riietekollektsiooniga L.A.M.B. Gweni mõju tehnoloogia vallas illustreerib Hewlett-Packardile disainitud “Harajuku Lovers’ 4.1 MP Digitaalkaamera”. Aparaat ilmus müügile piiratud koguses ja sellega käib kaasas Stefani enda kujundatud ümbris ja biograafiline DVD.

Novembris 2005 filmiti üles kahel päeval Gwen'i Harajuku Lovers tuuri kontserdid ning sellest on plaanitud välja anda dvd. Jaanuaris monteeris Sophie Muller sellest kokku uue videoklipi loole "Crash". 27.novembril 2006 ilmus Interscope alt Stefani dvd "Harajuku Lovers Live", mille kontserdid on üles võetud lauljatari kodulinnas Anaheim'is.

05.detsembril 2006 ilmus Gwen teine sooloalbum "The Sweet Escape", millel tantsulist muusikat aitavad täiustada Akon, Tony Kanal, Nellee Hooper, Sean Garrett, Swizz Beatz, Dave Stewart ja Tim Rice-Oxley bändist Keane. Esimene uus singel oli tiimi Neptunes produtseeritud "Wind It Up", milles kõlab sämpleid muusikalist "Helisev Muusika" ja sama temaatika hõlmab ka loo videot.

Järgmine singel oli "The Sweet Escape", mille video esilinastus Yahoo Musicus 10.jaanuaril 2006 ja selles osales ka Akon. Singli Euroopa variant tuli müügile 26.veebruaril 2007. Kolmas singel ja video oli kaunis "4 in the Morning" ning neljandana tuli 01.oktoobril 2007 "Now That You Got It". Selle räpiloo produtsendiks on Sean Garrett ning singlile on kokku miksitud uus variant koos reggie artistiga Damian Marley.

Gwen Stefani andis sügisel 2007 välja oma parfüümi "L.AM.B", sellega tõotas ta fännidele, et see lõhn tuleb sama originaalne kui tema stiil. Talviseks singliks sai "Early Winter", mille video esilinastus novembri keskel.

No Doubt teatas juunis 2007, et mindi taas stuudiosse ning esialgu salvestasid muusika vaid pillimehed. Gwen liitus nendega peale oma tuuri lõppu ning laulis sisse soolod. 2009 kevadel alustatati kontsertidega USA-s. 2010 oldi taas stuudios ning Gwen kirjeldas tulevat plaati nii: "Poplood, ühe-hiti-imelapsed, nutikad laulud – selline kraam". 2011 veebruaris teatati, et üheksa lugu on salvestatud.

No Doubt kuues stuudioalbum "Push And Shove" ilmus 24.septembril 2012. 16.juulil tuli esimene singel "Settle Down", millele vändati video Sophie Muller käe all. Augustis esitleti singlit “Push and Shove”.

Kolmas singel oli "Looking Hot", mille autoriks Diplo. 4.detsembril 2012 avaldati singlist remikside pakk, kus kätt proovivad Kill Paris‘, R3hab ja Stephen Hilton.

12.veebruaril 2014 avati seniavaldamata materjali sait No Doubt Vault.

Gwen Stefani teatas septembris 2014, et ta salvestab oma sooloalbumit kui No Doubt uut albumit.

21.oktoobril 2014 avaldati VEVOs Gwen Stefani singli “Baby Don’t Lie” muusikavideo. Teiseks singliks oli Pharrell Williams produtseeritud lugu “Spark the Fire”.

Pharrell Williams & Gwen Stefani lugu “Shine” kõlas perekomöödias “Paddington“, mis esilinastus USA-s 16.01.2015.

Gwen Stefani osales 11.mail 2015 ilmunud Snoop Dogg 13-nda albumi "Bush" loos "Run Away".

Gwen Stefani osales Eminemi uues loos “Kings Never Die”, mis kõlas 24.juulil 2015 esilinastunud filmis “Southpaw”.

