Justin Timberlake

15.märtsil ilmus uus album "Everything I Thought It Was", kus kõlas 18 lugu. Kaasa lõid Fireboy DML, Tobe Nwigwe ning *NSYNC. Samal päeval tuli välja kolmas singel "No Angels" koos videoga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.01.2003 - 14:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.03.2024 - 06:28
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Laulja ning näitleja Justin Timberlake on võitnud üheksa Grammy't ning neli Emmy't. Tema eduka soolokarjääri tuntumateks lugudeks on "Cry Me a River", "SexyBack" ja "Mirrors" ning ta on näitlejana üles astunud filmides "The Social Network", "Bad Teacher" ning "Friends with Benefits".

Justin Timberlake on sündinud Memphises Tennessee osariigis Ameerikas 31.jaanuaril 1981 ning kasvanud muusikas koos 90-ndate lõpu USA populaarseima poisteansambli 'N Sync liikmena. Ansambliga koos nautis Justin albumite ja singlite ülimenukust ning tõusis ise bändi juhtfiguuriks nii laulmisoskuselt kui ka tantsijana.

2002 aastal tundis Justin vajadust alustada soolokarjääri ning ühines oma esimese albumi ettevalmistamisel produtsentidetiimiga Neptunes. Veel aitasid teda superprodutsent Timbaland, Mario Winans ning varem eduka lauljana tuntud Brian McKnight. Sooloplaadile andsid hääle nii Janet Jackson, Bubba Sparxxx kui uuema ajastu staar Clipse. Just koos viimasega lauldi linti esimene singel “Like I Love You“, mis ilmus 22.oktoobril 2002 ja omas just sellist hoogu ja skandaalsust kui omaaegne Justini enda iidoli Michael Jacksoni 80-ndate keskpaiga parimad hitid.

Justin Timberlake LP nimega "Justified" tuli välja 11.novembril 2002 ning plaadi ilmutas Jive Records. Laulja ise oli kõigi plaadi lugude kaasautoriks. Skandaalse sisuga lood algasid juba pealkirjadest nagu "(And She Said) Take Me Now" ning "Rock Your Body", mis koos avasingliga "Like I Love You" moodustasid ilusa rütmika partii. Samas ei saa plaadi kolmeteistkümne loo hulgast kindlasti esile tõstmata jätta veel avapala "Señorita", laulu "Never Again" ning teist singlit "Cry Me A River".

Just viimast lugu hakati raadiotes mängima samal päeval koos LP ilmumisega ning loo video esmaesitlus oli USA-s 25.novembril. Euroopas anti “Cry Me A River” välja 18.veebruaril 2003 ning maxi-singlil sai kuulda kolme remiksi - Junior Vasquez, Basement Jaxx, Dirty Vegas.

Kolmas singel “Rock Your Body“ anti USA-s välja 05.mail ja Euroopas ilmus see 19.mail 20003. Remiksijateks olid Sander Kleinenberg ja Paul Oakenfold.

26.juunil 2003 ilmus Justinist 80 leheküljeline illustreeritud raamat, mille autoriks Martin Roach. Sellest sai teada kõike popstaari elust, alustades lapsepõlvest, edust koos ansambliga ‘N Sync ning loomulikult ka pikast suhtest Britney’ga.

Järgmine singel “I'm Lovin’ It“ oli 2003 aasta suurima eduga digitaalsingel. Loo on produtseerinud tiim Neptunes ja see võttis kokku hämmastavalt eduka Justini aasta, mil temast sai soololauljana “King Of Pop“.

16.detsembril 2003 tuli müügil Justini kontsert-dvd “Live From London“, mis sisaldab parimaid hetki tema 2003 aasta mais alanud maailmatuurist plaadiga “Justified“.

08.veebruaril 2004 toimunud 46ndal Grammy auhindade jagamisel võitis Justin kahes kategoorias ning need olid parim meeslaulja esitlus singliga "Cry Me a River" ning parima vokaaliga popmusa album oli "Justified".

Edasi oli Timberlake tegev filminäitlejana ning esimene osa oli mängida noort ajakirjanikku 2005 aastal linastunud filmis "Edison". Järgnesid osad filmides "Alpha Dog", "Southland Tales" ja "Black Snake Moan".

Justin astus üles külalisena Snoop Dogg’i albumil "Snoop Dogg R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece". Timberlake laulis loos "Signs", milles osales veel Charlie Wilson. Singel koos mõnusa videoga ilmus aprillis 2005.

