Type O Negative

14.aprillil 2010 suri 48-aastasena metalbändi laulja Peter Steele. Gootikuningas sai ootamatult südamerabanduse ja suri silmapilkselt.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.03.2007 - 16:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.01.2012 - 13:34
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

TYPE O NEGATIVE - maailma gootilegend . New Yorkist (USA) pärit Type O Negative ei ole muutunud ajaga, aeg on muutunud nendega. Bänd on 18 aastaga säilitanud oma loomingus nihilistliku maailmavaate, seksi ja surma ülistuse ning pimestava vihatõrviku - kõik, mida kuulajad armastavad ja ootavad. Võib kindlalt väita, et ansambel on olnud mõjutajaks väga suurele osale rock/metal-muusika ringkonnale, eriti just erinevatele Soome gooti-keigar-bändidele. Type O Negative'i kuuluvad laulja/bassimängija Peter Steele, trummar Johnny Kelly, kitarrist Kenny Hickey ning klahvimängija Josh Silver.

Bändi juured ulatuvad aastasse 1981, kui Peeter Steele ja Josh Silver moodustasid grupeeringu Fallout, mille lagunemisel moodustas Steel grupi Carnivore. Kuid peagi sai oma lõpu ka Carnivore ja 1989. aastal saigi alguse Type O Negative. Pärast esimese demo salvestust tuli kiirelt Roadrunner Recordsi plaadileping viiele plaadile. Debüütalbum "Slow, Deep and Hard" nägi ilmavalgust 1991.aastal. Bänd saavutas laiema tuntuse 1993. aastal ilmunud albumiga "Bloody Kisses", millele järgnes kaheaastane maailmaturnee. Plaati müüdi miljoneid eksemplare ja album saavutas esimese underground metal plaadina Roadrunner Recordsi kataloogis plaatinaplaadi staatuse.

1996. aasta album "October Rust" saavutas kuldplaadi staatuse, tõustes Billboard Top 200 42. kohale. Albumi väljalaskmise ajal elas Peter Steele läbi lähedaste sugulaste surma. Valu ja raske kaotuse vaigistamiseks uputas laulja end pudelisse. Plaadi salvestuse käigus polnud bänd sugugi rahul plaadifirmapoolse survega teha albumist kindel müügihitt. Ometigi just plaadilt "October Rust" pärineb bändi vahest kõige menukam lugu "My Girlfriends Girlfriend". 1999. aastal ilmutas Type O Negative albumi "World Coming Down", milles avaldub Peteri tolleaegne enesevihkamine ja depressioon. Plaadi läbivateks teemadeks said taas surm, uimastisõltuvus, depressioon ja suitsiid. Lood "Everyone I Love is Dead", "Everything Dies", "World Coming Down" ja "All Hallows Eve" peegeldavad Peter Steele'i tolleaegset meeleseisundit. Olenemata süngest temaatikast, jõudis plaat Billaboard Top 200 39. kohale.

2003. aastal ilmus "Life Is Killing Me", mis eelmise albumiga võrreldes sisaldas taas kaubamärgiks saanud huumorit. Eelmisel aastal ilmutas bänd teise DVD -"Symphony for the Devil", sedakorda kontsertülesvõtte 1999. aastal toimunud esinemisest Bizarre festivalil Saksamaal.

Type O Negative'i liider Peeter Steele'ile on omane väga must huumor ja otsekohene ütlemine. "Biitlid oleks raskustes "Sgt Pepper" ilmutamisega tänases muusikakliimas. Kogu see muusikatööstus on niivõrd tühi, kui veel olla saab. Type O Negative pole kunagi jälginud trende ja mul pole ka tahtmist seda teha," ütleb Steele. Kenny Hickey lisab: "Oleme ajamasin - me ei liigu edasi, oleme need, kes me oleme. Eelistame, et meil pigem oleks kindel karjäär kui vaid hitid."

19.märtsil 2007 ilmus plaadifirma SPV vahendusel Euroopas bändi album "Dead Again". Esimene singel siit oli nime "Profits of Doom".

Bänd esines Eestis oma Euroopa tuuri raames 10.06.2007 klubis Rock Cafe ning see oli eelkõige fännide kontsert.

"Dead Again" album anti 12.02.2008 taas välja lisa-DVD variandis, millel esinemised, intervjuud ja muu staff. Videona esilinastus "September Sun" 12.01.2008 telesaates MTV2's "Headbanger's Ball".

14.aprillil 2010 suri 48-aastasena metalbändi laulja Peter Steele. Gootikuningas sai ootamatult südamerabanduse ja suri silmapilkselt.

Faktid

Josh Silver (sünd. 14.11.1962) – klahvkad, synth, effects, programming, saatelaul
Kenny Hickey (Kenneth Shaun Hickey, sünd. 22.05.1966) – soolokitarr, rütmikitarr, saatelaul
Johnny Kelly (sünd. 09.03.1968) – trummid, löökriistad, saatelaul

Peter Steele (Peter Ratajczyk, sünd. 04.01.1962-14.04.2010) – laul, bass, kitarr, klahvkad

Muud huvitavat