Soilwork

9.aprillil esinesid Helitehases Kataklysm Kanadast, Soilwork Rootsist ja Horizon Ignited Soomest.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Andres - andres@allstarz.ee 04.03.2005 - 19:18
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.04.2023 - 06:56
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Rootsi meloodilise death-metali bänd SOILWORK rajati 1995 aastal INFERIOR BREED nime all, kus olid bändis tol ajal Peter Winchers kitarril, Sven Karlsson sündil, Bjorn "Speed" Strid vokaalil, Ola Flink bassil ja Ola Flenning teisel kitarril.

1997 aastal muudeti nimi ära SOILWORK'iks. Debüüt plaadiks sai neil 1998 aastal kirjutatud "Steelbath Suicide" Nuclear BLast labeli all, kus trummidel oli Jimmy Persson. Järgmine plaat tuli välja juba 2000 ning kuni 2003 aastani lasti iga aasta plaate välja. Järgmiseks osutus siis "The Cahinheart Machine", kus trumme mängis Hanry Ranta.

2001 aatal lasid rootslased kolmanda albumi, "A Predator's Portrait", mis märkis nende läbilöögi. Salvestus sai väga häid numbreid ja head kriitikat ajakirjanduselt, eriti Saksamaal ning sellega tegi nad võrdväärseteks tesie rootsi meloodilise death-metali bändiga IN FLAMES. Pärast kõrgelt hinnatud tuuridel ANNIHILATOR'iga ja NEVERMORE'ga suundus SOILWORK rokkima mitemetele suve kontserditele ja festivalidele, millest Wacken Open Air 2001 jääb nende kõige mälestusväärseks showks.

Järgmine meistriteos "Natural Born Chaos" oli salvestatud produtsendi Devin Townsendi käe all. Selliste hittidega nagu "As We Speak", "Follow The Hollow" oli see kauamängivplaat järgmine loogiline aste bändile, aidates neil ronida mööda edukuse-mäge kõrgemale ja kõrgemale. Rohked tuurid Euroopas, USAs ja Jaapanis aitasid levitada SOILWROK'i populaarsust ja tehes teistel bändidel CHILDREN OF BODOM, HYPOCRISY või KILLSWITCH ENgAGE raskeks seista võrdväärsetena SOILWORK'i kõrval, nende poweri ja kiiruse tõttu.

2003 plaat "Figure Number Five" tõstis nad lõppkokkuvõttes meloodilise death-metali esimesse klassi tasemele. Hitid "Rejection Role", "Light The Torch" ja eriti "Deaparture Plan" said nende uuteks hümnideks SOILWORK'i etteastete loode nimekirjas.

2004 aasta teisel poolel hakkasid nad ette valmistama materjali järgmiseks meistriteoseks koos produtsendi Daniel Bergstrandiga Dug-Out Stuudios Uppsalas ja Fascination Street stuudios Orebros. Selle tulemusena andis SOILWORK teile viimase obaduse! Selleks on kauaoodatud uhiuus 12-looline plaat "Stabbing The Drama", mis on parim plaat mis rootsi viisik on kunagi teinud. Ekstreemselt jäik ja dünaamiline meloodiliste elementidega täpselt õigetes kohtades on nende töö kaubamark. Iga noot, trummari Dirk Verbeurenterav täpsed breigid ja biiti on töödeldud puhtale täiuslikkusele.

SOILWORK on ulatunud uuele platoole, uuele tasemele ... Vokalist Björn "Speed" Strid paiskab endast rohkem energiat ja powerit, ning annab nii emotsionaalseid külmavärinaid kui ka jõhkraid atakke. Kuulates plaati, võid järelduseks öelda, et SOILWORK on oma töö ära teinud, SOILWROK on jõudnud oma parem plaadini ... SOILWROK pole kunagi parem olnud kui praegu ning teeb teistel bändidel veelgi raskemaks järel püsimise.

2006 aasta suvel esines Soilwork mitmel suurel Euroopa festivalil, sealhulgas näiteks Wacken Open Air ning Rock Hard festivalidel Saksamaal, Ruisrockil Soomes ja Malmöl Rootsis ja 9. septembril Tallinnas Rock Cafes.

2007 aasta märtsis teatas Bjorn "Speed" Strid, et ta kirjutab juba uusi lugusid ning bänd on stuudios jäegmise albumi kallal ametis. Samuti on bändis uus kitarrist Daniel Antonsson, kes varem on mänginud ansamblites Dimension Zero ja Pathos. Ta asendab 2005 aasta lõpus lahkunud Peter Wichers'it.

Juuni lõpus 2007 Vana-Vigalas toimuva festivali Hard Rock Laager üks peaesineja oli Soilwork.

Ansambli järgmine album "Sworn to a Great Divide" ilmus Nuclear Blast Recordsilt 19.oktoobril 2007 ja sisaldab 11 lugu. Selle plaadiga on nad läinud veelgi meloodilisemaks ning astunud death metalist sammu metalcore’i suunas.

