Jessica Simpson

11.novembril 2021 Jessica koos muusikavideoga loo "Particles", mis originaalis kuulub bändi Nothing But Thieves repertuaari.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.02.2002 - 14:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.11.2021 - 16:36
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Jessica Simpson on üks uuemaid Ameerika superstaare, kes võlub oma muusika ja loomupärase iluga kõiki kuulajaid ja vaatajaid. Juba tema esimene singel "I Wanna Love You Forever" võitis kuulajate südamed fantastiliselt puhta briljantsärava häälega ning peamiselt kõlas laul just rahvarohketel Ricky Martini kontsertidel avaloona. Ometi tõusis singel iseseisvalt 2000 aasta jaanuaris kaheks nädalaks USA number üheks.

1999 aasta 23.novembril ilmunud Jessica esimene album “Sweet Kisses” võitis ülima populaarsuse ning rajas tee lauljatari edukale karjäärile, mis kulmineerus fantastiliste singlitega “I Think I’m In Love With You” ja “Where You Are”. Neist esimene oli meeletult hea tempokas tantsuhitt ning teine kaunis ballaad tõi Jessicale USA-s tõelise läbimurde edetabelites. Põhjust selleks polnud vaja kaugelt otsida, sest esitati ballaadi ju duetis ühe maailma parima selle ala meistri Nick Lachey’iga bändist 98 Degrees ning loo võrratut tõepärast esitlust ülendas veelgi noorte enda armastus. Selle looga hinnati Jessica 2000 aasta kahe Teen Choice Awards’i auhinna vääriliseks, parim uustulnuk ning aasta parim armastuslaul.

Edu ei tulnud Jessicale aga ootuspäraselt kergelt. Laulmist alustas neiu algul Dallase baptistide kirikus ning osales gospelkooris. Kuigi ta üritas 12-aastaselt pääseda Mickey Mouse lauluklubi liikmeks, ei õnnestunud see kohe sugugi ning Jessica alustas ühe väikese Texase plaadifirma juures gospelmuusika plaadi salvestamist. Kolm aastat lindistamist aga luhtus, sest firma hääbus enne plaadi valmissaamist. Jessica kasutas sama plaadi materjali edasi koos noorte kristlaste kooriga esinedes. Keskooli lõpuklassis olles õnnestus tal siiski kohtuda Tommy Mottola’ga Sony Recordsist ning saada tema kaudu plaadileping lõpuks Columbia Recordsiga.

Oodatud teine LP “Irresistible” jõudis kuulajateni 16.juulil 2001 ning sellega koos ilmus rütmikas samanimeline singel. Kuigi singel ei jõudnud edetabelites enam esikohtadele, oli see ometi kena ja mõnus tantsulugu. Plaadil leidub veel sarnaseid lugusid mitmeid ent Jessica’lt ootaks siiski rohkem kenasid hingestatud ballaade, millest sellelt plaadilt tuleb esile tõsta uut duetti, mis seekord lauldakse koos samuti ühe tugevaima ballaadimeistri Marc Anthony’ga ning kaks äärmiselt tugevat häält sobivad siin üllatavalt hästi kokku. Tantsulugudest on kindlasti üks parimaid “What’s It Gonna Be” ning 2002 aasta jaanuaris teise singlina ilmunud “A Little Bit”.

Oma 22-aastase sünnipäeva puhul ilmus temalt 02.juulil 2002 veel Remix-album, millelt leiab kõik tema neli suurt hitti "I Wanna Love You Forever", "I Think I'm in Love With You", "Irresistible" ja "A Little Bit". Remixite autoriteks on Peter Rauhoufer, So So Def ning Hex Hector. Edaspidistest plaanidest rääkides plaanib Texase lauljatar image muutust ning lubab oma järgmisel plaadil nimega “In The Skin“ pisut tõsisemat muusikat, mida ta kirjutab nüüd juba ise ning lubab lasta oma hääle säral rohkem välja paista kui kunagi varem. Rohkem sellist pubekate poppi enam ei tule.

Jessica Simpson abiellus 26.oktoobril 2002 oma kauaaegse armsamaga, kelles on 98 Degrees laulja Nick Lachey ning kuum paar hakkab kirgi üles kütma Jessica uue singli "Sweetest Sin" videos. Video prentendeerib paarikese sõnul kõigi aegade seksikaimate videote top 10-sse ning esilinastub MTV’s 07.juulil 2003. Singlina on “Sweetest Sin“ müügil 15.juulist ning lisaksin siia veel loo autori – Diane Warren. Kuuma paari liikmed annavad sõbralikult 19.augustil välja kumbki oma uue albumi ning Jessica oma kannab nime “In This Skin“. Nick Lachey astub aga esmakordselt üles sooloalbumiga “Soul-O“.