30.oktoobril 2015 tuli kogumikalbum "We Love Disney", kus Gwen Stefani esituses kõlab "The Rainbow Connection" (filmist "The Muppet Movie"). Oma uut lugu “Used to Love You” esitles ta 19.oktoobril.

12.veebruaril 2016 tuli Gwen Stefani digisingel “Make Me Like You“. Produtsendiks on JR Rotem. Loo video kanti üle otse Grammy auhinnagalalt 15.veebruaril. Album "This Is What the Truth Feels Like" ilmus 18.märtsil.

9.mail 2016 avaldasid ühisloo "Go Ahead and Break My Heart" Gwen Stefani ja tema kallim Blake Shelton. Lugu pärines kantrilaulj albumilt "If I'm Honest".

31.mail tuli Gwen Stefanilt värske video singlile “Misery“. Sophie Muller lavastatud muusikavideo on filmitud mahajäetud majas, kus naine kaamera ette erinevates kostüümides ilmub, nähes välja uhkem ja stiilsem kui kunagi varem.

Gwen Stefani osales 6.juulil 2016 avaldatud loos "Hands" koos paljude USA muusikutega, mille tulu läks Orlando massitulistamise ohvrite toetuseks.

Gwen Stefani ja Justin Timberlake esituses kõlasid lood "Hair Up" ja "What U Workin’ With?" 4.novembril 2016 linastunud multikas "Trolls".

6.oktoobril 2017 tuli Gwen Stefani välja 12-looline klassikaline jõulualbumiga "You Make It Feel Like Christmas". Kaasa lööb lauljatari boyfriend Blake Shelton.

25.oktoobril 2018 tuli Gwen Stefani eelmise aasta jõuluplaat välja deluxe editionina kus lisaks 5 lugu. 20.novembril esitlesid Gwen Stefani ja Blake Shelton "You Make It Feel Like Christmas" videot.

12.detsembril 2019 avaldasid Gwen Stefani ja tema kaasa Blake Shelton loo "Nobody but You", mis pärit viimase uuelt kantrialbumilt.

Gwen Stefani ja Blake Shelton järgmine ühine singel "Happy Anywhere" tuli välja 24.juulil 2020.

Dua Lipa 28.augustil ilmunud remiksalbumil kõlab Mark Ronsoni remiks loost "Physical", kus lööb kaasa Gwen Stefani.

13.oktoobril avaldas Gwen Stefani jõuluplaadilt singli "Sleigh Ride". 19-looline "You Make It Feel Like Christmas (Deluxe Edition- 2020)" album järgnes 23.oktoobril.

7.detsembril ilmus lõpuks Gwen Stefani päris uus lugu "Let Me Reintroduce Myself". Muusikavideo tuli välja 1.jaanuaril.

11.märtsil andis Gwen Stefani välja singli "Slow Clap". Loo uus versioon, kus kaasatud Saweetie, tuli välja 9.aprillil.

03.07.2021 abiellusid Gwen Stefani ja Blake Shelton lauljatarile kuuluvas Tishomingo rantsos Oklahomas.

27.augustil lasi Gwen Stefani välja kuue looga kogumiku EP "Just A Girl".

25.mail 2022 avaldas Sean Paul loo "Light My Fire" featuring Gwen Stefani & Shenseea. Loo muusikavideot esitleti 13.juulil.

Gwen Stefani andis 23.juunil 2023 välja singli "True Babe".

9.veebruaril 2024 tulid Gwen Stefani & Blake Shelton välja ühise looga "Purple Irises".

No Doubt taasühines kontserdiks 2024 Coachella Valley Music and Arts Festivalil, mis toimus 13.aprillil Indios, Californias.