Bänd alustas plaadiga Põhja-Ameerikas tuuritamist koos selliste oma ala tippudega, nagu Killswitch Engage, Lamb of God ja Devildriver. Tallinna tõi ansambli Sworn To Finland Tour 2008 ja esineti pisut üle tunnise kavaga 20. veebruaril Rock Cafés. Nädal enne kontserti otsustas Soilwork, et bändi senine kitarrist Ola Frenning peab loobuma ning bändist lahkumise peamiseks põhjuseks tuuritamisega kaasnevad sobimatud elutingimused. Laulja Björn "Speed" Strid ütles, et otsuse langetamine oli väga raske, kuna Frenningiga on koos bändi tehtud ja sõbrustatud väga pikka aega.

Bändi järgmine album ilmus Euroopas 02.juulil 2010 ja kandis nime "The Panic Broadcast". Plaadi produtseeris naasnud kitarrist Peter Wichers ning miksis Jens Bogren. 10-looliselt albumilt oli bändi myspace lehel maist 2010 üleval lugu "Two Lives Worth Of Reckoning". Singli ja videona ilmus "Let This River Flow".

20.juulil 2010 tuli Avalon Marquee Records alt 19-ne looga kogumik "The Sledgehammer Files: The Best of Soilwork 1998-2008".

Detsembris 2011 alustas bänd tööd järgmise stuudioalbumiga. 23.augustil 2012 alustati salvestamist, produtsendiks seekord Jens Bogren. Oodataval duubelplaadil osaleb ka seni kontsertidel kitarri mänginud David Andersson ning loos "The Windswept Mercy" kuuleb külalisvokaale inglaste New Model Army solistilt Justin Sullivan.

Singlitena on välja antud "Spectrum of Eternity", "This Momentary Bliss" ning "Rise Above the Sentiment", millest viimasele valmis ka video.

1.märtsil 2013 ilmunud albumile “The Living Infinite” eelnes 8kuuline kirjutamis- ja salvestamisprotsess. “The Living Infinite” näol on tegemist on esimese duubelalbumiga meloodilise death metali ajaloos. Kauamängivaga tõestab Soilwork taas, et pidev tuuritamine ei ole loomeprotsessile mingit mõju avaldanud, kusjuures paljud kriitikud on albumit nimetanud Soilworki tugevaimaks teoseks.

26.aprillil 2013 avaldati "Spectrum Of Eternity" muusikavideo. Veel on singlitena tulnud "This Momentary Bliss" ja "Rise Above the Sentiment", millele valmis samuti muusikavideo.

27.novembril 2013 andis Soilwork tuuri "The European Infinity Tour 2013" raames Tallinnas klubis Rock Cafe kontserdi.

21.märtsil 2014 võeti dvd tarvis üles bändi kontsert Soomes Helsinki Circuses. Müügile jõudis "Live in the Heart of Helsinki" 13.märtsil 2015 Nuclear Blast alt.

Soilwork kümnes stuudioalbum "The Ride Majestic" tuli välja 28.augustil 2015 Nuclear Blast Recordsilt. Plaadi valmimise lõpus, juunis 2015, lahkus bassimees Ola Flink ning tema asemele tuli Markus Wibom. 8.juulil avaldati plaadi nimilugu "The Ride Majestic" ning 20.augustil promosingel "Enemies in Fidelity", millele valmis ka video.

27.novembril 2015 algas Euroopa tuur Malmöst. Selle puhul tehti avalikuks loo ”Death In General” muusikavideo. 2016.aastal lahkus trummar Dirk Verbeuren ning tema asemele astus Bastian Thusgaard.

19.augustil 2016 andsid rokkarid välja rariteetidest koosneva albumi "Death Resonance", millel lood alates aastast 2005. 15-ne loo hulgas on esimesed kaks uut - "Helsinki" ja "Death Resonance".

12.veebruaril 2017 esinesid Tallinnas, Rock Cafe laval KREATOR, SEPULTURA, SOILWORK ja ABORTED. Basskitarristiks oli nüüdsest Taylor Nordberg.

29.mail 2018 andis Björn "Speed" Strid teada, et nende järgmine albumi salvestamine on lõppenud Rootsis Nordic Sound Lab stuudios, produtsendiks Thomas "Plec" Johansson. 12.oktoobril tuli välja esimene lugu "Arrival" ning 26.oktoobril “Full Moon Shoals”.

Album "Verkligheten" ilmus 11.jaanuaril 2019 Nuclear Blast alt ning sisaldas 12 lugu. 21.detsembril avaldati loo “Stålfågel“ multikavideo, kus laulab Arch Enemy solist Alissa White-Gluz. 11.jaanuaril avaldati ka järgmise singli "Witan" muusikavideo ning 13.märtsil "Desperado" video.

29.mail 2020 andis Soilwork välja singli ja video viimase plaadi loole “Death Diviner”.

