The Killers

Ansambli Travis singel "Raze The Bar" ilmus 10.mail, kaaslasteks Coldplay's Chris Martin ja The Killers' Brandon Flowers.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.11.2006 - 09:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.05.2024 - 14:48
Välismaine artist, Ansambel, Rock

The Killers on rockibänd Las Vegas’est, Nevadast. Siia kuuluvad Brandon Flowers (vokaal, klahvpillid), Dave Keuning (kitarr), Mark Stoermer (bass) ja Ronnie Vannucci Jr. (löökriistad). Uue laine ja millenniumivahetuse post-punki liitev kvartett tuli kokku 2002. aastal. Flowers oli äsja hüljanud sündipopi bändi Blush Response, kui sattus kohalikus ajalehes Keuningi kuulutusele. Mõlemad mehed olid suured Oasise fännid ning mõne nädala jooksul pärast kohtumist kirjutasid nad juba kahasse tulevase kultushiti "Mr. Brightside". Peagi lõid kampa ka endine meditsiinikuller Stormer ja klassikalisi löökpille tudeeriv Vannucci. Gängi nimeks sai The Killers.

Londonis baseeruv sõltumatu plaadifirma Lizard King haistis ülelombi-bändis potensiaalset haibihõngu ja sõlmis nendega 2003. aasta sügisel lepingu limiteeritud singli "Mr. Brightside" väljalaskmiseks. Oktoobris oli Killersi-kära juba piisavalt vali, kindlustamaks neile iga-aastasel CMJ Music Marathon’il liidripositsiooni. Ülemaailmne diil Islandiga järgnes üsna pea, tõstes bändi teiste kõrgelt kodeeritud uue laine bändide – Interpoli, Rapture ja the Strokesi – liigasse. 2004. aasta Suurbritannia kontserdid selliste kollektiividega nagu British Sea Power ja stellastarr* andsid killersitele võimaluse testida publiku ees oma debüütalbumi “Hot Fuss” mõjujõudu.

Poisid vallutasid stiiliteadliku popmaailma 2004. aasta suvel hitiga “Somebody Told Me”. Vapustavalt stiilne lugu tiris inspiratsiooni indie-varasalvedest – The Smiths, New Order, Oasis ja Cure – ning oli kaetud Duran Durani kuldaegu markeeriva sädeleva gämmvõõbaga. Album “Hot Fuss” paiskus müügile 07.juunil 2004 ja kõigest kahe kuu möödudes kuulutati Killers üheks 2004. aasta Shortlist’i muusikauhindade kümnest finalistist. Singlid "Somebody Told Me", "Mr. Brightside", "Smile Like You Mean It" ja "All These Things That I've Done" vallutasid edetabelite tippe kogu maailmas; album “Hot Fuss” skooris 2005. aastal tervelt viis Grammy nominatsiooni ja müüs üle viie miljoni koopia.

Jätkati mõrvarliku halastamatusega – ei mingit puhkust pärast tuuri, vaid jalamaid teist albumit salvestama. Kolme nädalaga valmis enamik lugudest, mis pajatavad suuresti vanamoeliste väärtuste vääramatust hukust, igatsusest müütiliste vana hea Ameerika väärtuste järele. Peagi löödi valla stuudiouks – mitte mingi lihtlabase stuudio oma, vaid tuliuue Vegase Palms Hotel’i sissepääs. Võõrustajaiks legendaarsed produtsendid Flood ja Alan Moulder (U2, Smashing Pumpkins). Pressi ja fännide ülistuste saatel lasti juulis 2006 lendu Bruce Springsteeni mõjutustega avasingel "When You Were Young", mis keerutas kiirest tähelepanutolmu nende ümber üles, äramärkimist väärib ka huvitav Mehhiko armastuslool põhinev video.

02.oktoobril 2006 järgnes album "Sam’s Town". Album sai omale nime bändi kodulinna Las Vegase ühe kasiino järgi. Kogu album on kõvasti mõjutatud U2 Bono ja Bruce Spirngsteeni loomingust, viimast avastab Killersi juhtfiguur Brandon Flowers enda jaoks üha uuesti ja uuesti.