11.septembril 2006 ilmus Justini uus plaat, mille lindistused algasid oktoobris 2005. Album on unustamatu kuulamiskogemus, mille tihke urban-biit ei jäta kedagi külmaks. Plaadi produtseerisid Rick Rubin, Timbaland ja Will.i.am. Viimasega koos nimetas Timberlake end tiimiks 'Jawbreakers' ja nad tegid koos paar lugu Macy Gray uuele albumile. Justini album kandis nime "FutureSex / LoveSounds" ning selle esimene singel "SexyBack" jagati raadiotele laiali 07.juulil. Singliloo autoriteks olid Timberlake, Timbaland ja Nate Hills. "SexyBack" põrutas oodatult number 1ks nii USAs kui UKs.

Album "FutureSex/LoveSounds" tõusis esimesel müüginädalal USAs Billboard 200 esinumbriks, müües 684 000 koopiat. See oli artisti esimene #1 plaat, sest "Justified" müüs 2002 aastal samas 439 000 koopiat ja oli teisel kohal.

Järgmine singel oli Justin Timberlake Ft. T.I. - "My Love", millest sai laulja teine #1 singel USA-s 02.novembril 2006. Kolmas singel oli "What Goes Around Comes Around" ja see tuli 2007 aasta veebruaris.

11.02.2007 võitis Justin singliga "Sexy Back" Grammy auhinna parima tantsumuusika salvestuse eest koos produtsent Timbaland'iga.

Justin Timberlake osales Timbaland'i sooloalbumi esimesel singlil "Give It To Me". Singel ilmus märtsis 2007 ja kaasa laulis veel Nelly Furtado. USA-s tõusis see esikohale 12.aprillil. 04.juulil 2007 saabus müügile Justin Timberlake järgmise singlina "Lovestoned".

09.09.2007 Las Vegases toimunud MTV videomuusikaauhinnagalal anti Justinile üle kaks auhinda, sealhulgas aasta parim meeslaulja.

JT ilmutas jõuludeks oma tuurist DVD "FutureSex/LoveShow: Live From Madison Square Garden". Hullult hea kontsert New Yorgis 2007 aaasta augustist ilmus ka Blu-ray'l.

Septembris 2008 teatas Justin Timberlake, et ta teeb koostööd tüdruksõbra Jessica Bieliga ja paar lindistab naise albumi mitu ühist lugu. 18.novembril 2008 pani Justin oma MySpace lehele üles kuulamiseks ja mahalaadimiseks uue loo “Follow My Lead”, milles kaaslaseks Esmee Denters.

Justin on 2009 laulnud singlilugusid nii koos T.I.-ga ("Dead and Gone") kui ka Ciara'ga ("Love Sex Magic"). Kaasautoriks oli ta Timbalandi singlile "Carry Out", mis ilmus 01.12.2009.

Järgnevalt andis Justin teada, et muusikaga ei tegele ta enam niipea, pühendudes täielikult näitlemisele. Kuulsaim osa oli Oskari nominendis "The Social Network".

2011 detsembris kihlusid Justin Timberlake ja Jessica Biel ning abiellusid 19.oktoobril 2012 Lõuna-Itaalias.

2007 aasta Justin Timberlake albumi "Future Sex/LoveSounds" üks parimaid lugusid “LoveStoned” sai värsked remiksid ning detsembris 2012 anti välja EP, millel loo võtsid ette Tiesto, Kaskade ja Justice.

Peale kuute ja poolt aastat eemalolekut muusikast avaldas Justin Timberlake 14.jaanuaril 2013 uue singli "Suit & Tie". Loo produtseeris Timbaland ning kaasa lööb Jay-Z. 14.veebruaril tuli esilinastusele "Suit & Tie" video ning singel oli #1 22s riigis.

2.veebruaril 2013 astus Justin Timberlake üle viie aasta esimest korda lavale New Orleansis Super Bowli eelsel kontserdil, kus temaga ühinesid Jay-Z ja Timbaland. Esitamisele tulid uue plaadi lood "Little Pusher Love Girl" ja "That Girl".

11.veebruaril 2013 avaldas Justin Youtube'is kuulamiseks järgmise singli "Mirrors". Singel on üliedukas UK-s, olles #1 juba kaks nädalat. 19.märtsil 2013 avaldas Justin "Mirrors" muusikavideo, mis pühendatud tema vanavanematele Bomar'itele.

Album "The 20/20 Experience" ilmus 19.märtsil 2013. Tavaplaadil kõlab 10 lugu ning deluxe variandil 12. Plaat müüs esimese nädalaga üksnes USA-s 968 tuhat koopiat ning oli Billboard 200 edetabeli #1.