Faktid

Nimi: Gwen Renee Stefani
Sündis / Koht: 03.oktoober, 1969 / Fullerton, Kalifornia, USA
Tähtkuju: Kaalud
Juuksed: Blondid
Pikkus: 170 cm
Ansamblis: Laulab
Perekond: Isa Dennis, ema Patti õde Jill ning vennad Todd ja Eric
Abiellus: 2002, UK staariga Gavin Rossdale bändist Bush, lahutasid 8.aprillil 2016.
I poeg: Kingston James McGregor Rossdale, sündis 26.05.2006
II poeg: Zuma Nesta Rock Rossdale, sündis 21.08.2008
III poeg: Apollo Bowie Flynn Rossdale, sündis 01.03.2014
2.abielu: 03.07.2021 Blake Shelton

Vabal ajal: Trennib oma häält ja keha ansambli kontsertideks
Lemmikansamblid: Everclear, Madness, Jamirogoui ja 311
Tom iseloomustab Gweni: "Ta näeb väga kena välja ning niikaua kui mina teda tunnen, tean et tal on kaasasündinud muusikuanne. Ma ei suudaks ühtegi lugu kellelegi teisele kirjutada, sest ta on niivõrd ehe."

Nimi: Tom Dumond
Sündis / Koht: 11.jaanuar, 1968 / Los Angeles, Kalifornia, USA
Tähtkuju: Kaljukits
Juuksed: Pruunid
Pikkus: 190 cm
Ansamblis: Mängib Kitarri
Perekond: Isa John, ema Gina vend Fred ning kaks õde Ellen ja Sharon.
Abiellus: 2004 aasta oktoobris, abikaasa Mieke
I poeg: Ace Joseph Dumont, sündis 06.04.2006
II poeg: Rio Atticus Dumont, sündis 18.06.2008
III poeg: Koa Thomas Dumont, sündis 19.02.2011

Vabal ajal: Arvutifänn, teeb ka No Doubti kodulehte
Lemmikansamblid: Everclear, Madness, Jamirogoui ja 311
Gwen iseloomustab Tomi: "Unikaalne rokkar ja kidramees ja mitte väga tavaline kidramees, vaid tal on oma lavaimage. Ta hakkas kitarri mängima väga noorelt ja on sellega väga kodus."

Nimi: Tony Kanal
Sündis / Koht: 27.august, 1970 / Kingsbury, Inglismaa
Tähtkuju: Neitsi
Juuksed: Mustad
Pikkus: 165 cm
Ansamblis: Mängib basskitarri
Perekond: Isa Gulab, ema Leena ja vend Neil
Abikaasa: USA näitlejatar Erin Lokitz.
I tütar: Coco Reese Lakshmi Kanal, sündis 24.01.2011
II tütar: Saffron Rose Kiran Kanal, sündis 22.11.2013

Vabal ajal: Tegeleb psühholoogiaga
Lemmikansamblid: Prince ja Weezer
Gwen iseloomustab Tonyt: "Ta on väga korralik ja peseb kogu aeg käsi. Oskab hästi äri ajada. Ta teeb palju nalja, aga põhiliselt musta huumorit."

Nimi: Adrian Damien Young
Sündis / Koht: 26.august, 1969 / Long Beach, Kalifornia, USA
Tähtkuju: Neitsi
Juuksed: Pruunid
Pikkus: 180 cm
Ansamblis: Mängib trumme
Perekond: Isa Sam, ema Jean ja tema neli venda Damian, Jeff, Alex ja Aaron
Abiellus: 16.01.200, abikaasa Nina Kent
Poeg: Mason James Young, sündis 09.02.2002
Tütar: Magnolia Renée Young, sündis 10.06.2011

Vabal ajal: Mängib golfi ja korvpalli
Lemmikansamblid: Meeldivad kõik pändid kellel on veidikegi ska hõngu juures
Tom iseloomustab Adriani: "Ta on väga maskuliinne ja lärmakas.Temaga on lõbus koos aega veeta. Armastab õlut."

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.nodoubt.com
Gwen Stefani ametlik leht: http://www.gwenstefani.com/