02.novembril 2006 hilisõhtul Kopenhagenis jagatud MTV Europe Music Awardsil kuulutati The Killers parimaks rockansambliks.

Nende järgmise singli "Bones" video autoriks oli legendaarne Tim Burton. Video etteaste televisioonis toimus 25.oktoobril 2006 ning luukerede hulka mahub siin ka näitlejatar Devon Aoki. Singel ilmus müügile 27.novembril 2006. Samas pandi juba 06.detsembril ITunes vahendusel üles heategevuslik allalaaditav jõulusingel "A Great Big Sled".

2007 aasta algul tuli singlina 'Read My Mind', mille video võeti üles Jaapanis ning 25.juunil tuli singel "For Reasons Unknown".

Bänd andis 12.novembril 2007 välja kogumikalbumi "Sawdust", mis sisaldas singlite b-pooli, seni ilmumata lugusid ja mõningat uut materjali. Esimene singel "Tranquilize" tuli UK-s välja 12.10.2007 ja oli ühinemine Lou Reed'iga. Samal ajal lasti USA iTunes'is müügile Joy Division'i kaverlugu "Shadowplay". Lisaks neile leidis albumilt veel lood "Ruby, Don't Take Your Love to Town" (The First Edition kaver), "Romeo and Juliet" (Dire Straits kaver) ja "Move Away" (filmist Spider-Man 3). Fännide rõõmuks oli albumil ka seni ilmumata "Leave the Bourbon On The Shelf".

01.detsembril 2007 lasi The Killers välja eraldi singli heategevuskampaaniale AIDS in Africa ning jõulusingli nimeks oli "Don't Shoot Me Santa".

The Killers kolmas album "Day & Age" tuli välja 24.novembril 2008. Avalikkusele esitleti juba varem kahte uut lugu "Neon Tiger" ning "Spaceman". Esimeseks singliks sai lugu "Human", mida kirjeldab Brandon Flowers kui "Johnny Cash meets the Pet Shop Boys". Üldse oli plaat rohkem pomusa poole kaldu.

The Killers ja Sir Elton John andsid koos välja jõulu-singli "Joseph, Better You Than Me". Kaasa lõi veel Neil Tennant ja singel ilmus koos teemakohase videoga detsembris 2008. Varasemal kahel aastal on The Killers ilmutanud jõululood "A Great Big Sled" ja "Don't Shoot Me, Santa", mis olid tasuta allalaadimiseks. Varem on bänd nme.com-ile tunnistanud, et sooviksid jõulusinglitest iga-aastase traditsiooni teha, kuni neil lõpuks on piisavalt jõululaule, et neist terve album välja anda.

Jaanuaris 2009 üllitas ansambel singli "Spaceman" ning mais 2009 tuli kolmas singel "The World We Live In". Edasi anti 13.juulil välja singel "Goodnight, Travel Well" ning aasta lõpus tuli heategevuslikult ühingule War Child loovutatud singlina "All These Things That I've Done".

Bänd salvestas heategevuslikul otstarbel 2010 jõuludeks ansambli Eagles kaveri loost "Hotel California". Kõva promo tuli loole 7-18.detsembril 2010 Kopenhaagenis kliimakonverentsi ajal. Edasi asus bänd vaheajale.

Brandon Flowers andis 06.septembril 2010 välja sooloplaadi "Flamingo", mis esimesel müüginädalal kohe UK #1 albumiks sai. Kuigi laulja väidab, et osad lood oleksid võinud kõlada ka bändi järgmisel albumil kui neid teistmoodi esitada. Plaat on armastuskiri tema kodulinnale Las Vegas. Esimeseks singliks oli "Crossfire".

30.novembril 2010 tuli juba traditsiooniks saanud jõulusingel, seekord nimega "Boots", tulud lähevad jälle heategevuseks.

Jaanuaris 2011 teatas ansambel taas tegutsemisest ning tegevusest neljanda albumiga. Stuudiosse suunduti oktoobrist.

01.detsembril 2011 andis The Killers välja heategevuslikuks otstarbeks jõulusingli "The Cowboy’s Christmas Ball".