Justin Timberlake on valmis saanud suurepärase plaadiga, mida tasus seitse aastat teha ja fännidel seitse aastat oodata. Stiililiselt on plaati nimetatud neo-souliks ehk siis souliks, kus on hulganisti mõjutusi nii R&B’st kui ka klassikalisest vanast soulimuusikast. Paljud muusikakriitikud kiidavad Justin Timberlake’i uut albumit ja tõmbavad paralleele Prince’i, Michael Jacksoni ja Stevie Wonderi muusikaga.

25.augustil 2013 noppis Justin Timberlake mitmeid võite MTV aastaauhindade jagamisel. Ta sai auhinna näiteks aasta parima video eest, parima toimetamise eest ja parima muusikasuuna näitamise eest. Samuti pakkus Timberlake ise õhtu jooksul rohkesti meelelahutust.

Justini "20/20 Experience" teise osa esimese loo "Take Back the Night" videot esitles ta 30.juulil.

30.septembril 2013 ilmus RCA Recordsilt album "The 20/20 Experience- 2 of 2", millel kõlab 11 lugu. Plaadil löövad kaasa ka Drake ja Jay-Z. Stiililt on tegemist neo souliga ehk souliga, kus on hulganisti mõjutusi nii R&B’st kui ka klassikalisest soulmuusikast.

Justin mängib Jim Berkley rolli vendade Joel Coen ja Ethan Coen mängufilmis "Inside Llewyn Davis". Austraalias esilinastub film veebruaris 2014 ent selle folklaulude soundtrack avaldatakse 4.novembril. Justiniy kuuleb laulmas kolmes folkloos.

Justini "The 20/20 Experience World Tour" Euroopa osa algab 30.märtsil 2014 ning Eestile lähimad kontserdid annab Justin 10.mail Stockholmis ja 12.mail Helsinkis.

20.septembril 2013 ilmus teine digisingel “TKO” (Technical Knockout), mille produtsendiks Timbaland. Muusikavideo avaldati VEVOs 29.oktoobril.

26.jaanuaril 2014 toimunud 56-ndal Grammy Awardsil võitis Justin Timberlake kolmes kategoorias. Parim koostöö räppmuusikas oli Jay Z ja Justin Timberlake "Holy Grail", parim R&B laul oli James Fauntleroy, Jerome Harmon, Timothy Mosley ja Justin Timberlake autorlusega "Pusher Love Girl" ning parim lühikeses formaadis muusikavideo oli "Suit & Tie" Justin Timberlake featuring Jay Z, David Fincher, Timory King.

3.märtsil 2014 ilmunud Pharrell‘i albumil "G I R L" osales Justin loos "Brand New".

Justin Timberlake järgmise singli “Not a Bad Thing” video avaldati 20.märtsil 2014 ning müügile jõudis singel 22.aprillil.

Justin Timberlake laulab Timbalandi produtseeritud Michael Jacksoni 9.mail 2014 ilmunud postuumse albumi "Xscape" avasinglil “Love Never Felt So Good”.

29.juulil 2014 avaldas Sony bändi 'N Sync duubelkogumiku "The Essential".

1.veebruaril 2015 postitas Justin instagrami uudise, et abikaasa Jessica Biel ootab last. Aprillis sündis poeg Silas Randall Timberlake.

Justin Timberlake 20/20 Experience World Tour raames võeti 2.jaanuaril 2015 üles Las Vegase kontsert ning sellest ja tuuri telgitagustest valmib kontsertfilm, mille autoriks Jonathan Demme.

Novembris 2015 esitas Justin Timberlake koos oma sõbraga Chris Stapleton kantriversiooni loost “Drink You Away”. RCA Nashville lasi loo kantriraadiotesse.

Justin Timberlake kirjutas ja esitab musa DreamWorks multikas "Trolls", mis esilinastus 4.novembril 2016. Singli “Can’t Stop the Feeling” avaldas ta 6.mail. Loo kaasautoriteks on Rootsi laulukirjutajad Max Martin ja Shellback. Justin Timberlake esitas oma uut singlit 14.mail 2016 Stockholmis toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse finaalshow'l. Singel “Can’t Stop the Feeling” jõudis juba esimese nädalaga USA Billboard edetabeli #1-eks. Mark Romanek lavastatud muusikavideo avaldas laulja 17.mail.

Justin Timberlake ja Mitchell Owens kirjutasid 31-loolise soundtracki filmile “The Book of Love”, mille avaldas 13.jaanuaril 2017 Sony Music.