02.märtsil 2004 anti LP “In This Skin“ välja uues ja täiendatud variandis ning segipaisatud eelmistele lugudele on lisandunud veel "Take My Breath Away" (from "Top Gun"), Robbie Williams'i lugu "Angels" ja akustiline variant Jessica #1 singlist "With You" (ilmus 16.detsembril 2003). Lisaks on veel DVD, millel peal kaadrid Jessica TV show’st ja pulmapeost.

Jessica andis jõuludeks 2004 välja temaatiliste lauludega albumi ja siin täitub ka fännide ammune unistus kuulda teda laulmas koos oma noorema õega Ashlee. Nende kahe koosesituses kõlab lugu "Little Drummer Boy". Veel osales plaadil ka Jessica abikaasa Nick Lachey.

Jessica Simpsoni uus film The Dukes of Hazzard, milles ta mängib Daisy Duke osa, esilinastus 05.augustil 2005. Filmi soundtrackil kõlas Jessica esituses lugu "These Boots Are Made For Walkin'", mis ilmus singlina ning soundtrack ise jõudis müügile 19.juulil. Singli sexy video esmaesitlus oli MTV-s 13.juunil.

25.novembril teatasid Jessica ja Nick Lachey, et nende abielu on jooksnud karile ning edaspidi viivad staaride teed lahku. Samas osales Jessica oma teises movie's Employee of the Month (peaosas Dane Cook).

10.aprillil 2006 astus Jessica avalikkuse ette uue looga "Fired Up" ning juuli lõpus nägime videot loole "A Public Affair", millest sai Jessica 14.augustil 2006 ilmunud singel. Uus album kannab singliga sama nime ja ilmus 29.augustil. "A Public Affair" videos on kandev osa rulluisutamisel ning siin on tõeline staaride paraad, sest naispeaosatäitjast on lisaks Jessicale näha veel Christina Applegate, Eva Longoria, Maria Menounos ja Christina Millian ning muidugi meespeaosatäitjad Andy Dick ja Ryan Seacrest.

Järgmine plaat tuli Simpsonilt 09.septembril 2008 ning selle jaoks muusika loomisel kasutas ta Nashville’i kantrilaulukirjutajate abi. "Olen maatüdruk. Kasvasin üles Texases ja kuulasin kantrimuusikat. Olen alati tahtnud kantriplaati teha, kuid ootasin õiget aega," kommenteeris Jessica. 27.mail 2008 jõudis esimese näitena USA raadiotesse plaadi avalooks olev "Come On Over". 11-loolise albumi "Do You Know" nimiloo kirjutas Jessica koos oma muusikalise eeskujuga Dolly Parton, kes ka ise kaasa laulmas. Kantrialbumi teine singel "Remember That" ning kolmas - "Pray Out Loud", jäid suurema tähelepanuta.

12.oktoobril 2010 andis lauljatar välja esimese kogumikalbumi "Playlist: The Very Best of Jessica Simpson" ning oma teise jõulualbumini jõudis ta 22.novembril 2010. Plaat "Happy Christmas" sisaldas 12 klassikalist jõululugu, sealhulgas duetid, kaaslasteks John Britt ja Willie Nelson.

Jessica Simpson ja tema kihlatu Eric Johnson said 1.mail 2012 tütre Maxwell Drew Johnson ja 30.juunil 2013 pisipoja Ace Knute.

Jessica Simpson ja Eric Johnson abiellusid 5.juulil 2014.

19.märtsil 2019 sündis Jessica ja Eric perre tütar Birdie Mae Johnson.

2.veebruaril 2020 andis Simpson välja mälestusteraamatu "Open Book", millega kaasnes kuue uue looga samanimeline EP.

11.novembril 2021 Jessica koos muusikavideoga loo "Particles", mis originaalis kuulub bändi Nothing But Thieves repertuaari.

Faktid

Nimi: Jessica Ann Simpson
Lavanimi: Jessica Simpson
Sündis/koht: 10. juuli 1980 / Abilene, Dallas, Texas, USA
Tähtkuju: Vähk
Pikkus: 160 cm
Juuste värv: Blondid
Silmad: Pruunid
Abiellus: 26.10.2002 Nick Lachey'iga, lahutatud 2005
II Abielu: 05.07.2014 Eric Johnson'iga
Lapsed: tütred Maxwell Drew ja Birdie Mae, poeg Ace Knute
Vanemad: Joe ja Tina Simpson
Õde: Ashlee
Hobid: Shoppamine
Mõjutajad: Celine Dion, Mariah Carey
Meeldib: Kuum vann ja õhtusöök küünlavalgel
Ei meeldi: Vägivald
Hobid: E-maili kirjasõbrad, shoppamine

Muud huvitavat