23.aprillil 2012 leiti oma kodust surnuna 33-aastane Thomas Marth, keda muusikasõbrad teavad kui The Killersi saksofonimängijat. Tegu oli enesetapuga ning Marth suri relvalasust pähe.

17.septembril 2012 tuli ansambli neljas stuudioalbum "Battle Born, millel kõlab 12 lugu. Album müüs end avanädalal UK #1-eks. Plaadi muusika on pehmem ja tunda annab saksofoni puudumine. 9.septembril ilmunud simene singel "Runaways" on võimas progresseeruv lugu, mille saund on segu juuksehevist ja Killersi enda klassikalisest kõlapildist.

9.oktoobril teatas bänd järgmiseks singliks "Miss Atomic Bomb". Giorgio Testi bändi tuurist monteeritud video esilinastus 2.novembril.

The Killers 2012 aasta jõulusingliks on "I Feel It in My Bones" featuring Ryan Pardey. 4.detsembril ilmunud singli tulu läheb aidsiabiorganisatsioonile (RED). Loos laulab tausta Ryan Pardey, kes mängib ka muusikavideos taas paha jõulumeest.

17.detsembril 2012 avaldas bänd "Battle Born" albumilt loo "Here With Me" video, milles mängivad näitlejad Winona Ryder ja Craig Roberts. Video autoriks on taas Tim Burton.

The Killers esines 26.juunil 2013 Riia vabaõhuareenil Meþapark maailmatuuri “Battle Born” raames.

16.septembril 2013 tähistas ansambel kümne aasta möödumist esimesest kontserdist Londonis.

11.novembril ilmus parimate lugude album “Direct Hits: 2003 - 2013”, mille uus singel oli ”Shot At The Night”. Singli video esilinastus 27.septembril VEVOs.

Teiseks plaadil kõlavaks uueks looks ja singliks on "Just Another Girl", mille video avaldati VEVOs 25.novembril 2013. Videos osaleb näitlejanna Dianna Agron. Singel ilmub 23.detsembril 2013.

The Killers 2013 aasta jõulusingliks oli “Christmas In L.A.”, mis ilmus digitaalselt 2.detsembril 2013. Seekord lööb kaasa Los Angelesi alternatiivrockbänd Dawes. Muusikavideos osaleb näitleja Owen Wilson.

The Killers 2014 aasta jõulusingliks oli "Joel, The Lump Of Coal", mille müügitulu läheb heategevusele (RED).

15.mail 2015 tuli kümneloolise sooloplaadiga “The Desired Effect“ välja Brandon Flowers. 29.03.2015 tuli singlina "Can't Deny My Love", mille autorid on Flowers ja Darren Beckett. 30.märtsil esilinastunud muusikavideo lavastasid Robert Schober ja Pat Scola. Teiseks singliks oli "Still Want You", mille video avaldati 10.aprillil ning 27.aprillil tuli singel ja video looga “Lonely Town” ning järgmine oli “I Can Change”.

Brandon Flowers osales ansambli New Order albumil "Music Complete", mis ilmus 25.septembril 2015.

27.novembril 2015 ilmus järjekordne jõulusingel “Dirt Sledding“ koos videoga.

Mark Störmer tuli oma teise sooloalbumiga "Dark Arts" välja 5.augustil 2016. Muusikavideo ja singlina ilmus “Are Your Stars Out?”.

Killersi 2006 albumi "Sam’s Town" 10ndaks juubeliks anti 7.oktoobril 2016 välja singel “Peace of Mind“, mis toona albumile ei mahtunud.

18.novembril tuli The Killers välja 11-loolise jõulusinglite kogumikuga “Don’t Waste Your Wishes”.

22.septembril 2017 tuli The Killers lõpuks välja uue albumiga “Wonderful Wonderful”. 14.juunil 2017 avaldati 10-looliselt plaadilt singel "The Man" ning muusikavideo tuli välja 28.juunil. Järgmine singel "Run For Cover" ilmus 28.juulil ning selle muusikavideo tuli välja 22.augustil. Albumi nimilugu “Wonderful Wonderful” avaldati 24.augustil ning "Some Kind Of Love" 15.septembril.