4.detsembril avaldas Soilwork viie looga EP "A Whisp Of The Atlantic", mille esimene videosingel “Nothingness And The Devil” tuli välja 23.oktoobril. Nimiloo video tuli välja lühialbumiga samal päeval.

12.aprillil 2021 tulid metalmuusikud välja Rootsi jalgpallikoondise jaoks kirjutatud looga "Nu Jävlar!", mille autorid Björn Strid (Soilwork), Mike Wead (King Diamond) and Simon Johansson (Wolf).

Björn "Speed" Strid osales 19.oktoobril ilmunud Obscura singlil "When Stars Collide".

17.jaanuaril 2022 teatas bänd, et bassimees Rasmus Ehrnborn, kes on olnud laval alates 2019 aastast, on võetud ametlikuks liikmeks. Bänd annab viimast lihvi aasta lõpus ilmuvale albumile.

19.augustil ilmus Nuclear Blast Records alt Soilwork 12-s stuudioalbum "Övergivenheten". Kuulda saab 14 lugu. Plaadi nimilugu koos videoga avaldati 13.mail ning 17.juunil tuli koos videoga välja singel "Nous Sommes La Guerre". Kolmas singel koos videoga oli 15.juulil avaldatud “Dreams Of Nowhere”.

Albumiga "Övergivenheten" võttis Soilwork ette hüljatuse ja ilmajäetuse. Küsides, mida tähendab olla koormatud mõttest, et sind võib olla hüljatud? Või kui sa oled ise hülgaja? Aastate jooksul sügavaid suhteid ehitanud bändiliikmed on võimelised üksteise kannatusest ja ärevusest ammendama inspiratsiooni, et teha aina huvitavamat ja tõetruumat muusikat.

14.septembril 2022 teatas bänd kurva uudise, et 47-aastaselt suri alates 2008 aastast kitarristiks olnud David Andersson. 2023 aastast mängib kitarri Simon Johansson.

9.aprillil esinesid Helitehases Kataklysm Kanadast, Soilwork Rootsist ja Horizon Ignited Soomest.

Faktid

SOILWORK on :

Björn "Speed" Strid - powerit täis vokaal
Pärisnimi: Björn Ove Ingemar Strid
Sündinud: 10 september 1978 Helsingborg
Mõjutused: Devin Townsend, Rob Halford
Vanad bändid: Terror 2000, Pugins, Clysmatic, Apharamon, Inferior Breed
Lemmik laul: Hallowed BY THe Name - Iron Maiden
Lemmik film: Magnolia
Lemmik plaat: NUmber of The BEast - Iron Maiden
Hobbid: jooksmine, vaadata filme

Sven Karlsson – sünth
Sündinud: 12 aprill 1978 Malmö Apartament
Mõjutused: Devin Townsend, Aphex Twin
Vanad bändid: Embraced, Evergery, Mistetltein
Lemmik laul: Windowlicker - Aphex Twin
Lemmik film: Mulholland Drive
Lemmik plaat: Terria - Devin Townsend
Hobbid: lugemine, muusika kirjutamine

Sylvain Coudret (s. 16.02.) - kitarr - alates 2008
Bastian Thusgaard (s. 24.03.1992) - trummid - alates 2016
Rasmus Ehrnborn (s. 26.02.1979) - bass - alates 2019
Simon Johansson (s. 11.09.1974) - kitarr - alates 2023

Lahkunud:

David Andersson - kitarr - alates 2008 (suri 14.09.2022)
Taylor Nordberg - bass - 2017-2019
Dirk Verbeuren - trummid - 2004-2016; s. 8.jaan. 1975

Ola Flink – bass
Pärisnimi: Peter Ola Flink
Sünniaasta: 26 august 1977 Ängelholm
Mõjutused: country muusika
Vanad bändid: hetkel Hatelight
Lemmik laul: Negative - Creep
Lemmik film: Taxi Driver
Lemmik plaat: NIravana - Bleach
Hobbid: kalastamine ja vidoemängud

Peter Wichers – kitarr
Pärisnimi: Peter Rickard Leo Wichers
Sünniaasta: 7 veebruar 1979 Helsingborg
Mõjutused: Porcupine Tree, Devin Townsend, Freak Kitchen
Vanad bändid: Strongpage, Inferior Breed
Lemmik laul: Regulator - Devin Townsend
Lemmik film: The BIg Lebowski
Lemmik plaat: Vulgar Display of Power - Pantera
Hobbid: WArcraft ja teiste bändide salvestaimne

Ola Flenning – kitarr
Pärisnimi: Ola Gustav Frenning
Sünniaasta: 17 august 1979 Helsingborg
Mõjutused: Blackmore, Wylde, Schenker
Vanad bändid: Acacia, Catweazel; Cul-De-Zuc
Lemmik laul: Gates of BAbylon - Rainbow
Lemmik film: Star Wars
Lemmik plaat: Machine Head - Deep Purple
Hobbid: Gamecube

Muud huvitavat