12.02.2017 võitis Timberlake Grammy auhinna looga “Can’t Stop the Feeling”.

2.veebruaril tuli välja album "Man of the Woods". Esimene singel "Filthy" koos muusikavideoga ilmus 5.jaanuaril, teine singel "Supplies" koos Dave Meyers lavastatud videoga tuli 19.jaanuaril ning koos kantristaariga Chris Stapleton esitatava loo “Say Something” muusikavideo 25.jaanuaril. Nimiloo "Man of the Woods" video avaldati albumi ilmumispäeval.

4.veebruaril 2018 esines Justin Timberlake Minneapolises Ameerika jalgpalli liiga NFL finaalmängul ehk Super Bowlil. Kolmandat korda ameeriklaste suurimal spordisündmusel üles astunud laulja tõi vaatajate ette hoogsa popurrii oma tuntumatest hittidest.

30.aprillil sai Hollywoodi kuulsuste alleel oma tähe ansambel *NSYNC.

3.juulil tuli välja uus lugu "SoulMate", mis valmis Bahamal koos produtsentidega Nineteen85 ja James Fauntleroy.

JUstin Timberlake osales 7.veebruaril 2020 avaldatud Meek Mill singlil "Believe" ning lõi kaasa ka muusikavideos.

26.veebruaril avaldasid Justin Timberlake & SZA ühisloo "The Other Side" 17.aprillil esilinastuvast filmist "Trolls World Tour". Muusikavideo lavastas Daniel Russell. 13.märtsil ilmunud soundtracki järgmine singel "Don't Slack", kus kaaslaseks Anderson .Paak, tuli välja 10.märtsil.

4.detsembril 2020 ilmus Ant Clemons ja Justin Timberlake singel "Better Days".

30.aprillil ilmunud DJ Khaled albumil kõlab "Just Be" (feat. Justin Timberlake).

2022 aasta kevadel müüs Justin Timberlake kogu oma muusikakataloogi ära muusikaettevõttele Hipgnosis Song Management. Tehingu ametlikku hinda pole avaldatud, kuid hinnatakse, et see on napilt üle 100 miljoni dollari.

15.juulil ilmunud Calvin Harris singlil "Stay With Me" lõid kaasa Justin Timberlake, Halsey & Pharrell Williams.

Justin Timberlake osales 2.septembril 2022 ilmunud Romeo Santos albumil loos "Sin Fin".

1.septembril 2023 avaldasid Timbaland, Justin Timberlake ja Nelly Furtado ühise singli “Keep Going Up”.

*NSYNC oli uue muusikaga tagasi rahva ees üle 22 aasta. Meeste 29.septembril ilmunud lugu “Better Place” oli 17.novembril linastunud Universal Pictures filmi "Trollid 3" üks soundtrack'i pala.

Justin Timberlake osales 24.novembril ilmunud k-pop laulja Jung Kook hittloo “3D” remiksil.

25.jaanuaril 2024 tuli Justin Timberlake välja singliga "Selfish". Muusikavideo lavastajaks oli Bradley J. Calder. Teine singel “Drown” tuli välja 23.veebruaril.

15.märtsil ilmus uus album "Everything I Thought It Was", kus kõlas 18 lugu. Kaasa lõid Fireboy DML, Tobe Nwigwe ning *NSYNC. Samal päeval tuli välja kolmas singel "No Angels" koos videoga.

Faktid

*NSYNC olid Justin Timberlake, Lance Bass, Chris Kirkpatrick, JC Chasez ning Joey Fatone.

Nimi: Justin Randall Timberlake
Sündis/koht: 31.jaanuar 1981 / Memphis, Tennessee, USA.
Tähtkuju: Veevalaja
Hüüdnimed: Bounce, Mr. Smooth, Curly, Shot, Baby
Juuksed: Tumeblondid
Silmad: Sinised
Pikkus: 183 cm
Kaal: 73 kg
Esimene suudlus: Viiendas klassis
Lemmikloom: Ozzie (terjer)
Auto: Rubiinpunane M-klassi Mercedes Benz

Lemmik:
Muusikud: Take 6, Brian McKnight, Dru Hill, Stevie Wonder, Boyz ll Men
Näitleja: Brad Pitt ja Meg Ryan
Filmid: 12 Monkeys, The Usual Suspects, and Ferris Buellers Day Off
Spordiala: Korvpall
Korvpalli meeskond: Chicago Bulls ja Põhja-Carolina Ülikool
Toit: Pasta ja maisihelbed
Jook: Piim ja tee

Muud huvitavat