9.jaanuaril 2018 tuldi välja "Rut" muusikavideoga, mille lavastas Danny Drysdale.

12.aprillil tuli välja lauljatari Juanita Stein singel "Forgiver", mille kaasautoriks ja produtsendiks on Brandon Flowers.

The Killersi kitarrist Dave Keuning annab 25.jaanuaril 2019 välja 14-loolise sooloalbumi "Prismism", millelt esimestena avaldas 12.oktoobril singli "Restless Legs" ning 7.novembril nimiloo "Prismism". Kolmas singel "Boat Accident" tuli välja 30.novembril.

14.jaanuaril 2019 avaldas bänd Anti-Trump loo "Land Of The Free". Muusikavideo lavastas Spike Lee.

12.märtsil 2020 ilmus singel "Caution", milles kitarrisoolo esitab endine Fleetwood Mac liige Lindsey Buckingham. 20.märtsil avaldatud video tegi Sing Lee. Järgmise singlina tuli 24.aprillil "Fire In Bone". 29.mail tuli välja loost "Caution" Clean Bandit remiks. 17.juunil ilmus singel "My Own Soul's Warning" ja seal teeb kaasa ning selle kaasprodutseeris Jonathan Rado ansamblist Foxygen.

14.augustil avaldati uus lugu "Dying Breed". The Killers andis 21.augustil välja kümne looga uue albumi "Imploding The Mirage". 29.jaanuaril anti plaadist välja täiendatud versioon koos uue singliga "C'est La Vie".

16.juunil 2021 avaldasid The Killers ja Bruce Springsteen koos singli "Dustland". Tegemist on bändi 2008. aastal ilmunud loo "A Dustland Fairytale". Flowersi sõnul võttis Springsteen temaga eelmise aasta veebruaris ühendust ja mainis, et nad võiksid koos "Dustlandi" esitada. Flowers arvas esialgu, et tegemist on naljaga, ent sai peagi teada, et number, millelt sõnum saabus, kuulub tõesti Springsteenile. Koroonapandeemia tõttu ei olnud kohene koostöö võimalik, ent 2020. aasta lõpus õnnestus The Killersil ja Springsteenil siiski kokku saada.

Jaanuarist 2021 asus The Killers stuudios salvestama uut muusikat, bändil oli taas abiks kitarrist Dave Keuning. Uus album "Pressure Machine" ilmus 13.augustil ja sisaldas 11 lugu, mis olid väga personaalsed ning kõnelevad väiksest linnast Nephi Utah osariigis, kus möödusid Brandon Flowersi noorusaastad. Träkil "Runaway Horses" oli partneriks Phoebe Bridgers.

25.märtsil 2022 taasavaldas bänd albumi "Pressure Machine". Koos produtsetidega Shawn Everett ja Jonathan Rado on antud uus kõla lugudele "West Hills", "Runaway Horses" ja "The Getting By". Muusikavideod avaldati lugudele "Notes From A Quiet Town" & "The Getting By II". 5.augustil ilmus The Killers singel "boy".

25.augustil 2023 tuli välja The Killers uus singel "Your Side of Town".

8.detsembril tuli välja The Killers kogumikalbum "Rebel Diamonds", kus kuulis 20 lugu bändi 20-aastasest karjäärist. Seniavaldamata neist oli singel "Spirit".

25.detsembril 2023 tegi The Killers sotsiaalmeedias avalikuks uue jõuluhiti “Don’t Shoot Me Santa”.

Ansambli Travis singel "Raze The Bar" ilmus 10.mail, kaaslasteks Coldplay's Chris Martin ja The Killers' Brandon Flowers.

Faktid

Liikmed:
Brandon Richard Flowers (vokaal, klahvpillid) – 21.juuni 1981
David Brent Keuning (kitarr) – 28.märts 1976
Mark August Störmer (bass) – 28.juuni 1977
Ronnie Vannucci Jr. (löökriistad) – 15.veebruar 1976

Muud huvitavat